Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από την q με ρυθμίσεις Internet mms, ήρθε σε κανένα άλλο;

 

Ναι και σε μενα πριν λιγες μερες μαζι με ρυθμισεις internet και wap.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε μενα πριν λιγες μερες μαζι με ρυθμισεις internet και wap.

Οκ φίλε σε ευχαριστώ, ανησύχησα λιγάκι μην είναι τίποτα άλλο

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από την q με ρυθμίσεις Internet mms, ήρθε σε κανένα άλλο;

 

Ήρθε στο κινητό της συζύγου και, ευτυχώς, είναι παλιάς τεχνολογίας γιατί αν ήταν smartphone θα είχα τρελαθεί στις χρεώσεις data.

Link to comment
Share on other sites

Να σας περιγράψω ένα θέμα που έχω...

έβαλα 10 € πήρα δώρο 500mb. Το 3g "ανάβει" όταν είμαι στο δρόμο, φαίνεται άψυχο όμως και όταν πάω να δω το υπόλοιπό μου στην άλλη κάρτα (cu) κάνει loop και δεν συνδέεται. Μου πετάει και ένα "προσπαθήστε αργότερα" μετά από ένα 5λεπτο αναμονής... :mad:

Εχω data και είναι τσεκαρισμένο αυτό. Γιατί να μην μπορεί να συνδεθεί; πάει κάπου ο νους σας;

 

τον άλλο ημερολογιακό μήνα θα κάνω το αντίστροφο (cu data και οχι q) να δω τι γίνεται από περιέργεια...

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια κάποιος για ένα φιλαράκι.....προσπαθεί για internet μέσω Q σε iphone4 και είναι αδύνατο...

μίλησε με εξυπηρέτηση πελατών, πήρε ρυθμίσεις απο το site άλλα χωρίς αποτέλεσμα.

 

υπάρχει κάποιο θέμα με το iphone4 ( κάτι τέτοιο του είπε μια κοπέλα στην εξυπηρέτηση). Κάποιο κολπάκι ίσως....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια κάποιος για ένα φιλαράκι.....προσπαθεί για internet μέσω Q σε iphone4 και είναι αδύνατο...

μίλησε με εξυπηρέτηση πελατών, πήρε ρυθμίσεις απο το site άλλα χωρίς αποτέλεσμα.

 

υπάρχει κάποιο θέμα με το iphone4 ( κάτι τέτοιο του είπε μια κοπέλα στην εξυπηρέτηση). Κάποιο κολπάκι ίσως....

 

Μόνο αυτό χρειάζεται

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Να σας περιγράψω ένα θέμα που έχω...

έβαλα 10 € πήρα δώρο 500mb. Το 3g "ανάβει" όταν είμαι στο δρόμο, φαίνεται άψυχο όμως και όταν πάω να δω το υπόλοιπό μου στην άλλη κάρτα (cu) κάνει loop και δεν συνδέεται. Μου πετάει και ένα "προσπαθήστε αργότερα" μετά από ένα 5λεπτο αναμονής... :mad:

Εχω data και είναι τσεκαρισμένο αυτό. Γιατί να μην μπορεί να συνδεθεί; πάει κάπου ο νους σας;

 

τον άλλο ημερολογιακό μήνα θα κάνω το αντίστροφο (cu data και οχι q) να δω τι γίνεται από περιέργεια...

 

η δεν εχεις πατησει το roaming η εχει περιοδο παλι το 3g της wind

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ αλλά εδώ και λίγο χρονικό διάστημα η μετατροπή από συμβόλαιο wind σε κάρτα q κοστίζει 15€:mad::mad:

 

 

αξίζει το 15 ευρώ?? (γενικά μιλάω το μήνα γύρω στα 600 - 700 λεπτά σε αριθμούς wind και καταναλώνω γύρω στα 500mb - 600mb

Link to comment
Share on other sites

σκοπεύω να προβώ σε αυτή την αλλαγή άμεσα, μέχρι τις 10 του μήνα περίπου γιατί βαρέθηκα να πληρώνω τα διπλά για τα ίδια πράγματα σε συμβόλαιο εδώ και 10 χρόνια. ζήτησα διακοπή συμβολαίου με διαγραφή αριθμού επίτηδες και με πήραν και μου έκαναν πολύ χλιαρή προσφορά ενώ δούλευα και εκβιασμό πώς πρέπει να δεχθώ την προσφορά τώρα η ποτέ όταν τους είπα πως θέλω μερικές ώρες να το σκεφτώ. έτσι δεν ήρθαμε σε συμφωνία και σκέφτηκα να το κάνω q τους επόμενες ημέρες απλώς για να κρατήσω τον αριθμό αφού ήδη έχω ένα f2g2 το οποίο και θα γίνει το βασικό μου νούμερο. ποιος σου ζήτησε 15 ευρώ ?
Link to comment
Share on other sites

