Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, sou_d said:

Βρε καλώς τα παιδιά

Screenshot_2024-05-14-23-23-09-25_136a048fd343db936134efdb03d766fc.jpg

Screenshot_2024-05-14-23-23-16-49_136a048fd343db936134efdb03d766fc.jpg

Πες μου ότι απέκτησες Q τώρα.. πάει έληξε η προσφορά και αν δεν την βγάλει ξανά, θα φταις εσύ! 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Πες μου ότι απέκτησες Q τώρα.. πάει έληξε η προσφορά και αν δεν την βγάλει ξανά, θα φταις εσύ! 😂😂😂

Έχω κιου πριν ακόμη βγει το κονέ. Θα σέβεσαι!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sou_d said:

Έχω κιου πριν ακόμη βγει το κονέ. Θα σέβεσαι!

Τώρα που δεν λέει να βγει η προσφορά θα σου πω εγώ με τι σεβασμό θα φάει σουτ... 😂😂😂

@dimitroula10χανόμαστε!!!

5 ώρες πριν, sou_d said:

Έχω κιου πριν ακόμη βγει το κονέ. Θα σέβεσαι!

Εγώ την πρώτη μου Q την πήρα από κατάστημα acs.. 😉

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα και συμβολαιο q με μηδενικο πάγιο. Το ειχα κανει σε acs και πληρωνα εκει,μεχρι που ηρθε η κακια tim να γκρεμισει το ονειρο...θα σεβεστε δις 😆

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Τώρα που δεν λέει να βγει η προσφορά θα σου πω εγώ με τι σεβασμό θα φάει σουτ... 😂😂😂

@dimitroula10χανόμαστε!!!

Θεωρητικά πρέπει να βγει προς το τέλος του μήνα για λιγότερες μέρες ενεργή.

Αυτό το να τρέχει συνεχώς όντως έφερνε λιγότερα λεφτά γιατί την αγόραζαν όποτε βόλευε. Ελπίζω να μην την βγάλουν κι αυτή για 15 ημέρες μόνο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dimitroula10 said:

Θεωρητικά πρέπει να βγει προς το τέλος του μήνα για λιγότερες μέρες ενεργή.

Αυτό το να τρέχει συνεχώς όντως έφερνε λιγότερα λεφτά γιατί την αγόραζαν όποτε βόλευε. Ελπίζω να μην την βγάλουν κι αυτή για 15 ημέρες μόνο.

Ας ελπίσουμε να έχεις δίκιο.. όσο δεν βγάζει την άλλη με τα 50GB καλά είμαστε θέλω να ελπίζω..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για δώστε λίγη βοήθεια.

Θέλω να αλλάξω ένα f2go που έχω και να το κάνω Q και έχω μερικές απορίες...

1. Τι αρχικό κόστος έχει αν μεταφέρω τον αριθμό μου? . Είναι καλύτερα να το κάνω online ή να πάω σε κάποιο κατάστημα ?

2. Το μικρότερο ποσό για ανανέωση στην Q είναι 8€ η 13€ όπως όλες τις άλλες και βέβαια έχει πακέτα μικρότερα των 13€?

3. Στο chat bot της Q γραφει ότι το υπόλοιπο χρημάτων ο χρόνος ομιλίας και τα mb διαρκούν 60 μέρες και μετά σβήνονται. Ισχύει αυτό?.

Η δική μου χρήση είναι σχετικά μικρή. Δηλαδή με 500 λεπτά το μήνα και περίπου  1GB δεδομένα είμαι καλυμμένος. Για αυτό και ψάχνω μία φτηνή λύση για να μην πληρώνω νταβατζιλίκι 13€ το μήνα. Αν ξέρετε κάποια άλλη λύση που να καλύπτει τις ανάγκες μου... σας παρακαλώ δώστε τα φώτα σας γιατί αυτή η ιστορία με τους κινητές έχει γίνει... πυρηνική φυσική!!!

