Jump to content

[Symbian^1 (ex. S60 5th Ed.)] Hacks & Patches


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι... :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 978
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"θα πρέπει να ενεργοποιήσετε το patch "installserver_FP2.rmp" του RomPatcher"

έκανα εγκατάσταση το hellox αλλα ROMpatcher στις εγαρμογες ή καπου αλλου δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

"θα πρέπει να ενεργοποιήσετε το patch "installserver_FP2.rmp" του RomPatcher"

έκανα εγκατάσταση το hellox αλλα ROMpatcher στις εγαρμογες ή καπου αλλου δεν υπάρχει

Το hellox έτρεξε κανονικά?

Σου έβγαλε κανένα μήνυμα λάθους ή κάτι άλλο?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ παιδιά..απλά ξαναέκανα εγκατάσταση το hellox και εμφανίστηκε το ROMpatcher έκανα και τις πρώτες unsigned εφαρμογες εγκατάσταση και όλα καλα!
Link to comment
Share on other sites

καμία ιδέα γιατί δεν μπορούν να μου στείλουν με bluetooth τίποτα μετα το χακαρισμα της συσκευής;;; παλι hardformat βαριεμαι.. :confused:

Τελικά μπορώ να δεχθώ.. αλλά μόνο με επιλογή να αποθηκεύονται τα μηνύματα στη μνήμη του τηλεφώνου..εάν έχω επιλόγή την Ε:/ τότε δεν μπορώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να αντιγραψεις ολους τους φακελους και αρχεια (οπωσδηποτε και τους κρυφους φακελους - αρχεια) στον υπολογιστη σου μετα format την καρτα μεσα απο το κινητο και ξανα ολα πισω. Μπορει να στρωσει. Εαν δεν γινει τιποτε μαλλον θα χρειαστεις format!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ώντος έστρωσε σε ευχαριστώ πολύ!! Βέβαια θα το κάνω το φορματ δε το γλυτώνω γιατι μου κάνει τα δικά του το κινιτώ και στα καλά καθούμενα μου βγάζει τα διαθέσιμα wifi δικτυα..

Μπα....πάλι το κάνει..μπας κια έχω ενεργοποιήσει κάτι και δεν το έχω καταλάβει;; ψάχνει συνέχεια για δίκτυο και μου βγάζει την σχετική λίστα..

Link to comment
Share on other sites

μπρεις να το απενεργοποιεισειςν απο εδω:μενυ>ρυθμισεις>συνδεσιμοτητα>ασυρματο wlan>επολγη>ρυθμισεις και εκει που σου λεει εαν θελει να ψαχνει για δικιτυα αλλαξε το στο ποτε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Μόλις έγινα και εγώ κάτοχος ενός Nokia 5800xm!Θέλω να το χακαρω αλλά κόλλησα στο εξής! 1) Όταν παω να εκαταστήσω το HelloOX στην κάρτα μνήμης του κινητού μου λέει ότι είναι ήδη εγκατεστημένο και ζητάει αντικατάσταση! Nα την κανω?

2) Όταν πάω να αντιγράψω στην κάρτα μνήμης τους φακέλους του Garmin (garmin, private,Resource,sys) στην κάρτα ήδη υπάρχει ο φάκελος private απο το κινητό!Πως τον αντιγράφω? 3)Παρατήρησα ότι έχει βγει νέα έκδοση λογισμικού.Αν το χακαρω και μετά εγκαταστήσω αυτή, τι θα γινει? επηρεάζεται το κινητό όσον αφορά το Hack?:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Μόλις έγινα και εγώ κάτοχος ενός Nokia 5800xm!Θέλω να το χακαρω αλλά κόλλησα στο εξής! 1) Όταν παω να εκαταστήσω το HelloOX στην κάρτα μνήμης του κινητού μου λέει ότι είναι ήδη εγκατεστημένο και ζητάει αντικατάσταση! Nα την κανω?

2) Όταν πάω να αντιγράψω στην κάρτα μνήμης τους φακέλους του Garmin (garmin, private,Resource,sys) στην κάρτα ήδη υπάρχει ο φάκελος private απο το κινητό!Πως τον αντιγράφω? 3)Παρατήρησα ότι έχει βγει νέα έκδοση λογισμικού.Αν το χακαρω και μετά εγκαταστήσω αυτή, τι θα γινει? επηρεάζεται το κινητό όσον αφορά το Hack?:)

 

1)να την κανεις

2)τον περνας απο επανω.οπου σε ρωτησει για αντικαταστηση να την κανεις

3)ναι η τελευταια εκδοση του 5800 ειναι hackable!

Link to comment
Share on other sites

1)να την κανεις

2)τον περνας απο επανω.οπου σε ρωτησει για αντικαταστηση να την κανεις

3)ναι η τελευταια εκδοση του 5800 ειναι hackable!

 

Ευχαριστω φιλε Μιtcoc για την αμεση απαντηση σου! ο.κ στο πρωτο ερωτημα μου.Στο δευτερο ο φακελος περιεχει φακελους τυπου(101f8857-101ff968 κτλ) του κινητου και δεν προϋπάρχει απο προηγουμενες εγκαταστησεις-απεγκαταστησεις και στην τριτη αν εγκαταστησω τη νεα εκδοση και μετα το χακαρω,γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Στο δευτερο ο φακελος περιεχει φακελους τυπου(101f8857-101ff968 κτλ) του κινητου και δεν προϋπάρχει απο προηγουμενες εγκαταστησεις-απεγκαταστησεις
Προχώρα άφοβα.

