Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε μέρα σχεδόν με έπαιρνε η wind τηλέφωνο για προσφορές τώρα που πηγαίνω σε αυτήν μου κάνει νάζια :lol:? Είναι δυνατόν?

 

Όλες ίδιες είναι φίλε ! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα απο δω https://www.apkmonk.com/app/gr.dosms/ , φαίνεται εντάξει!Το κατέβασα αλλά δε το έβαλα στο κινητό ακόμη...
Βγάζει ότι έχει ιό

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω φίλε μου , εμένα δε μου βγάζει κάτι για ιό!

 

Αν και είδα ότι ένα sms κοστίζει 0,0744€/SMS https://www.myq.gr/gr/xrewseis-q/ !!

 

Με την παραπάνω εφαρμογή έχεις με 1 ευρώ 21 sms ενω με τη q τα 21 sms μας βγαίνει 1,56 ευρώ!Εκτός και αν λέω κάτι λάθος!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατέβασα και πριν την κάνω εγκατάσταση μου έγραψε ότι έχει ιό.Εσύ την κατέβασες την εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω φίλε μου , εμένα δε μου βγάζει κάτι για ιό!

 

Αν και είδα ότι ένα sms κοστίζει 0,0744€/SMS https://www.myq.gr/gr/xrewseis-q/ !!

 

Με την παραπάνω εφαρμογή έχεις με 1 ευρώ 21 sms ενω με τη q τα 21 sms μας βγαίνει 1,56 ευρώ!Εκτός και αν λέω κάτι λάθος!

 

https://www.myq.gr/files/MyQ/Q_v4/Misc/Pricelists/%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82_%CE%99%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%B9%CE%BF%CF%85_2019_final.pdf

προς Ε.Ε. ειναι τοσο που λες,απο κατω λεει οτι προς Ελλάδα και ξένα δίκτυα (προφανώς εκτός Ε.Ε.) είναι 0,25

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπερδεύτηκα τώρα , τι πληρώνουμε εμείς οι δόλιοι εδω μέσα, 0,25 ευρω?Δεν είμαστε στην Ε.Ε?

Το 0,0744 διαφοροποιήθηκε τώρα τελευταία, ήτανε πιο ακριβά!

Edited by Vasileios
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Τα 0,0744 ισχύουν για την ΕΕ ΕΚΤΟΣ της ελλαδας. Όταν στέλνεις μηνύματα σε εθνικό δίκτυο χρεωνεσαι 0,25. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά. Απο Ελλάδα προς Ελλάδα δεν τους ελέγχει κανείς και κοπανάνε 0.25€/sms. Aλλά επειδή η Ελλάδα είναι μέλος της ΕΕ πρέπει να είναι σύννομοι προς τους έξω.. Εκει λοιπόν πάνε όπως ορίζει η ευρωπαϊκή επιτροπή απλά και μόνο επειδή είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν..
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις να στείλεις βρίσκεις χρήσεις. Πχ με καλούν 2η γραμμή και απορρίπτω την κλήση στέλνοντας sms. Βολικό.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχω αρκετά χρήματα μέσα, και στους 2 μήνες παρά 1 μέρα ενεργοποιήσω οποιοδήποτε πακέτο διαρκείας ενός μήνα, θα λήξει μετά από 1 μέρα και όχι μετά από 1 μήνα;

 

ακριβώς

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Καλά, ποιο σαΐνι εκεί στην Wind/Q το σκέφτηκε αυτό;

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά, ποιο σαΐνι εκεί στην Wind/Q το σκέφτηκε αυτό;

έχεις πολλα εκεί στο μπαχαλαου

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίνε αυτοί αλλά οι συνδρομητές που τους ανέχονται..

Καλοπροαίρετη ερώτηση: όσοι ζητάτε sms, τί το έχετε το smartphone;

Προσωπικά επικοινωνώ με κάποια άτομα που έχουν ακόμη εν έτει 2019 παλιό κινητό και δεν υπάρχει καν σκέψη αλλαγής..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αν τα μιλάει κάποιος τα 1500 οκ να συμφωνήσω. Αλλα αν τα 4/5 αυτών τα ξαναπαίρνουν πίσω, τι νόημα έχει? και εγώ είχα πάρει προνομοιακο f2g αλλά δεν τα μιλούσα και πήγαιναν χαμένα η πλειοψηφία των λεπτών. Πρακτικά είχα μόνο την "ασφάλεια" του τύπου αν και όταν τα χρειαστώ..

 

Αυτοι βέβαια ειναι ικανοι να πουν απο εδώ και πέρα 10€ το πακετο το 1500αρι και 15 ημέρες διάρκεια και πάλι να το δεχθούμε ως συνδρομητές μόνο για την θεωρητική ασφάλεια ότι έχουν "απεριόριστο" για όταν και όποτε χρειαστούν...

