Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι

 

Μόλις πείρα ένα bluetooth headset το aliph jawbone 2 και το έκανα paired με το Diamond αλλά ακούω σχετικά χαμηλά παρόλο που την ένταση από το headset την έχω στο τέρμα.

 

Υπάρχει καμιά ρύθμιση από το τηλέφωνο η κάποιο utility το οποίο να μεγαλώνει την ένταση στο headset?

 

Έχω πάνω την rom SwiftBL Diamond v6.0 based on 1.93.405.1 WWE Radio 1.00.25.05

 

δεν εχω αουσει κατι,αλλα πολυ χρησιμο.

ενδιαφερομαι και εγω

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι

 

Μόλις πείρα ένα bluetooth headset το aliph jawbone 2 και το έκανα paired με το Diamond αλλά ακούω σχετικά χαμηλά παρόλο που την ένταση από το headset την έχω στο τέρμα.

 

Υπάρχει καμιά ρύθμιση από το τηλέφωνο η κάποιο utility το οποίο να μεγαλώνει την ένταση στο headset?

 

Έχω πάνω την rom SwiftBL Diamond v6.0 based on 1.93.405.1 WWE Radio 1.00.25.05

Δες μιπως ο μειντια πλειερ ειναι χαμιλα η ενταση .και απο την ενταση του κινητου στο πλαι ψυλοσε.

Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ πριν πεσω για υπνο ειχα 85% μπαταρια, το πρωι μετα απο 6 ωρες υπνου βρηκα 3%, χωρις καποια εφαρμογη να τρεχει και bluetooth κλειστο.μου ειχε συμβει αλλη μια φορα αλλα δεν ειχα δωσει σημασια, ξερετε κατι;

 

 

 

εμεις που δεν εχουμε παρει κινητο απο τη vodafone μπορουμε να την περασουμε;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο δειχνει πολυ πιο γρηγορο. το βασικοτερο ομως ειναι οτι πλεον μπορεις πλεον να του φορεσεις οποια ρομ θελεις γιατι επιτελους εχεις την ρομ της vodafone back up;)

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

εμεις που δεν εχουμε παρει κινητο απο τη vodafone μπορουμε να την περασουμε;

 

Ε δεν νομιζω να μπορεις. Αλλωστε εχεις υποστηριξη απο την μαμα HTC. Τι θες να μπλεκεις με τριτους?

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν νομιζω να μπορεις. Αλλωστε εχεις υποστηριξη απο την μαμα HTC. Τι θες να μπλεκεις με τριτους?

 

για αλλαγη

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Χθες λογω εορτης, το τηλεφωνο χτυπησε πολλες φορες και εστειλα αρκετα μηνυματα.

 

Η μπαταρια κρατησε μια χαρα (επεσε μολις 1 μπαρα):D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Μόλις αγόρασα το HTC Diamond και ψάχνω για διάφορα hacks/tweaks και αρχίζω σιγά σιγά να μαθαίνω!!Ελπίζω να με βοηθήσετε όταν χρειαστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ athanaso77..Το έχω ήδη ανακαλύψει και το ξεψαχνίζω..με μπερδεύουν πολλά πράγματα ακόμα αλλά σιγά σιγά τα ξεχωρίζω στο κεφάλι μου..

 

PS: Eίσαι στο xda?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη αφής, προσπάθησα να του κάνω ένα hard reset και ανακάλυψα ότι ούτε αυτό λειτουργεί, οπότε όπως καταλαβαίνεται είμαι για service, μπορείτε να μου πείτε που έχει εκτός από Αγία Παρασκευή γιατί εγώ μένω Παλαιό Φάληρο. Αν το πάω σε κάποιο Πλαίσιο, Γερμανό αυτοί αναλαμβάνουν να το επισκευάσουν;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη αφής, προσπάθησα να του κάνω ένα hard reset και ανακάλυψα ότι ούτε αυτό λειτουργεί, οπότε όπως καταλαβαίνεται είμαι για service, μπορείτε να μου πείτε που έχει εκτός από Αγία Παρασκευή γιατί εγώ μένω Παλαιό Φάληρο. Αν το πάω σε κάποιο Πλαίσιο, Γερμανό αυτοί αναλαμβάνουν να το επισκευάσουν;

Δυστυχώς φιλε μου, στην Αθήνα μονο στην Αγια Παρασκευη έχει service(ACE Hellas),στον επισημο αντιπροσωπο.Δεν συνηστώ Γερμανους και Πλαισια(αν το δεχονται κιολας).Καλυτερα στειλε το με ενα κουριερ.Δωσε 5€ και εξω πορτα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες έχω ενα πρόβλημα με το διαμάντι μου.

Ενώ το destinator 7 μου δούλευε μια χαρά έχει 2 μέρες που όταν το ανοίγω μου πετάει ένα μήνυμα λάθους και μου λέει κατι για αποστολή στην microsoft και δεν δουλέυει με τπτ. Το διαμάντι είναι της Vodafone με την μανίσια ROM 1.93.

 

 

Please HELP!!!

