Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Κάπου σου κάνει conflict το Spb Traveller με κάποια άλλη εφαρμογή που έχεις βάλει. Άρχισε να ξηλώνεις (και πρώτο πρώτο το Spb) και κάνε τις δοκιμές σου να δεις τι φταίει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάπου σου κάνει conflict το Spb Traveller με κάποια άλλη εφαρμογή που έχεις βάλει. Άρχισε να ξηλώνεις (και πρώτο πρώτο το Spb) και κάνε τις δοκιμές σου να δεις τι φταίει.

 

Οι μόνες εφαρμογές που έχω βάλει είναι το destinator και μία καινούρια έκδοση opera.

Η τρίτη εφαρμογή που έβαλα ήταν το traveler οπότε και διαπίστωσα το πρόβλημα...

Πριν λίγο που δοκίμασα 3 φορές reboot...στις 2 είχα το παραπάνω πρόβλημα και στη 1 δούλεψε κανονικά...

 

edit:....μόλις ξήλωσα το traveler και όλα κανονικά....

το θέμα όμως είναι να έχω το traveler και να μην δημιουργείται το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες εφαρμογές που έχω βάλει είναι το destinator και μία καινούρια έκδοση opera.

Η τρίτη εφαρμογή που έβαλα ήταν το traveler οπότε και διαπίστωσα το πρόβλημα...

Πριν λίγο που δοκίμασα 3 φορές reboot...στις 2 είχα το παραπάνω πρόβλημα και στη 1 δούλεψε κανονικά...

 

edit:....μόλις ξήλωσα το traveler και όλα κανονικά....

το θέμα όμως είναι να έχω το traveler και να μην δημιουργείται το πρόβλημα...

 

Δοκιμασε να κανεις εγκατασταση στην μνημη τηλ.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες και το κατάφερες αυτό;

 

Σε bootloader μπαίνει; (*)

 

Εάν βγάλεις την μπαταρία και την ξαναβάλεις κάνει τίποτα;

 

Έχεις περάσει cooked ROM στη συσκευή σου ή την έχεις ξεκλειδώσει με hard-spl;

 

(*) Για να μπείς στο bootloader

Κράτησε πατημένο το volume down button και πάτησε το power button. Εάν όλα πάνε καλά θα δείς την οθόνη με τα τρία χρώματα

 

Καλημέρα!

 

Ούτε σε bootloader μπαίνει,ούτε hardreset κάνει!

 

Καμιά άλλη ιδέα?

 

Υ.Γ.: Είναι ενός φίλου και απ'ότι ξέρω μάλλον κάτι πήγε στραβά σε αλλαγή rom,χωρίς να είμαι και βέβαιως!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Mετά από πολύ καιρό με το pTravelAlarm προτείνω πλέον το G-Alarm γιατί είναι πιο κοντά στο touch περιβάλλον των τελευταίων HTC και φαίνεται το ξυπνητήρι και στο home του TF3D.

 

καποιο φαρμακο υπαρχει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καποιο φαρμακο υπαρχει;

 

Οι πριν τη v2.0 εκδόσεις είναι free. Μπορείς να βρεις μία από αυτές. Δουλεύουν απροβλημάτιστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από zoid70

Οι μόνες εφαρμογές που έχω βάλει είναι το destinator και μία καινούρια έκδοση opera.

Η τρίτη εφαρμογή που έβαλα ήταν το traveler οπότε και διαπίστωσα το πρόβλημα...

Πριν λίγο που δοκίμασα 3 φορές reboot...στις 2 είχα το παραπάνω πρόβλημα και στη 1 δούλεψε κανονικά...

 

edit:....μόλις ξήλωσα το traveler και όλα κανονικά....

το θέμα όμως είναι να έχω το traveler και να μην δημιουργείται το πρόβλημα...

 

Δοκιμασε να κανεις εγκατασταση στην μνημη τηλ.

 

Το δοκίμασα και αυτό...αλλά μία από τα ίδια.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μερικές ερωτήσεις/απορίες/παρατηρήσεις:

 

1. Έχω παρατηρήσει ότι όταν έχω το Diamond στη βάση του αυτοκινήτου και τρέχω το Destinator 7 ενώ παράλληλα το φορτίζω μετά από λίγη ώρα σταματάει η φόρτιση. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν πρόβλημα που το δημιουργούσε κάποιο εγκατεστημένο πρόγραμμα ή κάποιο bug της cooked rom που χρησιμοποιώ. Μετά από ψάξιμο διαπίστωσα ότι αυτό συμβαίνει λόγω υπερθέρμανσης στη συσκευή λόγω ότι το «χτυπάει» ο ήλιος σε συνδυασμό της φόρτισης. Αν το αφήσω λίγη ώρα εκτός ήλιου και «κρυώσει», τότε ξεκινάει πάλι η φόρτιση!

