Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, opmgls said:

Έλπίζω και εύχομαι να κάνω λάθος, αλλά αυτά τα δύο καινούργια πακέτα αποκαλούμενα summer offers (δηλαδή θα προσφέροντια μέχρι τον Σεπτέμβρη) φαίνονται κομμένα και ραμμένα για να αρχίσει η κατάργηση των απεριόριστων "προσωπικών προσφορών" και να μην κακοφανεί σε κάποιους που θα τους σταματήσουν τις "προσωπικές". Θα δείξει σύντομα αν είναι έτσι. Είμαι και εγω ένας από αυτούς που λαμβάνει αδιάλειπτα την προσωπική προσφορά 5Gb + 1000 λεπτα με 5€ μέχρι στιγμής. Έχω και για τον Ιούνιο.

Ακόμη και αν δεν ισχύσεί ότι γράφω παραπάνω, είναι απορίας άξιο ότι η Q (αλλά και η παλιά wind από την εμπειρία μου μέχρι πριν δύο χρόνια που είχα το σταθερό εκεί) επιλέγει να εφαρμόζει κατ εξακολουθηση πολιτικές πωλήσεων που ερεθίζουν και δυσαρεστούν τους υφιστάμενους συνδρομητές της. Είναι σα να σκέφτεται ο επικεφαλής στο τμήμα πωλήσεων "Τώρα που σε έχω  που θα πας να τραβιέσαι να αλλάζεις; Αφού όλοι πάνω κάτω το ίδιο χρεώνουμε" και  επίσης "Δεν έχεις και πολλές επιλογές". Που εν μέρει ισχύει αυτό, ΑΛΛΑ αν σε όποια εταιρεία και να παώ θα έχω παρόμοιο κόστος ΓΙΑΤΙ να κάτσω σε εσένα να μου πρήζεις το συκώτι με την αστάθεια σου ως να βρίσκομαι σε σχέση με κυκλοθυμικό άτομο; 
Είναι πιθανό με αυτές τις νέες τιμολογιακές πολιτικές που εφαρμόζονται στην Q τους τελευταίους μήνες να χάνουν πολλούς συνδρομητές αλλά τα έσοδα να μην μειώνονται. Δεν θα μάθουμε ποτέ αν αυξάνονται. Όμως ουσιαστικά όσοι παραμένουν πληρώνουν αυτή τη στιγμή 40% έως 100% παραπάνω από ότι 12 μήνες πριν (ντάξει εκτός απο αυτούςπου έχουν "προσωπικές"). Άρα λογικά έσοδα υπάρχουν αρκετά προς το παρόν. Με προσωπικές προσφορές και κάνα πολύ καλό countdown που και που ανεβαίνει ο τζίρος του μήνα ή του τριμήνου για να φαίνεται ωραίο το συνολικό άθροισμα του τζίρου στο λογιστικό φύλλο. Όπως κάνουν όλες οι καταναλωτικές εταιρείες στο σούπερ μάρκετ όταν περιοδικά κάνουν προσφορές 2 στην τιμή του ενός κλπ. 
Στο τμήμα πωλήσεων της Q προφανώς βλέπουν μόνο το νούμερο εσόδων. Δεν ενδιαφέρονται για τον πελάτη ως μονάδα να το έχουν ευχαριστημένο και να τον κρατήσουν. Μάλλον αυτό συμβαίνει γιατί δεν υπάρχει ουσιαστικός ανταγωνισμός με τρεις εταιρείες μόνο. Καταλαβαίνω ότι λογω της φύσης της συγκεκριμένης επιχειρηματικότητας με πανάκριβες υποδομές κλπ. δεν θα μπορούσαν να στηθούν 15 διαφορετικά δίκτυα. Παρόλα αυτά οι ρυθμιστικές αρχές ανεξάρτητες, κρατικες, κοινοτικές φαίνεται ότι ολιγωρούν. Δεν θέλουν ή δεν μπορούν να ελέγξουν ουσιαστικά την αγορά προς όφελος των πολλών. Ο αντίλογος είναι ότι ήδη είναι αρκετα φτηνές οι υπηρεσίες που παίρνουμε σε πανευρωπαϊκό επίπεδο και γίνονται επενδύσεις για το μέλλον. Αλλά δεν λαμβάνεται πρόνοια για αυτούς που έχουν λίγα, όπως αρκετοί στην χώρα μας. Σε Πανευρωπαϊκό μέτρο ο βασικός μισθός είναι χαμηλός. Οποτε εδώ η αγορά θα μπορούσε να είναι ευνοικότερη προς όφελος των καταναλωτών. Δύο χτυπητά παραδείγματα είναι η τιμή του sms στην Ελλάδα (εκτός πακέτου) και η απουσία επιλογών για όποιους καταναλώνουν λίγα λεπτά ή δεδομένα γιατί απλά δεν τα έχουν ανάγκη.

