Jump to content

[Cydia: Greek Source] MinApps Repository


minos197
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 760
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια....

Μια ερωτηση:

Εχθες ειχα ακομα την 3.1.2 και σημερα εβαλα την 4.0.1

Στην παλια firmware ειχα το ελληνικο πληκτρολογιο με 160 γραμματα και δουλευαν ολα ρολοϊ. Μπορουσα ανετα να βαλω μεσω απο το iKeyEx απο τις ρυθμησεις το ελληνικο πληκτρολογιο. Τωρα πλεον με την 4.0.1 οταν παω στο iKeyEx να βαλω το ελληνικο πληκτολογιο δεν μου το αποθηκευει ωστε να το χρεισημοποιησω.

Μηπως δεν δουλευει το iKeyEx με την 4.0.1 ;;;

Ή πρεπει να κανω κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν εχεις vodafone, το κέντρο μηνυμάτων τα UTF-8 τα αλλάζει σε UTF-7 και έτσι στέλνεις 160 χαρακτήρες κανονικά.

Δηλαδή ακόμα και αν γράψεις μήνυμα 160 χαρακτήρων σε πεζά, θα τα στείλει κεφαλαία και θα χρεωθείς ένα μήνυμα και όχι 3.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν εχεις vodafone, το κέντρο μηνυμάτων τα UTF-8 τα αλλάζει σε UTF-7 και έτσι στέλνεις 160 χαρακτήρες κανονικά.

Δηλαδή ακόμα και αν γράψεις μήνυμα 160 χαρακτήρων σε πεζά, θα τα στείλει κεφαλαία και θα χρεωθείς ένα μήνυμα και όχι 3.

 

Μπααα...δεν εχω vodafone. Απλα θα ηθελα να χρεισημοποιησω το iKeyEx με το ελληνικο πληκτρολογιο και το πληκτρολογιο με 160 χαρακτηρες.

Τωρα πρεον με την 4.0.1 δεν γινεται.

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπααα...δεν εχω vodafone. Απλα θα ηθελα να χρεισημοποιησω το iKeyEx με το ελληνικο πληκτρολογιο και το πληκτρολογιο με 160 χαρακτηρες.

Τωρα πρεον με την 4.0.1 δεν γινεται.

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα;

Δεν δουλεύει το iKeyX με το iOS4... ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

 

3GS 32gb os4 Δουλευει και σε μενα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Το κυριότερο πλεονέκτημα του είναι ότι δεν χρειάζεσαι τα 3 πληκτρολόγια.

 

Δουλεύει άψογα!

 

Απορώ, τόσο δύσκολο είναι για την apple να το ενσωματώσει;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν δουλεύει... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί... Με αγορασμένο bitesms

Ποια εκδοση του bitesms έχετε;

 

Edit: Έσβησα το plist και το ξαναπέρασα και τώρα δουλεύει κανονικά.

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα είμαι σε 3GS 4.0.1 j/b κ προσπαθώ να βρω Ακρη με το ikeyx.διάβασα το post πιο πάνω αλλά ήθελα να ρωτήσω είναι μόνο για bitesms η χρησιμοπειται γενικότερα κ αλλού όπως μηνύματα της apple η blacklist?

Ευχαριστώ.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι σε 3GS 4.0.1 j/b κ προσπαθώ να βρω Ακρη με το ikeyx.διάβασα το post πιο πάνω αλλά ήθελα να ρωτήσω είναι μόνο για bitesms η χρησιμοπειται γενικότερα κ αλλού όπως μηνύματα της apple η blacklist?

Ευχαριστώ.

Για παντού στο iphone είναι. Όπου θέλεις το χρησιμοποιείς.

Αλλά τι νόημα έχει αφού δεν δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν δουλεύει το bitesms στην 4.0.1 ή θα κάνετε το κολπάκι του iphonehellas με την σντικατάσταση του αρχείου ή θα περάσετε το source στο cydia που φτιάχνει το κλασσικό πρόγραμμα μηνύματα να στέλνει 160 χαρακτήρες πάλι και αυτό απο iphonehellas.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχουμε καμία εξέλιξη για το Carrier Logo πως θα το αλλάξουμε σε iOS 4.0?