 

 

" Ηδω ειμη κι ση καμαρωνω μουργου"
Link to comment
Share on other sites

1. Πήγαινε το απόγευμα σε ένα κατάστημα κ πες τους να το μετατρέψουν σε q. Η λογική λέει ότι θα σε χρεώσουν το κόστος της νέας κάρτας. 
2. όπως τα λες έχει κ με 8€
3. Έτσι είναι αν περάσουν 60 μέρες μηδενίζουν. Στη νόβα όμως αγοράζοντας κάποια πακέτα δίνει παράταση για 1 μήνα. 
Πιστεύω ότι το ίδιο θα γίνεται και στην q. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή απο f2g προς q γίνεται μόνο σε κατάστημα. Κανονικά δεν υπαρχει κόστος, παρα μόνο η κάρτα που θα παρεις για να εχει λεφτά μέσα. Το υπόλοιπο χρημάτων που έχεις στο f2g θα χαθεί. Τα πακετα των λεπτών ομιλίας έχουν συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης, συνήθως 30 μέρες (τα καουνταουν είναι συνηθως 15 ημερων).Το χρηματικό υπόλοιπο έχει διάρκεια 2 μήνες από την τελευταία ανανέωση. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nessus said:

Θέλω να αλλάξω ένα f2go που έχω και να το κάνω Q και έχω μερικές απορίες...

Προσοχή πριν κάνεις την πρώτη ανανέωση να ζητήσεις να σου απενεργοποιήσουν το Qfee που σου τρώει 1,70€. 

Τώρα στην πράξη 9,80€ έχει το πακέτο που θέλεις. Αν βάλεις τον φόρο και το 0,30€ που βάζει προμήθεια η Q πάλι 13€ περίπου φτάνει. Πυρηνική φυσική δεν είναι. Εξαρτάται από τις επιθυμίες σου και όχι από τις ανάγκες σου. Τα 500' και 1γβ τον μήνα, δεν είναι σχετικά μικρή. Είναι κανονική.😁

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.

8 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Προσοχή πριν κάνεις την πρώτη ανανέωση να ζητήσεις να σου απενεργοποιήσουν το Qfee που σου τρώει 1,70€. 

Τώρα στην πράξη 9,80€ έχει το πακέτο που θέλεις. Αν βάλεις τον φόρο και το 0,30€ που βάζει προμήθεια η Q πάλι 13€ περίπου φτάνει. Πυρηνική φυσική δεν είναι. Εξαρτάται από τις επιθυμίες σου και όχι από τις ανάγκες σου. Τα 500' και 1γβ τον μήνα, δεν είναι σχετικά μικρή. Είναι κανονική.😁

-Αρα απο οτι καταλαβαινω μια η αλλη ειναι. Ειτε νοβα ειτε κιου το 13αρι το μηνα δεν το γλυτωνουμε με τιποτα?

-Ναι ενταξει κανονικη την θεωρω και εγω αλλα διαβαζοντας δεξια και αριστερα οπου καποιοι δεν τους φτανουν 1500' και 10GB(!) τα δικα μου ειναι.... ψιχουλα.

-Σε ευχαριστω πολυ για την υπενθυμιση με αυτο το Qfee. Ουτε καν ηξερα τι ειναι.

 

8 ώρες πριν, VIPdriver said:

Αλλαγή απο f2g προς q γίνεται μόνο σε κατάστημα. Κανονικά δεν υπαρχει κόστος, παρα μόνο η κάρτα που θα παρεις για να εχει λεφτά μέσα. Το υπόλοιπο χρημάτων που έχεις στο f2g θα χαθεί. Τα πακετα των λεπτών ομιλίας έχουν συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης, συνήθως 30 μέρες (τα καουνταουν είναι συνηθως 15 ημερων).Το χρηματικό υπόλοιπο έχει διάρκεια 2 μήνες από την τελευταία ανανέωση. 

