Jump to content

[Cydia: Greek Source] MinApps Repository


minos197
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Κατ' αρχήν συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλεία με τα repo/apps. Το beta ikeyx δουλεύει πολύ καλά δοκιμασμένο 160 χαρακτήρες με κεφαλαία ελληνικά!

 

Κατά 2ον, επειδή έκανα βλακεία βάζοντας meta package σε 3gs, το οποίο όταν βγήκε πήρε μαζί του και τα ελληνικά της 3.0.1, υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τα original αρχεία για τα ελληνικά που αντικατέστησαν τα native igreek και sorting(μέσω openssh);Ευχαριστώ.

 

Δυστυχώς είναι τόσο πολύπλοκο το να βρείς και να τα βάλεις 1 προς ένα που καλύτερα να κάνεις restore.Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο βαθεία σε κάθε φάκελο και υποφάκελο έχει τα αρχεία της η Apple.

 

Eφόσον έτρεξες πακέτο για 2 λογισμικό στο 3 πρέπει να πάρεις το directory listing και των 2 εκδώσεων να τα συγκρίνεις να δείς ποια αρχεία δεν είναι όμοια και με βάση αυτού και του install script που μπορώ να σου δώσω του meta να βρεις ποια αρχεία πρέπει να προσθεθούν.αφαιρεθούν η τροποποιηθούν...

 

Υ.Γ Ασχετό αλλά τώρα που έστησα το debian authoring από την αρχή αν κάποιος μπορούσε να μου ανεβάσει τους original folders της 3.1 από τα carrier string για τα logos θα το εκτιμούσα..Όχι τίποτα αλλο να δώ αυτό το περίφημο signing...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 760
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

iPhone 2G / 3.1 OS (OK) /ΚΙS\

To bite δείχνει 160 χαρακτήρες, έστειλα στο S και πήγε μία χαρά, και με αναφορά παράδοσης!!

 

Θα το βάλω και στο S με 3.0 OS.

 

 

Τhanks Guys!!! :)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ minos197.Μάλλον θα κάνω restore. Περίμενα ότι θα ήταν 2-3 αρχεία τα οποία θα αντικαθιστούσα...άτιμη mapple:mad:

 

Λίγο off-topic, έχοντας jailbroken+unlocked 3gs,μπορώ να κάνω restore με ipsw 3.0, αλλαγμένο hosts ώστε να περιέχει το line gs.apple κλπ,χωρίς να υπάρχει κίνδυνος να μου κάνει upgrade σε 3.1(έχει αποθηκεύσει το ECID από cydia);Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Ασχετό αλλά τώρα που έστησα το debian authoring από την αρχή αν κάποιος μπορούσε να μου ανεβάσει τους original folders της 3.1 από τα carrier string για τα logos θα το εκτιμούσα..Όχι τίποτα αλλο να δώ αυτό το περίφημο signing...

 

Για πάρε να δούμε. :)

 

Carrier Folders

 

Vodafone.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άκυρο το restore. Δε γίνεται.

 

Για το θέμα του ikeyex έκανα λάθος. Όταν το δοκίμασα δεν είχε τελειώσει την αποστολή. Τι κάνω λάθος;;;Δοκίμασα με layout ελληνικά και με ελληνικά sms.Και στις 2 περιπτώσεις input manager αγγλικά ΗΠΑ. Το bitesms μου βγάζει μόνο στη 2η περίπτωση 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα αλλά χρεώνομαι 3!!!Δοκίμασα και από native εφαρμογή και πάλι τα ίδια!(λες και ήταν τόσο δύσκολο να υπάρχει έτοιμο αυτό όπως τόσα πολλά καλά κινητά):angry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έχω την εντύπωση ότι λειτουργεί μόνο στο bitesms.

Στο irealsms που το δοκίμασα,δεν λειτουργεί,ούτε και με το Mysms....

To έχετε δοκιμάσει σε αυτά;

 

Φυσικά δεν μπορώ να διαπιστώσω προς το παρόν(Αν δεν δώ τον λογαριασμό του μήνα),αν με το default app για τα sms ,αποστέλλεται ένα μήνυμα....

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Kαι παλιότερα με όλες τις δοκιμές που κάναμε έδειξαν ότι δουλεύει μόνο με το bite..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Kαι παλιότερα με όλες τις δοκιμές που κάναμε έδειξαν ότι δουλεύει μόνο με το bite..

