Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

33 minutes ago, powerup said:

Το ελαχιστο κοστος ανανεωσης στην Q ειναι 10€ η 12€  ? (οταν εχει coundοwn ειναι 8€ το γνωριζω))

10€ είναι το μικρότερο ποσό που δείχνει στο app αυτή τη στιγμή χωρίς countdown.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Εχει πεσει η wind? Δεν μπορουν να με καλεσουν σε κανενα τηλεφωνο της wind, ενω εγω μπορω να καλω κανονικα.

Sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Εδώ καί μήνες έχω αυτό το πρόβλημα. Νόμιζα ότι είναι το τηλέφωνο,το άλλαξα, μετά νόμιζα ότι είναι η σιμ ,πήρα άλλη.. τίποτα παιδιά. Ανά μέρες και περιοχές πέφτει το σήμα και διαρκεί. Και το άλλο που παθένα, είναι ότι η κλείσεις προς τα εμένα κόβανε με το πρώτο χτύπημα! Έφυγα από την Q....

Edited by Alexandros2666
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nininikos said:

Μια χαρα. Πρεπει να ειναι και αρκετες ωρες. Ισως και απο χθες.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 

Όντως από χθες είχαν αρχίσει να εμφανίζονται προβλήματα και δυσλειτουργίες, ειδικά στο διαδίκτυο. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2023 at 8:34 ΜΜ, Alexandros2666 said:

Εδώ καί μήνες έχω αυτό το πρόβλημα. Νόμιζα ότι είναι το τηλέφωνο,το άλλαξα, μετά νόμιζα ότι είναι η σιμ ,πήρα άλλη.. τίποτα παιδιά. Ανά μέρες και περιοχές πέφτει το σήμα και διαρκεί. Και το άλλο που παθένα, είναι ότι η κλείσεις προς τα εμένα κόβανε με το πρώτο χτύπημα! Έφυγα από την Q....

Εμένα αυτό το πρόβλημα λύθηκε μόνο όταν άλλαξα πάροχο και μετά (από καιρό) γύρισα. Όλα είχαν λυθεί 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, eridion25 said:

Απεριορηστα data για 7 μέρες στείλτε N4 στο 1285

Και με N3 στο 1285 σε παλιό f2go με φραγή από το καλοκαίρι, πήγε 18/12/2023 το υπόλοιπο

και ξανά κάρτα μέσα Νοέμβρη 2024 αντί για Ιούλη 2024...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το κακό είναι ότι πρέπει να έχεις 0,01€ στην κάρτα εκτός βέβαια αν έχεις κάποιο γνωστό η κάτι σε κατάστημα NOVA τότε σου πιστωνουν 0,05€ από ότι έχω ακούσει

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να έχεις χρήματα για την ενεργοποίηση. Το ενεργοποίησα σε σιμ με μηδενικό υπόλοιπο που δεν έχω βάλει λεφτά από το 22. Έχουν περάσει τουλάχιστον 11 μήνες. Το υπόλοιπο παρέμεινε 0 αλλά δεν ξέρω αν έχει ίντερνετ. Το έχω σε ένα ρολόι για εισερχόμενες μόνο από εκτροπή για να μην κουβαλάω τη μπαντόφλα.😂Υπαρχει και στην εφαρμογή.

Edit

Και μάλιστα με 0 (ναι μηδέν) υπόλοιπο, στέλνει μηνύματα, έχει ίντερνετ και μάλιστα καλεί κανονικά και δέχεται εισερχόμενες και ΣΜΣ. Άχρηστα βέβαια για 7 ημέρες, έτσι από περιέργεια.

Επίσης έστειλα διπλά σμς στον ίδιο αριθμό και στην ίδια την σιμ. Έχει πλάκα.

