Jump to content

[Symbian^1 (ex. S60 5th Ed.)] Hacks & Patches


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω χακαρει μια χαρα το νοκια 5800 και μερικες εφαρμογες οταν πηγαινω να τις κανω εγγατασταση μου εμφανιζει οτι ενεργεια αδυνατη η εφαρμογη εγκαταστασης χρησιμοποιειται ηδη...γιατι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 978
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω χακαρει μια χαρα το νοκια 5800 και μερικες εφαρμογες οταν πηγαινω να τις κανω εγγατασταση μου εμφανιζει οτι ενεργεια αδυνατη η εφαρμογη εγκαταστασης χρησιμοποιειται ηδη...γιατι?

 

Για τον λογο ακριβως που σου το λεει.Ισως εχει κολλησει για καποιο λογο εκει.Κανε επανεκκινηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανα hard format και προσπάθησα να ξαναπεράσω το Hello OX 2 στο κινητό...το πρόβλημα είναι πως όταν προσπαθώ να το κατεβάσω από το link της πρώτης σελίδας (unsigned) το παίρνω σαν αρχείο rar...:(

Με αυτήν την μορφή και περνώντας το στο κινητό δεν γίνεται τίποτα...δεν το αναγνωρίζει...πως λοιπόν μπορώ να το υπογράψω σαν sis...γενικώς τι γίνεται με τα rar αρχεία στο omnia hd;

Και το χειρότερο είναι πως το είχα περάσει :!:στο κινητό αλλά δεν θυμάμαι πως...:X

Μην με παρεξηγείτε είμαι κάπως μεγάλος σε ηλικία και ξεχνάω εύκολα..:cry:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανα hard format και προσπάθησα να ξαναπεράσω το Hello OX 2 στο κινητό...το πρόβλημα είναι πως όταν προσπαθώ να το κατεβάσω από το link της πρώτης σελίδας (unsigned) το παίρνω σαν αρχείο rar...:(

Με αυτήν την μορφή και περνώντας το στο κινητό δεν γίνεται τίποτα...δεν το αναγνωρίζει...πως λοιπόν μπορώ να το υπογράψω σαν sis...γενικώς τι γίνεται με τα rar αρχεία στο omnia hd;

Και το χειρότερο είναι πως το είχα περάσει :!:στο κινητό αλλά δεν θυμάμαι πως...:X

Μην με παρεξηγείτε είμαι κάπως μεγάλος σε ηλικία και ξεχνάω εύκολα..:cry:

 

το rar ειναι αρχειο συμπιεσης.

θα το αποσυμπιεσεις με το winrar (google it, ειναι δωρεαν).

μετα το κανεις sign.

Link to comment
Share on other sites

γεια και παλι μηπως ξερει κανεις τι κανει η εφαρμογη hellox 2.0 .????? Χακαρει το κινιτο ? η μπορεις και με αυτην την εφαρμογη εαν εχεισ τα πιστοποιητικα να κανεις απο εκει signin???
Link to comment
Share on other sites

Mε την helloOX ναι χακαρεις το κινητο σου. Αν το χακαρεις και μετα δεν χρειαζεται να κανεις τις εφαρμογες σου sign καθως μπορεις να τις περασεις και unsigned.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μια ερωτηση...αν χακαρεις το κινητο...τι πρεπει να κανεις επειτα για να γυρισει στην αρχικη του μορφη 100% χωρις να μην ουτε καν καποια αρχεια/υπολειματα..!Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας και για τις απαντησεις σας...!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μια ερωτηση...αν χακαρεις το κινητο...τι πρεπει να κανεις επειτα για να γυρισει στην αρχικη του μορφη 100% χωρις να μην ουτε καν καποια αρχεια/υπολειματα..!Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας και για τις απαντησεις σας...!

 

με hard - reset (*#7370#) και format στην κάρτα μνήμης επανέρχεται ακριβώς όπως ήτανε...