 

2. Ποια cooked rom χρησιμοποιείτε; εγώ έχω τη rom του Christonge απο το xda αλλά σταμάτησε την εξέλιξή της και ψάχνω να βρω μια με παρόμοια λογική. Καμιά πρόταση;

 

3. Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να κρατάει τις ρυθμίσεις για τα διάφορα Wi-Fi δίκτυα που συνδέομαι; Π.χ. σπίτι έχω το DHCP απενεργοποιημένο και ασφάλεια WPA κλπ. ενώ σε άλλα Wi-Fi δίκτυα υπάρχουν διαφορετικές ρυθμίσεις. υπάρχει τρόπος να μην αλλάζω χειροκίνητα κάθε φορά τις ρυθμίσεις;

 

4. Κάτι άλλο που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν υπάρχει κουμπί αυξομείωσης του ήχου στον player της HTC όπως υπήρχε στο HTC Touch.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, σκέφτομαι να πάρω το HTC DIAMOND, μου αρέσει εξωτερικά και ότι έχω δει απο τα χαρακτηριστικά του....αξίζει τα λεφτά του?
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από τη voda έχω επιδότηση και θα δώσω 219 ευρώ για να το πάρω...ανέκαθεν έπαιρνα sony ericcson αλλά δεν έχει κάποια συσκευή που να με συγκινεί και μου αρέσει πολύ σαν εμφάνιση το diamond...
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από τη voda έχω επιδότηση και θα δώσω 219 ευρώ για να το πάρω...ανέκαθεν έπαιρνα sony ericcson αλλά δεν έχει κάποια συσκευή που να με συγκινεί και μου αρέσει πολύ σαν εμφάνιση το diamond...

 

Ελπίζω να γνωρίζεις πού πας να "μπλέξεις", αν δεν έχεις καμία εμπειρία από windows mobile....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@destiny1983:

Πολύ καλά θα κάνεις, όμως θα σε συμβούλευα να το πάρεις από Πλαίσιο και όχι από Vodafone shop μήπως και μπορέσεις να αποφύγεις την απαράδεκτη ελληνική ROM της vodafone και πάρεις ελληνική με τις σφραγίδες της ACE Hellas (του επίσημου διανομέα HTC στην Ελλάδα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να πάρω με την επιδότηση που έχω απο την vodafone κινητό απο το πλάισιο??? Εγώ νόμιζα τις επιδοτήσεις τις χρησιμοποιείς μόνο μέσω του παρόχου σου και όχι από άλλο κατάστημα
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να πάρω με την επιδότηση που έχω απο την vodafone κινητό απο το πλάισιο??? Εγώ νόμιζα τις επιδοτήσεις τις χρησιμοποιείς μόνο μέσω του παρόχου σου και όχι από άλλο κατάστημα

 

Γίνεται. Μόνο η Wind συναλλάσεται μόνο με τα δικά της καταστήματα.

Μακριά από Branded συσκευές.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Α! δεν το ήξερα.....και σε ποια τιμή το παίρνω σε αυτή που δίνει η voda ή σε αυτή που δίνει το πλαίσιο???
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Α! δεν το ήξερα.....και σε ποια τιμή το παίρνω σε αυτή που δίνει η voda ή σε αυτή που δίνει το πλαίσιο???

 

Ίδια δεν είναι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι είδα στο πλαίσιο δεν το πουλάει το diamond....ουτε στο eshop....αλλά και πάλι άλλη τιμή πουλάει συνήθως η voda(πιο ακριβή) και άλλη τιμή τα άλλα καταστήματα, οπότε μάλλον θα καταλήξω στην voda αφού δεν το έχει αλλού
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο δεν το έχει στο site, πάρε τηλ. και ρώτα σε ποιό κατάστημα είναι διαθέσιμο δεν νομίζω να μην το έχει. Έχω πετύχει και άλλες φορές προϊόντα που είναι διαθέσιμα αλλά δεν τα έχει στο site.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο το έχουν,απλά στο ΠΛΑΙ είναι ακριβότερο, από VODA καθώς είναι ACE και όχι VODAFONE BRAND.Για την αναβάθμιση ΄΄παίζει΄΄ κάπως παρότι το ΠΛΑΙΣΙΟ καλύπτει και την VODA.(τόχα ψάξει αναλυτικά προ της αγοράς)
Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο κάνει κανονικά αναβαθμίσεις συμβολαίων vodafone.

 

Επιβεβαιωνω και εγω. Πριν 2-3 εβδομαδες το πηρα με επιδοτηση Voda. Η διαφορα στην τιμη ηταν ~15 ευρω, πιο ακριβο το Πλαισιο αλλα με "καθαρο" μενου:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...