Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περασα το προγραμα οπως ειχα κανει κ στο ετεν ανοιξε κανονικα εφτασα μεχρι την πατρα αλλα δεν βρηκε ουτε εναν δορυφορο

com 4

11520

nmea

 

tmc off

 

com4

4800

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Βάλε το GPS Test και άνοιξε το σε ανοιχτό ουρανό να βρει τη θύρα μόνο του και περίμενε μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά δοκίμασε το Destinator.

 

Οι καλύτερες ρυθμίσεις πάντως είναι στο GPS COM4/4800/NMEA και σωστά άσε το TMC OFF.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω το εξης προβλημα. τωρα τελευταια μπαινει η ωρα σε mode Μοσχας. τη βαζω αθηνα και παλι ξαναγυρναει μετα απο λιγο σε Μοσχας. εψαξα μηπως κανενα προγραμμα οπως destinator ή IGO8 εχει ωρα μοσχας και αλλαζει και αυτο αλλα τπτ ολα ειναι κανονικα. επισης απο το regional ειναι ολα Greece.

τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα.εχω το εξης προβλημα. τωρα τελευταια μπαινει η ωρα σε mode Μοσχας. τη βαζω αθηνα και παλι ξαναγυρναει μετα απο λιγο σε Μοσχας. εψαξα μηπως κανενα προγραμμα οπως destinator ή IGO8 εχει ωρα μοσχας και αλλαζει και αυτο αλλα τπτ ολα ειναι κανονικα. επισης απο το regional ειναι ολα Greece.

τι μπορει να συμβαινει?

 

Start -> Settings -> Phone -> Time Zone

 

και απενεργοποίησε την αυτόματη αλλαγή ώρας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το GPS Test και άνοιξε το σε ανοιχτό ουρανό να βρει τη θύρα μόνο του και περίμενε μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά δοκίμασε το Destinator.

 

Οι καλύτερες ρυθμίσεις πάντως είναι στο GPS COM4/4800/NMEA και σωστά άσε το TMC OFF.

 

δεν κανει τπτ

 

τι ακριβως πρεπει να κανει το προγραμα αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Start -> Settings -> Phone -> Time Zone

 

και απενεργοποίησε την αυτόματη αλλαγή ώρας.

σε ευχαριστω. μηπως γνωριζεις ομως γιατι γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Τα προγρμματα (πχ nodata) που ειναι προτιμοτερο να τα εγκαθηστουμε? Στην συσκευη ή στο internal storage?
Link to comment
Share on other sites

Βάλτα στην συσκευή έχει άπλετο χώρο για προγράμματα, μόνο τα GPS βάζε στην internal.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειδικά το Νο Data αλλά και όσα προγράμματα δεν τρέχουν μονίμως στο background δεν βρίσκω λόγο να μην εγκατασταθούν στην κάρτα μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια δεν εχω βρει ακρη εχω κανει τα παντα μεχρι κ φορματ δεν βρισκη με τιποτα

 

Format εννοείς hard reset;

 

Το GPS Test δεν σου βρίσκει δορυφόρους ή βρίσκει και δεν κλειδώνει; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Format εννοείς hard reset;

 

Το GPS Test δεν σου βρίσκει δορυφόρους ή βρίσκει και δεν κλειδώνει; :confused:

δεν μου βρισκη ξεχασα να πω οτι η συσκευη ειναι της vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εάν και μετά από hard reset (όχι soft reset) και με εγκατεστημένο το GPS Test δεν βρίσκει κανέναν δορυφόρο, τι να πω... :confused:

 

Μου φαίνεται δύσκολο να έχει πρόβλημα το GPS, δεν έχουν αναφερθεί τέτοια προβλήματα γενικότερα, μόνο αν το έπιανα στα χέρια μου θα μπορούσα να αποφανθώ. :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εκανα hard reset περασα ξανα το προγραμα gps test

κ το ανοιξα

λεει

HDOP 0.00 FIX 1D

GPS STARTING UP

 

 

οταν ανοιγω το ντεστινειτορ λεει εγινε συνδεση gps κ δεν βρεθηκε κεραια gps

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άστο σε ανοιχτό ουρανό και περίμενε μέχρι το 1D να γίνει 3D και το σηματάκι από κίτρινο να γίνει πράσινο. Περίμενε αρκετή ώρα, την πρώτη φορά το χρειάζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν μου βρισκη ξεχασα να πω οτι η συσκευη ειναι της vodafone

 

Καλησπέρα!

