Jump to content

[Symbian^1 (ex. S60 5th Ed.)] Hacks & Patches


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα είναι ήδη hack-ακαρισμένη. Εξάλλου αναφέρει ότι θα υπάρχει το RomPatcher εγκατεστημένο στην Z, "rompatcher v2.3 lite in Z".

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 978
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα είναι ήδη hack-ακαρισμένη. Εξάλλου αναφέρει ότι θα υπάρχει το RomPatcher εγκατεστημένο στην Z, "rompatcher v2.3 lite in Z".

 

Οπότε δεν χρειάζεται να δώσουμε πουθενά το ΙΜΕΙ μας και βάζουμε unsigned εφαρμογές, σωστά?

 

Αν είναι έτσι....... oooooohhhhhoooooooo!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν την εχω δοκιμασει απο την στιγμη που υπαρχει εγκατεστημενο το RomPatcher δεν χρειαζεται να δωσεις πουθενα το imei σου :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.....λοιπον εχω το Νοκια 5800 με v.40.0.005 και θα ηθελα να το χακαρω....μπορειτε να μου πειτε τη να κανω? ή πιο απλα να μου πειτε που ειναι το post και να το κανω μονος μου?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.....λοιπον εχω το Νοκια 5800 με v.40.0.005 και θα ηθελα να το χακαρω....μπορειτε να μου πειτε τη να κανω? ή πιο απλα να μου πειτε που ειναι το post και να το κανω μονος μου?

Ευχαριστω

Ο τρόπος για να το hack-άρεις είναι ο παρακάτω http://forum.dailymobile.se/index.php/topic,17438.0.html, απλά να είσαι προσεκτικός και να ακολουθήσεις σωστά τα βήματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επιτυχώς flashing το N97 με τα "πειραγμένα" αρχεία της ROM αλλά το ROMPatcher, παρόλο που είναι εγκατεστημένο, δεν ανοίγει. :(

Πφ... Μου φαίνεται θα μείνω με το καινούριο μου 5230, κουράστηκααααα! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. και εγώ πριν 4 ημέρες έγινα κάτοχος του 5800....με αρχική έκδοση 31 κάτι και εφόσον έκανα αναβάθμηση λογισμικού σε 40.0.005....κατέβασα από το opda έχω στην κατοχή μου το cer και το key αλλά δεν ξέρω τι να κάνω μετά.....πως να το χρησιμοποιήσω.....το έκανα και signed το HelloOX2.v2.03.Unsigned....περνάω την εφαρμογή στο κινητό και όταν πάω να την τρέξω και αρχίζει το unpacking files κολλάει εκεί......Τι δεν κάνω και σταματάει????? Ή τι δεν κάνω και κάνω κάτι λάθος?????

Θα ήθελα τις βοηθείες σας......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. και εγώ πριν 4 ημέρες έγινα κάτοχος του 5800....με αρχική έκδοση 31 κάτι και εφόσον έκανα αναβάθμηση λογισμικού σε 40.0.005....κατέβασα από το opda έχω στην κατοχή μου το cer και το key αλλά δεν ξέρω τι να κάνω μετά.....πως να το χρησιμοποιήσω.....το έκανα και signed το HelloOX2.v2.03.Unsigned....περνάω την εφαρμογή στο κινητό και όταν πάω να την τρέξω και αρχίζει το unpacking files κολλάει εκεί......Τι δεν κάνω και σταματάει????? Ή τι δεν κάνω και κάνω κάτι λάθος?????

Θα ήθελα τις βοηθείες σας......

Η τελευταία έκδοση firmware του 5800 (ν40.0.005) δεν είναι δυνατόν να hack-αριστει, διότι δεν είναι συμβατό το HelloOX. Οπότε για να περάσεις ανυπόγραφες εφαρμογές θα πρέπει να τις υπογράφεις πρώτα και μετά να τις κάνεις εγκατάσταση στο κινητό σου. Τώρα αν θες να έχεις πρόσβαση στους φακέλους συστήματος θα πρέπει να κάνεις την διαδικασία που αναφέρεται στο link http://forum.dailymobile.se/index.php/topic,17438.0.html

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που περάσουμε κάποια moddarismeni έκδοση firmware, αλλά δεν είμαστε ευχαριστημένοι, μπορούμε να ξαναφλασάρουμε άλλη έκδοση?

