Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

37 minutes ago, Teiresias_ said:

Εγώ θα ήθελα 100GB 10€. Αλλά δεν το δίνει κανείς. Και ξέρεις γιατί; Γιατί αυτή είναι η μέση κατανάλωση.

Εμ, ένας που το έδινε, τον φάγατε 😂

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sou_d said:

Εμ, ένας που το έδινε, τον φάγατε 😂

Ναι, εμεις φταίμε που βγάζει 1δις και τσιγκουνευεται και το σταματησε... 😛

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εαν το έκαναν μονιμο στα 15€, θα τους κάναμε πλουσιους (αλλά πού μυαλό...)

Οι άλλοι θα το πάνε 13 και μετά 12 κλπ. Οπότε 7€ τώρα και 8 αργότερα διαλύει τον ανταγωνισμό αθόρυβα.

Το κόλπο είναι να ανεβείς στο τρένο.

4 ώρες πριν, Don_VitoCorleone said:

Σε μενα αυτο το μηνα κοπηκε το 1000+unlimited (πρεπει να το ειχα σερι απο Οκτωβρη-Νοεμβρη) ,βγηκαν 2 προσφορες 8GB+400λ 9,8€ και 20GB 11,5€ με ληξη 6/6

Το υπολοιπο μου ειναι 7,23€ εδω κι ενα μηνα 🤨 να πεις οτι αφησα τοσο χρημα μεσα. Αν δε γινει κατι μαγικο ως αυριο θα αναγκαστω να βαλω ενα countdown με 3GB/30μερες γιατι 20/5 μου τελειωνει το προηγουμενο 1000+unlimited που ειχα.

Κι εγώ έτσι την πάτησα. Έβαλα λεφτά για να αγοράσω πακέτο, δεν χρειάστηκε και μείνανε τα λεφτά και μου ήλθε αυτή η προσφορά. Αναγκαστικά τα έφαγα και τον επόμενο μήνα ξαναγύρισε η άσωτη.

ΔΕΝ αφήνουμε λεφτά μέσα.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εαν το έκαναν μονιμο στα 15€, θα τους κάναμε πλουσιους (αλλά πού μυαλό...)

Κάποτε το είχε κάνει η F2G. Αλλά στο καρτέλ δε χωράνε μαγκιες.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου υπενθυμισει που αναγραφεται οτι η min καρτα online (εστω οταν εχει Countdown) ειναι 8€;

Η οποτε θελουν την κοβουν την online 8€ χωρις να απαιτειται ανακοινωση της εταιριας εστω 1 μηνα πιο πριν και δε θα μπορει να ζητησει κανεις τα ρεστα, και θα πρεπει να πηγαινουμε σε καταστηματα για καρτα 8€?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alteisei said:

Μπορει καποιος να μου υπενθυμισει που αναγραφεται οτι η min καρτα online (εστω οταν εχει Countdown) ειναι 8€;

Η οποτε θελουν την κοβουν την online 8€ χωρις να απαιτειται ανακοινωση της εταιριας εστω 1 μηνα πιο πριν και δε θα μπορει να ζητησει κανεις τα ρεστα, και θα πρεπει να πηγαινουμε σε καταστηματα για καρτα 8€?

Ότι θέλουν κάνουν. Δεν υπάρχει κάποια υποχρέωση πέρα από την ανακοίνωση πριν το κάνουν ότι θα το κάνουν.😁

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, alteisei said:

Μπορει καποιος να μου υπενθυμισει που αναγραφεται οτι η min καρτα online (εστω οταν εχει Countdown) ειναι 8€;

Η οποτε θελουν την κοβουν την online 8€ χωρις να απαιτειται ανακοινωση της εταιριας εστω 1 μηνα πιο πριν και δε θα μπορει να ζητησει κανεις τα ρεστα, και θα πρεπει να πηγαινουμε σε καταστηματα για καρτα 8€?

Δεν αναγράφεται πουθενά. Απλά στο app όταν έχει countdown και για όσο διαρκεί αυτό εμφανίζεται επιλογή για ανανέωση από 8€, Δεν υπάρχει δέσμευση από την πλευρά της εταιρείας. Ειναι κάτι σαν έξτρα προσφορά έστω και περιοδική. Στα καταστήματα η ανανέωση είναι από 13€ για την Q.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπερδεύτηκα!!!

