Jump to content

[Cydia: Greek Source] MinApps Repository


minos197
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα να κανω μια ερωτηση γνωριζει καποιος μια εφαρμογη στην οποια κανεις sync τις επαφές σου μεσω αυτου ????δεν θυμαμαι πωσ ακριβως την ελεγαν αλλα νομιζω οτι λεγοταν καπωσ ετσι mycontact αλλα δεν μπορω να την βρω στο cydia υπαρχει μηπως σε καποιο repo???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 760
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Παρατηρώ ότι στην περίπτωση μου (3G - 3.1.2 - Jailbraked + SMS Helper + iPhoneDelivery) δεν λειτουργεί σωστά κανένα από τα 2 πληκτρολόγια.

Για την ακρίβεια, παρατηρώ ότι υπάρχουν συγκεκριμένα γράμματα που ως πρώτα (αρχικά) στο μήνυμα ωθούν τον μετρητή να ξεκινήσει από το 160 κι άλλα από το 70!

 

Π.χ. Ε, Ρ, Τ, Υ και άλλα κάνουν τον μετρητή να ξεκινήσει απο το 70

 

Άλλα όπως τα Ω, Δ, Ψ ... ξεκινούν τον μετρητή απο το 160 αλλά αν το 2ο γράμμα και μετά αν είναι της 1ης κατηγορίας (π.χ. Ε, Ρ, Τ, κλπ) ο μετρητής αυτόματα πέφτει στο 78 κλπ...

 

Στην αρχή είχα την εντύπωση ότι είχε λειτουργήσει κανονικά το KIS... αλλά ίσως ήταν ιδέα μου... καθότι τώρα ούτε το KIS ούτε το V2 λειτουργούν σωστα.

 

Υπάρχει περίπτωση να λειτουργούσαν σωστά (όντως και να μην ήταν ιδέα μου) και να φταίει κάποια άλλη εφαρμογή που εγκατέστησα μετά;;; (π.χ. κάποιο άλλο theme, το winterboard, κλπ; )

 

Δοκίμασα πάντως να κάνω εντελώς uninstall το ikeyx και μετά πάλι να βάλω KIS ή V2 χωρίς αποτέλεσμα στο θέμα των 160 χαρακτήρων...

 

Εχει ιδέα κανείς γιατί συμβαίνει αυτό; :worry:

 

p.s. [Edit] Και μετά από απεγκατάσταση ολων των σχετικών εφαρμογών και επαναφορά του κινητού (Ολες οι ρυθμίσεις) το πρόβλημα παραμένει...

 

Λοιπόν για όσους θέλουν να δοκιμάσουν το sms160 keyboard τα ανέβασα και τα δύο στο repository μου.Είναι beta το iKeyx γιαυτό δίνω και beta στο πακέτο και σας τονίζω ότι έχει αρκετά dependencies.

 

Το πακέτο περιλάμβανει τόσο τα αρχεία για το ikeyx όσο και τα αρχεία των 2 ελληνικών SMS160 πληκτρολογίων που είχαμε βγαλει εγώ και ο ppericlis.Δεν έβαλα το UIKIT.layout του System/Framework το οποίο είναι υπεύθυνο για τις αναφορές καθώς και υπάρχει πλέον καλύτερη λύση.

 

Για να ενεργοποίησετε πηγαίνετα στα settings>ikeyx>mix and match και φτιάχνετε ένα νεο layout πειράζοντας μόνο την πρώτη επιλογή με ένα από τα SMS που θα δείτε να έχει μέσα.Μετά επιλέγοντας το νέο layout θα έχετε το πληκτρολόγιο...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ.Ειναι σημαντικό να αφαιρέσετε καθε ikeyx από xsellize και bigboss beta πρίν βάλετε το πακέτο αλλιώς hell will break loose

 

Υ.Γ Θα θέλα κάποιος με byte να μου πεί τι ακριβώς γίνεται και πως δουλέυει γιατί εδώ που είμαι ούτε το έχω ούτε στέλνω με ελληνικά SMS.

 

Enjoy

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω πως ειναι δυνατον να εχει χαθει η επιλογη του ikeyx απο τα settings μαζι με pop up blocker , status info, και lock info .

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα!

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω το 3gs με 3.1.2 jailbraked. Το itunes μου ζήτησε να κάνω μια αναβάθμιση παροχέα (ή κάτι τέτοιο!!) και την έκανα! Ενώ είχα περάσει το carrier logo της cosmote μετά μου το αντικατέστησε με το default της cosmote. Ξανακάνω την ίδια διαδικασία με πρίν και δεν μου το αλλάζει. (//ftp4u.gr/iphone/apt3 ......). Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να το φτιάξω??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

[EDIT - Problem solved - ειχα λαθος ikeyx εγκατεστημενο....]