Screenshot_20231212-015528_myQ.jpg

Screenshot_20231212-015546_myQ.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με δύο ερωτήσεις...
Έχω ένα q νούμερο για 2ο. Πλην της εφαρμογής με ποιο μήνυμα μπορώ να δω τα υπόλοιπα μου;
Δεν θυμάμαι τι πακέτο έχω ενεργοποιημένο και με το που κάνω ανανέωση μου τρώει χρήμα στο πακέτο αυτό αυτόματα. Πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω; νομίζω είναι κάτι που έχει σχέση με ομιλία σε άλλα q νούμερα το οποίο όμως δεν το θέλω πλέον το είχε ενεργοποιήσει κάποια στιγμή παλιά.

Ευχαριστώ.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Δεν χρειάζεται να έχεις χρήματα για την ενεργοποίηση. Το ενεργοποίησα σε σιμ με μηδενικό υπόλοιπο που δεν έχω βάλει λεφτά από το 22. Έχουν περάσει τουλάχιστον 11 μήνες. Το υπόλοιπο παρέμεινε 0 αλλά δεν ξέρω αν έχει ίντερνετ. Το έχω σε ένα ρολόι για εισερχόμενες μόνο από εκτροπή για να μην κουβαλάω τη μπαντόφλα.😂Υπαρχει και στην εφαρμογή.

Edit

Και μάλιστα με 0 (ναι μηδέν) υπόλοιπο, στέλνει μηνύματα, έχει ίντερνετ και μάλιστα καλεί κανονικά και δέχεται εισερχόμενες και ΣΜΣ. Άχρηστα βέβαια για 7 ημέρες, έτσι από περιέργεια.

Επίσης έστειλα διπλά σμς στον ίδιο αριθμό και στην ίδια την σιμ. Έχει πλάκα.

Έχω 2 sim Q (ακόμη!) με τη μια στο 0 από τον ΜΑΡ, την έβαλα σε παλιό κινητό και δεν ένοιγε, αλλά έβγαζε μήνυμα για λανθασμένο pin !!.

Την έβαλα σε άλλο κινητό, άνοιξε, έστειλα το μήνυμα και ήρθε η απάντηση με την προσφορά!

Θα δοκιμάσω και στην άλλη που έχει υπόλοιπο αλλά δεν έχω αγοράσει πακέτο.

Νομίζω ότι είναι καλή προωθητική ενέργεια της Nova. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, NikosChandolias said:

Καλημέρα με δύο ερωτήσεις...
Έχω ένα q νούμερο για 2ο. Πλην της εφαρμογής με ποιο μήνυμα μπορώ να δω τα υπόλοιπα μου;
Δεν θυμάμαι τι πακέτο έχω ενεργοποιημένο και με το που κάνω ανανέωση μου τρώει χρήμα στο πακέτο αυτό αυτόματα. Πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω; νομίζω είναι κάτι που έχει σχέση με ομιλία σε άλλα q νούμερα το οποίο όμως δεν το θέλω πλέον το είχε ενεργοποιήσει κάποια στιγμή παλιά.

Ευχαριστώ.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Για το πρώτο, καλείς στο 1225.

Για το δεύτερο, αν εννοείς αυτό...

https://www.google.com/amp/s/www.myq.gr/gr/support/amp/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/ti-ine-to-telos-diatirisis-pronomiakou-schimatos

Πρέπει να καλέσεις και να ζητήσεις απενεργοποίηση.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο, καλείς στο 1225.
Για το δεύτερο, αν εννοείς αυτό...
https://www.google.com/amp/s/www.myq.gr/gr/support/amp/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/ti-ine-to-telos-diatirisis-pronomiakou-schimatos
Πρέπει να καλέσεις και να ζητήσεις απενεργοποίηση.
Αυτό είναι, ναι.
Σε ευχαριστώ!


Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια σήμερα δεν δουλεύουν οι εφαρμογές. Ούτε της Q, ούτε του f2go. Μόνο επιτυχίες. Απο μέρα σε μέρα

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2023 at 2:09 ΠΜ, dimitroula10 said:

Screenshot_20231212-015528_myQ.jpg

Screenshot_20231212-015546_myQ.jpg

Γι' αυτό την αγαπάμε την κιου, στο ξεκάρφωτο τα δίνει όλα ! Ποια μπλακ φραιντει, τι κι αν τα Χριστούγεννα είναι αργότερα πάρτε να έχετε... ετσι εξηγειται που χτες δεν μπορουσαμε να δουμε τι υπόλοιπο μας είχε μείνει, προσπαθουσαν να στριμωξουν πάνω από το καουν νταουν οφερ αυτήν  τη προσφορά

Edited by La_3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, La_3 said:

Γι' αυτό την αγαπάμε την κιου, στο ξεκάρφωτο τα δίνει όλα ! Ποια μπλακ φραιντει, τι κι αν τα Χριστούγεννα είναι αργότερα πάρτε να έχετε... ετσι εξηγειται που χτες δεν μπορουσαμε να δουμε τι υπόλοιπο μας είχε μείνει, προσπαθουσαν να στριμωξουν πάνω από το καουν νταουν οφερ αυτήν  τη προσφορά

Και παίζει και σε 2 νούμερα με μηδενικό υπόλοιπο και μάλιστα έκανε επέκταση λήξης υπολοίπου.

Έτσι κι αλλιώς άχρηστα είναι.

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2023 at 8:54 ΜΜ, eridion25 said:

Απεριορηστα data για 7 μέρες στείλτε N4 στο 1285

είναι σαν συγγνώμη για τα προβλήματα, μόνο που εμένα μου έδωσαν και απεριόριστη ομιλία προς όλους και 10 χιλιάδες SMS εκτός από απεριόριστο ίντερνετ

21 ώρες πριν, VIPdriver said:

Η Νοβα έχει αποδείξει ότι όταν δίνει, δίνει πραγματικά.

δίνει αλλά είναι η χειρότερη μακράν και σε εξυπηρέτηση και σε ποιότητα...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mivas said:

μόνο που εμένα μου έδωσαν και απεριόριστη ομιλία προς όλους και 10 χιλιάδες SMS εκτός από απεριόριστο ίντερνετ

Σε όλους έδωσαν τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Σε δύο αριθμούς Q που ενεργοποίησα την προσφορά, δεν εμφανίζεται το ίντερνετ. Άλλαξα το APN πόσες φορές αλλά δεν 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίντερνετ θέλει τουλάχιστον ένα cent υπόλοιπο για να δουλέψει (0.01) με μηδέν υπόλοιπο τα κόβει. Μπορείς να ζητήσεις στο τσατ να σου βάλουν ένα λεπτό συνήθως το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elephant said:

Σε δύο αριθμούς Q που ενεργοποίησα την προσφορά, δεν εμφανίζεται το ίντερνετ. Άλλαξα το APN πόσες φορές αλλά δεν 

Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση του τηλεφώνου.

Αν έχεις παλιά κάρτα πρέπει να ενεργοποιηθεί το ροαμινγκ.

15 minutes ago, spiliot said:

Το ίντερνετ θέλει τουλάχιστον ένα cent υπόλοιπο για να δουλέψει (0.01) με μηδέν υπόλοιπο τα κόβει. Μπορείς να ζητήσεις στο τσατ να σου βάλουν ένα λεπτό συνήθως το κάνουν.

Δουλεύει κανονικά σε 2 κάρτες που έχω εγώ με μηδενικό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα όλα αλλά δεν...

Άλλαξα το ΑΡΝ επίσης και έκανα επανεκκίνηση.

Το παράξενο είναι ότι σε αριθμό Q με μηδενικό υπόλοιπο που όμως είχε πρόσφατη ανανέωση χρόνου προ τριμήνου δεν πήρε την προσφορά ποτέ ενώ στα δύο νούμερα που είχα και τα οποία δεν έχουν κάνει ανανέωση σχεδόν από πέρυσι, την πήρε αλλά χωρίς το ίντερνετ. Όλα τα νούμερα με μηδενικό υπόλοιπο. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...