Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς απο σινδο? Στη βιομηχανικη περιοχη έχω ξεχάσει τι θα πει 3g... :(

Η Q είναι σε περιαγωγή στο δίκτυο της wind, δεν υποστηρίζει πουθενά 3G

Link to comment
Share on other sites

Κανείς απο σινδο? Στη βιομηχανικη περιοχη έχω ξεχάσει τι θα πει 3g... :(

 

Δεν ξέρω τι παίζει βιομηχανική, μέσα στην βδομάδα παίζει να περάσω από εκεί για δουλειά και θα δω, αλλά σχετικά κοντά στο ανάχωμα του Γαλλικού (ανάμεσα σινδο - διαβατα) μια χαρά έχω 3g. (f2g)

[ATTACH]46482[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Η Q είναι σε περιαγωγή στο δίκτυο της wind, δεν υποστηρίζει πουθενά 3G

 

Τι ειναι αυτα που λες βρε φιλε; :blink: Φυσικα και υπαρχει 3G και στην Q.

Link to comment
Share on other sites

Που έχεις βρει

 

Εάν μιλάς για συγκεκριμένες περιοχές ή εκεί που είσαι εσύ μπορεί να έχεις δίκαιο αλλά εδώ στα Γιάννενα και Πρέβεζα έχω 3g σχεδόν παντού, άρα δεν στέκει αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

Που έχεις βρει

 

Τωρα αστειευεσαι; Σε ποια πολη ή χωριο δεν εχεις βρε εσυ, πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε κι εγώ Βολο ειμαι αλλα δυστυχώς η Wind δεν εχει καλή κάλυψη 3G.

Ήθελα να ήξερα εαν αυτοί που λενε οτι η Q δεν υποστηρίζει 3G έχουν δει ποτέ σύνδεση/ καρτοκινητό Q ? Αμφιβάλλω !

Ό,τι τους καπνίσει λένε

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου περιοχη πανταζοπουλο μενω μια χαρα πιανω τι να σου πω πουθενα δεν εχω προβλημα.και γενικα οπου κινουμαι στην πολη.τωρα αν ειναι καποιο τυφλο σημειο που δεν το χω ανακαλυψει τι να σου πω...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην Λάρισα κανένα πρόβλημα με το 3g, στις Σέρρες όμως δεν, μόνο στο κέντρο της πόλης
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαίνει κάτι εάν το κινητό εμφανίζει 3G, H κτλ ... το θέμα είναι, εάν πραγματικά έχεις την αντίστοιχη ταχύτητα. Εγώ είμαι Καλαμαριά, με q και f2g, παντού έχω Η αλλά η πραγματική ταχύτητα είναι σαν να είμαι με gprs.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Q χρησιμοποιεί ακριβώς το ίδιο δίκτυο με την Wind, δίκτυο ήδη αρκετά αναβαθμισμένο και με καλή κάλυψη 3G
ck
Link to comment
Share on other sites

Την καλή κάλυψη δεν ξέρω που ακριβώς την βλέπετε, αλλά εγώ δεν την παλεύω πλέον. Είμαι υπερευχαριστημένος απο τα πακέτα και τις τιμές του F2G αλλά στην ουσία δεν έχω ίντερνετ. Μιλάμε για άθλιο 2G και αυτό αν έχει κέφια. Τα ίδια φαντάαζομαι ισχύουν και για την Q μιας και είναι το ίδιο δίκτυο. Επειδη διάβασα τα παραπάνω ποστ με τα screenshots πάρτε και τα δικά μου για να δείτε πόσο άθλια είναι τα πράγματα στην Πτολεμαίδα. Τεστ λίγα λεπτά πριν, τα κάτω είναι από το wifi του σπιτιού και τα δύο πάνω από το data της wind με το που έκλεισα το wifi.