Έτσι απλά??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

καμια βοηθεια για το πως θα χακαρω (flasharw) το Νοκια 5800 με v.40 γιατι δν εχω ιδεα.....

Διάβασε τις οδηγίες από το link που σου έδωσα χθες. Αν δεν γνωρίζεις τι πρέπει να κάνεις τότε καλύτερα να μην προχωρήσεις στην διαδικασία μήπως και καταλήξεις με το κινητό σου "τούβλο". Αν θες απλά το hack για να κάνεις εγκατάσταση ανυπόγραφες εφαρμογές τότε αυτό μπορείς να το κάνεις απλά με το πιστοποιητικό που έχεις ήδη βγάλει.

Σε περίπτωση που περάσουμε κάποια moddarismeni έκδοση firmware, αλλά δεν είμαστε ευχαριστημένοι, μπορούμε να ξαναφλασάρουμε άλλη έκδοση?Έτσι απλά??

Αν δεν σου αρέσει απλά θα flash-αρεις ξανά το 5800 με την αυθεντική έκδοση v40.

Εκεί που βρήκες την τροποποιημένη ν40 αναφέρουν οι χρήστες πιθανά προβλήματα, κολλήματα κτλ?

Edited by stendor
Αφαίρεση σπασμένου link

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου αρέσει απλά θα flash-αρεις ξανά το 5800 με την αυθεντική έκδοση v40.

Εκεί που βρήκες την τροποποιημένη ν40 αναφέρουν οι χρήστες πιθανά προβλήματα, κολλήματα κτλ?

Είναι αρκετά καινούρια η έκδοση αυτή ώστε να υπάρχουν θέματα.

Το κυριότερο πρόβλημα για μένα, είναι η μη υποστήριξη της ελληνικής γλώσσας.

Σε καμιά έκδοση δεν υπάρχει.

Μήπως θα έπρεπε να ασχοληθεί κανένας Έλληνας να φτιάξει καμιά ελληνική έκδοση?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κ εγω οτι δεν υπαρχουν ελληνικες μονταρισμενες εκδοσεις λογισμικων για εμας. Αν μπορει καποιος να ασχοληθει για Ν97 και 5800 θα ηταν τελεια. Εγω προσωπικα το μονο που ζηταω ειναι να παραμενει το hack μετα απο ενα format στο κινητο. Γινεται απο οτι εχω διαβασει, δοκιμασα να κανω ενα τετοιο λογισμικο για το Ν97 αλλα δεν επιασε! Γι'αυτο οποιος μπορει ας το κανει! Το να παραμενει το hack μετα απο format πιστευω οτι ειναι το πιο χρησιμο!
Link to comment
Share on other sites

Οι μονταρισμένες εκδόσεις για το 5800 γνωρίζω ότι κρατάνε το hack ό,τι και να γίνει μετά.

Μόνο με άλλο φλασάρισμα αλλάζει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οι μονταρισμένες εκδόσεις για το 5800 γνωρίζω ότι κρατάνε το hack ό,τι και να γίνει μετά.

Μόνο με άλλο φλασάρισμα αλλάζει.

 

Το ιδιο γινεται και σε Ν97 αλλα δεν υπαρχει καποια τετοια εκδοση μονταρισμενη απο καποιον η οποια να εχει και την ελληνικη γλωσσα..

Link to comment
Share on other sites

..πήρα κι εγώ σήμερα το 5800 και λέω να πιάσω αμέσως δουλειά!

Πως ξέρω ποια έκδοση firmware είναι η σωστή για το κινητό μου?

Δηλαδή, στην εικόνα που έχω επισυνάψει, στην στήλη "variants" πως μπορώ να μάθω ποιο firmware πρέπει να επιλέξω?

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

..πήρα κι εγώ σήμερα το 5800 και λέω να πιάσω αμέσως δουλειά!

Πως ξέρω ποια έκδοση firmware είναι η σωστή για το κινητό μου?

Δηλαδή, στην εικόνα που έχω επισυνάψει, στην στήλη "variants" πως μπορώ να μάθω ποιο firmware πρέπει να επιλέξω?