Συγνώμη για το σεντόνι αλλά να τώρα με έπιασε.

Χαίρομαι να βλέπω κάποιους που εκτός από το ότι καταλαβαίνουν , ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΝ κιόλας: Ανήκεις στο <1% των ελλήνων με τα #2# αυτά Χαρακτηριστικά.

Επιπλέον λάβε υπόψιν σου σε όσα "κάνει" η Q , ότι ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pppe said:

Χαίρομαι να βλέπω κάποιους που εκτός από το ότι καταλαβαίνουν , ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΝ κιόλας: Ανήκεις στο <1% των ελλήνων με τα #2# αυτά Χαρακτηριστικά.

Επιπλέον λάβε υπόψιν σου σε όσα "κάνει" η Q , ότι ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΕΣ.

Καταλάβαμε οτι θεωρείς τους Έλληνες χαζούς. Με το να το γραφεις 3 φορες την ημερα δεν ξερω εαν θεωρείσαι πιο έξυπνος, πάντως ενοχλητικός σίγουρα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mobileras said:

Καταλάβαμε οτι θεωρείς τους Έλληνες χαζούς. Με το να το γραφεις 3 φορες την ημερα δεν ξερω εαν θεωρείσαι πιο έξυπνος, πάντως ενοχλητικός σίγουρα. 

Κι εσύ τους θεωρείς χαζούς και θα το θυμηθείς στις 25 του μήνα.. 😉

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, adi32 said:

Γιατί σε κάποιους δε βγάζει προσωπικές προσφορές ή πολύ ελάχιστες? 

Υποτίθεται ότι σύστημα διαλέγει "από μόνο του" σε ποιους δίνει και σε ποιους όχι. Στην πράξη, φαίνεται ότι το σύστημα χρησιμοποιεί τις προσωπικές προσφορές σε όσους αριθμούς δεν είναι ιδιαίτερα ενεργοί, με σκοπό να τους "πείσει" να βάλουν συχνότερα κάρτα 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, gpapas640 said:

Υποτίθεται ότι σύστημα διαλέγει "από μόνο του" σε ποιους δίνει και σε ποιους όχι. Στην πράξη, φαίνεται ότι το σύστημα χρησιμοποιεί τις προσωπικές προσφορές σε όσους αριθμούς δεν είναι ιδιαίτερα ενεργοί, με σκοπό να τους "πείσει" να βάλουν συχνότερα κάρτα 

Σωστο

Αλλα στην ουσια τιμωρει αυτους που βαζουν συχνα και πρεπει να αγοραζουν συνεχεια ακριβα πακετα

Ενω εγω πχ που εχω και τα 1000 δωρεαν καθε μηνα επειδη εχω και σταθερο wind την περναω με 3ε το μηνα μονο για gb 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, adi32 said:

Σωστο

Αλλα στην ουσια τιμωρει αυτους που βαζουν συχνα και πρεπει να αγοραζουν συνεχεια ακριβα πακετα

Ενω εγω πχ που εχω και τα 1000 δωρεαν καθε μηνα επειδη εχω και σταθερο wind την περναω με 3ε το μηνα μονο για gb 

Δεν τιμωρεί κανέναν. Σου λέει "αφού βολευεσαι με το να αγοράζεις ακριβά πακέτα, γιατι να σου δώσω προσφορά;".

Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2023 at 10:39 ΠΜ, makap said:

Το θέμα δεν είναι αν το επόμενο Countdown θα είναι την ΠΕ 1/6 αλλά η παγιοποίηση πλέον των Countdowns στις 15 μέρες!!!.

Οι μόνες προσφορές που παραμένουν ακόμη με ισχύ 30 ημερών είναι οι προσωπικές.

