Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά πως ενεργοποιεις πακέτο δεδομενων τηλεφωνικώς;

 

Κοίτα εδώ:

 

http://www.wind.com.gr/gr/q/paketa-q/paketa-data/

 

Για apn βάζεις myq και εκτός της ενεργοποίησης των δεδομένων κινητής ενεργοποιεις και δεδομένα περιαγωγης από το μενού της συσκευής σου.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως ενεργοποιεις πακέτο δεδομενων τηλεφωνικώς;

 

Τηλεφωνικά, δεν υπάρχει στο 12200. Με sms υπήρχε αυτή η δυνατότητα, αλλά δεν το βρίσκω τώρα.

Δεν σε συμφέρει όμως, γιατί χάνεις τα online bonus έτσι.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνικά, δεν υπάρχει στο 12200. Με sms υπήρχε αυτή η δυνατότητα, αλλά δεν το βρίσκω τώρα.

Δεν σε συμφέρει όμως, γιατί χάνεις τα online bonus έτσι.

 

Χτες ανακάλυψα πως στέλνοντάς 100ΜΒ στο 1210,ενεργοποιούνται τα 500ΜΒ. Χωρίς το μπόνους βέβαια.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Χτες ανακάλυψα πως στέλνοντάς 100ΜΒ στο 1210,ενεργοποιούνται τα 500ΜΒ. Χωρίς το μπόνους βέβαια.

 

Στην Θεσσαλονίκη μου είπε ο υπάλληλος σε κάποιο κατάστημα της wind ότι με 60μβ στο 1210

θα πάρω και το μπόνους.

Φυσικά με δούλεψε η ήταν άσχετος.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μηνυμα στο κινητο που γραφει:

Διπλασια αξια καρτας για την 1η ανανεωση που θα κανεις εως 3/6 απο 5€.

Ο επιπλεον χρονος διαρκει 30 μερες και δεν χρησιμοποιειται για την αγορα πακετων.

 

Δηλαδη για να καταλαβω, εστω οτι βαζω 5€ καρτα, αυτη θα γινει 10€, δεν θα μπορω να την χρησιμοποιησω για αγορα πακετων και οτι περισεψει απο τα 5€ επιπλεον που θα παρω εαν δεν τα καταναλωσω σε 1 μηνα φευγουν;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μηνυμα στο κινητο που γραφει:

Διπλασια αξια καρτας για την 1η ανανεωση που θα κανεις εως 3/6 απο 5€.

Ο επιπλεον χρονος διαρκει 30 μερες και δεν χρησιμοποιειται για την αγορα πακετων.

 

Δηλαδη για να καταλαβω, εστω οτι βαζω 5€ καρτα, αυτη θα γινει 10€, δεν θα μπορω να την χρησιμοποιησω για αγορα πακετων και οτι περισεψει απο τα 5€ επιπλεον που θα παρω εαν δεν τα καταναλωσω σε 1 μηνα φευγουν;

 

Ακριβώς. Ο διπλασιασμός της κάρτας ανανέωσης ισχύει μόνο για κατανάλωση μέσω κλήσεων, μηνυμάτων κτλ, όχι για αγορά πακέτων (π.χ 60 λεπτά προς όλους με 3€) και ισχύει για 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα εδω και καιρο με την Q.ειχα εναν αριθμο και δεν μου στελνε ποτε ενημερωτικο sms οταν ληγαν τα πακετα.πηρα πολλα τηλεφωνα με το τμημα εξυπηρετησης και λυση δεν βρεθηκε.

Και αποφασισα να αλλαξω αριθμο μιας και δεν εβρισκα λυση αλλα και παλι τα ιδια.χτες χαρακτηριστικα ενω τελειωσαν τα mb δεν εστειλε ενημερωτικο sms και χρεωθηκα 1 ευρω.

Θελω να ρωτησω και σας οσοι εχετε Q σας στελνει ενημερωτικο sms οταν ληγουν τα πακετα σας?

Εχω κουραστει ακρη δεν βρισκω μαζι τους...

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι να μ'εχει ενημερώσει όταν πρόκειται να λήξουν τα πακέτα ιντερνετ.

Οπότε μην ανησυχείς , δεν φταίει το νούμερό σου.

