Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια.Εγω χρησιμοποιω το πακετο 3 ευρω προς ολους με 60 λεπτα.Για να εχω και συνδεση internet τι πρεπει να κανω;Kατι που να συμφερει γιατι δεν θα το χρησιμοποιω συχνα οταν δεν θα ειμαι σε wi fi.Και μια δευτερη ερωτηση: με το πακετο αυτο που εχω τα sms πως και ποσο χρεωνονται; Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εγω χρησιμοποιω το πακετο 3 ευρω προς ολους με 60 λεπτα.Για να εχω και συνδεση internet τι πρεπει να κανω;Kατι που να συμφερει γιατι δεν θα το χρησιμοποιω συχνα οταν δεν θα ειμαι σε wi fi.Και μια δευτερη ερωτηση: με το πακετο αυτο που εχω τα sms πως και ποσο χρεωνονται;

 

3 ευρώ τα 60 λεπτά προς όλους.

1 ευρώ τα 400 λεπτά προς wind

1 ευρώ τα 400 sms προς wind

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΥΝΤΟΜΩΝ ΓΡΑΠΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ (SMS) 0,0644€

3 ευρώ τα 240mb η 5 ευρώ τα 600mb ίντερνετ

Γράφεσαι εδώ και τα υπόλοιπα είναι εύκολα. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

3 ευρώ τα 60 λεπτά προς όλους.

1 ευρώ τα 400 λεπτά προς wind

1 ευρώ τα 400 sms προς wind

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΥΝΤΟΜΩΝ ΓΡΑΠΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ (SMS) 0,0644€

3 ευρώ τα 240mb η 5 ευρώ τα 600mb ίντερνετ

Γράφεσαι εδώ και τα υπόλοιπα είναι εύκολα. :)

Προφανως εκει με τα 3 ευρω που δινει 120mb σου δινει παντα αλλα 120 δωρο;Αυτα σε χρονικη διαρκεια περιπου ποσο ειναι για ιντερνετ;Σαν συνολο 240mb.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εκει με τα 3 ευρω που δινει 120mb σου δινει παντα αλλα 120 δωρο;Αυτα σε χρονικη διαρκεια περιπου ποσο ειναι για ιντερνετ;Σαν συνολο 240mb.

 

Κάποτε ήταν 60+60, έπειτα έγινε 120+120 και έτσι είναι εδώ και πολύ καιρό. Η Q δεν συνηθίζει σε συχνές αλλαγές των πακέτων, συν το γεγονός πως όποτε άλλαξε κάτι, πάντα ήταν υπέρ μας. Μιλάω για τα αγορασμένα πακέτα φυσικά.

Τα mb δεν μπορείς να τα μετρήσεις σε χρονική διάρκεια. Αν σερφάρεις σε ειδήσεις, άντε και κανένα email (χωρίς συνημμένα), σου φτάνουν άνετα για το μήνα, αλλά αν αρχίσεις να βλέπεις βιντεάκια, e-radio, η να κατεβάζεις μεγάλα αρχεία (ταινίες-μουσική), μπορείς άνετα να τα φας όλα σε μισή ωρίτσα. Εννοείται ότι δεν κάνεις update των εφαρμογών μέσω 3g και φυσικά ελέγχεις συχνά το υπόλοιπο σου για να μη βρεθείς προ εκπλήξεων. :)

Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vmihas.myqstatus&hl=el

Apple : https://itunes.apple.com/gr/app/my-2-ypoloipa/id593888974?mt=8

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε ήταν 60+60, έπειτα έγινε 120+120 και έτσι είναι εδώ και πολύ καιρό. Η Q δεν συνηθίζει σε συχνές αλλαγές των πακέτων, συν το γεγονός πως όποτε άλλαξε κάτι, πάντα ήταν υπέρ μας. Μιλάω για τα αγορασμένα πακέτα φυσικά.