Με την αλλαγή σε Νόβα χειροτέρεψαν τα πράγματα... Αν είναι μόνιμα όλες οι προσφορές σε 15 μέρες, τότε ουσιαστικά μιλάμε για διπλασιασμό τιμών!!! Δεν έχει διαφορά από τα κανονικά πακέτα μετά που είναι ήδη ακριβά σε όλες τις εταιρείες... Γιατί τότε να μείνει κάποιος σε Q και νόβα που έχουν μακράν τη χειρότερη εξυπηρέτηση;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mivas said:

Με την αλλαγή σε Νόβα χειροτέρεψαν τα πράγματα... Αν είναι μόνιμα όλες οι προσφορές σε 15 μέρες, τότε ουσιαστικά μιλάμε για διπλασιασμό τιμών!!! Δεν έχει διαφορά από τα κανονικά πακέτα μετά που είναι ήδη ακριβά σε όλες τις εταιρείες... Γιατί τότε να μείνει κάποιος σε Q και νόβα που έχουν μακράν τη χειρότερη εξυπηρέτηση;

Ο προβληματισμός σου είναι σωστός για όσους χρησιμοποιούσαν την Q ως βασικό μέσο επικοινωνίας.Μετέφερα ήδη 2 κατοκινητά σς unlimited συμβόλαια με 13€ και βρήκα την ησυχία μου, και κρατάω 2 ακόμη στην Q, το ένα για τους 6ψήφιους κωδικούς τράπεζας και το άλλο ... μέχρι να κλείσει το 13μηνο ...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, makap said:

Ο προβληματισμός σου είναι σωστός για όσους χρησιμοποιούσαν την Q ως βασικό μέσο επικοινωνίας.Μετέφερα ήδη 2 κατοκινητά σς unlimited συμβόλαια με 13€ και βρήκα την ησυχία μου, και κρατάω 2 ακόμη στην Q, το ένα για τους 6ψήφιους κωδικούς τράπεζας και το άλλο ... μέχρι να κλείσει το 13μηνο ...

μου φαίνεται θα κρατήσω την γερμανική καρτοκινητή που έχω, σαν κύρια κάρτα και στην Ελλάδα... 8 ευρώ το μήνα για απεριόριστα λεπτά και μηνύματα προς όλα τα δίκτυα εντός ΕΕ και 3GB ίντερνετ. Ποιός τα δίνει αυτά στην Ελλάδα των καρτέλ τηλεφωνίας; Μόνο πρόβλημα είναι ότι θα βγαίνει γερμανικός αριθμός και δεν θα απαντάνε όλοι 😅

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mivas said:

μου φαίνεται θα κρατήσω την γερμανική καρτοκινητή που έχω, σαν κύρια κάρτα και στην Ελλάδα... 8 ευρώ το μήνα για απεριόριστα λεπτά και μηνύματα προς όλα τα δίκτυα εντός ΕΕ και 3GB ίντερνετ. Ποιός τα δίνει αυτά στην Ελλάδα των καρτέλ τηλεφωνίας; Μόνο πρόβλημα είναι ότι θα βγαίνει γερμανικός αριθμός και δεν θα απαντάνε όλοι 😅

Δεν θα μπορεί να σε καλεί ή να σου στέλνει sms κανένας γιατί θα χρεώνεται τον ποπό του, ενώ θα είναι αδύνατο να χρησιμοποιήσεις το νούμερο για εγγραφή σε πολλά ελληνικά site. Με λίγα λόγια θα το έχεις μόνο για το ίντερνετ και όσες εξερχόμενες σηκώνουν αυτοί που σε ξέρουν και θα χρειάζεσαι και ελληνικό αριθμό. Σίγουρα δεν μπορεί να είναι γενική λύση.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, makap said:

Μετέφερα ήδη 2 κατοκινητά σς unlimited συμβόλαια με 13€

Αυτός ήταν/ειναι ο σκοπός τους. Η μεταφορά των καρτοκινητών τους στα συμβόλαιά τους. Κρίμα.. που σε κατάφεραν πάντως. Στα ίδια χρήματα θα είχες unlimited ομιλία σε άλλο δίκτυο και mb με αξιοπρεπή ταχύτητα περισσότερα απο τα 2 που σου δίνει το nova συμβόλαιο και θα τους έδειχνες ότι αντιστάθηκες στα φθηνιάρικα κόλπα τους..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι τόσο περίεργο να κάνει κάποιος συμβόλαιο; 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Γιατί είναι τόσο περίεργο να κάνει κάποιος συμβόλαιο; 

 

Ειδικά τώρα που η Nova έριξε τις τιμές κατακόρυφα.