Η μόνη ενημέρωση που έλαβα με sms ήταν όταν έληγαν τα 5 ευρώ που είχα λάβει ως bonus.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Ο διπλασιασμός της κάρτας ανανέωσης ισχύει μόνο για κατανάλωση μέσω κλήσεων, μηνυμάτων κτλ, όχι για αγορά πακέτων (π.χ 60 λεπτά προς όλους με 3€) και ισχύει για 1 μήνα.

 

Και αυτό σημαίνει ότι όταν καλείς εκτός πακέτου το κόστος θα είναι αντί για 30+ ευρωλεπτά στα 15+ Ευρωλεπτά. Τιμή που είναι ακριβή.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω και σας οσοι εχετε Q σας στελνει ενημερωτικο sms οταν ληγουν τα πακετα σας?

Εχω κουραστει ακρη δεν βρισκω μαζι τους...

 

Σε μενα στελνει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα εδω και καιρο με την Q.ειχα εναν αριθμο και δεν μου στελνε ποτε ενημερωτικο sms οταν ληγαν τα πακετα.πηρα πολλα τηλεφωνα με το τμημα εξυπηρετησης και λυση δεν βρεθηκε.

Και αποφασισα να αλλαξω αριθμο μιας και δεν εβρισκα λυση αλλα και παλι τα ιδια.χτες χαρακτηριστικα ενω τελειωσαν τα mb δεν εστειλε ενημερωτικο sms και χρεωθηκα 1 ευρω.

Θελω να ρωτησω και σας οσοι εχετε Q σας στελνει ενημερωτικο sms οταν ληγουν τα πακετα σας?

Εχω κουραστει ακρη δεν βρισκω μαζι τους...

 

Κανονικά έρχονται τα ενημερωτικά και σε εμένα κάθε μήνα και για πακέτα ομιλίας, και για internet. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έρχονται τα ενημερωτικά και σε εμένα κάθε μήνα και για πακέτα ομιλίας, και για internet. :)

 

Οταν ληγουν ή σου στελνουν ενα ενημερωτικο μια μερα πριν οτι θα ληξουν την αλλη μερα?

 

δεν θυμάμαι να μ'εχει ενημερώσει όταν πρόκειται να λήξουν τα πακέτα ιντερνετ.

Οπότε μην ανησυχείς , δεν φταίει το νούμερό σου.

Η μόνη ενημέρωση που έλαβα με sms ήταν όταν έληγαν τα 5 ευρώ που είχα λάβει ως bonus.

 

Ουτε οταν ληγει το πακετο sms ουτε οταν ληγουν τα 300 λεπτα προς wind/Q στελνει.να ανησηxω?

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου έρχονται ενημερώσεις λήξης πακέτων (1 ημέρα πριν). Αξίζει να αναφέρω οτι όσα χρόνια έχω Q, δε μου έχει φάει ούτε 1 σεντ αδικαιολόγητα. Πιστεύω οτι είναι η πλέον πιο οικονομική και τίμια καρτοκινητή στην αγορά.
Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου έρχονται ενημερώσεις λήξης πακέτων (1 ημέρα πριν). Αξίζει να αναφέρω οτι όσα χρόνια έχω Q, δε μου έχει φάει ούτε 1 σεντ αδικαιολόγητα. Πιστεύω οτι είναι η πλέον πιο οικονομική και τίμια καρτοκινητή στην αγορά.

 

Ουτε αυτο της προηγουμενης μερας μου στελνει.το χω δει σε φιλο που του στελνουν και την μερα ληξεως και την προηγουμενη.δεν λαμβανω κανενα sms.οπως και στον προηγουμενο αριθμο μου.και δεν εχω προβλημα ληψης μηνυματων στο κινητο μου γιατι λαμβανω sms και απο το 1225 και απο οσους γενικα μου στελνουν sms.Αυτοι ισχυριζονται οτι τα στελνουν...δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτο της προηγουμενης μερας μου στελνει.το χω δει σε φιλο που του στελνουν και την μερα ληξεως και την προηγουμενη.δεν λαμβανω κανενα sms.οπως και στον προηγουμενο αριθμο μου.και δεν εχω προβλημα ληψης μηνυματων στο κινητο μου γιατι λαμβανω sms και απο το 1225 και απο οσους γενικα μου στελνουν sms.Αυτοι ισχυριζονται οτι τα στελνουν...δεν ξερω!

