Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μένω στην Πάτρα και είχα πάρει το κιν. από τη wind (συσκευή ACE Hellas). Χρειάστηκα service πρόσφατα και το πήγα στην wind για να κανονίσουν αυτοί. Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα περισσοτερα αρνητικα σχολια που βλεπω για το Diamond ειναι η μπαταρια. Βρηκα αυτη στο e-shop. Γνωριζει κανενας εαν μεγαλωνει πολυ το παχος του κινητου και εαν μεγαλωνει αρκετα την διαρκεια χρησης ? Επισης αυτο το καπανι ειναι ματ, φενεται σαν ειναι ειναι ξενο ? Δηλαδη, σαν να ειναι απο αλλο κινητο ?

 

Καμια απαντηση ? :(

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα αρνητικα σχολια που βλεπω για το Diamond ειναι η μπαταρια. Βρηκα αυτη στο e-shop. Γνωριζει κανενας εαν μεγαλωνει πολυ το παχος του κινητου και εαν μεγαλωνει αρκετα την διαρκεια χρησης ? Επισης αυτο το καπανι ειναι ματ, φενεται σαν ειναι ειναι ξενο ? Δηλαδη, σαν να ειναι απο αλλο κινητο ?

 

Καμια απαντηση ? :(

 

O Te_salat, αν δεις τα post του είχε πάρει από Netimes και είχε μείνει πολύ ευχαριστημένος. Και διαπίστωσε αυξημένη διάρκεια σε σχέση με την εργοστασιακή.

 

Και άλλα άτομα πήραν την συγκεκριμένη και διαπίστωσαν το ίδιο αλλά δεν θυμάμοι ποιοί.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

O Te_salat, αν δεις τα post του είχε πάρει από Netimes και είχε μείνει πολύ ευχαριστημένος. Και διαπίστωσε αυξημένη διάρκεια σε σχέση με την εργοστασιακή.

 

Και άλλα άτομα πήραν την συγκεκριμένη και διαπίστωσαν το ίδιο αλλά δεν θυμάμοι ποιοί.

 

+30% μεγαλύτερη διάρκεια

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Μένω στην Πάτρα και είχα πάρει το κιν. από τη wind (συσκευή ACE Hellas). Χρειάστηκα service πρόσφατα και το πήγα στην wind για να κανονίσουν αυτοί. Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα;;
λογικα οχι,εκτος απο καποια καθυστερηση που πιστευω θα εχεις,καλυτερα θα ηταν να μιλησεις εσυ με ace και να τους το στειλεις μονος σου
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας επειδή μου ειναι αδύνατον να διαβάσω 500+ σελίδες αν μπορεί καπιος να με βοηθήσει σχετικά με την Youtube application που είναι προεγκατεστημένη στο τηλέφωνο. Πρίν απο λίγο καιρό σταμάτησε να λειτουργεί. Αμα μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του θα του ήμουνα υποχρεωμένος :)

 

 

Εκανα τελικά update την rom δούλψε το ριμάδι αλλα εξαφανίστηκε το touchFlo HEEELP

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας επειδή μου ειναι αδύνατον να διαβάσω 500+ σελίδες αν μπορεί καπιος να με βοηθήσει σχετικά με την Youtube application που είναι προεγκατεστημένη στο τηλέφωνο. Πρίν απο λίγο καιρό σταμάτησε να λειτουργεί. Αμα μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του θα του ήμουνα υποχρεωμένος :)

 

 

Εκανα τελικά update την rom δούλψε το ριμάδι αλλα εξαφανίστηκε το touchFlo HEEELP

 

Εναρξη/ρυθμισεις/Σημερα/στοιχεια/ κανε κλικ στο touchFlo 3d

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ για την απάντηση βασικά δεν υπήρχε η επιλογή αυτή έτσι έκανα ενα σκληρό ρισετ και επανήλθε γρηγορότερο απο ποτε:p:D
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους ψαγμένους του θέματος SPL γιατί έχω χαθεί...

 

Αυτή τη στιγμή έχω μείνει με τη Hard-SPL 1.40 Olinex. Η συσκευή μου είναι vodafone GR και έχω περάσει την τελευταία ROM που κυκλοφόρησε από την εταιρεία, η οποία σύμφωνα με τα release notes πρέπει να περιέχει και καινούργια SPL (δείτε εδώ), αφού αναφέρεται το εξής:

IPL/IPL_G4/SPL: spl_2.03_Security.nb

Ωστόσο μετά το update παρέμεινα με τη Hard-SPL.

