Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Είναι πραγματικα Λόττο να πετυχει κάποιος σοβαρό κατάστημα Nova. Από εποχή Wind ισχύει αυτό. 

Είναι πραγματικά Λόττο να πετύχει κάποιος κάποιον να τον εξυπηρετήσει γενικότερα σε αυτή την εταιρία.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Παρένθεση παντως, σήμερα χωρίς πρόβλημα μου εβαλαν 8€ σε κατάστημα.

Ο αδελφός μου πηγε να κάνει το ίδιο,αλλα το σύστημα παρόλη την προσπάθεια της υπαλλήλου δεν έδινε το δικαίωμα για 8€, διοτι και οι δύο δεν ήξεραν ότι στο παλιό free to go ξεκινάει από 13...

Υ.Γ. κεκτημένη ταχύτητα σόρρυ που το έγραψα εδώ....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γράφει η Q. Δεν το έχω δοκιμάσει. Αλλά αφού υπάρχει η 8αρα ονλαιν τι νόημα έχει?

Επίσης σε αριθμό με μηδενικό εκτός του 7ευρου πακέτου ήλθε και αυτό. Δεν τσιμπάμε βέβαια.

Τελικά η Q έχει πελάτες 3 ταχυτήτων. Αυτούς που απλώς τους αρμέγουν κάθε που τρώνε τα λεφτά χωρίς πακέτα και δεν ξέρουν τι γίνεται γενικά, αυτούς που βάζουν πακέτο μέσω 12200 ή αυτόματα κιου σταρ και αυτούς που αγοράζουν τις προσωπικές προσφορές, προσπαθώντας να μην μπλεχτούν μεταξύ τους. Φαίνεται ότι αυτή η τακτική αποδίδει, αλλιώς δεν θα γινότανε.

Screenshot_20240606-012059_Lightning.jpg

Screenshot_20240608-131524_Messages.jpg

Υπόψιν έχει έλθει ΣΕ ΟΛΑ τα νούμερα (Q+f2g) η προσφορά με τα 7€ εκτός από ένα νούμερο που δεν έχω βάλει τίποτα από το ξεκίνημα.

Όσοι δεν έχουν αυτή την προσωπική προσφορά έπρεπε (μάλλον) να έχετε κάνει έστω μία ανανέωση πριν τις 6 Ιουνίου. Τώρα κάνετε μία ανανέωση πρίν τις 7 Ιουλίου και φάτε την για να ανεβείτε στο τρένο. Έχω παρατηρήσει ότι θέλουν έστω μία κανονική ανανέωση 8€ για να στείλουν την προσφορά, εκτός μίας εξαίρεσης που δεν μπορώ να την δικαιολογήσω.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Έχω παρατηρήσει ότι θέλουν έστω μία κανονική ανανέωση 8€ για να στείλουν την προσφορά, εκτός μίας εξαίρεσης που δεν μπορώ να την δικαιολογήσω.

Δεν είναι εξαίρεση, έγινε κατά λάθος. Ο Μήτσος ήθελε να πάει για χοντρό εκείνη την ώρα οπότε εβαλε βιαστικά τις προσφορές και από αυτή τη βιασύνη μπήκε και στο συγκεκριμένο νούμερο ενώ δεν έπρεπε.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος που έχει δοκιμάσει και τα δύο μπορεί να πει γιατί είναι καλύτερη η Q από το f2g;
Εχει καλύτερα πακέτα; Ή κάποιον για την δική του χρήση τον βολεύουν καλύτερα τα πακέτα της Q;
Υπάρχει κάποιος άλλο "αντικειμενικός" λόγος;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, opmgls said:

Μήπως κάποιος που έχει δοκιμάσει και τα δύο μπορεί να πει γιατί είναι καλύτερη η Q από το f2g;
Εχει καλύτερα πακέτα; Ή κάποιον για την δική του χρήση τον βολεύουν καλύτερα τα πακέτα της Q;
Υπάρχει κάποιος άλλο "αντικειμενικός" λόγος;

Εξαρτάται. Κυρίως για οικονομία. Να την βγάζεις με λίγα λεφτά. 

