Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αναφερθεί πολλές φορές στο XDA το πρόβλημα που έχουν οι περισσότερες μπαταρίες 1800 mah με το gps.

Θα κοιτάξω να βρω διάφορα link και θα τα ανεβάσω

 

edit:Δές αυτό μήπως και σου δώσει λύση

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=484551&highlight=battery

 

Το δοκιμασα αλλά δεν έπαιξε. Μάλιστα τώρα δε παίζει και με τη μαμά μπαταρία. Πως κάνω hard reset;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δοκιμασα αλλά δεν έπαιξε. Μάλιστα τώρα δε παίζει και με τη μαμά μπαταρία. Πως κάνω hard reset;

 

Έκανα και hard reset αλλά πάλι τίποτα. Το GPS δε κλειδώνει κανένα δορυφόρο ούτε με τη μεγάλη μπαταρία ούτε με τη μαμά. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε το GPS Test στη συσκευή σου και άνοιξε το σε ανοιχτό ουρανό. Άσε το πρόγραμμα να βρει τη θύρα μόνο του και περίμενε μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους. Πες μας εάν σου δούλεψε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1ον πως γινεται οταν λαμβανω ενα μηνυμα να μην εμφανιζεται στην home οθονη αλλα να πρεπει να μπω στο μενου των μηνυματων για να το διαβασω;

ξαφνικα μου εγινε και δεν ξερω ποια ειναι η ρυθμιση για να το αλλαξω.εχω το diamond tweak και το advanced configuration tool.

 

2ον ποιο ειναι το καλυτεο προγραμμα για ηχογραφηση κλησης;

 

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=13933&stc=1&d=1241763925

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Start -> Settings -> Sounds & Notifications -> Notifications (tab) -> Event: Messaging: New text message

 

και εκεί ξετίκαρε την επιλογή Display message on screen.

 

(Εσύ που έχεις ελληνική συσκευή... αντίστοιχα)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ

και για ηχογραφηση κλησης ποιο προγραμμα χρησιμοποιουμε;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να προτεινει καποιο προγραμμα για ενα καλυτερο ημερολογιο που να συνεργαζεται με outlook γιατι δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το υπαρχον
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να προτεινει καποιο προγραμμα για ενα καλυτερο ημερολογιο που να συνεργαζεται με outlook γιατι δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το υπαρχον

ThumbCal αλλα δεν ξερω αν συνεργαζεται με outlook, λογικα θα συνεργαζεται

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Χθες ειχα ενημερωσει το Quick GPS και οπως λεει κραταει τα δεδομενα για 7 μερες.

 

Πριν λιγο δοκιμασα το Ginius drive. Δεν εβρισκε δορυφορους (ημουν κοντα σε παραθυρο οποτε δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια). Μολις εκλεισα το Ginius, εβγαλε μηνυμα οτι εχει ληξει το Quick GPS και θελει ανανεωση.

 

Με αλλα προγραμμα (dest-iGo) δεν μου το εκανε αυτο. Καμια ιδεα γιατι εληξε το Quick GPS?

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να προτεινει καποιο προγραμμα για ενα καλυτερο ημερολογιο που να συνεργαζεται με outlook γιατι δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το υπαρχον

 

Δούλευα το Pocket Informant αλλα είπα να δοκμάσω το SBSH Calendar Touch και το βρήκα εξαιρετικό. Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά. Μια χαρά συνεργάζεται με το Outlook.:) (PS: Δεν έχει δικό του Today Plugin, δουλεύει με του Ημερολογίιου)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το GPS Test στη συσκευή σου και άνοιξε το σε ανοιχτό ουρανό. Άσε το πρόγραμμα να βρει τη θύρα μόνο του και περίμενε μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους. Πες μας εάν σου δούλεψε.

 

Λοιπον, εβαλα το GPSTest,κλειδωσε δορυφόρους και άνοιξα το Dest με τη μαμά μπαταρία. Έπαιξε αμέσως. Κλείνω τελείως το τηλέφωνο, το ξανανοίγω και τρέχω μόνο το Dest και παίζει κανονικά (με τη μαμά μπαταρία). Μετά κλείνω πάλι το τηλ και βάζω τη μεγάλη μπαταρία. Τρέχω το GPSTest, κλειδώνει και παίζει αμέσως και το Dest. Κλείνω τη συσκευή, τη ξαvανοίγω και τρέχω μόνο το Dest αλλά δε κλειδώνει με τίποτα. Τρέχω το GPSTest και μετά το Dest και παίζει κανονικά και με τη μεγάλη μπαταρία.

Παρατηρώ όμως μια καθυστέρηση στην απόκριση του GPS περίπου 2 δευτερόλεπτα. Δλδ στρίβω σε έναν δρόμο και στην οθόνη το βλέπω μετά από 2 δευτ. Ξεκινώ να κινούμε με το αυτοκίνητο και μου δείχνει ταχύτητα μετά από 2 δευτ.