 

Ερωτήσεις:

1) Έχω δίκιο ότι μέσα στη ROM πρέπει να περιέχεται η καινούργια SPL;

2) Αν περιέχεται, ο τρόπος που την περνάω είναι να πάρω το nbh αρχείο μέσα από το exe της Vodafone (αφού το κάνω extract) και να το βάλω στο RUU-SSPL-withoutNBH που αναφέρεται στις οδηγίες του Hard-SPL topic στο xda;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... Υπενθυμίζω ότι η ROM βρίσκεται εδώ.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μου προτεινετε ενα προγραμμα που να μετραει τη διαρκεια των κλησεων;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να περασω μια rom σε ενα diamond της ace ( μετα που περασα Hard-SPL-Diamond-OliNex) και ενω αρχιζω δεν προχωραει και μενει στο 0%...κανω κατι λαθος?
:up:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σίγουρα κάνεις κάτι λάθος. Σιγουρέψου ότι ακολουθείς όλα τα βήματα που περιγράφονται στο καθόλα αναλυτικό tutorial.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω την Touch Diamond - Έκδοση 2.03 , απο την ace και μολις ολοκληρωθηκε μου εβγαλε λαθος και περασα την Shine On 2.4 .... προσπαθησα να ξαναπερασω για 3η φορα την 2.03 και μετα το 100% με βγαζει την χρωματιστη οθονη...απο που αλλου μπορω να την κατεβασω?
:up:
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩΩ ΣΤΕΛΝΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ Κ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

πηγαινε εναρξη->μηνυματα->sms/mms->μενου->εργαλεια->επιλογες->διαλεξε sms/mms->τικαρε χρηση unicode

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Τελικά το πήρα πριν από μια εβδομάδα και το κράτησα μια ολόκληρη μέρα και τους το πήγα πίσω.....το κινητό ήταν και μεταχειρισμένο και χαλασμένο, η συσκευασία ήταν μεν εξωτερικά σφραγισμένη αλλα εσωτερικά ήταν όλα ανοιχτά και σκισμένα τα χαρτάκια των cd. Το κινητό είχε πρόβλημα στην οθόνη και τα 4gb μνήμης ήταν γεμάτα απο φωτογραφίες, μουσική και βίντεο. Όταν το πήγα πίσω μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη και ακόμα περιμένω.......επίσης ρώτησε ο ένας υπάλληλος τον άλλο "το άνοιξαν στην αποθήκη?" και λέει ο άλλος "μάλλον". Μετά το διέδωσα σε φίλους και γνωστούς και ανακάλυψε και μια φίλη μου ότι το κινητό της που το πήρε τον Απρίλιο από την ίδια αλυσίδα καταστημάτων αλλά από άλλο κατάστημα είχε γύρω στις 500 φωτογραφίες από τον Ιανουάριο και τρελάθηκε...απλά απαράδεκτο για τα λεφτά που ζητάνε να αγοράσεις κινητό, τελικά το αγοράζεις και σου πασάρουν μεταχειρισμένα και γελάνε και μαζί σου. Τουλάχιστον τα ανοίγουν που τα ανοίγουν διαγράψτε όμως και ότι κάνατε στο τέλος....

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις πρώτα την 1.93 και μετά την 2.03.Είχα το ίδιο πρόβλημα και ετσί το έλυσα.

τελικα περασα την 1.93 ,αλλα η 2.03 δεν περνιεται με τιποτα (αυτη που εχει το site της ace)

:up:
Link to comment
Share on other sites

εχω φαει τον τοπο ,μα καλα ενα προγραμμα που να καταφραφει τη διαρκεια των κλησεων δεν υπαρχει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω στον υπολογιστή τα SMS που βρίσκονται στην κάρτα ή στο Diamond. Υπάρχει κάποιος αυτόματος τρόπος? Γνωρίζει κανείς σε ποιο αρχείο και σε ποια θέση βρίσκονται αυτά και αν ναι το αρχείο μπορεί να διαβαστει αν αντιγραφεί στο pc?

 

και μια πιο γενική ερωτηση αν γνωρίζει κανείς :

Υπάρχει τρόπος να επανακτήσουμε από την sim μηνυματα που διαγράψαμε κατα λάθος?

Link to comment
Share on other sites

τελικα περασα την 1.93 ,αλλα η 2.03 δεν περνιεται με τιποτα (αυτη που εχει το site της ace)

 

Να σου πω ακριβώς τι έκανα.Πέρασα την 1,93 πέρασα το stock spl της 1,93 και μετά πέρασα την 2,03.Είχα δοκιμάσει τα πάντα αλλά μόνο έτσι κατάφερα να την περάσω.Αν κάποιος άλλος είχε το ίδιο πρόβλημα και βρήκε κάποια πιο εύκολη λύση ας μας δώσει τα φώτα του...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω στον υπολογιστή τα SMS που βρίσκονται στην κάρτα ή στο Diamond. Υπάρχει κάποιος αυτόματος τρόπος? Γνωρίζει κανείς σε ποιο αρχείο και σε ποια θέση βρίσκονται αυτά και αν ναι το αρχείο μπορεί να διαβαστει αν αντιγραφεί στο pc?

 

και μια πιο γενική ερωτηση αν γνωρίζει κανείς :

Υπάρχει τρόπος να επανακτήσουμε από την sim μηνυματα που διαγράψαμε κατα λάθος?

 

Για να κάνεις backup τα sms χρησιμοποιείς το PPCPimbackup και μπορείς να τα επαναφέρεις σε οποιαδήποτε windows mobile συσκευή. Δεν έχω δοκιμάσει να άνοίξω το backup σε pc. Επίσης μπορείς να εγκαταστήσεις το My phone και να συγχρονίζεις και τα sms με το windows live id σου.

Ανάκτηση διεγραμμένων μηνυμάτων δύσκολο, δεν έχω ακούσει για κάτι σχετικό, εκτός αν ξέρει κάπιος άλλος.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...