Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι συγκεκριμένο (myq),αλλά εφόσον δεν το χρησιμοποιείς το ίντερνετ στο κινητό και δεν εχεις πακέτο,για να μην σε χρεώνει βάλε οτι θέλεις αντί για το myq.

Επισης μπορείς να κλείσεις και την περιαγωγή στα δεδομένα.

Εννοείται ότι δεν θα ανοίγεις και τον διακόπτη δεδομένων. Όταν αγοράσεις πακέτο (ή όταν πάρεις μπόνους ανανέωσης),διορθώνεις το apn για να μπορείς να ξαναμπείς.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα τα έχω μόνιμα κλειστά!!! Για αυτό είναι περίεργο που με χρεώνει!!!

Θα δοκιμάσω αυτό με την αλλαγή του apn μήπως και γλυτώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα τα έχω μόνιμα κλειστά!!! Για αυτό είναι περίεργο που με χρεώνει!!!

Θα δοκιμάσω αυτό με την αλλαγή του apn μήπως και γλυτώσω...

 

Ετσι κανουν φιλε μου, δυστυχως. και ακρη δεν βρισκεις. οπως με τιποτα με την Q/Wind.

 

Εγω απλα αλλαζω τα δεδομενα στο APN.

 

Ειναι απαραδεκτοι, γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν χρησιμοποιείς ποτέ δεδομένα ζητά φραγή δεδομένων μέσα από το chat.

Εγώ αυτό κάνω όταν δεν έχω άλλο πακέτο.

Την ημέρα που λήγει η προσφορά που έχω για δεδομένα αυτό κάνω πάντα αλλιώς όλο κάτι βρίσκουν και με χρεώνουν.

Τα ενεργοποιώ πάλι όταν ξαναβάζω πακέτο. Τώρα έχω αυτό με το 1GB το μήνα για κάθε μήνα για 8 μήνες.

Απαράδεκτο μέν αλλά δεν γίνεται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

<<AΠOKΛEIΣTIKH DATA ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA! MONO ME 8€ EXEIΣ 1GB KAΘE MHNA ΓIA 8 MHNEΣ! ΣTEIΛE TΩPA 8G ΣTO 12000. H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ 12/10>>

 

Μου ήρθε πάλι, αλλά με αλλαγμενη ημερομηνία.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν παλευεται με τίποτα. Εκανα προσπάθεια με login, έκανα προσπάθεια χωρίς login, μπήκα από chrome, από modzilla, απο opera, από την εφαρμογή του κινητού και πάντα χωρίς αποτέλεσμα. Οπότε μόνο μέσω κάρτας ανανέωσης χρόνου. :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μου σας παρακαλώ τι να κάνω...

Τις τελευταίες 10 μέρες συνεχώς με χρεώνει 1,20€ για δηθεν χρήση δεδομένων, τη στιγμή που εγώ έχω τα δεδομένα κλειστά!!!

Στέλνω μηνύματα με fb στην Q και μετά από 3-4 μηνύματα όντως μου πιστώνουν το 1,20€...

Πλέον με έχουν ξαναχρεώσει την προηγούμενη Παρασκευή και χθές από 1,20€ και ενώ έχω στείλει μήνυμα δεν απαντούν καν...

Την τελευταία φορά μου έγραψαν να ενεργοποιήσω πακέτο δεδομένων... έλα όμως που κινούμαι από wifi σε wifi...

Σχεδόν ποτέ δεν χρησιμοποιώ δεδομένα εκτός από την τελευταία ανανέωση που έκανα και πήρα το 1gb δώρο. Τότε τα πρωτοχρησιμοποίησα και από εκεί και μετά συνεχώς με χρεώνουν!!!

Να τους πω ότι θα απευθυνθώ στο συνήγορο του καταναλωτή???

Με έχει κουράσει αυτή η κατάσταση κάθε πρωί να στέλνω μηνύματα για να μου επιστρέψουν αυτά που μου έφαγαν!!!

 

Από το πρωί του Σαββάτου που τους έστειλα μήνυμα για την χρέωση δεν έχουν μπει στον κόπο να απαντήσουν καν!!!

Συγχαρητήρια στην εξυπηρέτηση πελατών της Q!!! Και μας χρεώνουν με το έτσι θέλω και μας γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι....

Link to comment
Share on other sites

<<AΠOKΛEIΣTIKH DATA ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA! MONO ME 8€ EXEIΣ 1GB KAΘE MHNA ΓIA 8 MHNEΣ! ΣTEIΛE TΩPA 8G ΣTO 12000. H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ 12/10>>

 

Μου ήρθε πάλι, αλλά με αλλαγμενη ημερομηνία.