 

Παιδιά Καλησπέρα!

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Εχω αγορασμένο το BiteSMS, εγκατεστημενο το SMS160 Keyboard v2 αλλά στα settings / ikeyx απλά δεν υπάρχει η επιλογή "mix and match" !!!! Βλέπω μόνο τις επιλογές:

 

 

- International Keyboard

- Ελληνικα SMS

- Troubleshooting

 

Λογικα από κει προέρχεται το πρόβλημα που έχω καθότι ετσι δεν μπορώ να φτιάξω νέο layout!

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Πωπω! Χαμός από posts! :p

 

Λοιπόν έχω iPhone 2G με την 3.0 πάνω του!

Τι εγκαθιστώ ακριβώς για να έχω sms με μικρά ελληνικά και greek sorting?

Αν διάβασα καλά στο Cydia, πρέπει να απεγκαταστήσω το iKeyX που έχω από το Βοss για να λειτουργήσει σωστά ότι εγκαταστήσω από το Greek repo.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη δεν ειμαι μεγαλος fan των sms, δεν το λεω με σιγουρια αλλα νομιζω οτι το sms160(ikeyx) "σκοτωνει" το iphonedelivery και δεν ερχονται πλεον αναφορες οποιοδηποτε πληκτρολογιο και αν χρησιμοποιησω!!!

 

 

edit: τελικα κατι αλλο πρεπει να παιζει με το ιδιο το iphonedelivery

το εκανα ξανα install , λειτουργησε κανα δυο φορες αλλα και παλι τιποτα μετα απο αυτο!!!

Ουφ τι να πεις .... παντως απο τα 2 προτιμαω το sms160

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη δεν ειμαι μεγαλος fan των sms, δεν το λεω με σιγουρια αλλα νομιζω οτι το sms160(ikeyx) "σκοτωνει" το iphonedelivery και δεν ερχονται πλεον αναφορες οποιοδηποτε πληκτρολογιο και αν χρησιμοποιησω!!!

Οχι!Εγω το χρησιμοποιω σε συνδιασμο με το bitesms ομως και εχω και 160 χαρακτηρες και αναφορα παραδοσης(Wind);)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το Greek Logos με Vodafone σε μένα δεν δουλεύει. Ξέρει κάποιος εαν υπάρχει πρόβλημα ?
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

χθες δεχτικα carrier settings update σε cosmote καρτοσυμβολαιο..

Κανενας αλλος που δεχτικε το update ?

επεισης πλεων δεν δουλεβει και το λογοτυπο της cosmote

FAQ

F*cking Annoying Questions

Link to comment
Share on other sites

χθες δεχτικα carrier settings update σε cosmote καρτοσυμβολαιο..

Κανενας αλλος που δεχτικε το update ?

επεισης πλεων δεν δουλεβει και το λογοτυπο της cosmote

 

Δεν δουλεύει, επειδή έκανες το update και αντικαταστάθηκε από το «original» της Cosmote. Βάλε το ξανά από cydia. Αγνόησε τα updates των carrier settings...

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

ξερω το γιατι δεν δουλευει :) απλα μου φανηκε περιεργο το update μιας και δεν αλλαξε σε σχεση με τον φορεα...

FAQ

F*cking Annoying Questions

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@ pperiklis

 

Κάποιες παρατηρήσεις στο keyboard SMS160 Keyboard K.I.S.

 

Όταν αναζητείς κάτι πχ αυτόν που θα πάρει το SMS, παίζει κάτι με τα τονισμένα γράμματα.

 

ΠΧ. Μαίρη. Αν γράψεις μέχρι το Μα θα στο βρει.

Λάζαρος. Αν γράζεις μόνο το Λ θα βρει τα ονόματα στο κατάλογο. αν γράψεις και το Α δεν εμφανίζει τπτ.

 

Επίσης αυτό γίνεται στο spotlight.

 

Με λίγα λόγια πρέπει να έχουμε 3 πληκτρολόγια..(πράγμα που δεν με βολευει)

English

Greek

SMS ελληνικο

 

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το πρόβλημα; γιατί τότε λογικά θα πρέπει να αλλάξω όλο το τηλεφωνικό κατάλογο χωρίς τόνους και είναι ζόρι..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 3 πληκτρολόγια πια. Στην αρχή ούτε και εγώ μπορούσα να προσαρμοστώ, αλλά τώρα είναι μια χαρά. Μια συνήθεια είναι όλα.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά από update σε carrier settings χάθηκε το Vodafone Greek Logo,όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά.

