Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω κι εγω την προσφορα με 1.500 λεπτα και 1,5gb+1gb δωρο νομιζω τον μηνα με 10,60. Υπαρχει κατι καλυτερο σε αλλη εταιρεια; Γιστι δεν εχω κανει ψακτικη. Ξερει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Βλέπω το νέο F2G και σκέφτομαι να μεταφερθώ (αντί για frog). Γίνεται;

Χρησιμοποιώ ελάχιστα χρόνο ομιλίας και ελάχιστα επίσης data. Αλλά απο το 2014 που έδινα 3 ευρώ (για 60 λεπτά), τώρα έχει γίνει ασύμφορο (για μένα και την χρήση μου). Και τα offers έγιναν για 15 ημέρες...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, cagliostro said:

Καλησπέρα,

Βλέπω το νέο F2G και σκέφτομαι να μεταφερθώ (αντί για frog). Γίνεται;

Χρησιμοποιώ ελάχιστα χρόνο ομιλίας και ελάχιστα επίσης data. Αλλά απο το 2014 που έδινα 3 ευρώ (για 60 λεπτά), τώρα έχει γίνει ασύμφορο (για μένα και την χρήση μου). Και τα offers έγιναν για 15 ημέρες...

Ευχαριστώ

μήπως να εβλεπες το φρογκ;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Διαδικασία ομοια με της φορητότητας, δηλ. αλλαγή σιμ, χάνονται υπόλοιπα από χρήματα και πακέτα και γίνεται μόνο σε κατάστημα. Έχει αναφερθεί οτι σε μεταφέρουν στο παλιό f2g στο οποίο πρέπει να παραμείνεις 2 μήνες για να σου επιτραπεί να πας στο νέο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Διαδικασία ομοια με της φορητότητας, δηλ. αλλαγή σιμ, χάνονται υπόλοιπα από χρήματα και πακέτα και γίνεται μόνο σε κατάστημα. Έχει αναφερθεί οτι σε μεταφέρουν στο παλιό f2g στο οποίο πρέπει να παραμείνεις 2 μήνες για να σου επιτραπεί να πας στο νέο.

Γελοιότητες. Έχω ακούσει πολλους να λενε ότι η εταιρεία θελει να τραβήξει κοσμο να κανει συμβόλαιο. Εγω λοιπόν είχα f2g 2 μηνες και ήθελα συμβόλαιο και δεν με άφηναν να κανω γιατί δεν είχα συμπληρώσει τον 3ο μηνα…

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

Για γέλια και για κλάματα ΑΦΗΓΗΜΑΤΑ.

Και όποιος κατάλαβε, "για τους υπόλοιπους δε θα μπορέσουμε", που λέει και το τραγούδι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pppe said:

Για γέλια και για κλάματα ΑΦΗΓΗΜΑΤΑ.

Και όποιος κατάλαβε, "για τους υπόλοιπους δε θα μπορέσουμε", που λέει και το τραγούδι.

Με γρίφους μιλάς γέροντα 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panos43 said:

Γελοιότητες. Έχω ακούσει πολλους να λενε ότι η εταιρεία θελει να τραβήξει κοσμο να κανει συμβόλαιο. Εγω λοιπόν είχα f2g 2 μηνες και ήθελα συμβόλαιο και δεν με άφηναν να κανω γιατί δεν είχα συμπληρώσει τον 3ο μηνα…

Ο άνθρωπος ζήτησε τη διαδικασία αλλαγής απο q σε f2g και ανέφερα κάτι που έχει επισημανθεί προηγουμένως εδώ στο φόρουμ για την μετέπειτα αλλαγή σε νεο f2g. Το τι ισχύει σε συμβόλαιο μπορεί να είναι διαφορετικό. Αν και μου φαίνεται λίγο περίεργο. Κλασικά, χρειάζονται επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις στην εξυπηρέτηση και σε άλλα καταστήματα για να μπορεί να βγει μία άκρη του τι ισχύει ακριβώς

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα το τρέχον countdown και η αξία της κάρτας δεν επεκτάθηκε. Να υποθέσω ότι αυτό σημαίνει πως ένα ακόμη προνόμιο χάθηκε για την Q;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gpapas640 said:

Μόλις ενεργοποίησα το τρέχον countdown και η αξία της κάρτας δεν επεκτάθηκε. Να υποθέσω ότι αυτό σημαίνει πως ένα ακόμη προνόμιο χάθηκε για την Q;

Τη ΔΕ 17/4 1) αγόρασα 8€ (γιατί είχα μόνο 2,97) και 2) ενεργοποίησα το δώρο των 300' και 3GB με 3€ και το υπόλοιπο πήρε παράταση για 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, makap said:

Τη ΔΕ 17/4 1) αγόρασα 8€ (γιατί είχα μόνο 2,97) και 2) ενεργοποίησα το δώρο των 300' και 3GB με 3€ και το υπόλοιπο πήρε παράταση για 2 μήνες.

Aμα έβαλες κάρτα 8€, λογικό να έγινε επέκταση υπολοίπου

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

 

27 minutes ago, makap said:

Τη ΔΕ 17/4 1) αγόρασα 8€ (γιατί είχα μόνο 2,97) και 2) ενεργοποίησα το δώρο των 300' και 3GB με 3€ και το υπόλοιπο πήρε παράταση για 2 μήνες.