 

Ας το επιβεβαιώσουν και άλλοι ότι "πιάνει" (από) σήμερα {και πιθανόν όλο τον Οκτώβρη 2017, κατά περιόδους ημερών, όπως τον Ιούνη} το 8G, όπως τον Ιούνη.

 

Και είναι το "λογικόν" (για διάφορους λόγους):

 

Κάθε 4 μήνες να "ενεργοποιούν" το 8G από την Q (Ήδη Ιούνη + Οκτώβρη για φέτος).

Αλλά ΜΗΝ "πέσετε" να με φάτε.

ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΟ.:)

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί του Σαββάτου που τους έστειλα μήνυμα για την χρέωση δεν έχουν μπει στον κόπο να απαντήσουν καν!!!

Συγχαρητήρια στην εξυπηρέτηση πελατών της Q!!! Και μας χρεώνουν με το έτσι θέλω και μας γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι....

Έτσι ακριβώς, διάβασε και δύο τρεις σελίδες πίσω και σε εμένα τι έκαναν...

 

ΥΓ Ναι ρε Τζιμαρε...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

<<AΠOKΛEIΣTIKH DATA ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA! MONO ME 8€ EXEIΣ 1GB KAΘE MHNA ΓIA 8 MHNEΣ! ΣTEIΛE TΩPA 8G ΣTO 12000. H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ 12/10>>

 

Μου ήρθε πάλι, αλλά με αλλαγμενη ημερομηνία.

 

Εμείς που ήδη το έχουμε, μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε ξανά; Δεν το χρειάζομαι, απλα το έχω για εναλλακτικό ιντερνετ από το φρογκ.

Link to comment
Share on other sites

<<AΠOKΛEIΣTIKH DATA ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA! MONO ME 8€ EXEIΣ 1GB KAΘE MHNA ΓIA 8 MHNEΣ! ΣTEIΛE TΩPA 8G ΣTO 12000. H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ 12/10>>

 

Μου ήρθε πάλι, αλλά με αλλαγμενη ημερομηνία.

Παράλληλα με το ηδη ενεργοποιημενο μπορουμε να το έχουμε?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καποιος που δεν εχει επαρκες υπολοιπο ή δεν το έλαβε μπορεί να δοκιμασει μπορει να μας πει?

Αν δεν υπαρχει επαρκες υπολοιπο απλα θα απαντησει οτι δεν φτανει για να ενεργοποιηθει η προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

καποιος που δεν εχει επαρκες υπολοιπο ή δεν το έλαβε μπορεί να δοκιμασει μπορει να μας πει?

Αν δεν υπαρχει επαρκες υπολοιπο απλα θα απαντησει οτι δεν φτανει για να ενεργοποιηθει η προσφορα.

 

Μόλις το έβαλα χωρίς να έχω λάβει το σμς

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα χωρίς να έχω λάβει το σμς

 

Εννοείται ότι (όπως τον Ιούνη φέτος) ισχύει για όλους το 8G στο 12000 (για 1GB/μήνα για 8 μήνες με -8€ άμεσα από το υπόλοιπο €),

ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ έχουν λάβει το sms ενημέρωσης.

 

Κι εγώ τον Ιούνη ενημερώθηκα από δω myphone και δεν το είχα λάβει το sms και το ενεργοποίησα 00:10 την τελευταία υποτιθέμενη μέρα που ενημέρωνε τότε το sms (9 Ιούνη) ΠΑΡΟΤΙ ΔΕΝ ΕΛΑΒΑ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΙΟΥΝΗ ΚΑΝΕΝΑ sms ενημέρωσης για το 8G.

Για αυτό είμαστε εδώ τα μέλη.

 

Και πιθανόν κατά περιόδους όλο τον Οκτώβρη να μπορεί να ενεργοποιείται το 8G (πχ, λέεεωωω τώρα: Να μην μπορείς από 13 ως 17/10 και να μπορείς πάλι την 18/10 κλπ: ΛΕΕΕΕΕΩΩΩΩ τωρα), όπως και τον Ιούνη φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν γνωρίζω αν παράλληλα με το ενεργοποιημενο μπορείτε να το έχετε... Εγώ πάντως δεν το είχα ενεργοποιήσει παλιότερα και ίσως για αυτό μου το έστειλαν ξανά, να με δελεασουν δηλαδή...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό το πακέτο (1GB/μήνα για 8 μήνες), ισχύει και για χρήση στο εξωτερικό;

το έχει δοκιμάσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

αυτό το πακέτο (1GB/μήνα για 8 μήνες), ισχύει και για χρήση στο εξωτερικό;

το έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Ναι. Εγω. Στην Κύπρο δουλευε κανονικα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε καταστημα wind για να ανταλαξω την καρτα σε 4G μου ειπε 5€ λεω στο site γραφει δωρεαν κι φου δινω των αριθμο μου βγαζει στην οθονη οτι δεν δικαιουμε δωρεαν την καρτα 4G.