Μπορείς να βάζεις ονλαιν 8€ και έχει καλύτερα πακέτα. 5-6.90€ 200'/1" προς όλους στο 12200. Και δίνει και ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ αν κινηθείς με υπομονή. Οπότε μόλις το πάρεις έχεις απεριόριστα και 1000' με 8-9€

Εννοείται ότι δεν υπάρχει κάτι καλύτερο και εξαρτάται καθαρά από τις επιθυμίες, τις εμμονές και την ψυχολογική κατάσταση του καθενός.

Γενικά δεν μηδενίζει το υπόλοιπο στο δίμηνο και η αγορά πακέτου επεκτείνει την λήξη του υπολοίπου.

Επίσης μπαίνει φραγη στους 12 μήνες.

Έχει γίνει πολύ κουβέντα αλλά δεν έχουμε καταλήξει πουθενά καθότι είμαστε όλοι-ες "ότι του λαλεί του λωλοστεφανή".

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, dimitroula10 said:

 ονλαιν 8€ και έχει καλύτερα πακέτα. 5-6.90€ 200'/1" προς όλους στο 12200. Και δίνει και ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ αν κινηθείς με υπομονή. Οπότε μόλις το πάρεις έχεις απεριόριστα και 1000' με 8-9€

 

Online από 8€;

Η επιλογή του app γράφει "από 13", μπορώ να βάλω 8€ ή με κάποιο άλλο τρόπο; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, andreasomageiras said:

Online από 8€;

Η επιλογή του app γράφει "από 13", μπορώ να βάλω 8€ ή με κάποιο άλλο τρόπο; 

Όταν έχει κσουντνταουν δίνει ελάχιστο 8€

5 ώρες πριν, spiliot said:

Από πότε αυτό;

Από πάντα. Αν έχεις δηλαδή βάλει πακέτο που λήγει μετά την λήξη του υπολοίπου, παρατείνεται η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου στην ημερομηνία λήξης του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Από πάντα. Αν έχεις δηλαδή βάλει πακέτο που λήγει μετά την λήξη του υπολοίπου, παρατείνεται η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου στην ημερομηνία λήξης του πακέτου.

Έγραψες "Γενικά δεν μηδενίζει το υπόλοιπο στο δίμηνο και η αγορά πακέτου επεκτείνει την λήξη του υπολοίπου."

Έτσι όπως το έγραψες σημαίνει ότι είναι δύο ξεχωριστά πράγματα ενώ δεν είναι. Είπα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, spiliot said:

Έγραψες "Γενικά δεν μηδενίζει το υπόλοιπο στο δίμηνο και η αγορά πακέτου επεκτείνει την λήξη του υπολοίπου."

Έτσι όπως το έγραψες σημαίνει ότι είναι δύο ξεχωριστά πράγματα ενώ δεν είναι. Είπα και εγώ.

Ναι αν έχεις φρόγκ και αγοράσεις πακέτο τα λεφτά τα χάνεις στο δίμηνο. Το ίδιο και η κόκκινη νομίζω.

Δεν είναι ξεχωριστά πράγματα. ΔΕΝ σου τρώει τα λεφτά αν έχεις ενεργό πακέτο. Ελληνικά είναι.

Δηλαδή μπορείς να βάλεις 30€ για τα δώρα και κάθε μήνα μετά το δίμηνο να αγοράζεις πακέτα χωρίς να σου τρώει τα λεφτά, μέχρι να τελειώσουν.

Δεν γίνεται αυτό σε άλλους

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς επειδή ελληνικά είναι, είτε έκανες λάθος διατύπωση αρχικά και είπες κάτι διαφορετικό από αυτό που ήθελες ή πήγες να το ωραιοποίησεις υπερβολικά και το μάζεψες στη συνέχεια. Δε χρειάζεται να το παίζεις και θιγμένος από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω υπάρξει άδικος με τα καταστήματα και την εξυπηρέτηση τους, το παραδέχομαι. Για αυτο....

