Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν έχεις πακέτο δεδομένων, σε χρεώνει για ημερήσιο internet. Αν έχεις αγοράσει δεδομένα, δεν έχεις να ανησυχείς για κάτι. Αν δεν έχεις και θες να αποφύγεις χρέωση, απλά στις ρυθμίσεις σημείου πρόσβασης τροποποιείς το APN(αρκεί και ένα γράμμα μόνο). Όλα τα άλλα (κλείσιμο δεδομένων και περιαγωγής δεδομένων) είναι ημίμετρα χωρίς επιτυχία. Η αλλαγή του apn είναι το μόνο εγγυημένο που θα δουλέψει.

 

Sent from my moto g(6) play

 

Φίλε, το εχω δοκιμάσει με την αλλαγή του apn, αλλά συνέχισε να με χρεώνει. Η μόνη λύση για να μη χρεώνεστε είναι να ζητήσετε από τη Wind να απενεργοποιήσει γενικά τα δεδομένα στον αριθμό σας. Αυτό μπορεί να γίνει με μια δωρεάν κλήση στο 13700. Από τη στιγμή που θα λάβουν το αίτημα, σε 2-3 ώρες δεν έχετε πρόσβαση στο internet και κατά συνέπεια δε χρεώνεστε.

 

Με τον ίδιο τρόπο ενεργοποιείτε ξανά τα δεδομενα.

 

Είναι ένας μπελάς σαν διαδικασία, αλλα είναι η μοναδική που δούλεψε σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Σε χρέωνε και εσένα παρόλο που είχες πακέτο δεδομένων?Σκέφτομαι να βάλω Q και φοβάμαι με αυτα που διαβάζω..Ειμαι ανάμεσα σε Q και cu..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Σε χρέωνε και εσένα παρόλο που είχες πακέτο δεδομένων?Σκέφτομαι να βάλω Q και φοβάμαι με αυτα που διαβάζω..Ειμαι ανάμεσα σε Q και cu..

 

Μιλάμε για "παράξενες" χρεώσεις όταν ΔΕΝ έχεις ενεργό πακέτο δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, το εχω δοκιμάσει με την αλλαγή του apn, αλλά συνέχισε να με χρεώνει. Η μόνη λύση για να μη χρεώνεστε είναι να ζητήσετε από τη Wind να απενεργοποιήσει γενικά τα δεδομένα στον αριθμό σας. Αυτό μπορεί να γίνει με μια δωρεάν κλήση στο 13700. Από τη στιγμή που θα λάβουν το αίτημα, σε 2-3 ώρες δεν έχετε πρόσβαση στο internet και κατά συνέπεια δε χρεώνεστε.

 

 

 

Με τον ίδιο τρόπο ενεργοποιείτε ξανά τα δεδομενα.

 

 

 

Είναι ένας μπελάς σαν διαδικασία, αλλα είναι η μοναδική που δούλεψε σε μένα.

Εγώ που το έκανα σαν πείραμα σε αριθμό που ήθελα να πετάξω, με την αλλαγή του APN δεν είχε θέμα. Δεν θα μπορούσε έτσι κι αλλιώς, γιατί δεν μπαίνει στο δίκτυο η συσκευή χωρίς την σωστή ρύθμιση. Αν είσαι 100% βέβαιος ότι άλλαξες σωστά το apn(πχ μερικές παλιές συσκευές έπρεπε να πατήσεις αποθήκευση όσο ήσουν εντός των ρυθμίσεων, αλλιώς δεν έσωζε τις αλλαγές), κάτι άλλο τρέχει(πραγματικά έχουν χρεώσει κίνηση δεδομένων χωρίς να είναι εφικτή).

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Αύριο έχει Countdown και την Κυριακή πρέπει να βάλω κάρτα γιατί έχουν περάσει 2 μήνες και θα μου πάρει τα χρήματα που έχω υπόλοιπο.

Εάν βάλω το πακέτο που θα έχει το Countdown αύριο και δεν βάλω κάρτα την Κυριακή, εκτός από τα χρήματα του υπολοίπου θα μου ακυρώσει και το πακέτο ή θα λειτουργεί κανονικά ακόμα και με μηδέν υπόλοιπο;

Link to comment
Share on other sites

Αύριο έχει Countdown και την Κυριακή πρέπει να βάλω κάρτα γιατί έχουν περάσει 2 μήνες και θα μου πάρει τα χρήματα που έχω υπόλοιπο.

