Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα βγω offtopic αλλά εδώ βρίσκουν και τα κάνουν όλα αυτά γιατί η δική μας ΕΕΕΤ δεν λειτουργεί πχ σαν την αντίστοιχη ΕΕΕΤ της Ιταλίας

https://www.capacitymedia.com/articles/3777289

πλήρωνε μακακα έλληνα επειδή απλά μπορούμε να το κάνουμε και δεν έχουμε καμμία ρυθμιστική αρχή να μας ελέγχει

Link to comment
Share on other sites

Θα βγω offtopic αλλά εδώ βρίσκουν και τα κάνουν όλα αυτά γιατί η δική μας ΕΕΕΤ δεν λειτουργεί πχ σαν την αντίστοιχη ΕΕΕΤ της Ιταλίας

https://www.capacitymedia.com/articles/3777289

πλήρωνε μακακα έλληνα επειδή απλά μπορούμε να το κάνουμε και δεν έχουμε καμμία ρυθμιστική αρχή να μας ελέγχει

Γνωστά πράγματα,εδώ ακόμα προχθές θέσπισαν ενιαίο δωρεάν αριθμό οι εταιρείες για βλάβη,τον επόμενο αιώνα θα τους αναγκάσει να μην χρεώνουν το daily Internet,πως θα δικαιολογήσουν τους μισθούς τους,τι συζητάμε τώρα

Απλά γελάνε μαζί μας όλοι μαζι....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ίδιο πράγμα η χρέωση των καρτοκινητών με τους λογαριασμούς συμβολαίων.

Η ελεγκτικές αρχές εφαρμόζουν τους νόμους, δεν κρίνουν όπως τους έρθει. Προφανώς οι Νόμοι της Ελλάδος δεν είναι ίδιοι μου τους νόμους της Ιταλίας.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει ios13 beta 6 στο iphone xs max μου αλλα εχω προβλημα με το σημα. Ειναι θεμα της Q που δεν εχει κανει update στα carrier settings για το ios13; Δεν υποστηριζει ακομα δηλαδη το ios13; Γιατι χανω κλησεις οταν με παιρνουν ενω με την 12.4 δεν εχω προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μηδέν

Δηλαδή; Δεν είναι κατανοητό το μήνυμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει ios13 beta 6 στο iphone xs max μου αλλα εχω προβλημα με το σημα. Ειναι θεμα της Q που δεν εχει κανει update στα carrier settings για το ios13; Δεν υποστηριζει ακομα δηλαδη το ios13; Γιατι χανω κλησεις οταν με παιρνουν ενω με την 12.4 δεν εχω προβλημα.

Τι θα πει δεν υποστηρίζει το ios 13?!? :confused:

Από πότε οι carriers προσαρμόζονται στα λειτουργικά/λογισμικό κινητών;! Το αντίθετο συμβαίνει. Το 13 πρέπει να είναι συμβατό με τους carriers. :O

 

μήπως κάτι άλλο συμβαίνει.. Πχ στο σπίτι επειδή δεν έχω καλό σήμα 4g, χειροκίνητα το "γυρνάω" σε 2g (που έχει φουλ σήμα) και έτσι δεν χάνω κλήσεις. Επειδή έχω wifi τα δεδομένα στο σπίτι δεν με απασχολούν. Με καλό 2g σήμα μιλάω απροβλημάτιστα και το κινητό δεν "κουράζεται" (μικρή κατανάλωση λόγω χαμηλής ισχύος εκπομπής λόγω καλού σήματος) ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν συμβαινει κατι τετοιο. Οταν εχω την 12.4 ολα κανονικα καθημερινα. Με το που βαζω την 13 εχω θεμα ακομα και με φουλ σημα χανονται οι κλησεις. Ειναι ξεκαθαρα θεμα του νεου ios. Το δοκιμασα 3 φορες με επαναφορα στην 12.4 και ξανα στην 13
Link to comment
Share on other sites

Οπότε η μόνη λύση είναι επιστροφή στη 12 και αναμονή...δεν φαντάζομαι να περιμένεις η Q να σου βρει λύση;

Άλλωστε την λύση θα την δώσει η Apple, αυτοί δεν περάσανε τα settings που χρειάζονται.

 

Ένα προσωρινό workaround θα ήταν να ενεργοποιήσεις το roaming.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχε έρθει τελευταία σε κανέναν μέσα από την εφαρμογή ή σε γραπτό μήνυμα (3 στο 12410) η προσφορά με 1 ευρώ που έδινε 3 γιγα?
Link to comment
Share on other sites

Είχε έρθει τελευταία σε κανέναν μέσα από την εφαρμογή ή σε γραπτό μήνυμα (3 στο 12410) η προσφορά με 1 ευρώ που έδινε 3 γιγα?