Και εδω ρε παιδια γιατι γραφει οτι το υπόλοιπο των χρημάτων, ο χρόνος ομιλίας και τα ΜΒ, διαγραφονται μετα απο 60 μέρες αν δεν κανεις ανανεωση?. Ετσι οπως το καταλαβαινω εγω... θα μπορω να κανω μια ανανενωση 11€-13€ καθε 60 μερες και θα μου κοστιζει 6-7 ευρω το μηνα. Εχω καταλαβει κατι λαθος?

Image1.jpg

" Ηδω ειμη κι ση καμαρωνω μουργου"
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπώθηκε παραπάνω κάποια πακέτα ή προσφορές όταν τα ενεργοποιεις δίνουν παράλληλα ανανέωση του υπολοίπου μέχρι την λήξη του πακέτου. Αν λήγει το υπόλοιπο 17 του μήνα και εσύ βάλεις στις 16 κάποιο πακέτο από αυτά που κάνουν τέτοια επέκταση, το πακέτο συμπαρασυρει και το υπόλοιπο για άλλες 30 μέρες, δηλαδή μέχρι τις 15 του επόμενου,στο παράδειγμα που λέμε. Αυτό είναι κάτι ανεπίσημο το οποίο μπορεί να σταματήσει να λειτουργεί οποιαδήποτε στιγμή, είναι κάτι όμως που συμβαίνει εδώ και χρόνια. Για αυτό δεν θα σου το πουν ποτέ σε κάποια συνομιλία του chat.

Επίσης για την ελάχιστη ανανέωση που ρώτησες παραπάνω η ελάχιστη είναι κανονικά 13€ εκτός από μία-δύο περιόδους ωρων/ημερών μέσα στη βδομάδα όπου υπάρχει το λεγόμενο countdown offer (δηλ. πακετο σε προσφορά) κατά τη διάρκεια της οποίας προσφοράς η ελάχιστη ανανέωση είναι 8€.

---

Και κάτι επιπλέον (άσχετο με την ερώτηση του φίλου) : στο facebook της q σε απάντηση εκπροσώπου σε σχόλιο περι των 15 μέρων του countdown, αναφέρθηκε ότι ένα countdown το μήνα θα έχει διάρκεια 30 ημερών. Για να δούμε αν θα επιβεβαιωθεί...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kmpatra said:

Και κάτι επιπλέον (άσχετο με την ερώτηση του φίλου) : στο facebook της q σε απάντηση εκπροσώπου σε σχόλιο περι των 15 μέρων του countdown, αναφέρθηκε ότι ένα countdown το μήνα θα έχει διάρκεια 30 ημερών. Για να δούμε αν θα επιβεβαιωθεί...

Δεν έχει νόημα αν δεν είναι σε σταθερή ημερομηνία.. 

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο εχεις ενα δικιο. Γενικα και τα countdown δεν είναι και αυτά σε σταθερη ημερομηνια. Οταν ημουν στην q και τα περιμενα αυτα ηταν σαν να ριχνω ζάρια.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η Νοβα ξεκίνησε ψαρευοντας καρτοκινητους με σουπερ τιμές και στο τέλος έκανε ασύμφορη την καρτοκινητή ώστε να παει ο κόσμος στα συμβόλαια της. 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Αρα δεν υπάρχει σωτήρια!

Κατάργησε και η vodafone το liquid.

Μιλάμε για κανονικό καρτέλ και κανένας αρμόδιος δεν ασχολείται!

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Θα δω τώρα πώς θα το κάνω.

Εσείς πού θα προτείνατε να πάω?... πάντα με κριτήριο το κόστος.  

Στη wind πάντως δεν πρόκειται να μείνω γιατί με έχουνε εκνευρίσει με αυτό που κάνανε.

 

" Ηδω ειμη κι ση καμαρωνω μουργου"
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nessus said:

Μάλιστα. Αρα δεν υπάρχει σωτήρια!