Αν βρεις και τις ζελατίνες του, τότε θα είναι του κουτιού!!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετα από δύο hard reset τα κατάφερα!!!Πλέον έχω hackαρισμένο 5800!!!:yahoo: Και τρανή απόδειξις η εγκατάσταση του Sygic!!!Οπότε πλέον έχω και τζαμπέ gps κει είμαι :cool: Δεν μπορώ να περιγράψω την χαρά μου :dance::up::w00t::w00t::happy: Στην αρχή μου φάνηκε βουνό με τόσες οδηγίες δεξιά αριστερά και μια πληθώρα από links για αρχεία. Βέβαια τώρα που τα κατάφερα μου φαίνεται αρκετά απλό με κάποιες λεπτομέρειες να θέλουν προσοχή! Ευχαριστώ όλους αυτούς με τους οδηγούς και τις χρήσιμες συμβουλές! Και εγώ με την σειρά μου είμαι διατεθιμένος να βοηθήσω.Όποιος θέλει βοήθεια ας στείλει πμ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα αν μπορει καποιος να βοηθησει,προσπαθω να ξεκλειδωσω το 5800,εχω κατεβασει το Hellox εχω παρει cert. απο το site,και φαινεται οτι το υπογραφει κανονικα.Οταν παω να το εγκαταστησω στο τηλεφωνο μου βγαζει μυνημα "σφαλμα πιστοποιητικου ..." και δεν μπορω να το εγκαταστησω.

Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει ? (Εχω σιγουρα στειλει το σωστο ΙΜΕΙ).

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να υπογραψεις αλλες εφαρμογες με τα ιδια πιστοποιητικα? Κανουν κανονικα εγκατασταση?

 

Καλυτερα να συνεχισουμε στο θεμα: Πιστοποιητικα - Διαδικασια Symbian Signed αν και το θεμα ειναι η εγκατασταση του Hellox το προβλημα εχει να κανει με τα πιστοποιητικα και την εγκατασταση των εφαρμογων μετα απο υπογραφη.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227176

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Κατεβασα το HelloOX2 ανυπογραφο, το υπεγραψα μονος μου μεσω του SignSis, το εγκατεστησα (μονο του πηγε στο C) και δημιουργησε ενα φακελλο HelloOX2 με τα παρακατω 5 αρχεια. Μετα το τελος της εγκαταστασης μου εβγαλε μηνυμα επιτυχιας. Αυτο ηταν ???

 

ActivateFileSystem.sisx

Modo.sisx

ROMPatcherPlus.sisx

updaterD.sisx

SwiCertStoreUpdaterD.zip

 

Δεν νομιζω οτι η συσκευη εχει χακαριστει ουτε rom Patcher βλεπω ουτε αλλες λειτουργιες που εχω διαβασει ???

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις επανεκκινηση στην συσκευη σου και μετα ψαξε μεσα στις εφαρμογες για ενα εικονιδιο με το ονομα RomPatcher.

 

Εαν δεν γινει τιποτα ξανα εγκατεστησε το HelloOX2

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις επανεκκινηση στην συσκευη σου και μετα ψαξε μεσα στις εφαρμογες για ενα εικονιδιο με το ονομα RomPatcher.

 

Εαν δεν γινει τιποτα ξανα εγκατεστησε το HelloOX2

 

Δεν πρέπει πρώτα να εγκατασταθούν τα αρχεία sisx που δημιουργήθηκαν μετά την εγκατάσταση;

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

To helloox2 μετα την εγκατασταση του πρεπει να το τρεξεις μια φορα. Μαλλον αυτο δεν εκανες... Μετα το τρεξιμο του, θα βρεις το εικονιδιο του rompatcher.
Link to comment
Share on other sites