Link to comment
Share on other sites

απο χθες δεν ακουγεται καθολου ο ηχος κλησης... οταν με παιρνουν δεν ακουγεται τιποτα! κανονικα τα μηνυματα, κανονικα το ηχειο οταν παιζω βιντεο τραγουδια κτλ αλλα οποιο ηχο κλησης και να βαλω δεν ακουγεται

 

εκανα soft reset αλλα παλι τα ιδια... το μονο που πειραξα χτες ηταν κατι αλλαγες που εκανα στο sys.txt του iGO8. υπαρχει περιπτωση να επηρεαστηκε απο αυτο? καποια ρυθμιση που πρεπει να κοιταξω?¨

 

edit: μετα απο αλλο ενα soft reset επανηλθε...

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή που το άνοιξα το τηλέφωνο δεν εμφάνιζε το touch flo, δεν με άφηνε να κάνω ρυθμίσεις στα αρχεία (ότι έλειπε κάποιο αρχείο κλπ). Το κάνω επανεκίνηση και μένει στην αρχή (στο μαύρο φόντο που γράφει TOUCH DIAMONT) και δεν προχωράει με τίποτα (μένει εκεί μόνιμα, για να το κλείσω πρέπει να βγάλω μπαταρία). Τι κάνουμε; Υπάρχει τρόπος να ξαναπεράσουμε λογισμικό χωρίς να ξεκινάει, ή να το επαναφέρω με κάποιο τρόπο; Πατάω και και το κόκκιο κουμπί του reset αλλά δεν γίνεται τίποτα αφού το τηλέφωνο δεν ξεκινάει. Το τηλέφωνο είναι Ελληνικό αλλά χωρίς εγγύηση. Καμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή που το άνοιξα το τηλέφωνο δεν εμφάνιζε το touch flo, δεν με άφηνε να κάνω ρυθμίσεις στα αρχεία (ότι έλειπε κάποιο αρχείο κλπ). Το κάνω επανεκίνηση και μένει στην αρχή (στο μαύρο φόντο που γράφει TOUCH DIAMONT) και δεν προχωράει με τίποτα (μένει εκεί μόνιμα, για να το κλείσω πρέπει να βγάλω μπαταρία). Τι κάνουμε; Υπάρχει τρόπος να ξαναπεράσουμε λογισμικό χωρίς να ξεκινάει, ή να το επαναφέρω με κάποιο τρόπο; Πατάω και και το κόκκιο κουμπί του reset αλλά δεν γίνεται τίποτα αφού το τηλέφωνο δεν ξεκινάει. Το τηλέφωνο είναι Ελληνικό αλλά χωρίς εγγύηση. Καμιά βοήθεια;

 

Κανε hard reset. Αν δεν ξερεις πως κοιτα εδω http://www.hardreset.eu/htc_touch_diamond_hard_reset_soft_reset_en.html

Link to comment
Share on other sites

Κανε hard reset. Αν δεν ξερεις πως κοιτα εδω http://www.hardreset.eu/htc_touch_diamond_hard_reset_soft_reset_en.html

Ευχαριστω για τις οδηγίες, κάνω hard reset, το τηλέφωνο κάνει επανεκίνηση, συνεχίζω να κρατάω τα κουμπιά (για 2 λεπτά) αλλά η οθόνη για hard reset τελικά δεν εμφανίζεται .

 

Ευχαριστω για τις οδηγίες, κάνω hard reset, το τηλέφωνο κάνει επανεκίνηση, συνεχίζω να κρατάω τα κουμπιά (για 2 λεπτά) αλλά η οθόνη για hard reset τελικά δεν εμφανίζεται .

Αντί για το κεντρικό πατούσα τελικά το αριστερά κάτω. Μόλις τώρα κάνει hard reset. Για να δούμε.

 

Κανε hard reset. Αν δεν ξερεις πως κοιτα εδω http://www.hardreset.eu/htc_touch_diamond_hard_reset_soft_reset_en.html

Ευχαριστώ για τη βοήθεια, όντως η συσκευή επανείλθε στο Ελληνικό λειτουργικό της ace hellas. Βέβαια πάνε οι επαφές κλπ. Έχω την έκδοση 2.03 της ace. Ξέρει κανείς εάν έχει βγει καινούργια;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια, όντως η συσκευή επανείλθε στο Ελληνικό λειτουργικό της ace hellas. Βέβαια πάνε οι επαφές κλπ. Έχω την έκδοση 2.03 της ace. Ξέρει κανείς εάν έχει βγει καινούργια;

 

Ότι στοιχεία είχες συγχρονίσει με το Outlook του υπολογιστή σου, όπως επαφές ραντεβού κλπ θα περαστούν αυτόυσια όταν ξανακάνεις συγχρονισμό.

 

Για αυτές τις περιπτώσεις εγκατέστησε το PPCPimbackup και όρισε του να παίρνει backup από επαφές, ραντεβού, sms κλπ κάθε βδομάδα, εγώ το έχω να παίρνει backup 2 φορές την εβδομάδα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...