σκοπεύω να προβώ σε αυτή την αλλαγή άμεσα, μέχρι τις 10 του μήνα περίπου γιατί βαρέθηκα να πληρώνω τα διπλά για τα ίδια πράγματα σε συμβόλαιο εδώ και 10 χρόνια. ζήτησα διακοπή συμβολαίου με διαγραφή αριθμού επίτηδες και με πήραν και μου έκαναν πολύ χλιαρή προσφορά ενώ δούλευα και εκβιασμό πώς πρέπει να δεχθώ την προσφορά τώρα η ποτέ όταν τους είπα πως θέλω μερικές ώρες να το σκεφτώ. έτσι δεν ήρθαμε σε συμφωνία και σκέφτηκα να το κάνω q τους επόμενες ημέρες απλώς για να κρατήσω τον αριθμό αφού ήδη έχω ένα f2g2 το οποίο και θα γίνει το βασικό μου νούμερο. ποιος σου ζήτησε 15 ευρώ ?

Είχα στείλει email στην Q και με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν οτι δεν έχει χρέωση, όμως μετά απο 1 ώρα με κάλεσαν πίσω και μου είπαν οτι όντος υπάρχει χρέωση 15€:wacko::wacko::wacko:

 

(πάντος σε ένα κτάστημα public που ρώτησα μου είπαν οτι δεν υπάρχει χρέωση.................)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ αλλά εδώ και λίγο χρονικό διάστημα η μετατροπή από συμβόλαιο wind σε κάρτα q κοστίζει 15€:mad::mad:

 

 

αξίζει το 15 ευρώ?? (γενικά μιλάω το μήνα γύρω στα 600 - 700 λεπτά σε αριθμούς wind και καταναλώνω γύρω στα 500mb - 600mb

 

Η χρήση που αναφέρεις θα σου κοστίζει 9 ευρώ το μήνα, βάζοντας και τα 80 λεπτά προς όλους (2ε-800' w/q, 4ε-800mb, 3ε-80' all).

Αυτό με τη χρέωση των 15 ευρώ είναι νέο φρούτο συν το ότι η μετατροπή εντός της wind θα κάνει περίπου ένα μήνα. Καλύτερα κάντο πρώτα whats up η cu και μετά Q. Σε μια βδομάδα θα είσαι έτοιμος. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση που αναφέρεις θα σου κοστίζει 9 ευρώ το μήνα, βάζοντας και τα 80 λεπτά προς όλους (2ε-800' w/q, 4ε-800mb, 3ε-80' all).

Αυτό με τη χρέωση των 15 ευρώ είναι νέο φρούτο συν το ότι η μετατροπή εντός της wind θα κάνει περίπου ένα μήνα. Καλύτερα κάντο πρώτα whats up η cu και μετά Q. Σε μια βδομάδα θα είσαι έτοιμος. :)

 

Δεν έχει ελάχιστη παραμονή 1 μήνα στο whats up?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις Ιντερνετ & ΜΜS για iOS (iPhone - iPad)

 

(iPhone)

 

Ρυθμίσεις Internet:

 

Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Δίκτυο -> Κινητό δίκτυο δεδομένων -> Στο πεδίο ΑΡΝ γράφουμε: myq

 

Ρυθμίσεις WIND MMS:

 

Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Δίκτυο -> Κινητό δίκτυο δεδομένων -> Στο πεδίο ΑΡΝ γράφουμε:

 

q-mms.myq.gr

MMSC -> http://mms.myq.gr

Μεσολαβητής MMS: 192.168.80.134:8080

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ DATA ROAMING ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ

Ρυθμίσεις -> Γενικές -> Δίκτυο -> Περιαγωγή δεδομένων -> ΟΝ

 

 

(iPad)

Ρυθμίσεις Internet:

 

Ρυθμίσεις -> Κινητά δίκτυα -> APN Ρυθμίσεις

Συμπληρώνετε τα εξής:

 

ΑΡΝ: myq

Username: το αφήνετε κενό

Password: το αφήνετε κενό

 

Επιλέγουμε Cellular Data πάνω αριστερά για να σώσουμε τις ρυθμίσεις.