 

Μήπως καταναλώνεις τα δεδομένα των πακέτων, πριν την ημερομηνία λήξης τους???

Κάνε μια κλήση ή στέλνε μήνυμα να μαθαίνεις τα υπόλοιπα από μόνος σου, δεν είναι και τόσο δύσκολο.

 

Ενημέρωνουν μόνο πριν την ημερομηνία λήξης τους (30 ημέρες)

Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτο της προηγουμενης μερας μου στελνει.το χω δει σε φιλο που του στελνουν και την μερα ληξεως και την προηγουμενη.δεν λαμβανω κανενα sms.οπως και στον προηγουμενο αριθμο μου.και δεν εχω προβλημα ληψης μηνυματων στο κινητο μου γιατι λαμβανω sms και απο το 1225 και απο οσους γενικα μου στελνουν sms.Αυτοι ισχυριζονται οτι τα στελνουν...δεν ξερω!

Εάν ήμουν στη θέση σου, θα τους έστελνα e-mail. Εχω νουμερα και στις 3 εταιρίες και όσες φορές τύχαινε να τους στείλω e-mail, με εξυπηρετούσαν.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως καταναλώνεις τα δεδομένα των πακέτων, πριν την ημερομηνία λήξης τους???

Κάνε μια κλήση ή στέλνε μήνυμα να μαθαίνεις τα υπόλοιπα από μόνος σου, δεν είναι και τόσο δύσκολο.

 

Ενημέρωνουν μόνο πριν την ημερομηνία λήξης τους (30 ημέρες)

 

Οχι δεν τα καταναλωνω.παντα μενει υπολοιπο και στα λεπτα ομιλιας και στα sms.

Ναι απλα ξεχνιεσαι καμια φορα δεν ειναι και η πιο φοβερη υπηρεσια να το κανεις ολοι οι αλλοι το κανουν σωστα.εχω και φρογκ και εκει ερχονται κανονικοτατα παντα.

 

Εάν ήμουν στη θέση σου, θα τους έστελνα e-mail. Εχω νουμερα και στις 3 εταιρίες και όσες φορές τύχαινε να τους στείλω e-mail, με εξυπηρετούσαν.

 

Θα το κανω και αυτο.σορρυ αν σας κουραζω απλα δεν θελω να φυγω απο την Q γιατι με συμφερει απλα το θεωρω μεγαλο λαθος να συμβαινει αυτο.

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδες. Τελειώνει το συμβόλαιο μου της wind αυτο το μήνα (wind medium 250' προσ ολους 1500' wind/Q 250mb 250sms- 45 ευρώ ) και τώρα επειδη είναι γελοία η επιδοτηση 60 ευρω , είπα να μαζευτώ λίγο οικονομικά . Αξιολόγισα τις ανάγκες επικοινωνίας απο τιε αναλυτικες και βγαινουν στα

250' προς όλους 300' σε wind και 200' προς σταθερα

50 sms και 300 mb συν οτι έχω δίκαρτο και έχω βάλει μια whats up να με παιρνουν οι φιλοι κοσμοτέ να περιορίζω κόστος. Είμαι λοιπον μεταξύ του for all 50 (1000' και 1000 sms 1 Gb προς όλους 39 ευρώ ιντ μείον 10 απο το σταθερο που έχω στη wind πάει 29 ) και καρτοκινητών με σκοπο να μου βγάινει το πολυ 20 ε το μηνα. Υπολόγισα με 2 καρτες των 10 στο f2g το max που μπορω να έχω ειναι

600(300+300)' προς όλους και τα 20 ε που μου μένουν

8,5 e talk & text fix 600΄ wind 600 sms k 150 σταθερα

5e 500+500 gb και

5 e text to all 200 sms προς ολους

αλλά δεν έχω εμπειρια με την ελ. χρέωση 3'/κληση τρώει πολύ?

με την Q είναι καλυτερα?

 

αν δε σας ζάλισα... καμια γνώμη η βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Οταν ληγουν ή σου στελνουν ενα ενημερωτικο μια μερα πριν οτι θα ληξουν την αλλη μερα?

 

Μια μέρα πριν με ενημερώνει ότι θα λήξουν την επόμενη. Πάντα.

 

Ουτε οταν ληγει το πακετο sms ουτε οταν ληγουν τα 300 λεπτα προς wind/Q στελνει.να ανησηxω?