11 minutes ago, bbbb said:

Αυτός ήταν/ειναι ο σκοπός τους. Η μεταφορά των καρτοκινητών τους στα συμβόλαιά τους. Κρίμα.. που σε κατάφεραν πάντως. Στα ίδια χρήματα θα είχες unlimited ομιλία σε άλλο δίκτυο και mb με αξιοπρεπή ταχύτητα περισσότερα απο τα 2 που σου δίνει το nova συμβόλαιο και θα τους έδειχνες ότι αντιστάθηκες στα φθηνιάρικα κόλπα τους..

@blizardβγες από τον @bbbbτώρα!

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, η καρτοκινητη είχε αναπτυχθεί λάθος στην Ελλάδα, πουθενά στο εξωτερικό δεν ήταν έτσι, να έχουν δηλαδή οι καρτοκινητοι περισσότερα προνόμια από τους συμβολαιούχους. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, spiliot said:

Δεν θα μπορεί να σε καλεί ή να σου στέλνει sms κανένας γιατί θα χρεώνεται τον ποπό του, ενώ θα είναι αδύνατο να χρησιμοποιήσεις το νούμερο για εγγραφή σε πολλά ελληνικά site. Με λίγα λόγια θα το έχεις μόνο για το ίντερνετ και όσες εξερχόμενες σηκώνουν αυτοί που σε ξέρουν και θα χρειάζεσαι και ελληνικό αριθμό. Σίγουρα δεν μπορεί να είναι γενική λύση.

Οι ελληνικοί πάροχοι δίνουν ελάχιστα και σε ακριβές τιμές, οπότε έχεις δίκιο, ο άλλος θα είναι σα να καλεί εξωτερικό, εκτός κι αν πάρει πακέτο για ΕΕ... Δεν ξέρω, έχω και βόντα, με την ακρίβεια της νόβα είναι πλέον ελαφρώς πιο οικονομική και δίνει περισσότερα πράγματα... Ίσως κρατήσω εκείνο για κύριο... Αλλά δεν θέλω να χάσω τον αριθμό Q, κάθε πότε πρέπει να βάζουμε κάρτα για να μην το καταργήσουν; Στο δίμηνο ξέρω ότι χάνεται το υπόλοιπο (στη CU είναι ακόμη στο εξάμηνο), αλλά δεν το καταργούν...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bbbb said:

Αυτός ήταν/ειναι ο σκοπός τους. Η μεταφορά των καρτοκινητών τους στα συμβόλαιά τους. Κρίμα.. που σε κατάφεραν πάντως. Στα ίδια χρήματα θα είχες unlimited ομιλία σε άλλο δίκτυο και mb με αξιοπρεπή ταχύτητα περισσότερα απο τα 2 που σου δίνει το nova συμβόλαιο και θα τους έδειχνες ότι αντιστάθηκες στα φθηνιάρικα κόλπα τους..

Το Γενάρη αμέσως μετά την ανακοίνωση συγχώνευσης ήταν η 1η καλλίτερη προσφορά και την πήρα για 2 από τα 4 Q, όπως και πολλοί άλλοι, αφού τα περίεργα με την Q είχαν ήδη αρχίσει..

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο έκανα 8ευρη ανανέωση στην Q και μου ήρθε μήνυμα πως έχω δώρο στο tap & get it του free2go.
Λάθος μήνυμα έστειλαν ή έχει αλλάξει κάτι τώρα που έγινε nova;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

λαθος μηνυμα... τα χουν μπλεξει...

ειναι καινουργια η σιμ, απο αυτες που δεν εχουν roaming?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

λαθος μηνυμα... τα χουν μπλεξει...

ειναι καινουργια η σιμ, απο αυτες που δεν εχουν roaming?

ναι, η νεα sim ειναι

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι κ ενημερώνω σχετικά με τις ανανεώσεις κ την διατήρηση του υπολοιπου ποσού.

Για να μην ψάχνετε τα προ 2μήνου κ 3μήνου ποστ μου, περιληπτικά αναφέρω πως:
Μετα την αλλαγή απο wind σε nova κ αλλαγή πολιτικής, πριν 3 μήνες έβαλα 8€ στην καρτα κ χρησιμοποιησα 1,5€ προσωπική προσφορά για σμσ (το χρησιμοποιω μόνο για gps tracker).
Τελείωσε ο μηνας με τα 1,5€ κ ο υπόλοιπος μήνας κύλησε με το υπολοιπο που ειχε μείνει στην κάρτα.
1 μέρα πριν τελειωσει το 2μηνο,ανανέωσα με νέα προσφορά sns του 1,5€ ευρώ για εναν ακομα μήνα.
Χθες που τελείωνε ο μήνας, κ η κάρτα είχε 4€ υπολοιπο, ξαναανανεωσα προσωπική προσφορα sms κ πηρα άλλο ενα μήνα κ εχω υπολοιπο κάρτας 2,40€.
Που σημαίνει ότι μπορω να ανανεώσω για άλλο ενα μηνα τα πακετα sms που χρησιμοποιω.
Πράγμα πολύ καλό για την χρήση που κάνω (μονο sms), διότι με 8 ευρώ ανανέωσης, περναω 5 μήνες.


Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2023 at 6:50 ΜΜ, coulis said:

Επανέρχομαι κ ενημερώνω σχετικά με τις ανανεώσεις κ την διατήρηση του υπολοιπου ποσού.

Για να μην ψάχνετε τα προ 2μήνου κ 3μήνου ποστ μου, περιληπτικά αναφέρω πως:
Μετα την αλλαγή απο wind σε nova κ αλλαγή πολιτικής, πριν 3 μήνες έβαλα 8€ στην καρτα κ χρησιμοποιησα 1,5€ προσωπική προσφορά για σμσ (το χρησιμοποιω μόνο για gps tracker).
Τελείωσε ο μηνας με τα 1,5€ κ ο υπόλοιπος μήνας κύλησε με το υπολοιπο που ειχε μείνει στην κάρτα.
1 μέρα πριν τελειωσει το 2μηνο,ανανέωσα με νέα προσφορά sns του 1,5€ ευρώ για εναν ακομα μήνα.
Χθες που τελείωνε ο μήνας, κ η κάρτα είχε 4€ υπολοιπο, ξαναανανεωσα προσωπική προσφορα sms κ πηρα άλλο ενα μήνα κ εχω υπολοιπο κάρτας 2,40€.
Που σημαίνει ότι μπορω να ανανεώσω για άλλο ενα μηνα τα πακετα sms που χρησιμοποιω.
Πράγμα πολύ καλό για την χρήση που κάνω (μονο sms), διότι με 8 ευρώ ανανέωσης, περναω 5 μήνες.


Tapa


 

προσωπική προσφορά όμως δεν είναι κάτι στάνταρ, σε μένα έχει πολλά χρόνια να έρθει για παράδειγμα... Έπειτα, κάθε δίμηνο πρέπει να αγοράζεις χρόνο για να μην σου μηδενίσουν το υπόλοιπο, δηλαδή τουλάχιστον 8 ευρώ το δίμηνο μόνο για διατήρηση υπολοίπου.

 

Έκανα και μια ερώτηση παραπάνω, αλλά φαίνεται δεν γνωρίζει κάποιος. Μετά το δίμηνο που μηδενίζουν το υπόλοιπο, πότε μπλοκάρονται οι κλήσεις και καταργείται ο αριθμός;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites



..... Έπειτα, κάθε δίμηνο πρέπει να αγοράζεις χρόνο για να μην σου μηδενίσουν το υπόλοιπο, δηλαδή τουλάχιστον 8 ευρώ το δίμηνο μόνο για διατήρηση υπολοίπου.


Έγραψα πως δεν μου μηδενίστηκε το υπόλοιπο και μια μερα πριν λήξει ο μήνας ανανεώνω με το υπολοιπο που εχει μέσα κ παίρνω παράταση 1 μήνα.
Με τα 8€ είμαι στον 4ο μήνα και μου εχει μείνει κ ποσό για μια τελευταία ανανέωση.



Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, coulis said:

Έγραψα πως δεν μου μηδενίστηκε το υπόλοιπο και μια μερα πριν λήξει ο μήνας ανανεώνω με το υπολοιπο που εχει μέσα κ παίρνω παράταση 1 μήνα.
Με τα 8€ είμαι στον 4ο μήνα και μου εχει μείνει κ ποσό για μια τελευταία ανανέωση.

Είναι όμως προσωπική προσφορά, μήπως υπάρχει άλλος κανονισμός εκεί... Με τα κανονικά πακέτα count down όπως έχουν γίνει πια, θέλει 8-9 ευρώ το μήνα για να τη βγάλει κάποιος...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως προσωπική προσφορά, μήπως υπάρχει άλλος κανονισμός εκεί... Με τα κανονικά πακέτα count down όπως έχουν γίνει πια, θέλει 8-9 ευρώ το μήνα για να τη βγάλει κάποιος...
Σε αυτό συμφωνώ για τις προσωπικές προσφορες κ ειναι κ μικρα τα ποσά για τα πακετα που αγοράζω.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...