αν εγκαταστησω τη νεα εκδοση και μετα το χακαρω,γινεται?
Ναι γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.προσπαθω να περασω το helloox στο κινητο μου και παντα κολλαει στο installing rootcerts!εχω δοκιμασει ολες τις εκδοσεις και παντα συμβαινει το ιδιο.εχω κανει επανεκινησεις παλι τιποτα!!οταν λεω ολες τις εκδοσεις εννοω 1.03,1.04,1.05 και 2.μπορει να βοηθησει καποιος??το εχω κανει sign με τα cer και key του opda forum,τα περναω στο κινητο και το κανω εγκατασταση οταν ομως το ανοιξω κανει κανονικα unmapping drives και τα λοιπα αλλα κολλαει εκει που ειπα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.προσπαθω να περασω το helloox στο κινητο μου και παντα κολλαει στο installing rootcerts!εχω δοκιμασει ολες τις εκδοσεις και παντα συμβαινει το ιδιο.εχω κανει επανεκινησεις παλι τιποτα!!οταν λεω ολες τις εκδοσεις εννοω 1.03,1.04,1.05 και 2.μπορει να βοηθησει καποιος??

 

Κάνε απεγκατάσταση οποιαδήποτε παλιότερη έκδοση και κάνε από την αρχή τη διαδικασία που αναγράφεται στη πρώτη σελίδα του θέματος.

 

Τι συσκευή έχεις και ποιά έκδοση λογισμικού?

Link to comment
Share on other sites

εχω το 5800 και εχω κανει απεγκατασταση ολες τις παλαιοτερες εκδοσεις.σκεφτομαι να κανω hard format γιατι αντιμετωπιζω αρκετα προβληματα!!εκδοση εχω την 31 Edited by johnybryant24
Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard format και μορφοποίηση στη κάρτα μνήμης και έπειτα προσπάθησε να εγκαταστήσεις αμέσως το helloOX που δίνω στις οδηγίες της πρώτης σελίδας.

Οδηγίες υπάρχουν στο FAQ.

 

 

ΥΓ: Ενημέρωσε το avatar σου ή κάθε φορά να αναφέρεις τη συσκευή που έχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard format και μορφοποίηση στη κάρτα μνήμης και έπειτα προσπάθησε να εγκαταστήσεις αμέσως το helloOX που δίνω στις οδηγίες της πρώτης σελίδας.

Οδηγίες υπάρχουν στο FAQ.

 

 

ΥΓ: Ενημέρωσε το avatar σου ή κάθε φορά να αναφέρεις τη συσκευή που έχεις.

 

θα το κανω και θα ενημερωσω πως πηγε!κατι τελευταιο μετα το format ποια εκδοση του helloox να περασω?

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε την εκδοση που υπαρχει στο 1 ποστ του παροντος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα hard format στη αρχη αργησε λιγο να ανοιξει και ******* λιγο αλλα τωρα ανοιξε και ειναι μια χαρα δεν εχει κανενα απο τα προβληματα που ειχα πριν ας ελπισουμε να μεινει ετσι!τωρα θα περασω το helloox και θας σας πω!

 

το helloox παλι κολαει στο installing rootcert!!τι αλλο να κανω πια?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα hard format στη αρχη αργησε λιγο να ανοιξει και ******* λιγο αλλα τωρα ανοιξε και ειναι μια χαρα δεν εχει κανενα απο τα προβληματα που ειχα πριν ας ελπισουμε να μεινει ετσι!τωρα θα περασω το helloox και θας σας πω!

 

το helloox παλι κολαει στο installing rootcert!!τι αλλο να κανω πια?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Κάτι κάνεις λάθος λογικά..

Έχεις τα σωστά πιστοποιητικά?

Έκανες Hard format σε συσκευή και κάρτα μνήμης?

 

Η διαδικασία, όπως αναγράφεται και στο 1ο post του θέματος, είναι η εξής:

  1. Παίρνεις πιστοποιητικά για το IMEI σου ακολουθώντας τις οδηγίες που αναφέρονται στο 1ο post στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed
    Προτίμησε το τρόπο μέσω OPDA
  2. Υπογράφεις το HelloOX 2
  3. Κάνεις εγκατάσταση το HelloOX στην συσκευή σου
  4. Τρέχεις την εφαρμογή για να σου βάλει το RomPatcher

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση πριν αποφασισω να Χακαρω το μολις 5ημερων 5800ΧΜ μου!!διαβασα στο αρχικο ποστ οτι δεν χανεται η 2ετης εγγυηση(πολυ βολικοτο Hard Format) αλλα επειδη διαβασα καποια ποστ που μετα το χακαρισμα δημιουργηθηκαν καποια προβληματα (οπως να κολαει το κινητο) θα ηθελα να ρωτησω,αν ακολουθησω τον οδηγο στο πρωτο ποστ υπαρχει περιπτωση να συμβει κατι τετοιο στην συσκευη???
Link to comment
Share on other sites

Προχωρησε κανονικα στην διαδικασια. Εαν εχεις καποιο προβλημα που δεν το νομιζω γραψε εδω και θα σε βοηθησουμε..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, κανενα νεο για το hack της τελευταίας εκδοσης του N97?

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...