Ήταν να πάω σήμερα να το γυρίσω σε frog και με αυτά που διαβάζω με τα countdown της Q κόλλησα!

Τελικά ρε παιδιά με μία χρήση περίπου 300-400 λεπτά και 500 - 700MB τι θα μου βγαίνει πιο φθηνό το μήνα... frog η Q?

Edited by nessus
" Ηδω ειμη κι ση καμαρωνω μουργου"
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nessus said:

Τώρα μπερδεύτηκα!!!

Ήταν να πάω σήμερα να το γυρίσω σε frog και με αυτά που διαβάζω με τα countdown της Q κόλλησα!

Τελικά ρε παιδιά με μία χρήση περίπου 300-400 λεπτά και 500 - 700MB τι θα μου βγαίνει πιο φθηνό το μήνα... frog η Q?

Εαν μπορεις να δινεις 9,80€/μηνα (12€ με φορους/τελη/χαρατσι) τοτε σε βολεύει το Q Star (μόνιμο πακετο). Αλλιως δεν νομιζω να αξιζει να παιζεις λοττο κάθε μήνα εαν θα σου ερθει η προσωπικη προσφορα που σε βολευει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nessus said:

Τελικά ρε παιδιά με μία χρήση περίπου 300-400 λεπτά και 500 - 700MB τι θα μου βγαίνει πιο φθηνό το μήνα... frog η Q?

Για λεπτά ομιλίας φρόγκ. Για δεδομένα πρέπει να έχεις καβατζα λίγα δεδομένα όταν δεν σου δίνει η φρόγκ με μία σιμ Ευρώπης όπου δίνει 0,90€/γβ/μήνα ή 2€/γβ αορίστου χρόνου, χωρίς λήξη. Αυτό απαιτεί δικαρτο κινητό. Αυτά μόνο ως φτηνότερη λύση. Αλλιώς ότι σε φωτίσει ο κύριος.

Μία χαρά είναι η Q και αν κινηθείς έξυπνα και πάρεις προσφορές, απογειώθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Είχα υπόλοιπο 2,92 που έληγε αύριο, έβαλα ανανέωση 8, για να αγοράσω τη σημερινή προσφορά, πήγε υπόλοιπο 9,89€ (σωστό), με λήξη 20/7/24, και βλέπω με έκπληξη να έχω 1000' ομιλία και απεριόριστα data.!!!

Φυσικά δεν αγόρασα τη σημερινή προσφορά

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, makap said:

Είχα υπόλοιπο 2,92 που έληγε αύριο, έβαλα ανανέωση 8, για να αγοράσω τη σημερινή προσφορά, πήγε υπόλοιπο 9,89€ (σωστό), με λήξη 20/7/24, και βλέπω με έκπληξη να έχω 1000' ομιλία και απεριόριστα data.!!!

Φυσικά δεν αγόρασα τη σημερινή προσφορά

Δεν είχες κουτάκι προσφορας στην εφαρμογή;

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Δεν είχες κουτάκι προσφορας στην εφαρμογή;

 

Υπήρχε  για πακέτο με 7€ για 30 μέρες (δεν θυμάμαι λεπτομέρειες).

Μου ήρθε αναπάντεχο το δωρεάν.....

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Είχες πάρει κάποιο μήνυμα για προσφορά μήπως? Εξακολουθεί και είναι το ίδιο το υπόλοιπο σου ή αφαίρεσαν 7€?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kmpatra said:

Είχες πάρει κάποιο μήνυμα για προσφορά μήπως? Εξακολουθεί και είναι το ίδιο το υπόλοιπο σου ή αφαίρεσαν 7€?

Τα έγραψα πολύ απλά παραπάνω. Είχα υπόλοιπο 2,92 που έληγαν 21/5. Ξεκίνησα να βάλω 8€ για να αγοράσω τη σημερινή προσφορά των 300' με 3€. Μόλις μπήκε το ποσό και το υπόλοιπο έγινε (2,92+8/1,1-0,30=) 9,89€ και είμαι έτοιμος για το επόμενο βήμα (αγορά με 3€) βλέπω στο κινητό να έχω 1000' και απεριόριστα data για 30 μέρες με λήξη 20/7/24 (!!!)

