Jump to content

[Cydia: Greek Source] MinApps Repository


minos197
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 760
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από τον χρήστη aldon του iphonehellas:

 

 

 

Δοκιμασμένο προσωπικά και δουλεύει.

 

Δουλεψε αψογα, ευχαριστω!

 

 

(για τα carrier logos εχουμε τιποτα?)

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ!

Ευχαριστούμε...μάλλον δεν ψάχνουμε αρκετά...:O:rolleyes:

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος γιατο τι κανουμε μετα το νεο jail? βασικα θελω να το κανω στο i pod μου αλλα δεν το εχω ξανα κανει στο παρελθόν κ δεν ξερω πως να περασω μετα τις εφαρμογες , που να τις βρω κτλπ
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι εύκολο να μου πεί κανείς ακριβώς τι error βγάζει κατά την εγκατάσταση??

 

Το size missmatch μου φαίνεται σαν πρόβλημα ότι δεν έχετε βάλει το minapps sourcegui πακετάκι καθώς στην ουσία το sorting κάνει το ίδο ακριβώς με την χειροκίνητη διαδικασία..

 

Για τα carriers το έχω πει και ξαναπεί μην τα κάνετε update.Τα νέα πακέτα τελευταία φορά που το πάλεψα ήταν signed για να μην ενεργοποιείς το tethering και δεν μπορούσα να τα "πειράξω" και να το πείσω να τα δεχτεί...

 

Τα 3.1.3 δεν τα έχω κοιτάξει όμως λόγω έλλειψης χρόνου και jailbreak αλλά δεν νομίζω έτσι στο άσχετο να τα ξεκλείδωσε η Apple...(Allα κυρίως γιατί από ότι θυμάται ο φίλτατος pperiklis βαριέμαι απιστευτα να κάνω minor iPhoneOS updates!!!)

 

Σαν καλύτερη λύση θα πρότεινα απεγκατάσταση πακέτου,χειροκίνητο SSH στον φάκελο με τα carriers αφαίρεση του symbolic link του carrier μας και μετα εγκατάσταση του πακέτου ξανά και reboot....Και next time πιππππερι.... :P

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βγάζει το παρακάτω σφάλμα, όπως ακριβώς είπες και εσύ minos197. Αυτό που βγάζει και όταν πάω να εγκαταστήσω τα carrier logos (για wind) αλλά και στο sorting layout.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το πακετάκι MinApps Repo Grafix το βλέπετε στο repo??Γιατί υπάρχει δεν ξέρω γιατί δεν γίνεται list...Και αν υπάρχει μπαίνει από μόνο του?
Link to comment
Share on other sites

Το πακετάκι MinApps Repo Grafix το βλέπετε στο repo??Γιατί υπάρχει δεν ξέρω γιατί δεν γίνεται list...Και αν υπάρχει μπαίνει από μόνο του?

 

Ούτε εμφανίζεται, ούτε υπάρχουν τα γραφικά στις εφαρμογές του source, αν αυτό βοηθάει κάπου.!

Link to comment
Share on other sites

Το πακετάκι MinApps Repo Grafix το βλέπετε στο repo??Γιατί υπάρχει δεν ξέρω γιατί δεν γίνεται list...Και αν υπάρχει μπαίνει από μόνο του?

Καλημέρα minos197. Όπως είπε και ο barcode, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Τα μόνα που υπάρχουν είναι το iKeyX, τα 2 sorting layout, το θέμα της ΑΕΚ και το carrier Greek logos.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος να μου στειλει το default "ABContactSections.plist" γιατι ξεχασα να το κανω back up?? Απο τον "English.lproj" αμα παιζει ρολο..

 

Ακυρο παιδια ευτυχως!! Δοκιμασα απο αλλες γλωσσες κ τελικα ειναι το ιδιο με το ιταλικο (βλεπε "Italian.lproj").. ουφ.

(αμα δν εχει τι να κανει ο ανθρωπος νυχτιατικα...)

Link to comment
Share on other sites

Για κάντε ένα refresh το source και πείτε μου αν εμφανίστικε το SourceGui
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,τωρα που το ειδα,υπαρχει το MinApps Repo Grafix οπως και τα υπολοιπα αλλα,με το που πηγα να βαλω το Carrier:Grrek Logos και πατησα(βγαζει το Corfirm)ενω πριν δεν το εβγαζε,μου εγραψε:HTTP/1.1 404 Not Found...!

Εdit:Τελικα το εβαλα το Carrier:Grrek Logos(Wind)!Ειχα το Ftp4u.gr/iphone/apt3 και το διεγραψα και μετα περασα το Ftp4u.gr/iphone/apt(χωρις το 3:lol:)και δουλεψε!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για κάντε ένα refresh το source και πείτε μου αν εμφανίστικε το SourceGui

Καλημέρα.

Έκανα remove και ξανά add το source και εμφανίζει το SourceGui. Όταν όμως πάω να κάνω install το Greek Carriers, μου βγάζει confirm αλλά στο τέλος βγάζει το μήνυμα που είπε και ο @petran66, HTTP/1.1 404 Not Found...!

Το μόνο που δεν δοκίμασα είναι να περάσω τα Greek Carriers από το άλλο source που είπε ο petran66. Θα το δοκιμάσω αργότερα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To άλλο source είναι απομεινάρι της εποχής του 2.Δεν θα συνιστούσα να βάλετε πακέτα από εκεί..

 

Έβαλα το νέο ubuntu και με έχει σκίσει με τις αλλαγές του..

 

Νομίζω πως το έφτιαξα..Για κάντε remove και add to source ξανά...

Link to comment
Share on other sites

To άλλο source είναι απομεινάρι της εποχής του 2.Δεν θα συνιστούσα να βάλετε πακέτα από εκεί..

 

Έβαλα το νέο ubuntu και με έχει σκίσει με τις αλλαγές του..

 

Νομίζω πως το έφτιαξα..Για κάντε remove και add to source ξανά...

Καλημέρα. Δούλεψε μια χαρά minos197.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια και την υπομονή σου :rolleyes:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ποιο να χρησιμοποιούμε;

 

το apt3 ή το apt ?

Το apt3 θα περάσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Προσπάθησα χθες στο JB 3Gs με iOS 4.01 να προσθέσω τα carrier logos της CytaVoda (Κύπρος) αλλά δυστηχώς δεν...

Έγινε κάποια αλλαγή; Πριν με 3.1.2 δούλευαν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα χθες στο JB 3Gs με iOS 4.01 να προσθέσω τα carrier logos της CytaVoda (Κύπρος) αλλά δυστηχώς δεν...

Έγινε κάποια αλλαγή; Πριν με 3.1.2 δούλευαν ρολόι.

 

Μαλλον χρειαζεται καποιο update , οπως λεει κι ο φιλος ακριβως πιο πανω!Που εισαι Μινωα...?:p

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε καμιά παραλία χωρίς GPRS προσβάση τον κόβω τον Μίνωα! :lol:

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για Carrier Logos στην 4.0.1 έχουμε ?

 

Χωρίς MakeItMine/FakeCarrier εννοώ ...

 

Αλήθεια, γιατί ο παλιός χειροκίνητος τρόπος ΔΕ λειτουργεί ? Κάτι πρέπει να μας ξεφεύγει ... αλλά ΤΙ ????

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Σε καμιά παραλία χωρίς GPRS προσβάση τον κόβω τον Μίνωα! :lol:

 

Μου φαινεται,πρεπει να τον επιταξουμε:lol:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...