 

http://i523.photobucket.com/albums/w355/DRAKE_RAMORE/temporary-47.png

 

Το κακό είναι οτι η vodafone είναι επίσης χάλια σε σήμα εδώ. Μόνο η cosmote έχει καλό σήμα παντού και πραγματικό 3G αλλά με τις χρεώσεις που έχει σε Cosmocarta και whats up είναι κλοπή!:mad:

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι οτι η vodafone είναι επίσης χάλια σε σήμα εδώ. Μόνο η cosmote έχει καλό σήμα παντού και πραγματικό 3G αλλά με τις χρεώσεις που έχει σε Cosmocarta και whats up είναι κλοπή!:mad:

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω...:worry:

 

Χμ.. Έχω να προτείνω μια λύση, αλλά δεν ξέρω πώς θα σου φανεί. Αρχικά, χρησιμοποιείς στην καθημερινότητά σου 2 συσκευές; Επίσης, πόσα data χρειάζεσαι το μήνα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου περιοχη πανταζοπουλο μενω μια χαρα πιανω τι να σου πω πουθενα δεν εχω προβλημα.και γενικα οπου κινουμαι στην πολη.τωρα αν ειναι καποιο τυφλο σημειο που δεν το χω ανακαλυψει τι να σου πω...

 

Πάνω απο τον περιφερειακό και όσο κινείσαι επι της Ιωλκού πιάνεις 3G. Εκείνη η περιοχή εχει κάλυψη. Κάτω απο τον περιφερειακό μέχρι αναλύψεως το 3G χάνεται.

Στο κέντρο σε ορισμένα σημεία έχει 3G αλλά σε γενικές γραμμές σε όλη τη πόλη του Βόλου η κάλυψη δεν ειναι και η καλύτερη για 3G

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. Έχω να προτείνω μια λύση, αλλά δεν ξέρω πώς θα σου φανεί. Αρχικά, χρησιμοποιείς στην καθημερινότητά σου 2 συσκευές; Επίσης, πόσα data χρειάζεσαι το μήνα;

 

Χρησιμοποιώ 2 συσκευές. Μια με F2G μια με CU που έχω την προσφορά με τα δωρεάν 600 κάθε μήνα. To CU το έχω σε ένα feature phone του 2010 μόνο για κλήσεις. Βασική γραμμή είναι το F2G και χρειάζομαι κάπου 300 με 500 data τον μήνα. Η επόμενη αγορά είναι δικαρτο κινητό για να μην κουβαλάω 2 (όταν βγει κανα δίκαρτο WP της προκοπής και όχι το 630).

 

Για πες, τι λύση;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ 2 συσκευές. Μια με F2G μια με CU που έχω την προσφορά με τα δωρεάν 600 κάθε μήνα. To CU το έχω σε ένα feature phone του 2010 μόνο για κλήσεις. Βασική γραμμή είναι το F2G και χρειάζομαι κάπου 300 με 500 data τον μήνα. Η επόμενη αγορά είναι δικαρτο κινητό για να μην κουβαλάω 2 (όταν βγει κανα δίκαρτο WP της προκοπής και όχι το 630).

 

Για πες, τι λύση;

 

Βλέπω ότι έχεις το 520. Αν λοιπόν δε σε βολεύει το σήμα της wind, μπορείς να πάρεις μια frog, έχει με 5€, 500MB και είναι και cosmote, οπότε θα έχεις σήμα στις περιοχές που κινείσαι, και να τη βάλεις στο 520. Και έχοντας ( δεν ξέρω αν έχεις ) ένα τελείως απλό feature phone ( ένα με πλήκτρα έχω να φανταστείς ), να έχει και τις άλλες 2 κάρτες μαζί σου. Όλα αυτά αν είσαι διατιθέμενος να κουβαλάς 2 συσκευές, γιατί στην τελευταία σου πρόταση γράφεις ότι δε θες να έχεις 2 συσκευές.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο Forum. Αν και έχει γραφτεί παραπάνω τις τελευταίες μέρες παρατηρώ μεγάλο πρόβλημα σχετικά με τις αποτυχημένες εισερχόμενες κλήσεις στο κινητό μου.Μιλάμε οτι σχεδόν στο 100% των κλήσεων χτυπάει μια-δύο φορές και μετά κόβεται η κλήση πριν προλάβω να απαντήσω( και μου έρχεται στο κινητό ως αναπάντητη).Δεν νομίζω να είναι θέμα της συγκεκριμένης περιοχής που μένω γιατί κινούμαι σχεδόν σε ολη την Αττική.Πως μπορούμε να αντιδράσουμε σ αυτό το πρόβλημα(τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση ούτε που διανοήθηκα να πάρω γιατί ξέρω ότι δε θα βγάλω άκρη... ασε που μπορεί να μου κάνουν καμια πατάτα όπως την άλλη φορά...).Εχουν και άλλοι συνδρομητές τόσο μεγάλο πρόβλημα;;;
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έχεις το 520. Αν λοιπόν δε σε βολεύει το σήμα της wind, μπορείς να πάρεις μια frog, έχει με 5€, 500MB και είναι και cosmote, οπότε θα έχεις σήμα στις περιοχές που κινείσαι, και να τη βάλεις στο 520. Και έχοντας ( δεν ξέρω αν έχεις ) ένα τελείως απλό feature phone ( ένα με πλήκτρα έχω να φανταστείς ), να έχει και τις άλλες 2 κάρτες μαζί σου. Όλα αυτά αν είσαι διατιθέμενος να κουβαλάς 2 συσκευές, γιατί στην τελευταία σου πρόταση γράφεις ότι δε θες να έχεις 2 συσκευές.