Εάν βάλω το πακέτο που θα έχει το Countdown αύριο και δεν βάλω κάρτα την Κυριακή, εκτός από τα χρήματα του υπολοίπου θα μου ακυρώσει και το πακέτο ή θα λειτουργεί κανονικά ακόμα και με μηδέν υπόλοιπο;

 

Κατά τη διάρκεια των countdown η ελάχιστη ανανέωση πέφτει στα 6€, άρα συμφέρει να χάσεις λίγες μέρες και να ανανεώσεις φθηνότερα. Αν το countdown είναι από αυτά που κρατάνε πάνω από 24ωρο μπορείς να κερδίσεις ακόμα μια μέρα και να ανανεώσεις την Παρασκευή. Θα το δούμε αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έκανα σαν πείραμα σε αριθμό που ήθελα να πετάξω, με την αλλαγή του APN δεν είχε θέμα. Δεν θα μπορούσε έτσι κι αλλιώς, γιατί δεν μπαίνει στο δίκτυο η συσκευή χωρίς την σωστή ρύθμιση. Αν είσαι 100% βέβαιος ότι άλλαξες σωστά το apn(πχ μερικές παλιές συσκευές έπρεπε να πατήσεις αποθήκευση όσο ήσουν εντός των ρυθμίσεων, αλλιώς δεν έσωζε τις αλλαγές), κάτι άλλο τρέχει(πραγματικά έχουν χρεώσει κίνηση δεδομένων χωρίς να είναι εφικτή).

 

Sent from my moto g(6) play

 

Η άρνηση της Wind να ακολουθήσει το παράδειγμα της Cosmote με το My Internet είναι από μόνη της παράλογη. Το τι τρέχει από κει και πέρα σε τεχνικό επίπεδο πιστεύω δεν ενδιαφέρει το μέσο χρήστη.

 

Πάντως με αλλαγμένο apn και ανοιχτά δεδομένα δε μπορούσα να μπω στο ίντερνετ. Όμως κατάφεραν και με χρέωσαν daily όταν είχα κλειστά τα δεδομένα (και παλι με αλλαγμένο apn) Βρες το λάθος χαχαχα.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη διάρκεια των countdown η ελάχιστη ανανέωση πέφτει στα 6€, άρα συμφέρει να χάσεις λίγες μέρες και να ανανεώσεις φθηνότερα. Αν το countdown είναι από αυτά που κρατάνε πάνω από 24ωρο μπορείς να κερδίσεις ακόμα μια μέρα και να ανανεώσεις την Παρασκευή. Θα το δούμε αύριο.

Ok ευχαριστω για την απαντηση. Απλα στην wind οταν φτανω το οριο στο μηδεν ακομα μπορω να περνω τηλ απο το πακετο που εχω και ηθελα να ρωτησω αν γινεται κατι αντιστοιχο και στην Q.

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω για την απαντηση. Απλα στην wind οταν φτανω το οριο στο μηδεν ακομα μπορω να περνω τηλ απο το πακετο που εχω και ηθελα να ρωτησω αν γινεται κατι αντιστοιχο και στην Q.

 

Αν φτάσεις το μηδέν λόγω κατανάλωσης, συνεχίζουν οι κλήσεις (όχι όμως το Internet). Αν φτάσεις το μηδέν λόγω λήξης υπολοίπου στο δίμηνο, χάνονται όλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν φτάσεις το μηδέν λόγω κατανάλωσης, συνεχίζουν οι κλήσεις (όχι όμως το Internet). Αν φτάσεις το μηδέν λόγω λήξης υπολοίπου στο δίμηνο, χάνονται όλα.

 

ειναι δοκιμασμενο αυτο? σε ερωτηση στο messenger αν εχω ακριβως 5€ και αγορασω πακετο με 5€ μου απαντησαν οτι δε γινεται να το χρησιμοποιησω καθως απαιτειται ελαχιστο υπολοιπο 0,01€

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Internet δεν μπορείς να έχεις , χρειάζεται 0.01

Το θέμα είναι αν θα σου δώσει το πακέτο. Διότι εσύ ακούς 5,00 ακόμα και αν το πραγματικό σου υπόλοιπο είναι 4,9967 ( Οι χρεώσεις γίνονται με 4 δεκαδικά )

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

"2GB ΔΩPO ΓIA 7 HMEPEΣ AΠO TO ANANEΩMENO MYQ APP! KATEBAΣE TO TΩPA EΔΩ"

που το εχει στο app γιατι εμενα δε μου εμφανιζει κατι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτόματα το παίρνεις στην πρώτη πρώτη σύνδεσή σου στην εφαρμογή. Αν την έχεις ήδη τότε τα πήρες τότε.
Link to comment
Share on other sites

δε μου εδωσε κατι ισως εχει καποιες προυποθεσεις

 

Σου εχουν απαντησει. Το παιρνεις μόνο κατα την πρωτη συνδεση στην εφαρμογη

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

οπως και εγω απαντησα οτι δε μου εδωσε κατι. δεν εννοω τωρα αλλα γενικα. 1 μηνα ειμαι στην Q
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο app φαίνεται αν έχεις πάρει την προσφορά νομίζω. Τσέκαρε αν γράφει κάπου στην τελευταία οθόνη
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε κάναμε και ανανέωση 1 ευρώ :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχαχ α να χαθείς, τι θυμήθηκες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...