Είναι όπως τα λέει ο phonee. Κάνουμε εγκατάσταση το HelloOX 2.0, μετά τρέχουμε την εφαρμογή (το εικονίδιο υπάρχει στις εφαρμογές), ξεκινάει η διαδικασία, γίνετε εγκατάσταση το ROMPatcher και μετά πάμε στο ROMPatcher και ενεργοποιηούμε τα patches.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια για πειτε μου αν ειναι ολα ενταξει,εβαλα το hello0x2,το ετρεξα και εβγαλε διπλα ενα Rompatcher+και οταν κανω κλικ πανω στο ρομπατσερ εμφανιζοντα δυο πως να τα πω,το Ιnstallserver_FP2, kai to open4all. Αν κανω κλικ πανω τους σβηνει το μπλε βελακι και αναβει ενα πρασινο ν. Ειμαι ενταξει και αν ναι τι μπορω να κανω με αυτα τα δυο?Μπορω να κατεβαζω οτι θελω και να τα περναω στο 5800, βασικα θελω προγραμμα πλοηγησης,πειτε μου με pm που να βρω.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια για πειτε μου αν ειναι ολα ενταξει,εβαλα το hello0x2,το ετρεξα και εβγαλε διπλα ενα Rompatcher+και οταν κανω κλικ πανω στο ρομπατσερ εμφανιζοντα δυο πως να τα πω,το Ιnstallserver_FP2, kai to open4all. Αν κανω κλικ πανω τους σβηνει το μπλε βελακι και αναβει ενα πρασινο ν. Ειμαι ενταξει και αν ναι τι μπορω να κανω με αυτα τα δυο?Μπορω να κατεβαζω οτι θελω και να τα περναω στο 5800, βασικα θελω προγραμμα πλοηγησης,πειτε μου με pm που να βρω.Ευχαριστω

To open4all: ενεργοποιεί την πρόσβαση σε όλους τους φακέλους συστήματος και το Installserver_FP2.rmp: επιτρέπει την εγκατάσταση unsigned εφαρμογών.

Κατεβάζεις ότι θες, το περνάς στο κινητό σου και το κάνεις εγκατάσταση με την προϋπόθεση ότι έχεις ενεργοποιημένο το Installserver_FP2.rmp, να το βάλεις και στο "add to auto" έτσι ώστε να είναι μονίμως ενεργοποιημένο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To helloox2 μετα την εγκατασταση του πρεπει να το τρεξεις μια φορα. Μαλλον αυτο δεν εκανες... Μετα το τρεξιμο του, θα βρεις το εικονιδιο του rompatcher.

 

Σωστος !!! Ετσι και εγινε ! :D

Προσπαθουσα να παω μεσω Θεσσαλονικης...

Για την ιστορια, βρηκα το εικονιδιο του rompatcher, το ετρεξα και ενεργοποιησα (ενιναν πρασινα) τα 2 που βρηκα μεσα (installserver_FP2 and open4all).

1 ερωτηση ακομη.

Το εικονιδιο του HelloOx2 πρεπει να παραμεινει η μπορει πλεον να γινει απεγκατασταση ?

Ο φακελλος που εχει δημιουργηθει στο C με τα 5 αρχεια μπορει να σβηστει ?

 

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις τους. :)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαγράψεις το HelloOx.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαγράψεις το HelloOx.

 

Εννοεις και απεγκατασταση της εφαρμογης και διαγραφη του φακελλου απο το C ?

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στην εφαρμογή.

Τα αρχεία που λες δε γνωρίζω ποια είναι.

Αν γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος... ίσως να σου πω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στην εφαρμογή.

Τα αρχεία που λες δε γνωρίζω ποια είναι.

Αν γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος... ίσως να σου πω.

 

Τα ειχα γραψει σε προηγουμενο ποστ και νομιζα πως το ειχες δει.

Μετα την εγκατασταση του HelloOx2 δημιουργηθηκε στο C ενας φακελος με το ιδιο ονομα που περιεχει τα παρακατω αρχεια.

ActivateFileSystem.sisx

Modo.sisx

ROMPatcherPlus.sisx

updaterD.sisx

SwiCertStoreUpdaterD.zip

Αυτον τον φακελλο με τα 5 αρχεια ρωτω αν μπορω να διαγραψω.

 

EDIT Η ερωτηση δεν εχει νοημα καθως απεγκαθιστωντας την εφαρμογη σβηνονται και τα αρχεια.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...