Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.... μόλις πρίν απο 2 λεπτά λεπτά έκανε ένα update το go sms και τώρα υποστηρίζει τους 160 χαρακτήρες......... τρέχα γύρευε

 

:) ευχαριστώ πολύ

 

Η εφαρμογη του sms απο παλιοτερα υποστηριζε τους 160 ελληνικους χαρακτηρες. Οπου εμφανιζεται τετοιο προβλημα οφειλεται στην "εφαρμογη" του πληκτρολογιου η οποια βαζει τους ελληνικους χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

χρεώνεται και σε wind και σε vodafone, δοκιμασμένο σε κινητό που δεν μπαίνει άλλη εφαρμογή στο ιντερνετ (dumphone) στο οποίο η κοσμοτέ δεν χρέωσε το 0.fb

 

εδω λεει αλλα

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/upiresia-0facebookcom/

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη του sms απο παλιοτερα υποστηριζε τους 160 ελληνικους χαρακτηρες. Οπου εμφανιζεται τετοιο προβλημα οφειλεται στην "εφαρμογη" του πληκτρολογιου η οποια βαζει τους ελληνικους χαρακτηρες.

 

Και εγώ αυτό ήξερα αλλά για έναν παράξενο λόγο δεν μου έβγαζε 160.

Όλα καλά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει πια,έχει κανονικα χρέωση...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ με βιδώνει που δεν ανανεώνει την ώρα στο site και που δεν σε ενημερωνει με κάποιο τρόπο πότε αλλάζει ο μηνας και μπορείς να ενεργοποιήσεις πάλι πακέτο. Ωχου.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ με βιδώνει που δεν ανανεώνει την ώρα στο site και που δεν σε ενημερωνει με κάποιο τρόπο πότε αλλάζει ο μηνας και μπορείς να ενεργοποιήσεις πάλι πακέτο. Ωχου.

 

νομιζω οτι 'καθε ημερολογιακος μηνας' ισχυει, δηλαδη απο 1 εως το τελος του μηνα ισχυει το οριο. Μολις μπει ο νεος μηνας, ξανααρχιζουν τα νεα ορια (4 νεες ενεργοποιησεις πακετου)

Link to comment
Share on other sites

Οι ενεργοποιήσεις πακέτων δεν είναι με το ημερολογιακό μήνα .

Ισχύουν 4 ή 5 ενεργοποιήσεις ανά 30 ημερολογιακές ημέρες.

δηλαδή αν ενεργοποιήσεις 4 , 14 , 17 , 24 Απριλίου μπορείς πάλι να ενεργοποιήσεις στις 5 Μαΐου.

Link to comment
Share on other sites

Όπως σωστά ανέφερε ο Vasileios, οι ενεργοποιήσεις είναι 4 ανά 30 μέρες και όχι ανά ημερολογιακό μήνα.

 

Πολύ με βιδώνει που δεν ανανεώνει την ώρα στο site και που δεν σε ενημερωνει με κάποιο τρόπο πότε αλλάζει ο μηνας και μπορείς να ενεργοποιήσεις πάλι πακέτο. Ωχου.

 

Δε χρειάζεται να σε "βιδώνει" !!! :lol:

Τα πακέτα λήγουν στις 00.00 και ας δείχνει ότι ώρα θέλει στο site, μην σε απασχολεί καθόλου αυτό.

Προχθές ανανέωσα τα πακέτα μου στις 00.15 και είχαν λήξει.

Το site έδειχνε λάθος ώρα, αλλά τα ενεργοποιημένα πακέτα μου δεν υπήρχαν και ανανεώθηκαν σύμφωνα με την κανονική ώρα.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα!!Έβαλα το πακέτο 120 MB με 3€( +120 μέσω site).Έβαλα πρώτη φορά ίντερνετ οπότε τώρα διαπίστωσα το πρόβλημα...ενώ έχω 3G κλπ ανοιχτά,μπαίνοντας στο Google από τον browser δεν ανοίγει καν,ενώ από το opera mini μου γράφει όπου κ αν πάω να μπω, "το περιεχόμενο δεν υποστηρίζεται από τον παροχέα".Έχω κανει τις ρυθμίσεις της Q από την αρχη...επειδή δεν ειμαι και σχετικός μ αυτά,όποιος μπορεί να μου πει τι στο καλό μπορεί να φταίει!! Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα!!Έβαλα το πακέτο 120 MB με 3€( +120 μέσω site).Έβαλα πρώτη φορά ίντερνετ οπότε τώρα διαπίστωσα το πρόβλημα...ενώ έχω 3G κλπ ανοιχτά,μπαίνοντας στο Google από τον browser δεν ανοίγει καν,ενώ από το opera mini μου γράφει όπου κ αν πάω να μπω, "το περιεχόμενο δεν υποστηρίζεται από τον παροχέα".Έχω κανει τις ρυθμίσεις της Q από την αρχη...επειδή δεν ειμαι και σχετικός μ αυτά,όποιος μπορεί να μου πει τι στο καλό μπορεί να φταίει!! Ευχαριστώ :)