 

Αα μάλιστα! Δεν το γνώριζα αυτό...Απλά στο 3gs έχω το bitesms κ λειτουργεί μια χαρά.Στο 3g έχω το irealsms κ δεν λειτουργεί. Κ είπα να ρωτήσω,μην αγοράζω τσάμπα ,ξανά το bite!Αλλά από ότι φαίνεται θα το αγοράσω.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και εγώ στο 3G (ΟS 3.0.1) μου αλλά έχω ένα θέμα με την αναζήτηση των ονομάτων που έχω στις επαφές. Μου εμφανίζει μόνο τις επαφές που αρχίζουν από Ελληνικούς χαρακτήρες (Π, Ξ, Φ, Θ, Δ, Ω, Ψ), στους υπόλοιπους κοινούς χαρακτήρες δεν εμφανίζει τις αντίστοιχες επαφές που αρχίζουν από αυτά τα γράμματα. Το είχε αναφέρει και η ntinouli αλλά το έλυσε χρησιμοποιώντας το layout του L10nH34Rt. Αυτό το layout που ανέφερες L10nH34Rt είναι το Ελληνικό SMS που υπάρχει μέσα στο πακέτο του minos197 ή είναι κάποιο άλλο το οποίο υπάρχει μέσα στο παρόν θέμα?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανένα από τα 2 που έχει στο πακέτο.... *sigh* πρέπει να κάτσω να το φτιάξω πάλι...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά γιαυτό έχουμε 2 πληκτρολόγια πια!!!

Ενα sms, και ένα το αυθεντικό ελληνικό, δεν το ακυρώνουμε αυτό....

Αφού τo sms έχει μπερδεμένα ελληνικά με ξένα, την αναζήτηση την κάνουμε με της apple!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

To ότι μπορούμε να έχουμε και τα πληκτρολόγια του minos και της apple το γνωρίζω. Απλά το ρώτησα, γιατί το ίδιο πρόβλημα το είχε και η ntinouli και το έλυσε. Οπότε το είχα απορία πως το έκανε. Έτσι κι αλλιώς έχω 3 επιλεγμένα πληκτρολόγια για να μπορώ να κάνω την δουλειά μου.:)

 

Όσοι δεν έχετε το biteSMS, μπορείτε να περάσετε το SMS Helper (πρόταση του CarpeNoctum) και έτσι θα έχετε μετρητή χαρακτήρων στην default εφαρμογή των μηνυμάτων και λειτουργεί με το πακέτο του minos.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

Όσοι δεν έχετε το biteSMS, μπορείτε να περάσετε το SMS Helper (πρόταση του CarpeNoctum) και έτσι θα έχετε μετρητή χαρακτήρων στην default εφαρμογή των μηνυμάτων και λειτουργεί με το πακέτο του minos.

 

Με έσωσες!! Θα πήγαινα να αγοράσω το bitesms και για το δεύτερο νούμερο που έχω!

 

Ευχαριστώ και εσένα και τον CarpeNoctum!!

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα κουλό που έρχεται να με ταράξει.........

 

Θέλω να δω το υπόλοιπο του λογαριασμού μου και παίρνω την cosmote να μου πει τι πρέπει κάνω, και μου λέει η κοπέλα να γράψω με Ελληνικά κεφαλαία το ΕΥ και να το στείλω στον 1256. Το στέλνω με το ελληνικό πληκτρολόγιο του iPhone και μου έρχεται αναφορά λάθους.(Η υπηρεσία δεν βρέθηκε)

Ξανά παίρνω τηλέφωνο και τους λέω ότι κάτι πήγε λάθος, και μου λένε ότι μάλλον ένα από τα 2 γράμματα ήταν Αγγλικό, και λέω αποκλείεται, ένα είναι το πληκτρολόγιο στο iPhone, δεν πατάς να σου φέρει το ελληνικό. Με βάζει αναμονή και μου στέλνει από ένα Νokia το EY η κοπέλα για να το κάνω προώθηση μήπως και τελικά όντως έκανα λάθος. (Δεν καταλάβαινε τις έλεγα για το πληκτρολόγιο) Το κάνω copy Paste και μου ήρθε κανονικά το μήνυμα με όλα τα στοιχεία..

Πονηρεύομαι λοιπόν και λέω να στείλω με το Αγγλικό πληκτρολόγιο το ΕΥ και προς έκπληξη μου μου ήρθε κανονικά το μήνυμα!!!

 

Τι παίζει τελικά με αυτό το Ελληνικό πληκτρολόγιο στο iPhone, τι έχουνε κάνει εκεί στο Cupertino?????:confused:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

To ότι μπορούμε να έχουμε και τα πληκτρολόγια του minos και της apple το γνωρίζω. Απλά το ρώτησα, γιατί το ίδιο πρόβλημα το είχε και η ntinouli και το έλυσε. Οπότε το είχα απορία πως το έκανε. Έτσι κι αλλιώς έχω 3 επιλεγμένα πληκτρολόγια για να μπορώ να κάνω την δουλειά μου.:)

 

Όσοι δεν έχετε το biteSMS, μπορείτε να περάσετε το SMS Helper (πρόταση του CarpeNoctum) και έτσι θα έχετε μετρητή χαρακτήρων στην default εφαρμογή των μηνυμάτων και λειτουργεί με το πακέτο του minos.