 

Ευχαριστώ..

Πρέπει να βρεις ποιο είναι το product code σου.

Δες από το FAQ που έχει εδώ το φόρουμ για τα product codes, ποιος αντιστοιχεί σε σένα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να flasharw το νοκια 5800 μοθ να ακολουθησω οτι λεει σε αυτο το site?

http://forum.dailymobile.se/index.php/topic,17251.msg168441.html#msg168441

 

και τι να κατεβασω για το νοκια απο εδω?ποιο απο ολα?

http://forum.dailymobile.se/index.php/topic,1255.0.html

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

 

τελικά μπορούμε να κάνουμε hack στο N97mini ????

 

για να μην κάνω ΚΑΜΙΑ πατάτα

 

-------------------------

 

πάνω στην αναζήτηση apps ΕΠΕΣΑ σε αυτό

http://forum.dailymobile.se/index.php/topic,17358.0.html

Edited by button
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να flasharw το νοκια 5800 μοθ να ακολουθησω οτι λεει σε αυτο το site?

http://forum.dailymobile.se/index.php/topic,17251.msg168441.html#msg168441

 

 

..εγω αυτό έκανα...

Θέλει όμως να διαβάσεις όλο το thread προσεκτικά γιατί αλλιώς δουλεύει στον έναν και αλλιώς στον άλλο...

Σε εμένα για παράδειγμα, έπρεπε να βάλω τα αρχεία στο C: και όχι εκεί που λένε και έπρεπε να ξετσεκάρω το "manual flash" οπότε όπως καταλαβαίνεις έχει αρκετό ψάξιμο η ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πως θα καταλαβω τη πρεπει να κανω εγω?

can you help me plz?

 

Με το Navifirm κατέβασα το firmware 5800 (RM-356)->40.0.5->Balkans black (0573762)->All

 

http://www.tube5800.com/nokia-5800-v40-hack-now-available-get-those-unsigned-apps-now/

 

...κανε οτι λέει και διάβασε και το σχόλιο #21 και αν δεν δουλέψει πρέπει να ψάξεις για παραλλαγές...

 

Λένε να βάλεις όλα τα αρχεία στο C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356\

 

..ο Raymond (σχόλιο #21) λέει του δούλεψε όταν τα έβαλε στο C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356

 

..σε εμένα δούλεψε όταν τα έβαλα στο C:\Products\RM-356\ :lol:

 

Όπως είπα, θέλει ψάξιμο και υπομονή η ακόμα ποιο πολύ υπομονή μέχρι να βγει κάποιο ποιο εύκολο hack.

Εγώ έκανα αυτό γιατί ήθελα την ίδια μέρα που το αγόρασα να μπορώ να του βάλω ότι θέλω και επίσης δεν ήθελα να δώσω το ΙΜΕΙ μου σε κανέναν...

 

Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο.. :)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την βοηθεια αλλα εχω 2 ερωτησεις.....εμενα στο φακελο νοκια δν εχω ουτε τον fhoenix εχω αλλα ουτε και τον DataPackage σε αυτι τν περιπτωση τη κανω?

Και πως θα καταλαβω σε ποιο φακελο πρεπει να τα βαλω εγω?

 

Τελικα εγινε το flashing το εκανα και εγω εκει που το εκανες και εσυ στο C:/ αλλα τωρα μου λεει κατι για patches για εναν φακελο στον e:/ αλλα δν τον βρισκω....και μετα μου λεει να το κανω με τν ROMpatcher που ουτε αυτο βρισκω

Edited by kouris93
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την βοηθεια αλλα εχω 2 ερωτησεις.....εμενα στο φακελο νοκια δν εχω ουτε τον fhoenix εχω αλλα ουτε και τον DataPackage σε αυτι τν περιπτωση τη κανω?

Και πως θα καταλαβω σε ποιο φακελο πρεπει να τα βαλω εγω?

 

..εγώ δεν είχα καν φάκελο nokia! :lol:

Απλα δημιουργείς τον κάθε φάκελο ώστε να καταλήξεις με το path που χρειάζεται το JAF

Μετά, στο "status and results" του JAF θα δεις που ψάχνει να βρει αρχεία (checking path) και έτσι θα καταλάβεις που πρέπει να τα βάλεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...