Screenshot_2024-05-20-14-35-53-000_co.trebbble.android.wind.q.jpg

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

20/7 είναι η λήξη του χρηματικού υπολοίπου. Οταν πατάς πανω στα απεριόριστα GB τι σου λέει; Επίσης όταν πατησεις πανω στο κουτάκι προσφορας πανω δεξιά τι σου λέει;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, makap said:

Τα έγραψα πολύ απλά παραπάνω. Είχα υπόλοιπο 2,92 που έληγαν 21/5. Ξεκίνησα να βάλω 8€ για να αγοράσω τη σημερινή προσφορά των 300' με 3€. Μόλις μπήκε το ποσό και το υπόλοιπο έγινε (2,92+8/1,1-0,30=) 9,89€ και είμαι έτοιμος για το επόμενο βήμα (αγορά με 3€) βλέπω στο κινητό να έχω 1000' και απεριόριστα data για 30 μέρες με λήξη 20/7/24 (!!!)

Αυτό είναι bug ή απλώς προσπαθούν να κρατήσουν πελάτες υπογείως.

Πάντως το countdown είναι 3,50€

Πάτησε το κουμπί αναλυτικά να δεις πότε λήγουν.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VIPdriver said:

20/7 είναι η λήξη του χρηματικού υπολοίπου. Οταν πατάς πανω στα απεριόριστα GB τι σου λέει; Επίσης όταν πατησεις πανω στο κουτάκι προσφορας πανω δεξιά τι σου λέει;

Γιατί ήθελες να μου χαλάσεις το ... όνειρο?

Πάτησα και άνοιξε παράθυρο με μήνυμα ότι λήγουν 21/5/24 δηλαδή αύριο, όπως έληγε το προηγούμενο υπόλοιπο (!!!)

Σε κάθε περίπτωση, δεν με χαλάει γιατί έτσι κι αλλιώς είναι sim για τους εξαψήφιους τράπεζας και όχι για ομιλία.

Μέχρι τον ΙΟΥΛ έχω καιρό να σκεφτώ πως θα αξιοποιήσω (με προσφορές) τα 9,89€.και από εκεί και πέρα να σταματήσω την τροφοδοσία μέχρι την επόμενη φορά (μετά από 6-8 μήνες).

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, makap said:

Γιατί ήθελες να μου χαλάσεις το ... όνειρο?

Πάτησα και άνοιξε παράθυρο με μήνυμα ότι λήγουν 21/5/24 δηλαδή αύριο, όπως έληγε το προηγούμενο υπόλοιπο (!!!)

Σε κάθε περίπτωση, δεν με χαλάει γιατί έτσι κι αλλιώς είναι sim για τους εξαψήφιους τράπεζας και όχι για ομιλία.

Μέχρι τον ΙΟΥΛ έχω καιρό να σκεφτώ πως θα αξιοποιήσω (με προσφορές) τα 9,89€.και από εκεί και πέρα να σταματήσω την τροφοδοσία μέχρι την επόμενη φορά (μετά από 6-8 μήνες).

Ρωτάω για να μάθω κάτι το οποίο πιθανώς δεν έχω σκεφτεί:
Έχεις ξεχωριστό νούμερο ειδικά για τα εξαψήφια sms και αυτό παρέχει μεγαλύτερη ασφάλεια από το να  σου έρχονταν αυτά τα μυνύματα στο κανονικό σου νούμερο;

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, opmgls said:

Ρωτάω για να μάθω κάτι το οποίο πιθανώς δεν έχω σκεφτεί:
Έχεις ξεχωριστό νούμερο ειδικά για τα εξαψήφια sms και αυτό παρέχει μεγαλύτερη ασφάλεια από το να  σου έρχονταν αυτά τα μυνύματα στο κανονικό σου νούμερο;

Δεν είναι θέμα ασφάλειας αλλά θέμα διευκόλυνσης συγγενικού προσώπου.

Η sim ήταν δική μου για πολλά χρόνια και την μεταβίβασα πριν λίγα χρόνια στο συγγενικό πρόσωπο που μένει στο εξωτερικό για να διαχειρίζομαι τα οικονομικά του και τις υποχρεώσεις του, μέσω του τραπεζικού λογαριασμού του.

Για τα δικά μου υπάρχει άλλη sim στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...