Ιστορίες τσατ #1

Χρεώνομαι 2€ για daily ιντερνετ. Δήθεν ανηξερος διαμαρτύρομαι στο τσατ. Επιστρέφουν στο καπάκι τα 2€ και κατόπιν ακολουθεί ο διάλογος 

Screenshot_2024-06-11-19-04-24-617.thumb.jpg.e30b389700725eed9a588d6c6c84152c.jpgScreenshot_2024-06-11-19-05-00-738.thumb.jpg.efc317560e2111ad379a736a03f483c9.jpg

"Πιστέψτε μας. Εκ παραδρομής (τι σημαίνει αυτό άραγε;) κάναμε ένα λάθος που βρίσκεται στον τιμοκατάλογο μας και σας κλέβει φέρνοντας στα ταμεία μας χιλιάδες ευρώ αλλά πιστέψτε μας. Δεν θα ξαναγίνει (μέχρι να ξαναγίνει)"

Βρε ουστ 🤡🤡🤡

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτέρα ολοκληρώθηκε η φορητότητα σε Q αριθμού μου και στο καπάκι έστειλα αίτημα για τα 1000 λεπτά και 15GB λόγω συνδυασμού με σταθερό (buy more). Έδωσαν μόνο τα 1000 λεπτά και μου έχουν βγάλει την ψυχή προσπαθώντας να τους εξηγήσω ότι δικαιούμαι και τα 15GB αλλά μάταια . Από τον Άννα στον Καϊάφα. Όποιος το έχει κάνει τα πήρε κανονικά και τα 1000 λεπτά και τα 15GB?

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2024 at 7:11 ΜΜ, gpapas640 said:

Έχω υπάρξει άδικος με τα καταστήματα και την εξυπηρέτηση τους, το παραδέχομαι. Για αυτο....

Ιστορίες τσατ #1

Χρεώνομαι 2€ για daily ιντερνετ. Δήθεν ανηξερος διαμαρτύρομαι στο τσατ. Επιστρέφουν στο καπάκι τα 2€ και κατόπιν ακολουθεί ο διάλογος 

Screenshot_2024-06-11-19-04-24-617.thumb.jpg.e30b389700725eed9a588d6c6c84152c.jpgScreenshot_2024-06-11-19-05-00-738.thumb.jpg.efc317560e2111ad379a736a03f483c9.jpg

"Πιστέψτε μας. Εκ παραδρομής (τι σημαίνει αυτό άραγε;) κάναμε ένα λάθος που βρίσκεται στον τιμοκατάλογο μας και σας κλέβει φέρνοντας στα ταμεία μας χιλιάδες ευρώ αλλά πιστέψτε μας. Δεν θα ξαναγίνει (μέχρι να ξαναγίνει)"

Βρε ουστ 🤡🤡🤡

Το "παρακαλώ" πρέπει να το έχουν έτοιμο και το κοτσάρουν με ctrl+v.. δεν εξηγείται αλλιώς..

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Teiresias_ said:

Το "παρακαλώ" πρέπει να το έχουν έτοιμο και το κοτσάρουν με ctrl+v.. δεν εξηγείται αλλιώς..

Εγώ τους το κοτσαρω συνέχεια για να τους εκνευρισω. Το μόνο που δεν έχω γράψει ακόμα είναι "είστε ηλίθιοι παρακαλώ;".

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, p_k said:

Εκνευρίζονται λες;

Από τη λέξη αυτή καθαυτή προφανώς όχι. Όταν όμως ζητάς κάτι και προσπαθούν να το αποφύγουν ή σου απαντάνε με γενικότητες και εσύ επιμένεις στο δικό σου με ψιλόαγριο ύφος  και χώνεις και ένα παρακαλώ δίπλα πιστεύω θα τσιτώσουν λίγο παραπάνω.

Ή και όχι. Μικρή σημασία έχει.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gpapas640 said:

Τη Δευτέρα ολοκληρώθηκε η φορητότητα σε Q αριθμού μου και στο καπάκι έστειλα αίτημα για τα 1000 λεπτά και 15GB λόγω συνδυασμού με σταθερό (buy more). Έδωσαν μόνο τα 1000 λεπτά και μου έχουν βγάλει την ψυχή προσπαθώντας να τους εξηγήσω ότι δικαιούμαι και τα 15GB αλλά μάταια . Από τον Άννα στον Καϊάφα. Όποιος το έχει κάνει τα πήρε κανονικά και τα 1000 λεπτά και τα 15GB?

Δοκίμασες να πάρεις τηλέφωνο στο 13700?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Δοκίμασες να πάρεις τηλέφωνο στο 13700?

Ότι επικοινωνία έχω κάνει είναι μέσω chat και φόρμας επικοινωνίας ούτως ώστε να έχω γραπτές αποδείξεις για το οτιδήποτε λέγεται επίσης να κρατάω κωδικούς αιτήματος

Εσύ πως έκανες τη διαδικασία? Σου μπήκαν  αυτόματα τα 15 gigabyte?