Τι ρυθμίσεις έκανες; Προφανώς είναι λάθος. APN: myq θα βάλεις, και θα ενεργοποιήσεις κ την περιαγωγή δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις έκανες; Προφανώς είναι λάθος. APN: myq θα βάλεις, και θα ενεργοποιήσεις κ την περιαγωγή δεδομένων.

Ρυθμίσεις τις έστειλε μόνο του και γράφει myq και την περιαγωγή την έχω ανοιχτή...! :/

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις τις έστειλε μόνο του και γράφει myq και την περιαγωγή την έχω ανοιχτή...! :/

 

δοκιμασε να κλεισεις και να ξανανοιξεις τη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Όπως σωστά ανέφερε ο Vasileios, οι ενεργοποιήσεις είναι 4 ανά 30 μέρες και όχι ανά ημερολογιακό μήνα.

 

 

 

Δε χρειάζεται να σε "βιδώνει" !!! :lol:

Τα πακέτα λήγουν στις 00.00 και ας δείχνει ότι ώρα θέλει στο site, μην σε απασχολεί καθόλου αυτό.

Προχθές ανανέωσα τα πακέτα μου στις 00.15 και είχαν λήξει.

Το site έδειχνε λάθος ώρα, αλλά τα ενεργοποιημένα πακέτα μου δεν υπήρχαν και ανανεώθηκαν σύμφωνα με την κανονική ώρα.

ναι αυτό λέω που δεν μπορώ να ενημερωθώ κάπως πότε συμπληρώνω 30 μέρες και μπορώ να ενεργοποιήσω πάλι πακέτο...

τα άλλα με την ώρα δεν τα πολύκατάλαβα. έπρεπε να δείχνει την κανονική ώρα και να μην ανανεώνεται όποτε του καπνίσει.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο την Q και μου ειπανε οτι ειναι δωρεαν το 0.facebook.com

δεν πα να λένε, εγώ έχω δοκιμάσει όλες τις εταιρίες σε κινητό παλιό που δεν μπαινει κάτι άλλο στο ίντερνετ, και μόνο η κοσμοτέ δεν χρέωσε ίντερνετ. Κι επίσης όταν η Q δεν είχε χρέωση ανά μέρα στο ίντερνετ αλλά ογκοχρέωση, έμπαινα στο 0.fb κι έβλεπα να φεύγουν λίγα λεπτά του ευρώ ανά μέρα, κι υπολόγισα τη χρέωση κι ήταν τα ΚΒ που τρωγα στο 0.fb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα!!Έβαλα το πακέτο 120 MB με 3€( +120 μέσω site).Έβαλα πρώτη φορά ίντερνετ οπότε τώρα διαπίστωσα το πρόβλημα...ενώ έχω 3G κλπ ανοιχτά,μπαίνοντας στο Google από τον browser δεν ανοίγει καν,ενώ από το opera mini μου γράφει όπου κ αν πάω να μπω, "το περιεχόμενο δεν υποστηρίζεται από τον παροχέα".Έχω κανει τις ρυθμίσεις της Q από την αρχη...επειδή δεν ειμαι και σχετικός μ αυτά,όποιος μπορεί να μου πει τι στο καλό μπορεί να φταίει!! Ευχαριστώ :)

 

Παιδια συγγνώμη αλλα έκανα ένα λάθος και ίσως σας μπέρδεψα...αυτό που γράφει ειναι το περιεχόμενο ειναι κλειδωμένο από τον παροχέα!!!Ειχα μπερδευτεί κ γω....τι σημαίνει αυτό το κλειδωμένο;;