 

Όχι, απλά να τα παρακολουθείς και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Όταν τα ενεργοποιείς, βάλε και μια ειδοποίηση στο ημερολόγιο και τέλος. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδες. Τελειώνει το συμβόλαιο μου της wind αυτο το μήνα (wind medium 250' προσ ολους 1500' wind/Q 250mb 250sms- 45 ευρώ ) και τώρα επειδη είναι γελοία η επιδοτηση 60 ευρω , είπα να μαζευτώ λίγο οικονομικά . Αξιολόγισα τις ανάγκες επικοινωνίας απο τιε αναλυτικες και βγαινουν στα

250' προς όλους 300' σε wind και 200' προς σταθερα

50 sms και 300 mb συν οτι έχω δίκαρτο και έχω βάλει μια whats up να με παιρνουν οι φιλοι κοσμοτέ να περιορίζω κόστος. Είμαι λοιπον μεταξύ του for all 50 (1000' και 1000 sms 1 Gb προς όλους 39 ευρώ ιντ μείον 10 απο το σταθερο που έχω στη wind πάει 29 ) και καρτοκινητών με σκοπο να μου βγάινει το πολυ 20 ε το μηνα. Υπολόγισα με 2 καρτες των 10 στο f2g το max που μπορω να έχω ειναι

600(300+300)' προς όλους και τα 20 ε που μου μένουν

8,5 e talk & text fix 600΄ wind 600 sms k 150 σταθερα

5e 500+500 gb και

5 e text to all 200 sms προς ολους

αλλά δεν έχω εμπειρια με την ελ. χρέωση 3'/κληση τρώει πολύ?

με την Q είναι καλυτερα?

 

αν δε σας ζάλισα... καμια γνώμη η βοηθεια?

 

 

Είναι απλό νόμίζω το πρόβλημα σου.

Πας στο f2g για ενα-δυο μήνες και δουλεύεις το 8,5 e talk & text fix 600΄ wind 600 sms k 150 σταθερα .

Αν δεις ότι σε βολεύει μένεις αλλιώς εδώ είμαστε κοιτάμε για κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα πριν με ενημερώνει ότι θα λήξουν την επόμενη. Πάντα.

 

 

 

Όχι, απλά να τα παρακολουθείς και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Όταν τα ενεργοποιείς, βάλε και μια ειδοποίηση στο ημερολόγιο και τέλος. :)

 

Μαλλον αυτο θα χρειαστει να κανω γιατι δεν βλεπω λυση απ αυτους.btw σημερα ληγουν τα λεπτα ομιλιας και δεν στειλαν χτες sms ενημερωτικο και μαλλον ουτε οταν ληξουν...

Link to comment
Share on other sites

Αξιολόγισα τις ανάγκες επικοινωνίας απο τιε αναλυτικες και βγαινουν στα

250' προς όλους 300' σε wind και 200' προς σταθερα

50 sms και 300 mb

 

Χρειάζεσαι 450 προς όλους (δεν ενδιαφέρει αν είναι κινητά ή σταθερά διότι η Q δεν παρέχει πακέτο προς σταθερά). Η Q θα σου δώσει 4x60=240 προς όλους, συνεπώς δε σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

@ mandragorin: νομίζω οτι θα σου βγαινει περιπου στα ιδια, οπότε ισως να πας στο 1000+1000. Φιλική συμβουλή, να συνεχισεις σε συμβολαιο ΜΟΝΟ εαν εχεις σταθερο εισοδημα. Αλλιως, μια χαρα ειναι και το F2G και το Q (απλά μειωνεις λιγο τις τρεχουσες μηνιαιες απαιτησεις σου)
Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες 3 ανανεώσεις δεν μπορούσα να περάσω την Κάρτα και καλούσα την εξυπηρέτησή (στο 1227 για να μην χρεωνομαι) σήμερα ρώτησα την κοπέλα γιατί δεν δέχεται τις κάρτες. Μου είπε πως είναι σύνηθες φαινόμενο των touch screen κινητών και να πληκτρολογω όσο πιο γρήγορα τα ψηφία. Εγώ πάντα βάζω την κλήση σε ανοιχτή ακρόασή για να πληξτρολογω γρήγορα αλλά τζίφος η κατάστασή. Συμβαίνει και σε άλλον;;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...