Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hard reset σημαίνει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, δηλαδή το SIPchange που είχες βάλει έχει εξαφανιστεί και πρέπει να το ξαναπεράσεις.

 

εννοειται οτι το ξαναπερασα,αλλα παρολο που δηλωνω καποιο πληκτρολογιο σαν default οταν κλεισω και ανοιξω ξανα τη συσκευη μου αυτη η ρυθμιση χανεται

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στις ρυθμίσεις του βάλτο να ενεργοποιείται με καθυστέρηση 50 sec.

 

το εκανα αλλα παλι δε δουλεψε

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Default_IM_WM5.CAB.

 

το δοκιμασα και δουλεψε. ευχαριστω πολυ!

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω δύο θέματα :wacko :

 

1) Έβαλα ένα theme μέσω TF3D config και μου εξάντλησε όλη τη μνήμη του τηλεφώνου! :mad: Είναι νορμάλ αυτό? Γενικά δεν έχω εγκαταστήσει πάρα πολλά στο τηλέφωνο. Υπάρχουν πιο "light" themes? :O

 

2) Στην πάνω μπάρα, εκεί που κανονικά εμφανίζεται το ποσοστό της μπαταρίας, τώρα μου βγάζει ένα αναλογικό ρολόι! :X Αν πατήσω το βελλάκι πάνω τέρμα δεξιά μου εμφανίζει μετά κανονικά το ποσοστό μπατ. Μετά από λίγο όμως ...πάλι τα ίδια! :blink: Πήγα στις ρυθμίσεις της ώρας και κάπου λέει κάτι του στυλ "εμφάνιση ώρας στην μπάρα τίτλου σε όλα τα προγράμματα" και δεν ήταν τσεκαρισμένο! :wacko: Καμμιά ιδέα?

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1) Ποτέ δεν τα ενέκρινα αυτά. Θα έλεγα πέταξε το.

2) Πάτησε παρατεταμένα πάνω στο αναλογικό ρολόι και στο pop-up μενού επέλεξε digital.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1) Ποτέ δεν τα ενέκρινα αυτά. Θα έλεγα πέταξε το.

 

Πριν από καιρό είχα βάλει ένα θέμα μέσω ενός cab και δεν είχα πρόβλημα.

(τα default εικονίδια είναι λίγο απαράδεκτα)

 

2) Πάτησε παρατεταμένα πάνω στο αναλογικό ρολόι και στο pop-up μενού επέλεξε digital.

 

Το αναλογικό ρολόι που λέω ΔΕΝ είναι εκείνο που δείχνε κεντρικά την ώρα, αλλά βρίσκεται στην πάνω μπάρα όπως είπα, οπότε δεν παίρνει παρατεταμένο πάτημα... :X

:)
Link to comment
Share on other sites

[quote=xenos;2786967

Το αναλογικό ρολόι που λέω ΔΕΝ είναι εκείνο που δείχνε κεντρικά την ώρα, αλλά βρίσκεται στην πάνω μπάρα όπως είπα, οπότε δεν παίρνει παρατεταμένο πάτημα... :X

 

 

Παίρνει παρατεταμένο πάτημα. Για ξαναδοκίμασε....

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες και το λες;

 

To δοκίμασα. :(

Μου εμφανίστηκε με το theme, οπότε θα πάρει πόδι και το παρατηρώ... :O

:)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα πήρα στα χέρια μου ένα diamond θα ήθελα να ρωτήσω για τα τελευταία ROM, Radio & Protocol version ...

 

Έχω ROM 2.03.401.2 WWE, Radio 1.09.25.23 & Protocol 52.51.25.26W

Είμαι up to date...?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα. :(

Μου εμφανίστηκε με το theme, οπότε θα πάρει πόδι και το παρατηρώ... :O

 

Τελικά δεν έφυγε μαζί με το theme και τελικά ισχύει το παρατεταμένο πατημα του ρολογιού, ΑΡΚΕΙ να βρίσκεσαι σε κάποιο πρόγραμμα και όχι στην αρχική οθόνη που ήμουν εγώ. :O

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι up to date...?

 

Ναι... την τελευταία επίσημη φοράει η συσκευή σου.

 

Τελικά δεν έφυγε μαζί με το theme και τελικά ισχύει το παρατεταμένο πατημα του ρολογιού, ΑΡΚΕΙ να βρίσκεσαι σε κάποιο πρόγραμμα και όχι στην αρχική οθόνη που ήμουν εγώ. :O

 

Λογικό είναι αφού στην αρχική οθόνη δεν το έχεις στην top bar.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα πήρα στα χέρια μου ένα diamond θα ήθελα να ρωτήσω για τα τελευταία ROM, Radio & Protocol version ...

 

Έχω ROM 2.03.401.2 WWE, Radio 1.09.25.23 & Protocol 52.51.25.26W

Είμαι up to date...?

 

Ευχαριστώ!

 

Εισαι μια χαρα.Βεβαια υπαρχει και η 2.03.401.3 με ελαχιστες διαφορες.θα την βρεις εδω αν την θελεις.

 

Ωστοσο, εγω θελω να ρωτησω το εξης.Υπαρχει εκδοση 2.06.xxx.x γιατι στο htc.com στο fix "Hotfix for resolving skipping during audio playback for HTC Touch Diamond" λεει στα installation notes:"*Note: This hot fix only can be applied for ROM version 2.06.XXX.X or previous."

Και αν υπαρχει για ποιες συσκευες είναι?

Link to comment
Share on other sites

[quote= toyota_gr

Που μπορώ να βρώ τη τελευταία αγγλική version που κυκλοφορει;

 

http://www.htc.com/www/SupportDownlo...at=2&dl_id=483

 

Για να κατεβάσεις το firmware σου ζητάει το S/N που είναι κλατω απ'τη μπαταρία (HTxxxxxxxxxxxxxx). Όταν βάζω αυτό το κωδικό μου κατεβάζει το firmware στα ιταλικά και αφού τελειώσει η αναβάθμιση, όλο το μενου στο τηλ είναι στα ιταλικά. Μπορεί κάποιος να μου δώσει έναν κωδικό για να κατεβάσω το αγγλικό firmware;

Link to comment
Share on other sites

Για να κατεβάσεις το firmware σου ζητάει το S/N που είναι κλατω απ'τη μπαταρία (HTxxxxxxxxxxxxxx). Όταν βάζω αυτό το κωδικό μου κατεβάζει το firmware στα ιταλικά και αφού τελειώσει η αναβάθμιση, όλο το μενου στο τηλ είναι στα ιταλικά. Μπορεί κάποιος να μου δώσει έναν κωδικό για να κατεβάσω το αγγλικό firmware;

RUU_Diamond_HTC_Europe_2.03.401.3_Radio_Signed_Diamond_52.51.25.26_1.09.25.23_Ship.rar

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@toyota_gr:

Από που την πήρες τη συσκευή; Προφανώς είναι Ιταλικής προέλευσης και ακόμα και την official αγγλική να βάλεις θα χρειαστείς hard-spl.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@toyota_gr:

Από που την πήρες τη συσκευή; Προφανώς είναι Ιταλικής προέλευσης και ακόμα και την official αγγλική να βάλεις θα χρειαστείς hard-spl.

 

Τι ακριβώς είναι το hard-spl?

 

 

Thanks. Το κατεβάζω και το περνάω αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...