Πέρα από το προφανές που αναφέρει και ο bbbb (ότι η διάρκεια της κάρτας επεκτάθηκε αυτονόητα διότι έκανες ανανέωση), να τονίσω ότι αναφέρομαι σε countdown κι όχι σε προσωπική προσφορά (δωράκι).

Ευτυχώς κατάφερα και ακύρωσα το πακέτο έπειτα από επικοινωνία με το τσατ. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Μόλις ενεργοποίησα το τρέχον countdown και η αξία της κάρτας δεν επεκτάθηκε. Να υποθέσω ότι αυτό σημαίνει πως ένα ακόμη προνόμιο χάθηκε για την Q;

Μου έχει συμβεί κάποιες φορές το app να καθυστερήσει να δείξει ότι παρατάθηκε ο χρόνος λήξης του υπολοίπου.
Το πιο πιθανό να στο δείξει μέσα στις επόμενες 24 ώρες από την ενεργοποίηση του καινούργιου πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανατυχει πακέτο προσφοράς να μη δίνει επέκταση στη διάρκεια. Εξάλλου δεν είναι πουθενά γραμμένο ότι υπάρχει η επέκταση. Επομένως όταν συμβαίνει καλώς, οταν όχι ας μην θεωρούμε δεδομένο τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Το οποιοδήποτε πακετο ή καουνταουν μετέφερε την λήξη υπολοίπων ευρώ ΜΟΝΟ εανντο υπόλοιπο των ευρώ έληγαν πριν λήξει το πακετο. Εάν π.χ. αγορασες μηνιαίο πακετο και τα ευρώ σου λήγουν σε 1,5 μήνα, δεν θα αλλάξει κάτι στην ημερομηνία λήξης. Εάν όμως αγορασες μηνιαίο πακετο και τα υπόλοιπα των ευρώ λήγουν σε 10 μέρες, θα έπρεπε να αλλάξει η ημερομηνία λήξης και να γίνει η ημερομηνία της λήξης του πακετου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Το οποιοδήποτε πακετο ή καουνταουν μετέφερε την λήξη υπολοίπων ευρώ ΜΟΝΟ εανντο υπόλοιπο των ευρώ έληγαν πριν λήξει το πακετο. Εάν π.χ. αγορασες μηνιαίο πακετο και τα ευρώ σου λήγουν σε 1,5 μήνα, δεν θα αλλάξει κάτι στην ημερομηνία λήξης. Εάν όμως αγορασες μηνιαίο πακετο και τα υπόλοιπα των ευρώ λήγουν σε 10 μέρες, θα έπρεπε να αλλάξει η ημερομηνία λήξης και να γίνει η ημερομηνία της λήξης του πακετου. 

Προφανεστατα αναφέρομαι στη 2η περίπτωση.

2 ώρες πριν, Don_VitoCorleone said:

Έχει ξανατυχει πακέτο προσφοράς να μη δίνει επέκταση στη διάρκεια. Εξάλλου δεν είναι πουθενά γραμμένο ότι υπάρχει η επέκταση. Επομένως όταν συμβαίνει καλώς, οταν όχι ας μην θεωρούμε δεδομένο τίποτα 

Δε συμφωνώ με αυτό που λες διότι βάσει της συγκεκριμένης επέκτασης ορισμένοι κάνουμε προγραμματισμό. Έως τώρα γνώριζα ότι όλα τα πακέτα επεκτείνουν τη διάρκεια λήξης της κάρτας. Πιθανότατα άρχισε να χαλάει (και) σε αυτό η Q 

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Don_VitoCorleone said:

Έχει ξανατυχει πακέτο προσφοράς να μη δίνει επέκταση στη διάρκεια. Εξάλλου δεν είναι πουθενά γραμμένο ότι υπάρχει η επέκταση. Επομένως όταν συμβαίνει καλώς, οταν όχι ας μην θεωρούμε δεδομένο τίποτα 

Μία ορθή και ψύχραιμη άποψη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Μία ορθή και ψύχραιμη άποψη.

Προσωπικά (που διαχειρίζομαι το κιου της πεθεράς μου) δεν είχα ποτέ θέμα παράτασης υπόλοιπου από καουνταουν. Θα δείξει τον επόμενο μήνα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα νωριτερα σημερα μου ηρθε ενα εντελως αψυχολογητο μηνυμα απο την q για το κονε να φερω ενα φιλο μου κ να παρουμε απο 12 γιγα για 12 μηνες τι εγινε ειδαν κοσμο να φευγει κ αρχισαν αριχνουν τυρακι? 

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν την αυτοκτονούν 😁

Πριν λίγα χρόνια ήταν σούπερ τα 12 γίγα για ένα χρόνο. 
Τώρα αλλάξαν οι καιροί. 120 γίγα έπρεπε να είναι. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, hercoulis said:

Άρα δεν την αυτοκτονούν 😁

Πριν λίγα χρόνια ήταν σούπερ τα 12 γίγα για ένα χρόνο. 
Τώρα αλλάξαν οι καιροί. 120 γίγα έπρεπε να είναι. 

24 GB για εναν χρόνο και απεριόριστη ομιλία με 15€ το φτηνό συμβόλαιο της νοβα, πολυ πιο συμφέρον από το κιου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...