Τα mb δεν μπορείς να τα μετρήσεις σε χρονική διάρκεια. Αν σερφάρεις σε ειδήσεις, άντε και κανένα email (χωρίς συνημμένα), σου φτάνουν άνετα για το μήνα, αλλά αν αρχίσεις να βλέπεις βιντεάκια, e-radio, η να κατεβάζεις μεγάλα αρχεία (ταινίες-μουσική), μπορείς άνετα να τα φας όλα σε μισή ωρίτσα. Εννοείται ότι δεν κάνεις update των εφαρμογών μέσω 3g και φυσικά ελέγχεις συχνά το υπόλοιπο σου για να μη βρεθείς προ εκπλήξεων. :)

Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vmihas.myqstatus&hl=el

Apple : https://itunes.apple.com/gr/app/my-2-ypoloipa/id593888974?mt=8

Για σερφαρισμα απλο το θελω και για κανα email,facebook....πιστευω θα με καλυψει.Θα το δοκιμασω,δε χανω τιποτα.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο Talk to All μπορεί να μπει 2 φορές στο καπάκι και να εχει συνολικά 120 λεπτά;

 

Και 4 μαζί μπορείς να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο ποσο απο τον διπλασιασμο της Q φαινεται πουθενα παιδια??

Μου ηρθε μηνυμα οτι εγινε ο διπλασιασμος για 30 μερες αλλα δεν βλεπω το επιπλέον ποσο στο site.

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο ποσο απο τον διπλασιασμο της Q φαινεται πουθενα παιδια??

Μου ηρθε μηνυμα οτι εγινε ο διπλασιασμος για 30 μερες αλλα δεν βλεπω το επιπλέον ποσο στο site.

 

δεν υπάρχει στο site. Από το 1225 πατώντας 1 σου λέει το επιπλέον υπόλοιπο και ό,τι δωρεαν εχεις από πακέτα και προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα βρήκα μια καλή προσφορά (με 400 λεπτά χρόνο ομιλίας με κάθε ανανέωση 10€) στην Wind και πήρα καινούριο (και πολύ εύκολο) νούμερο. Το θέμα είναι πως έχω πάνω από 35€ κάβα στην Q που θα πάνε χαμένα, μια και όλοι έχουν το νέο νούμερο και ο χρόνος με καλύπτει.

Μπορώ να μεταφέρω τα χρήματα από την Q στο F2G της Wind; Αν ναι, πως;

Αν όχι, καμιά καλή ιδέα που να τα "φάω";

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα βρήκα μια καλή προσφορά (με 400 λεπτά χρόνο ομιλίας με κάθε ανανέωση 10€) στην Wind και πήρα καινούριο (και πολύ εύκολο) νούμερο. Το θέμα είναι πως έχω πάνω από 35€ κάβα στην Q που θα πάνε χαμένα, μια και όλοι έχουν το νέο νούμερο και ο χρόνος με καλύπτει.

Μπορώ να μεταφέρω τα χρήματα από την Q στο F2G της Wind; Αν ναι, πως;

Αν όχι, καμιά καλή ιδέα που να τα "φάω";

 

Δεν μπορείς να μεταφέρεις χρήματα από f2g σε f2g , πολύ περισσότερο δεν μπορείς να μεταφέρεις χρήματα από Q σε F2G

Μπορείς να τα φάς σε πακέτα internet και ομιλίας

Link to comment
Share on other sites

Για σερφαρισμα απλο το θελω και για κανα email,facebook....πιστευω θα με καλυψει.Θα το δοκιμασω,δε χανω τιποτα.Ευχαριστω.
σε καλύπτουν και σου περισσεύουν κι όλας

Πρόσφατα βρήκα μια καλή προσφορά (με 400 λεπτά χρόνο ομιλίας με κάθε ανανέωση 10€) στην Wind και πήρα καινούριο (και πολύ εύκολο) νούμερο. Το θέμα είναι πως έχω πάνω από 35€ κάβα στην Q που θα πάνε χαμένα, μια και όλοι έχουν το νέο νούμερο και ο χρόνος με καλύπτει.