 

 

Εσύ λες για δύο συσκευές και 3 κάρτες! Δεν παίζει τέτοιο πράγμα. Εδω θέλω να πάρω δίκαρτο να τελειώνω με αυτά!

Νομίζω η λύση είναι κατάργηση του CU, διατήρηση του F2G σαν βασικό τηλέφωνο επικοινωνίας. Αγορά cosmocarta για ιντερνετ 500MB και επικοινωνία με 2 αριθμούς με 1 λεπτό το λεπτό (που έτσι περίπου χρησιμοποιώ και το CU ως τώρα, για ενδοοικογενειακή επικοινωνία). Νομίζω είναι το καλύτερο σενάριο δεδομένων των συνθηκών. Αλλά κρίμα, επειδή τα data του F2G είναι φθηνά και δεν μπορώ να τα αξιοποιήσω!:(

Link to comment
Share on other sites

Εσύ λες για δύο συσκευές και 3 κάρτες! Δεν παίζει τέτοιο πράγμα. Εδω θέλω να πάρω δίκαρτο να τελειώνω με αυτά!

Νομίζω η λύση είναι κατάργηση του CU, διατήρηση του F2G σαν βασικό τηλέφωνο επικοινωνίας. Αγορά cosmocarta για ιντερνετ 500MB και επικοινωνία με 2 αριθμούς με 1 λεπτό το λεπτό (που έτσι περίπου χρησιμοποιώ και το CU ως τώρα, για ενδοοικογενειακή επικοινωνία). Νομίζω είναι το καλύτερο σενάριο δεδομένων των συνθηκών. Αλλά κρίμα, επειδή τα data του F2G είναι φθηνά και δεν μπορώ να τα αξιοποιήσω!:(

 

Ναι. Τουλάχιστον εμένα μ' έχει βολέψει. Μία frog, για 2 άλλους αριθμούς frog και την προσφορά με τα 2 ευρώ, μια what's up ( δυστυχώς, αφού πολλοί είναι ξεροκέφαλοι - για να μη γράψω αυτό που σκέφτομαι - και δε λένε να αλλάξουν δίκτυο ) για τα 300 λεπτά και τα 300 μηνύματα με 5 ευρώ ( αν είναι δυνατόν! ) και μια F2G, για το 1GB data.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια είμαι στη στροφή Σίνδου και μόνο σε 2g συνδέομαι

 

Πέρασα σήμερα από βιομηχανική, αλλά μάλλον από την άλλη πλευρά από αυτή που είσαι εσύ.

Δυστυχώς δεν είχα χρόνο για να μπω πιο μέσα...

Οι τρεις πρώτες μετρήσεις είναι μέσα από το κυλικείο της greenfood και οι 4-6 είναι από το parking.

Στον χάρτη φαίνεται που ήμουν (parking) επίσης στον δρόμο που πάει προς τα κάτω και στο τέλος του κάνεις αριστερά για να βγεις υπήρχε κάλυψη 3G 3-5/5 μπάρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν χει αναφερθεί αλλά ο μπόνους χρόνος 90' προς όλους που πήρα μετά από μήνυμα-προσφορά για ανανέωση εντός 2 ημερών, έχει ελάχιστη κατανάλωση 3'. Από εκεί και πέρα πιθανώς ανά λεπτό. Κλασικότατο old school style χρέωσης. Edited by kalligator

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

πάντα έτσι ήταν αυτά τα μπόνους,με ελάχιστη διάρκεια 3λεπτο.Τα αγορασμένα πακέτα ήταν ανα λεπτό,τώρα πλέον ανα δευτερόλεπτο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...