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ DATA ROAMING ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ

Ρυθμίσεις -> Γενικές -> Δίκτυο -> Περιαγωγή δεδομένων -> ΟΝ

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ αλλά εδώ και λίγο χρονικό διάστημα η μετατροπή από συμβόλαιο wind σε κάρτα q κοστίζει 15€:mad::mad:

 

Είχα στείλει email στην Q και με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν οτι δεν έχει χρέωση, όμως μετά απο 1 ώρα με κάλεσαν πίσω και μου είπαν οτι όντος υπάρχει χρέωση 15€:wacko::wacko::wacko:

 

(πάντος σε ένα κτάστημα public που ρώτησα μου είπαν οτι δεν υπάρχει χρέωση.................)

 

Δεν έχω αντιληφθεί τέτοια χρέωση, η μόνη εταιρία που έχω δει ότι ανακοίνωσε επίσημα κόστος μετατροπής 15€ από συμβόλαιο σε καρτοκινητό είναι η Vodafone, δες εδώ.:blink:

 

H Wind δεν έχω δει να έχει ανακοινώσει κάτι ανάλογο...:!:

 

Ακόμα κι αν ισχύει κάτι τέτοιο, μπορείς να κάνεις φορητότητα σε καρτοκινητό Cosmote ή Vodafone (χωρίς κόστος) και κατ' ευθείαν μόλις συνδεθείς στο δίκτυο να κάνεις αίτηση φορητότητας για την q-card!;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αντιληφθεί τέτοια χρέωση, η μόνη εταιρία που έχω δει ότι ανακοίνωσε επίσημα κόστος μετατροπής 15€ από συμβόλαιο σε καρτοκινητό είναι η Vodafone, δες εδώ.:blink:

 

H Wind δεν έχω δει να έχει ανακοινώσει κάτι ανάλογο...:!:

 

Ακόμα κι αν ισχύει κάτι τέτοιο, μπορείς να κάνεις φορητότητα σε καρτοκινητό Cosmote ή Vodafone (χωρίς κόστος) και κατ' ευθείαν μόλις συνδεθείς στο δίκτυο να κάνεις αίτηση φορητότητας για την q-card!;)

 

Κάποια στιγμή το είχε και η WIND αλλά το σταμάτησε μετά. Δεν ξέρω βέβαια αν το κράτησε για την Q!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κατάργηση των 5ευρων καρτών ανανέωσης σε όλες τις εταιρίες κινητής!Το θέμα εδώ http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=395028
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε ενα κατάστημα και εκανα μετατροπή συμβολαίου wind σε καρτα q.ο υπάλληλος εκει μου ειπε οτι ειχε δει ενημέρωση στο σύστημα τους οτι όντως η μετατροπή κοστίζει 5€ αλλα η ενημέρωση έμεινε μονο μια ημέρα στο σύστημα τους και μετα αποσύρθηκε. Πήρε τηλεφωνο στα κεντρικά και ειπαν οτι δεν υφίσταται η χρέωση.

Η αλλαγή γίνεται μετα την έκδοση του τελευταίου λογαριασμού.

Το χαρτί διακοπής λεει μετα απο 29 ημέρες. Κατα τις 28/8.

Δεν εχει ελάχιστο χρονο παραμονής στη q. Η Cosmokarta εχει 90 ημέρες!

Μου έδωσε τη καρτα αλλα ο υπάλληλος μου ειπε οτι σίγουρα θα μου τηλ η wind για αντιπρόταση, οποτε αν ακυρωθεί η q να επιστρέψω τη καρτα sim!

(Δεν ανοίγει το link για τη καρτα ανανέωσης των 5€)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα ανανέωση μέσω paypal στο κινητό μου και πράγματι στα 10€ μου έδωσε 2€ μπόνους.

Πήγα όμως μετά να ανανεώσω και του αδερφού μου πάλι μέσω paypal (χρησιμοποιώντας τον ίδιο λογαριασμό paypal) και αυτή τη φορά δεν έδωσε τα 2€ μπόνους?

Τι λέτε να συνέβει? Μήπως υπάρχει κάποιο όριο στις ανανεωσεις και στα μπόνους που δίνει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα ανανέωση μέσω paypal στο κινητό μου και πράγματι στα 10€ μου έδωσε 2€ μπόνους.

Πήγα όμως μετά να ανανεώσω και του αδερφού μου πάλι μέσω paypal (χρησιμοποιώντας τον ίδιο λογαριασμό paypal) και αυτή τη φορά δεν έδωσε τα 2€ μπόνους?

Τι λέτε να συνέβει? Μήπως υπάρχει κάποιο όριο στις ανανεωσεις και στα μπόνους που δίνει?

 

λογικα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και εμένα μου έδωσε μπόνους μέσω PayPal αλλά μου κράτησαν 1,30€ σαν πολλά δεν είναι;
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...