Κατάργησε και η vodafone το liquid.

Μιλάμε για κανονικό καρτέλ και κανένας αρμόδιος δεν ασχολείται!

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Θα δω τώρα πώς θα το κάνω.

Εσείς πού θα προτείνατε να πάω?... πάντα με κριτήριο το κόστος.  

Στη wind πάντως δεν πρόκειται να μείνω γιατί με έχουνε εκνευρίσει με αυτό που κάνανε.

 

Φρογκ με 3,02€/μηνα 120' με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Οι καινουριοι συνδρομητές παιρνουν +120'/μηνα για 12 μήνες με ελάχιστη χρεωση 3'. Και εάν κατάλαβα καλά εάν ανανεώσεις από κατάστημα, παιρνεις δώρο 500mb + 500mb που μπορείς να ενεργοποιησεις τον επόμενο μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, VIPdriver said:

Φρογκ με 3,02€/μηνα 120' με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Οι καινουριοι συνδρομητές παιρνουν +120'/μηνα για 12 μήνες με ελάχιστη χρεωση 3'. Και εάν κατάλαβα καλά εάν ανανεώσεις από κατάστημα, παιρνεις δώρο 500mb + 500mb που μπορείς να ενεργοποιησεις τον επόμενο μήνα. 

Ναι με 10€ ανανέωση ανά δίμηνο, παίρνεις 600Mb απευθείας με το που βάζεις τα 10€ και έχει άλλα 500Mb να τα ενεργοποιεισεις μεασα σε 30 ημέρες.  Όποτε αν τα ενεργοοποιήσις την τελευταία μέρα τα έχεις για άλλες 30 ημέρες και τότε λήγει το δίμηνο και ξαναβάζεις 10€ ΑΛΛΑ για να βάλεις μόνο 10€ πρέπει να πας σε κατάστημα cosmote/germanos, αλλιώς online 13€.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

Νομιζω εαν βαλεις 13€ ονλαιν παιρνεις 1 ή 1,5 γιγα για 30 μερες (χωρίς να είμαι σίγουρος)

Σωστά, έγραφα μόνο ώς προς το ποσό που μπορείς να ανανέωσης. Αν κάνεις ανανέωση online εχει διαφορετικού είδους παροχές. Για να εκμεταλευτείς τα μοιρασμένα δεδομένα σε βάθος διμήνου πρέπει να πας σε κατάστημα να ανανεώσεις οπότε εκεί μπορείς να βάλεις τα 10€. Και 8€ βάζεις αλλά δεν έχει παροχές.

Link to comment
Share on other sites

Καλά και τη σήμερον ημέρα το 500 + 500 σε βαθος διμηνου δεν το λες και παροχή ακριβώς... Εκτός αν δεν ασχολείσαι καθόλου με το ίντερνετ εκτός σπιτιού...

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα όταν έχεις ένα νούμερο καλύτερα να περίμενες μια προσφορά που θα δώσει η οποιαδήποτε καρτοκινητή, & πας & ησυχάζεις. 

Αρκεί να έχεις σήμα! (το σημαντικότερο).

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kmpatra said:

Καλά και τη σήμερον ημέρα το 500 + 500 σε βαθος διμηνου δεν το λες και παροχή ακριβώς... Εκτός αν δεν ασχολείσαι καθόλου με το ίντερνετ εκτός σπιτιού...

Όταν λέμε οικονομία εννοούμε το μικρότερο δυνατό ποσό για να είναι λειτουργική η γραμμή. 120' είναι μία χαρά για λογική χρήση και τα 500μβ μία χαρά για ένα τσατ στο Viber και το σκατό παξιμάδι έτσι όπως κατάντησε η χώρα του 95%. Υπάρχουν βέβαια και οι κάρτες Ευρώπης που δίνουν 1γβ με 0,90€ για ενίσχυση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...