Ξέρετε γιατί γίνετε αυτό;

Ξέχασα να πω οτι η μαμά μπαταρία μας τελείωσε (μου έπεσε σε έναν υπόνομο).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ερωτηση, οταν εχω συνδεδεμενα τα ακουστικα, το ringtone φωναζει με χαμηλοτερη ενταση, τα δε μηνυματα/ειδοποιησεις κλπ. (στα οποια εχω πιο διακριτικο ηχο) δεν ακουγονται καν, απλα τα καταλαβαινεις απο το ασπρο led στο πληκτρολογιο.

 

Καμια ιδεα κανεις?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες μερες πηρα κ εγω το διαμαντι ολα καλα ολα ωραια αλλα ρε παιδια δεν ακουω καλα απο το ακουστικο βασικα μπορω σχεδον καθολου...μπορειτε να μ πειτε αν πρεπει να κανω καποιες αναβαθμισεις απο την σελιδα της htc ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορειτε να μ πειτε αν πρεπει να κανω καποιες αναβαθμισεις απο την σελιδα της htc ευχαριστω...

 

Εάν μας πεις πρώτα ποια ROM φοράει η συσκευή σου. Πήγαινε στις ρυθμίσεις -> Πληροφορίες συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενω πηγαινε μια χαρά ξαφνικά μουβγαλε πρόβλημα και ύστερα από δύο αδειάσματα σε 16 ώρες,το καθένα,τώρα, με ελάχιστη χρήση και κλειστές όλες τις εφαρμογές πάει με το ζόρι 1 1/2 μέρα.Η VODA το θέλει για 5θήμερο έλεγχο(ξεχνιέται) ο δε ΓΕΡΜΑΝΟΣ μουδωσε τιμή μπαταρίας € 39,90.Υπάρχει καμία εμπειρία επί του θέματος;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνε πρώτα ένα hard reset και παρατήρησε τη συμπεριφορά της μπαταρίας για να διαπιστώσουμε εάν πρόκειται για hardware ή για software πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες μερες πηρα κ εγω το διαμαντι ολα καλα ολα ωραια αλλα ρε παιδια δεν ακουω καλα απο το ακουστικο βασικα μπορω σχεδον καθολου...μπορειτε να μ πειτε αν πρεπει να κανω καποιες αναβαθμισεις απο την σελιδα της htc ευχαριστω...

 

Οταν εισαι σε κληση ανεβασε την ενταση απο το πλαϊνο πληκτρο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα ένα hard reset και παρατήρησε τη συμπεριφορά της μπαταρίας για να διαπιστώσουμε εάν πρόκειται για hardware ή για software πρόβλημα.

Κατ'αρχήν ευχαριστώ γαι την υπόδειξη.Θα με ενδιέφερε όμως πρίν μπώ σ'αυτή τη διαδικασία να έχω όσο γίνεται περισσότερη πληροφόρηση από το forum για το πόσο κρατάει η μπαταρία.Π.χ από χθές 8μ.μ φορτισμένο,με ένα 5λεπτο τηλ. σήμερα η μπαταρία(ανοιχτό όλο το βράδυ)βρίσκεται στο 8ο απο τα 10 επίπεδα(που είναι η πλήρης φόρτιση).

-Κατι άλλο:Οταν κάνω κλήση με ξεκινάει πάντοτε με ένδειξη βιντεοκλήση και όχι νορμάλ.Πρέπει να σετάρω κάτι ώστε να με στέλνει σε απλή κλήση(προφανώς η άλλη διαδικασία και να πηγαίνεις μετά σε απλή κλήση είναι σπαστική)και..

-Δουλεύω το Destinator για GPS και είναι άψογο.Από τα POIS μπορείς να προσθέσεις και κατηγορίες έλα όμως που κεί τα DL files e;inai se morf;h .dat και .csv όταν λοιπόν κάνω το οποιοδήποτε αρχείο download αυτό κατεβαίνει ζιπαρισμένο.Το ξεζιπάρω με προορισμό το φάκελλο Dest8 που είναι ΄΄καθισμένος΄΄ στο τηλ.(μέσω της ένδειξης να το βλέπει σαν εξωτερικό δίσκο ο υπολογιστής)και μετά από αυτό το οποιοδήποτε καινούργιο POI δεν ΄΄τρέχει΄΄(ασύμβατα αρχεία).Απ'οτι είδα τα αρχεία μέσα στο Dest8 e;inai .dll

Link to comment
Share on other sites

μετα απο hard formam σταματησε να λειτουργει το sipchange. ξερετε τι τρεχει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Hard reset σημαίνει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, δηλαδή το SIPchange που είχες βάλει έχει εξαφανιστεί και πρέπει να το ξαναπεράσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρώ τη τελευταία αγγλική version που κυκλοφορει;

 

 

http://www.htc.com/www/SupportDownload.aspx?p_id=133&cat=2&dl_id=483

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...