Γειά σου!

Λοιπόν εγώ είχα βάλει το kiss και δε μου έκανε αναζήτηση στα ονόματα...μετά το έβγαλα και έβαλα το άλλο και όλα οκ!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά γιαυτό έχουμε 2 πληκτρολόγια πια!!!

Ενα sms, και ένα το αυθεντικό ελληνικό, δεν το ακυρώνουμε αυτό....

Αφού τo sms έχει μπερδεμένα ελληνικά με ξένα, την αναζήτηση την κάνουμε με της apple!

Απλά υπάρχει η δυνατότητα να φέρνει άλλο layout στο SMS Addressing το iKeyEx έτσι ώστε να μην αλλάζουμε συνέχεια πληκτρολόγια... Θα το φτιάξω κάποια στιγμή don't worry :p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου κάνει κόπο να πατήσω 2 φορές την υδρόγειο...

Σίγα τα αυγά!!

 

Μόλις παρατήρησα ότι η αναφορά που έχουμε στο πληκτρολόγιο δεν παίζει στο bite sms με το πληκτρολόγιο, ενώ με το αγγλικό παίζει. Μάλιστα αν έχει έστω και ένα γράμμα ελληνικό... (ΞΦΨ...κτλ...)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Για πάρε να δούμε. :)

 

Carrier Folders

 

Vodafone.

 

Λοιπόν αν δεν έχει κάνει άλλο update η Apple από αυτό έχω καλά νέα.Μπορώ να φτιάξω πακετάκια για logo που δουλεύουν σε όλα και το 3.1.Aν υπάρχει update θέλω να δώ το signing ξανά...Περισσότερα το Σαββατοκύριακο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν δεν έχει κάνει άλλο update η Apple από αυτό έχω καλά νέα.Μπορώ να φτιάξω πακετάκια για logo που δουλεύουν σε όλα και το 3.1.Aν υπάρχει update θέλω να δώ το signing ξανά...Περισσότερα το Σαββατοκύριακο...

 

Το παράξενο είναι ότι στο 2G δεν είναι αόρατο το carrier.:ninja:

Έχει κάνει με το hardware η με το baseband? :confused:

 

Αυτά που σου έδωσα είναι από το 2G.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Δοκίμασα το iAcces , και δουλεύει σε 3.1.2(3GS),δηλαδή αλλάζει το theme του keyboard. Όμως μόνο σε αγγλικό πληκτρολόγιο. Μπορεί να γίνει κάτι και σε ελληνικό; Έχετε καμιά ιδέα;

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως εχει πεσει το repo?

προσπαθω να το κανω add στο cydia και μου βγαζει συνεχεια

error refreshing, the method driver http could not be found..

η address ειναι

http://ftp4u.gr/iphone/apt3

ετσι? κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά την εγκατάσταση του Winterboard, παρατηρείται πως διαγράφεται το Carrier logo που δουλεύει κανονικά μέχρι εκείνη τη στιγμή.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος αποφυγής του συγκεκριμένου; Γιατί ΚΑΙ τη δικιά μου προσωπική επιλογή για background θέλω, αλλά ΚΑΙ το λογότυπο του παρόχου θέλω.

 

Α, και να τονίσω... Αυτό το κάνει Μ Ο Ν Ο στο λογότυπο της Cosmote!!!!!! Vf και Wind, παίζουν κανονικά ΚΑΙ μετά το WB!!!!

 

Παρεπιπτόντως, το iKeyEx mix and match δεν κάνει τίποτα... δε μπορώ να δημιουργήσω κάτι....

 

 

 

ΟΚ το διόρθωσα τελικά... Και με κανένα από τα 2 keyboards δε μπορούσα να κάνω αναζήτηση στα ονόματα με το Sorting 2, αλλά τελικά έκανα ένα επιπλέον Force Sync, και έπαιξε με το 2ο keyboard (OXI TO KISS)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως εχει πεσει το repo?

προσπαθω να το κανω add στο cydia και μου βγαζει συνεχεια

error refreshing, the method driver http could not be found..

η address ειναι

http://ftp4u.gr/iphone/apt3

ετσι? κανω κατι λαθος?

 

Καλημέρα, προσπαθώ και εγώ να το προσθέσω στο cydia και μου βγάζει "Did not Find Repository". Ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα;

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, προσπαθώ και εγώ να το προσθέσω στο cydia και μου βγάζει "Did not Find Repository". Ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα;

 

βαλε πρωτα αυτο φιλε μου

 

http://ftp4u.gr/iphone/apt/

 

και μετα αυτο

 

http://ftp4u.gr/iphone/apt3

 

τουλαχιστον εμενα

ετσι δουλεψε :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...