 

Προσωπικά θεωρώ ότι πρέπει να γίνεται σωστή ιεράρχηση των αναγκών μας και να μην τους δίνουμε (σε όλες τις εταιρείες αναφέρομαι) τζάμπα χρήματα περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Τα 1500 είναι πράγματι πολλά, αλλά εάν χρειάζομαι σε άλλη εταιρία 6,04 για 240', θα προτιμήσω να δώσω 8.57 για 1500 διότι εάν δε μου φτάσουν τα 240 και χρειαστώ και άλλο πακέτο, θα βγω χαμενος

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν το πάνε 15ημερο, εννοείται ότι δε θα τα δώσω

Link to comment
Share on other sites

https://www.myq.gr/files/MyQ/Q_v4/Misc/Pricelists/%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82_%CE%99%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%B9%CE%BF%CF%85_2019_final.pdf

προς Ε.Ε. ειναι τοσο που λες,απο κατω λεει οτι προς Ελλάδα και ξένα δίκτυα (προφανώς εκτός Ε.Ε.) είναι 0,25

 

Για κάποιον που ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ sms υπάρχει και το countdown, που έρχεται τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Άγχος αναζήτησης προσφορών θα 'ταν το ούτως ή άλλως αχρείαστο κυνήγι «αντιστρόφων μετρήσεων» της Q, επί παραδείγματι… για τις ανάγκες σας όμως αρκεί η ελάχιστη εφικτή ανανέωση €10/2μηνο -+σωρρεύοντας (10÷1,12-2×3,02)÷2~1,45€\μήνα- αγοράζοντας μόνον 1 πακέτο εντός βδομάδας 2πλασιασμού, τουλάχιστον αρχικώς, λόγω δυνητικώς αλήκτου χρόνου ομιλίας ως εσαεί παρατεινομένου #rollover· ελέγχοντας "απομακρυσμένα" ανά πάσα στιγμή εναπομείναντα υπόλοιπα χρόνου|χρήματος & ανανεώνοντας|ενεργοποιώντας κατά το δοκούν μέσω σχετικής εφαρμογής φροντίζεις απλώς να το ξεκινήσεις σ' ευνοϊκή εβδομάδα, παρακολουθώντας τις μηνιαίως ως την 1ⁿ ανανέωση 2μήνου —π.χ. 1°αγοράζεις με €3+2λ€ κάποιο ΠΣΚ, βάζεις υπενθύμιση 4 Κυριακές μετά -προ αλλαγής βδομάδας- κι ενεργοποιείς το επόμενο προ|μεταμεσονυκτίως, πετυχαίνοντας τον 2πλασιασμό πιθανότατα… εν πάση περιπτώσει ανακοινώνεται σχετικώς@ανάλογο θέμα αφενός, αφετέρου μέσω κλήσης του 1330 που ενεργοποιείται απευθείας, “μικρό το κακό„ +επώς εάν&εφόσον τύχει @πορεία η απευκταία πλην ευτυχώς α+ήθης περίπτωση διαδοχικών *δυσμενών* εβδομάδων:frog: Edited by w@P
☑Αναρίθμητο…
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 ημέρες πάλι, πήρα τηλέφωνο για να δω τη γίνεται με τη φορητότητα του αριθμού Vodafone που έχω.Μου είπανε σήμερα είναι να με πάρουνε, με πήρανε το μεσημέρι και μου είπανε πως δε βλέπουνε κάποια καταχώρηση και με ρώτησαν απο την έκανα.Τους εξήγησα για άλλη μια φορά πως την έκανα μέσα απο το site τους επιτυχώς λαμβάνοντας και τα αντίστοιχα email!

Mε τα πολλά με ξαναπήρανε το απόγευμα και έγινε εξακρίβωση στοιχείων!Με ρώτησε και το εξής , θέλετε άμεση καταχώρηση η με κάποια καθυστέρηση?Λέω τι εννοείτε?Μου εξήγησε πως αν κάνουμε άμεση καταχώρηση , θα έρθει ο ταχυδρόμος με τη κάρτα sim και να δώσω τα σχετικά αντίγραφα και σε 4-5 μέρες θα ενεργοποιηθεί η κάρτα μου, σε αυτό το διάστημα δε θα μπορώ να κάνω υπαναχώρηση!Ενω στη δεύτερη περίπτωση προχωράμε τη διαδικασία αλλά μου αφήνει περιθώριο 14 ημερών μήπως και το μετανιώσω.Βέβαια μετά απο 14 ημέρες θα ενεργοποιηθεί η γραμμή.

Τι κουφά είναι αυτά :lol:?Μιας και είμαι αποφασισμένος επέλεξα να γίνει άμεσα η καταχώρηση.Δλδ αν με πάρει η Vodafone τηλέφωνο για καλύτερη προσφορά δε θα μπορώ να τη δεχθώ?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θέλει 14 ημέρες για να ολοκληρωθεί η διαδικασία..Δλδ δε θα με παρει η Vodafone τώρα?Οπως είπα και πρίν έχω αποφασίσει να φύγω, απλα απο περιέργεια το λέω...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Σωστά το λες, η κοπέλα μου είναι δικηγόρος και μου έχει πως σε τέτοιου είδους συμφωνίες ο προφορικός λόγος οδηγεί σε κατάρτιση συμφωνίας!

 

Θα ήθελα να με πάρει η Vodafone όμως για να τους τα πω ένα χεράκι!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...