 

Edit:Άκυρο παιδια όλα οκ...οι ρυθμίσεις που έκανε μόνο του ήταν λάθος!Ευχαριστώ :)

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

δεν πα να λένε, εγώ έχω δοκιμάσει όλες τις εταιρίες σε κινητό παλιό που δεν μπαινει κάτι άλλο στο ίντερνετ, και μόνο η κοσμοτέ δεν χρέωσε ίντερνετ. Κι επίσης όταν η Q δεν είχε χρέωση ανά μέρα στο ίντερνετ αλλά ογκοχρέωση, έμπαινα στο 0.fb κι έβλεπα να φεύγουν λίγα λεπτά του ευρώ ανά μέρα, κι υπολόγισα τη χρέωση κι ήταν τα ΚΒ που τρωγα στο 0.fb

 

κατι αλλο φταιει... μπορει να μπενει απο μονο του στο ιντερνετ σε καποια αλλη διευθυνση.

το εχω τσεκαρει και με cosmote και με vodafone με αλλο κινητο και δε χρεωνεται

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο φταιει... μπορει να μπενει απο μονο του στο ιντερνετ σε καποια αλλη διευθυνση.

το εχω τσεκαρει και με cosmote και με vodafone με αλλο κινητο και δε χρεωνεται

πίστεψέ με δεν μπαίνει αλλού το κινητό, είναι παλιό symbian s60v3 και με κοσμοτέ μπαίνει δωρεάν στο 0.fb, με Q χρεώνε ογκοχρέωση και πλέον 1€ τη μέρα, όπως και με f2g και vodafone cu. Δοκιμασμένο εκτενώς

Link to comment
Share on other sites

πίστεψέ με δεν μπαίνει αλλού το κινητό, είναι παλιό symbian s60v3 και με κοσμοτέ μπαίνει δωρεάν στο 0.fb, με Q χρεώνε ογκοχρέωση και πλέον 1€ τη μέρα, όπως και με f2g και vodafone cu. Δοκιμασμένο εκτενώς

 

μαλιστα, να ρωτησω κατι αλλο. στη cosmote που δεν χρεωνεται, για να μπει στο 0.facebook.com, ξερεις αν πρεπει να εχει υπολοιπο η καρτα?

 

εχω μια κοσμοτε, αλλα δεν εχει καθολου υπολοιπο και δεν μπενει στο 0.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, να ρωτησω κατι αλλο. στη cosmote που δεν χρεωνεται, για να μπει στο 0.facebook.com, ξερεις αν πρεπει να εχει υπολοιπο η καρτα?

 

εχω μια κοσμοτε, αλλα δεν εχει καθολου υπολοιπο και δεν μπενει στο 0.

απ τις ρυθμίσεις wap μπαινεις. νομίζω πρέπει να χεις έστω 0.01€

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιρνοντας στο 12200 να μαθω το υπολοιπο και ακουγοντας τα πακετα,βρηκα ενα πακετο με 400' προς Q με 3,90 ευρω!Γνωριζει καποιος τον λογο υπαρξης του συγκεκριμενου πακετου?Προσωπικα δεν ξερω γιατι υπαρχει..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιρνοντας στο 12200 να μαθω το υπολοιπο και ακουγοντας τα πακετα,βρηκα ενα πακετο με 400' προς Q με 3,90 ευρω!Γνωριζει καποιος τον λογο υπαρξης του συγκεκριμενου πακετου?Προσωπικα δεν ξερω γιατι υπαρχει..
δεν έχει λόγο ύπαρξης. ειναι ξεχασμένο από πολλά χρόνια πριν, που δινε 40ΜΒ ίντερνετ μαζί
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει λόγο ύπαρξης. ειναι ξεχασμένο από πολλά χρόνια πριν, που δινε 40ΜΒ ίντερνετ μαζί

 

Α καταλαβα...γιατι μου φανηκε περιεργο να υπαρχει αυτο το πακετο!

Link to comment
Share on other sites

Tα 400 λεπτά είναι πραγματικά!

 

Ισχύει χρέωση ανά δευτερόλεπτο...

 

Ναι αλλά γιατί να μην πάρεις 400 λεπτά με 1 ευρω και ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...