Το ίδιο πρόβλημα μου παρουσίασε κ εμένα σήμερα,αλλά με custom rom!

Του έβαλα την rom [ROM][iTA\WWE][uC][31/03/2009]XOR Morna 1.10 - CE OS 5.2.21042 - 2 Version Today... και ενώ μου έκανε ότι και της katerinaeten,μου έβρισκε δορυφόρους με το gpsutil αλλά δεν κλείδωνε!

Αυτό που έκανα κ λύθηκε το πρόβλημα μου,ήταν να εγκαταστήσω μία άλλη rom και μετά ξαναπέρασα την ίδια,και τώρα μου δουλεύει μια χαρά!

Δέν ξέρω κατά πόσο και αν βοηθάει αυτό την katerinaeten,αλλά εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα έλεγα να μην την μπλέξουμε με cooked ROM γιατί για την έκδοση της Vodafone που έχει δεν υπάρχει διαθέσιμη πουθενά αυτή η ROM σε περίπτωση που θελήσει να την επαναφέρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πώς μπορώ να ρυθμίσω την συσκευή μου ώστε να μην κλειδώνει και να μην σβήνει η οθόνη όταν λειτουργούν εφαρμογές όπως το destinator.Να επισημάνω οτι χρησιμοποιώ το S2U2 για κλείδωμα της συσκευής:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε γνωριζει καποιος πως θα ξαναγυρισω το τηλεφωνο στη αρχικη του original rom της ace Hellas?

Αν ειναι δυνατον ενα link με αναλυτικες οδηγιες γιατι δεν πολυσκαμπαζω απο φλασαρισμα και τετοια

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Smilies μπορούμε να βάλουμε κάπως στα sms? :(

 

http://rapidshare.com/files/132213207/SmileySMS_1.68.cab

 

Δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Εάν δεν σου βγάλει κάποιο error, βάλε αυτό: http://rapidshare.com/files/132213333/SmileySMS_1.68_noxml.cab

 

Δοκίμασε το και πες μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/132213207/SmileySMS_1.68.cab

 

Δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Εάν δεν σου βγάλει κάποιο error, βάλε αυτό: http://rapidshare.com/files/132213333/SmileySMS_1.68_noxml.cab

 

Δοκίμασε το και πες μας.

 

Έκανα εγκατάσταση το 1ο, σοφτ ρεσετ, αλλά δεν βλέπω τπτ διαφορετικό. Δεν υπάρχει κάτι ούτε στα μηνύματα, ούτε στα εγκατεστημένα προγράμματα! :wacko:

 

***Το βρήκα στο: Start => Ρυθμίσεις => Σύστημα.

Φαίνεται μια χαρά αλλά δεν βλέπω κανένα smiley, ούτε σε εισερχόμενο ούτε σε εξερχόμενο μνμα... :wacko:

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το ίδιο πρόβλημα μου παρουσίασε κ εμένα σήμερα,αλλά με custom rom!

Του έβαλα την rom [ROM][iTA\WWE][uC][31/03/2009]XOR Morna 1.10 - CE OS 5.2.21042 - 2 Version Today... και ενώ μου έκανε ότι και της katerinaeten,μου έβρισκε δορυφόρους με το gpsutil αλλά δεν κλείδωνε!

Αυτό που έκανα κ λύθηκε το πρόβλημα μου,ήταν να εγκαταστήσω μία άλλη rom και μετά ξαναπέρασα την ίδια,και τώρα μου δουλεύει μια χαρά!

Δέν ξέρω κατά πόσο και αν βοηθάει αυτό την katerinaeten,αλλά εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο!

εκδοση ρομ 1,93,168,2ell

ημερομινια ρομ 08 27 08

εκδοση ραδιοεπ 1,00,25,05

εκδοση πρωτ 52,29,25,12u

εχω κανει σχεδον τα παντα δεν βρισκω ακρη καμια τι μπορω αλλο να κανω εκτος του gps test k toy htc tool gps

ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη τη παρεα!Θα ηθελα καποιος να μου πει που πρεπει να αποθηκευσω καποια mp3,για να φαινονται στο μενου μουσικη του διαμαντιου μου!ευχαριστω προκαταβολικα παιδια!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...