Τι κανω ?

Επικοινωνω με το 8005....... κι τους τα χωνω ,για να με στειλουν δωρεαν την sim για 4G ?

 

Εγινε δωρεαν η μετατροπη της καρτας sim σε 4G κατοπιν συνενοησης με τα κεντρικα ,αλλα εχω σημα στο κεντρο της πολης Η και στην περιοχη μου H+ (κεντρικη βορεια Ελλαδα) χρειαζετε να κανω κατι εγω στη συσκευη η τσαμπα αναβαθμιση εκανα στη sim ,ανθρακας το 4G στη βορεια Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

σε καποιες περιοχες της Β. Ελλάδας (οχι Θεσσαλονικη) ακομα δεν υπαρχει αναβαθμισμενο δικτυο,αλλα ειναι σε εξελιξη οι εργασιες. Μπορεις να ρωτησεις για περισσοτερα στο θεμα της καλυψης 4g
Link to comment
Share on other sites

Εγινε δωρεαν η μετατροπη της καρτας sim σε 4G κατοπιν συνενοησης με τα κεντρικα ,αλλα εχω σημα στο κεντρο της πολης Η και στην περιοχη μου H+ (κεντρικη βορεια Ελλαδα) χρειαζετε να κανω κατι εγω στη συσκευη η τσαμπα αναβαθμιση εκανα στη sim ,ανθρακας το 4G στη βορεια Ελλαδα?

το Η, Η+ είναι 3G όχι 4G.

Για να έχεις 4G θα πρέπει εκτός από κάρτα 4G (πορτοκαλί χρώμα) να έχεις ενεργοποιημένο από την εταιρία το 4G (όταν εγώ άλλαξα κάρτα ΔΕΝ μου το είχαν ανοίξει το 4g από το σύστημα και χρειάστηκε συνεννόηση μέσω του 1222. Σε άλλους τους περισσότερους λειτούργησε με που άλλαξαν κάρτα). Πρέπει επίσης η συσκευή σου να είναι 4g αλλά ούτε αυτό αρκεί πάντα. Αν στην περιοχή σου η wind εκπέμπει 4g μονο 800mhz (b20) πρέπει εκτός από 4G η συσκευή σου να έχει ΚΑΙ αυτή τη μπάντα (πολλά κινέζικα δεν την έχουν πχ xiaomi, cubot, elephone κτλ). Στην Κομοτηνή πχ εκπέμπει μόνο στην 800mhz μπάντα. Δες στο GSM arena τι μπάντες έχει η συσκευή σου και ενημερώσου τι εκπέμπει στην περιοχή σου (στη θεσσαλονίκη έχει b3, b7 και b20 οπότε όλοι πιάνουν 4g αλλά όχι σε όλες τις πόλεις).

 

Αυτά..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

το Η, Η+ είναι 3G όχι 4G.

Για να έχεις 4G θα πρέπει εκτός από κάρτα 4G (πορτοκαλί χρώμα) να έχεις ενεργοποιημένο από την εταιρία το 4G (όταν εγώ άλλαξα κάρτα ΔΕΝ μου το είχαν ανοίξει το 4g από το σύστημα και χρειάστηκε συνεννόηση μέσω του 1222. Σε άλλους τους περισσότερους λειτούργησε με που άλλαξαν κάρτα). Πρέπει επίσης η συσκευή σου να είναι 4g αλλά ούτε αυτό αρκεί πάντα. Αν στην περιοχή σου η wind εκπέμπει 4g μονο 800mhz (b20) πρέπει εκτός από 4G η συσκευή σου να έχει ΚΑΙ αυτή τη μπάντα (πολλά κινέζικα δεν την έχουν πχ xiaomi, cubot, elephone κτλ). Στην Κομοτηνή πχ εκπέμπει μόνο στην 800mhz μπάντα. Δες στο GSM arena τι μπάντες έχει η συσκευή σου και ενημερώσου τι εκπέμπει στην περιοχή σου (στη θεσσαλονίκη έχει b3, b7 και b20 οπότε όλοι πιάνουν 4g αλλά όχι σε όλες τις πόλεις).

 

Αυτά..

 

Ξάνθη , Κομοτηνή, Αλεξανδρούπολη στο κέντρο παίζει με 2600 και περιφερειακά με 800.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...