Τι μπορεί να γίνει για να επιδιορθωθεί;

 

 

 

Τελικά το έκανα χειροκίνητα μέσω SSH.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ανέβασα το IAEK του Minwtayrou για beta testing.

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν δουλεύει και αν μπορείτε να ανεβάσετε τα carrier bundles του 3.1.3 για δοκιμαστικά πακετάκια ??

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα το IAEK του Minwtayrou για beta testing.

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν δουλεύει και αν μπορείτε να ανεβάσετε τα carrier bundles του 3.1.3 για δοκιμαστικά πακετάκια ??

 

Μετά από 6 μήνες σπάει την σιωπή του κυρίες και κύριοι..:p

Και χαιρόμαστε που σας "βλέπουμε" αγαπητέ minoa..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Welcome back.... ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά παιδές αλλά μάλλον θα είμαι προσωρινός μέχρι να βρεί το πρώτο σοβαρό multitouch android handset ;)

 

Υ.Γ Καλή ανάσταση και ας τσουγρίσουμε μερίκα iphone(ιδιαίτερα αν υπάρχει paypal account )

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά παιδές αλλά μάλλον θα είμαι προσωρινός μέχρι να βρεί το πρώτο σοβαρό multitouch android handset ;)

 

Υ.Γ Καλή ανάσταση και ας τσουγρίσουμε μερίκα iphone(ιδιαίτερα αν υπάρχει paypal account )

 

Καλή ανάσταση και σε σένα. Όσον άφορα για σοβαρό multi touch smart phone θα σου πρότεινα πριν κινηθείς στην αγορά του android να περιμένεις μέχρι και τον Ιούνη. Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται. :p

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπάρχει περίπτωση να μη λειτουργεί το sorting layout στην 3.1.3 ;;

 

Έβαλα το repo στο cydia αφού βγήκε το νέο jailbreak αλλά δε με αφήνει να το κάνω install.

Είναι εύκολο minos να το φτιάξεις γιατί με βολεύει πολύ στις επαφές.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μη λειτουργεί το sorting layout στην 3.1.3 ;;

 

Έβαλα το repo στο cydia αφού βγήκε το νέο jailbreak αλλά δε με αφήνει να το κάνω install.

Είναι εύκολο minos να το φτιάξεις γιατί με βολεύει πολύ στις επαφές.

 

Ευχαριστώ

 

ναι αν μπορείς θα ήταν δώρο για εμάς! βγάζει error "Size mismatch" (sorting layout 1)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μη λειτουργεί το sorting layout στην 3.1.3 ;;

 

Έβαλα το repo στο cydia αφού βγήκε το νέο jailbreak αλλά δε με αφήνει να το κάνω install.

Είναι εύκολο minos να το φτιάξεις γιατί με βολεύει πολύ στις επαφές.

 

Ευχαριστώ

 

Και εδω τα ιδια..

 

Minos , κανε αν μπορεις κατι γιατι και εγω βολευομουν πολυ με το sorting στις επαφες , οπως και με τα carrier logos.

Link to comment
Share on other sites

Από τον χρήστη aldon του iphonehellas:

 

Για όποιον θέλει να το περάσει χειροκίνητα

πηγαίνετε μέσω ssh εδώ

 

/System/Library/Frameworks/AddressBook.framework/English.lproj

 

ή εδώ (ανάλογα με την γλώσσα που χρησιμοποιείτε)

 

/System/Library/Frameworks/AddressBook.framework/el.lproj

 

Κρατήστε backup το original αρχείο (ABContactSections.plist, κάντε το ABContactSections.plist.bac)

 

και περάστε αυτό για όποιον θέλει το Sorting 1

 

http://rapidshare.com/files/383221546/ABContactSections-Sorting_1-_GR_.rar

 

και αυτό για όποιον θέλει το Sorting 2

 

http://rapidshare.com/files/383221587/ABContactSections-Sorting_2-_EN-GR_.rar

 

 

Κάντε reboot, εάν δεν σας δουλεύει η μπάρα τότε ανοίξτε το iTunes, συνδέστε το iPhone και στην καρτέλα Info κατεβείτε τέρμα κάτω εκεί που λέει Advanced κάντε κλικ στο Contacts και πατήστε Sync. Μετά από αυτό θα σας δουλεύει 100%.

 

Δοκιμασμένο προσωπικά και δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...