Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α δε ευχαριστω πολυ βασιλειε.,:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και εδω για διπλασιασμο στην καρτα ανανεωσης. Ισχυει για 30 μερες και οχι για αγορα πακετων. Δηλαδη ακυρο. :down:
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παίδες για να καταλάβω...εμένα που μου ξαναήρθε μήνυμα διπλασιασμού του υπολοίπου μου πριν ένα μήνα (συγκεκριμένα στις 18/4 έβαλα 5E και γίναν 9,..Ε με τον φόρο) μετά τις 18/5 δεν θα έχω υπόλοιπο;; θα έχω μόνο 5Ε μέσα;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παίδες για να καταλάβω...εμένα που μου ξαναήρθε μήνυμα διπλασιασμού του υπολοίπου μου πριν ένα μήνα (συγκεκριμένα στις 18/4 έβαλα 5E και γίναν 9,..Ε με τον φόρο) μετά τις 18/5 δεν θα έχω υπόλοιπο;; θα έχω μόνο 5Ε μέσα;

εξαρταται απο το τι ελεγε το sms που σου ηρθε. Εαν δεν ελεγε το sms οτι το μπονους ισχυει για 30 μερες, τοτε ισχυει για 12 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παίδες για να καταλάβω...εμένα που μου ξαναήρθε μήνυμα διπλασιασμού του υπολοίπου μου πριν ένα μήνα (συγκεκριμένα στις 18/4 έβαλα 5E και γίναν 9,..Ε με τον φόρο) μετά τις 18/5 δεν θα έχω υπόλοιπο;; θα έχω μόνο 5Ε μέσα;

 

Είναι δυο τα μηνύματα που έρχονται. Ένα που ο διπλασιασμός ισχύει για ένα μήνα κι ένα που ισχύει για ένα χρόνο και είναι χωρίς περιορισμούς. Σε εμένα έχουν έρθει και τα δυο αλλά επειδή το νούμερο πάει για κατάργηση (το έχω για δεύτερο, είναι δύσκολο και δεν το θυμάμαι) δεν έβαλα λεφτά σε κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα παίδες ... νομίζω πως δεν έθετε χρονικό περιθώριο επομένως ίσως είμαι τυχερός..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις ήρθα στην Q. Έχω το κινητό Sony Ericsson Xperia Ray. Παρόλο που έλαβα αυτόματα τις ρυθμίσεις MMS και Internet από την Q, δεν μπόρεσα να συνδεθώ στο Internet. Τελικά έκανα χειροκίνητα τις ρυθμίσεις Internet από το site της Q και ευτυχώς μπόρεσα να συνδεθώ στο Internet. Αυτό μόνο που μου την ''σπάει'' είναι ότι για να συνδεθώ στο Internet θα πρέπει παράλληλα να έχω ανοιχτή και την περιαγωγή δεδομένων και μου φαίνεται κάπως ''κουλό'' αυτό. Όλη την ώρα μού εμφανίζει στο σήμα το γράμμα R. Θα ήθελα, λοιπόν, την βοήθειά σας για το εάν έχω κάνει κάτι λάθος εγώ γι' αυτό και απαιτείται να είναι ανοιχτή η περιαγωγή δεδομένων ή εάν στην Q έτσι μόνο μπορεί κάποιος να συνδεθεί στο Internet.
Link to comment
Share on other sites

Εαν παρω εναν ελληνικο αριθμο (δικτυο κοσμοτε συγκεκριμενα), ο οποιος βρισκεται στην Γερμανια ποια θα ειναι χρεωση που θα εχω;

Υπαρχει περιπτωση να συμφερει να ενεργοποιησω πακετο προς Γερμανια που εχει στο μενου επιλογων; ή αυτο ισχυει μονο για Γερμανικα νουμερα;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εαν παρω εναν ελληνικο αριθμο (δικτυο κοσμοτε συγκεκριμενα), ο οποιος βρισκεται στην Γερμανια ποια θα ειναι χρεωση που θα εχω;

Υπαρχει περιπτωση να συμφερει να ενεργοποιησω πακετο προς Γερμανια που εχει στο μενου επιλογων; ή αυτο ισχυει μονο για Γερμανικα νουμερα;

 

Δεν θα χρεωθείς τίποτε παραπάνω. Αυτός που θα πάρεις θα χρεωθεί.

Αυτός που είναι γερμανία μπορεί να πάρει γερμανικό αριθμό και εσυ να αγοράσεις πακέτο για γερμανία 7€ τα 90 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με συμφερει να ενεργοποιησω καποιο πακετο όπως 3€=60' ομιλιας προς ολους ή οχι;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με συμφερει να ενεργοποιησω καποιο πακετο όπως 3€=60' ομιλιας προς ολους ή οχι;

Φυσικά σε συμφέρει , εκτός αν μιλάς λιγώτερο από 4 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα τον μήνα

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά σε συμφέρει , εκτός αν μιλάς λιγώτερο από 4 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα τον μήνα

 

8 λεπτα θελεις να πεις και αν εχει σταλει μηνυμα διπλασιασμου της καρτας ανανεωσης θα βγαλει 16 με τα 3€ αλλα και παλι φυσικα δεν συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι 8 λεπτά .... λάθος υπολογισμός Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή ενημέρωσης υπολοίπου για android του Βαγγέλη Μίχα νομίζω θα ήταν καλή η προσθήκη log για κάθε ενημέρωση / ανανέωση που κάνουμε για να ελέγχουμε τυχόν άκυρες χρεώσεις.

Δε ξέρω κατά πόσο είναι αυτό δυνατόν βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω κι εγω για το διπλασιασμο. Ισχυει για 30 μερες και οχι για αγορα πακετων. Μου ηρθε στις 9/5 και ελεγε για ανανεωση εως 12/5.

ας ελπισουμε να ειναι κατι παροδικο...

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω κι εγω για το διπλασιασμο. Ισχυει για 30 μερες και οχι για αγορα πακετων. Μου ηρθε στις 9/5 και ελεγε για ανανεωση εως 12/5.

ας ελπισουμε να ειναι κατι παροδικο...

 

θυμηστε μου λιγο την προτεραιοτητα καταναλωσης:αν εχω πακέτο προς wind/q και δωρεαν π.χ. 5 ευρώ από διπλασιασμό τι γίνεται? Φεύγουν πρώτα τα λεπτά προς wind και οταν καλώ τους άλλους τρώει από τα 5 ?

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω κι εγω για το διπλασιασμο. Ισχυει για 30 μερες και οχι για αγορα πακετων.

 

μια απ τα ίδια εδώ. πόσο σίγουροι είμαστε ότι χάνονται τα € μετά τις 30 μέρες;

Link to comment
Share on other sites

μια απ τα ίδια εδώ. πόσο σίγουροι είμαστε ότι χάνονται τα € μετά τις 30 μέρες;

 

αφου έτσι λέει το μήνυμα. Και σε κάτι πακέτα f2g που εδιναν εμπαιναν 5 ευρω καθε μηνα και αν δεν τα ξόδευες χάνονταν.

Link to comment
Share on other sites

και στα πρωτα sms για 2σιασμό έλεγε ότι η ανανέωση πρέπει να είναι 5€ για να ισχύει, αλλά μια χαρά 2πλασίαζα με 10€ :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...