 

Όχι, αλλά είπα να το δοκιμάσω και μου λέει το υπόλοιπο δεν επαρκεί. Δεν σκοπεύω όμως να αυξήσω άμεσα το υπόλοιπό μου για να δω αν λέει αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα ήταν η επόμενη ερώτηση μου γιατί και σε μένα το ίδιο απαντάει. Στο συγκεκριμένο νούμερο από το οποίο το στέλνω είχε έρθει η προσφορά μέσα στην εφαρμογή. Την ενεργοποίησα μία φορά και μετά εξαφανίστηκε από την εφαρμογή. Μετά όμως εδώ μέσα βρήκα το 3 στο 12410 που αντιστοιχεί στη συγκεκριμένη προσφορά. Και με άφησε τουλάχιστον έως την ημερομηνία που έγραφε μέσα στην εφαρμογή (αν θυμάμαι καλά 21/6) να το ενεργοποιήσω και παραπάνω από μία φορές. Νομίζω 5 συνολικά το έκανα, ίσως θα με άφηνε και παραπάνω. Το ερώτημά μου λοιπόν είναι αν θα μπορούσε σε αυτή τη φάση και πάλι να με αφήσει να την ενεργοποιήσω. Υπολογίζω ότι θα βάλω κάρτα την άλλη εβδομάδα (επι countdown) και θα το δοκιμάσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε άλλο νούμερο που δεν είχε πάρει ποτέ την προσφορά η απάντηση είναι ότι η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη. Το λέω για να μην προσπαθεί κανείς άδικα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Σε νούμερο Q που έχω ορίσει να δίνει τα 120' λόγω σταθερού, μου ήρθε μήνυμα :

TA EΠIΠΛEON ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA ΠOY ΣAΣ AΠOΔOΘHKAN, EXOYN KATANAΛΩΘEI.

Είχα φάει ή 3 ή 6 λεπτά μόλις, και είχα σίγουρα πάνω από 110 εχθές και δεν πήρα κανένα τηλέφωνο. Τελικά 16/8 έληξε το υπόλοιπο για αυτό μου τα πήραν και αυτά. Πάντως η λέξη "καταναλωθεί" είναι λίγο ανούσια. Καλύτερα να έγραφαν έχουν ακυρωθεί.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Είχε έρθει τελευταία σε κανέναν μέσα από την εφαρμογή ή σε γραπτό μήνυμα (3 στο 12410) η προσφορά με 1 ευρώ που έδινε 3 γιγα?

 

Έρχεται σε μενα κατα καιρους. Μια φορα το ειχα ενεργοποιήσει κιολας. Ολα κανονικά. Δοκιμασες να το ενεργοποιησεις μεσω myapp? Ολες τις "Προσφορές μονο για σενα" τις βγαζει στα μωβ δωρακια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η πρώτη ενεργοποίηση απο εκεί εγινε και μετά έπαψε να το δείχνει.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε: ρυθμίσεις >> Apps >> myQ >> Storage.

Καθάρισε την cache και δοκίμασε αν συνεχίζουν τα προβλήματα.

Αν συνεχίζουν, τότε ακολουθείς την ίδια διαδρομή κι επιλέγεις clear data.

Με τον τρόπο αυτό κάνεις reset στην εφαρμογή. (Θα πρέπει να συμπληρώσεις ξανά username & password)

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο μοτίβο για το πότε θα έχουμε ξανά ανανέωση με 6 ευρώ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο μοτίβο για το πότε θα έχουμε ξανά ανανέωση με 6 ευρώ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω την εντύπωση ότι κάθε φορά που έχει καουντ νταουν οφερ το δίνουν. Λογικά αύριο το πρωί χωρίς να είμαι σίγουρος όμως, μπορεί να το ανοίγουν και κάθε δεύτερο καουντ νταουν. Δεν το έψαξα και τόσο.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε: ρυθμίσεις >> Apps >> myQ >> Storage.

Καθάρισε την cache και δοκίμασε αν συνεχίζουν τα προβλήματα.

Αν συνεχίζουν, τότε ακολουθείς την ίδια διαδρομή κι επιλέγεις clear data.

Με τον τρόπο αυτό κάνεις reset στην εφαρμογή. (Θα πρέπει να συμπληρώσεις ξανά username & password)

 

Δεν υπαρχει αυτο που λες σε iphone xs max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...