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχουμε καμία εξέλιξη για το Carrier Logo πως θα το αλλάξουμε σε iOS 4.0?

 

Καλησπέρα Mythozz. Δυστυχώς όχι. Η κατάσταση έχει παραμείνει στάσιμη. Έχουν αλλάξει πολλά πράματα στα system files της iOS 4 που κάτι τέτοιο θα απαιτούσε ενδεχομένως πολύ μεγάλη προσπάθεια. Βέβαια αυτό αποτελεί δικιά μου εικασία καθότι δεν είμαι ειδικός. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Mythozz. Δυστυχώς όχι. Η κατάσταση έχει παραμείνει στάσιμη. Έχουν αλλάξει πολλά πράματα στα system files της iOS 4 που κάτι τέτοιο θα απαιτούσε ενδεχομένως πολύ μεγάλη προσπάθεια. Βέβαια αυτό αποτελεί δικιά μου εικασία καθότι δεν είμαι ειδικός. ;)

 

Κρίμα γιατί ήταν ένα από τα χαρακτηριστικά που μου άρεσαν να αλλάζω στη συσκευή... Τόσο μεγάλο θέμα έχει συμβεί δηλαδή; :(

 

Ούτε σε άλλα φορουμς έχω βρει κάτι, π.χ. xsellize... :(

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί ήταν ένα από τα χαρακτηριστικά που μου άρεσαν να αλλάζω στη συσκευή... Τόσο μεγάλο θέμα έχει συμβεί δηλαδή; :(

 

Ούτε σε άλλα φορουμς έχω βρει κάτι, π.χ. xsellize... :(

 

Ναι έχει αλλάξει τελείως η οργάνωση των αρχείων και πλέον δεν είναι τόσο απλό όσο να παρέμβει κανείς σε κάποια .plist αρχεία. :(

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει αλλάξει τελείως η οργάνωση των αρχείων και πλέον δεν είναι τόσο απλό όσο να παρέμβει κανείς σε κάποια .plist αρχεία. :(

 

Aν δεν κάνω λάθος κάποια αρχεία δεν εμφανίζονται πια...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρονται στο παρακάτω link, δε βοηθάνε για τα custom logos?

 

http://modmyi.com/forums/file-mods/722049-how-change-your-carrier-logos-ios-4-iphone-4-a.html

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχουμε καμία εξέλιξη για το Carrier Logo πως θα το αλλάξουμε σε iOS 4.0?

Νίκο θες να βάλεις δικό σου custom Carrier Logo;

 

Αν όχι, και θες Cosmote/Vodafone/Wind μπορείς να το κάνεις και στο iOS4 αν ακολουθήσεις τα βήματα που αναφέρονται εδώ. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Νίκο θες να βάλεις δικό σου custom Carrier Logo;

 

Αν όχι, και θες Cosmote/Vodafone/Wind μπορείς να το κάνεις και στο iOS4 αν ακολουθήσεις τα βήματα που αναφέρονται εδώ. :)

 

Μάλιστα δεν το γνώριζα το συγκεκριμένο mod. Ευχαριστούμε! :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

@bill_viper

Ευχαριστώ Βασίλη. Με έσωσες από 2πλά και 3πλά sms. Για όσους δεν έχουν vodafone, οι 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα λειτουργούν μια χαρά σε wind. Το μόνο που δεν δοκίμασα είναι τα carrier logos (αν και δεν με ενδιαφέρει τόσο μάλλον θα το δοκιμάσω). Εσύ δοκίμασες κάποιο carrier logo Βασίλη?

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Νίκο θες να βάλεις δικό σου custom Carrier Logo;

 

Αν όχι, και θες Cosmote/Vodafone/Wind μπορείς να το κάνεις και στο iOS4 αν ακολουθήσεις τα βήματα που αναφέρονται εδώ. :)

 

Άντε ρε έχιδνα μας έφτιαξες πάλι. Δουλεύουν όλα ρολόι!

 

Και τα SMS με Cosmote και το carrier logo που ήθελα.

 

Μπράβο και στο παιδί στο iphonehellas που το σέταρε. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...