Μπορώ να μεταφέρω τα χρήματα από την Q στο F2G της Wind; Αν ναι, πως;

Αν όχι, καμιά καλή ιδέα που να τα "φάω";

Πούλα τη κάρτα με το υπόλοιπο σε άλλον, με μια προσφορά πχ 30€ για 35€ υπόλοιπο. αλλιώς θα πάνε χαμένα, εκτός αν τα φας σε πακέτα που σου ναι χρήσιμα

Κάθε φορά που απορρίπτω μια κλήση μου έρχεται μήνυμα από το 1265 με το νούμερο που απεριψα.μπορώ κάπως να το απενεργοποιήσω ?

απενεργοποίησε την προώθηση κλήσεων όταν είσαι κατηλλειμένος

Link to comment
Share on other sites

 

απενεργοποίησε την προώθηση κλήσεων όταν είσαι κατηλλειμένος

 

Πρέπει να στείλω κάπου μήνυμα για να το κάνω αυτό? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να στείλω κάπου μήνυμα για να το κάνω αυτό? Ευχαριστώ

 

Από τις ρυθμίσεις του κινητού γίνεται. Βρες στις ρυθμίσεις κλήσεων την προώθηση (ή εκτροπή) και απενεργοποίησε το κατειλημμένο.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,οι της q δεν την παλευουν καθολου,πηρα αλλο κινητο και τους πηρα χθες τηλεφωνο για να μου στειλουν τις ρυθμισεις του ιντερνετ και των mms και μου ειπε αυτη οτι αν δεν μου ερθουν σε μηνυμα για να τις αποθηκευσω θα μου ερθουν οδηγιες στο email μου για να τις κανω χειροικινητα,φυσικα δεν μου τις εστειλαν αλλα τα 24 λεπτα μου τα εφαγαν.Τελοσπαντων ψαχνω να βρω στο ιντερνετ τις ρυθμισεις για να τις περασω χειροκινητα και μπηκα στο site της q και ακολουθησα τις οδηγιες για τα Android ICS αλλα τιποτα.Το κινητο μου ειναι το vodafone smart 2.Πραγματικα δεν ξερω τι αλλο μπορω να κανω.Μηπως γνωριζει κανενας που μπορω να βρω τις ρυθμισεις για να τις περασω;
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πριν κάνα χρόνο μου είχαν πει ότι θα μου στείλουν τις ρυθμίσεις με mail και ακόμα μου τις στέλνουν...
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πριν κάνα χρόνο μου είχαν πει ότι θα μου στείλουν τις ρυθμίσεις με mail και ακόμα μου τις στέλνουν...

 

Μπορεί να έχεις αργό ίντερνετ και να μην έφτασε ακόμα το email...!

 

:rotfl::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Τους ξαναπηρα τηλεφωνο και ο τυπας που το σηκωσε ηταν πολυ σωστος γιατι εκατσε και μου ελεγε ενα ενα τα βηματα.Το μονο λαθος που ειχα κανει ηταν οτι ενω εγραψα στον τυπο συνδεσης internet οπως ελεγε το εγχειριδιο,επρεπε να γραψω default.Τωρα ολα οκ.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα 5 ευρω και τα διπλασιασε για ενα μηνα ομως.Ξερει κανεις αν βαλω πακετο 60 λεπτα προς ολους αν θα αφερει απο το πακετο των 60 πρωτα η τη δωρεαν αξια?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα 5 ευρω και τα διπλασιασε για ενα μηνα ομως.Ξερει κανεις αν βαλω πακετο 60 λεπτα προς ολους αν θα αφερει απο το πακετο των 60 πρωτα η τη δωρεαν αξια?

Ξαναδιάβασε το μήνυμα που σου ήρθε για τον διπλασιασμο.

Link to comment
Share on other sites

στο μυνημα γραφει οτι ο δωρεαν χρονος δεν ισχιει για αγορα πακετου.δε διεφκρινιζει αν βαλεις και πακετο 60 λεπτων απο που θα τρωει πρωτα.Ρωταω επειδη εχουν μεινει 3 ευρω απο το bonus και δε θελω ολη την ωρα να το κοιταω ποσο εχουν μεινει(γιατι μετα θα αρχιζει να αφαιρει και απο τα αλλα με τη ληστρικη χρεωση 0,37/λεπτο)οποτε να βαλω τα 60 λεπτα να τρωει απο εκει οταν τελιοσει η δωρεαν αξια
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...