Update: περίμενα 3 ημέρες να επεξεργαστούν ένα αίτημα και μου έστειλαν μια κουλή απάντηση μέσω sms...

Screenshot_2024-06-13-22-06-06-143.thumb.jpg.76093df732a1a45d65e439292c755a14.jpg

Όταν τους ζήτησα το λόγο και μετά από αρκετή ώρα συνομιλίας διαπιστώσαμε ότι στο αίτημα αναφερόταν πως είχα πρόβλημα με τα 1000 λεπτά (?!?!). Οπότε τώρα δόθηκε νέο αίτημα που αναφέρει ότι το πρόβλημα βρίσκεται στην απόδοση των 15GB. Ψυχοβγαλτηδες.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, gpapas640 said:

Εσύ πως έκανες τη διαδικασία? Σου μπήκαν  αυτόματα τα 15 gigabyte?

Πήρα τηλέφωνο στο 13700. Τίποτα δεν είχε μπει και ούτε το 4g δούλευε.

Άχρηστες οι συνομιλίες στο τσατ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dimitroula10 said:

Πήρα τηλέφωνο στο 13700. Τίποτα δεν είχε μπει και ούτε το 4g δούλευε.

Άχρηστες οι συνομιλίες στο τσατ.

Λίγο άσχετο, σε εμένα όταν χρειάζομαι το τσατ της νόβα κάνουν 100 χρόνια να απαντήσουν και στην τελική δεν βγάζουμε άκρη.  

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, elkons said:

Λίγο άσχετο, σε εμένα όταν χρειάζομαι το τσατ της νόβα κάνουν 100 χρόνια να απαντήσουν και στην τελική δεν βγάζουμε άκρη.  

Δε διαφωνώ, το θέμα είναι ότι στο τσατ γράφεις ένα κείμενο σχετικά με το πρόβλημα που έχεις, το αποθηκεύεις στις σημειώσεις και αν χρειαστεί να ξαναεπικοινωνησεις το κανεις copy paste , ενώ στο τηλέφωνο πρέπει να λες τα ίδια ξανά και ξανά στον άσχετο που θα σου τύχει.

Επιπλέον πριν ξεκινήσω τη διαδικασία ενεργοποίησης της προσφοράς του buy more, είχα στείλει μέσω φόρμα επικοινωνίας ρωτώντας τι ακριβώς ισχύει με τις παροχές. Μου είχαν απαντήσει με μεηλ συγκεκριμένα ότι: οσα νούμερα ενεργοποιούνται στη Νόβα μετά τις 11.04.2024 δικαιούνται και τα 1000 λεπτά και τα 15gb στο buy more. Ακόμη κι ένας τρελος να βρεθεί που να λέει ότι έχει καταργηθεί το buy more (μου έχει τύχει από τύπισσα που ήθελε να μου πουλήσει συμβόλαιο), πετάω ένα screenshot από την απάντηση τους και το βουλώνουν, ενώ τηλεφωνικά ο καθένας λέει ότι θέλει χωρίς δυνατότητα απόδειξης.

Scripta manent verba volant.

19 minutes ago, dimitroula10 said:

Πήρα τηλέφωνο στο 13700. Τίποτα δεν είχε μπει και ούτε το 4g δούλευε.

Σε εμένα μπήκαν μόνο τα 1000 λεπτά με το που εγκρίθηκε το αίτημα για το buy more (παρόλο που δεν ήταν 1η του μηνός) και ξέρω ότι στο εξής κάθε 1η του μηνός τα 1000 θα μπαίνουν κανονικά. Τώρα τους ζοριζω να βάζουν και τα 15GB.

Σε σένα τι συνέβη ακριβώς;

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gpapas640 said:

Scripta manent verba volant.

Σε εμένα μπήκαν μόνο τα 1000 λεπτά με το που εγκρίθηκε το αίτημα για το buy more (παρόλο που δεν ήταν 1η του μηνός) και ξέρω ότι στο εξής κάθε 1η του μηνός τα 1000 θα μπαίνουν κανονικά. Τώρα τους ζοριζω να βάζουν και τα 15GB.

1. Πολύ σωστο το λατινικό ρητό!
2. Μηπως τα 15Gb ξεκινήσουν να μπαίνουν από 1η του μηνός...
Θέμα συστήματος που ούτε οι ίδιοι γνωριζουν πως δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...