Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια και έφαγα το λούκι του hard reset και θέλουν όλα από την αρχή στήσιμο, μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει για το ποιά είναι η τελευταία ελληνική ρομ; Το diamont γράφει τα εξής:

rom 2.03.401.2 wwe

12/23/08

radio 1.09.25.23

και κανένα link για το κατέβασμα της τελευταία version αν υπάρχει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια και έφαγα το λούκι του hard reset και θέλουν όλα από την αρχή στήσιμο, μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει για το ποιά είναι η τελευταία ελληνική ρομ; Το diamont γράφει τα εξής:

rom 2.03.401.2 wwe

12/23/08

radio 1.09.25.23

και κανένα link για το κατέβασμα της τελευταία version αν υπάρχει.

Ευχαριστώ

 

Την τελευταία rom έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα και είναι κατά πολύ ταχύτερη, αλλά από διαφορές έχει ελάχιστες. Το 2.03 είναι καθαρά "κοροϊδία" ως νούμερο, αφού δε βλέπω πολλές από τις προσθήκες που υπήρχαν εκεί. Εκτός από την μπάρα κύλησης για απάντηση (αντί για τα κουμπιά "Αποδοχή" και "Απόρριψη") ελάχιστα πράγματα έχουν περάσει. Πχ., δεν υπάρχει η "κουρτίνα" πάνω από τα κουμπιά που εμφανίζονται κατά την κλήση.

 

Και μόνο η βελτίωση της ταχύτητας, βέβαια, είναι μεγάλο πράγμα...:D

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα και είναι κατά πολύ ταχύτερη, αλλά από διαφορές έχει ελάχιστες. Το 2.03 είναι καθαρά "κοροϊδία" ως νούμερο, αφού δε βλέπω πολλές από τις προσθήκες που υπήρχαν εκεί. Εκτός από την μπάρα κύλησης για απάντηση (αντί για τα κουμπιά "Αποδοχή" και "Απόρριψη") ελάχιστα πράγματα έχουν περάσει. Πχ., δεν υπάρχει η "κουρτίνα" πάνω από τα κουμπιά που εμφανίζονται κατά την κλήση.

 

Και μόνο η βελτίωση της ταχύτητας, βέβαια, είναι μεγάλο πράγμα...:D

\

Το δικό μου με rom της ace hellas παίρνει την παραπάνω rom χωρίς σπασίματα κλπ;

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493531 επιτελους βγηκε το νεο touch flo θα το βαλει κανεις το εχει βαλει βρισκομαι σ διλημα να το βαλω ι οχι εσεις τι λετε ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με rom της ace hellas παίρνει την παραπάνω rom χωρίς σπασίματα κλπ;

Για ποιό λόγο να τη βάλεις; Αυτή η ROM είναι για Vodafone κινητά και αφορά μόνο εμάς τους κατόχους Vodafone Diamond που είχαμε κολλήσει στη 1.93 rom. Τι ίδιες βελτιώσεις (και περισσότερες, ίσως), εσείς τις έχετε εδώ και 3 μήνες!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493531 επιτελους βγηκε το νεο touch flo θα το βαλει κανεις το εχει βαλει βρισκομαι σ διλημα να το βαλω ι οχι εσεις τι λετε ?

Έχει βγει εδώ και καιρό (2 μήνες, περίπου). Είναι πολύ καλό και έχει πολλά παραπάνω πράγματα (ενσωμετωμένο ιστορικό, επαφές, ρολόι κλπ.) αλλά έχει αρκετά bugs και είναι ρίσκο το να το βάλεις. Εγώ είχα μείνει απόλυτα ευχαριστημένος με την ταχύτητα και την πρακτικότητα εν σχέσει με το παλιό manilla, αλλά τρώει πολύ χώρο από την εσωτερική μνήμη. Θα σου πρότεινα καλύτερα να βάλεις μια cooked rom που να το έχει προεγκατεστημένο...

Link to comment
Share on other sites

το παιδι λεει οτι αυτη ειναι η ολοκληρωμενη εκδοση καθως την πηρε απο το d2 . σχετικα με την cooked rom θελω να την βαλω να το ψαξω γενικα το θεμα αλλα ολο λεω οτι θα το κανω και ολο το αναβαλω αν και να πω την αληθεια φοβαμαι και λιγο περιπου εσενα ποση εσωτερικη μνημη σ παιρνε ?

 

και κατι αλλο χ8ες το βραδυ η οθονη του διαμαντιου εβγαζε μονο ενα μαυρο φοντο και ασπρες γραμμες του εκανα σοφτ ρεσετ και εφτιαξε αλλα δεν ξερω τι το προκαλεσε καμια ιδεα και αν ειναι ανυσηχιτηκο ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το δικό μου με rom της ace hellas παίρνει την παραπάνω rom χωρίς σπασίματα κλπ;

 

Πραγματικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπεις σε αυτή τη διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μηπως κατατυχη εχει κανεις δει κανεναν οδηγο πως να "ανοιξεις" το κινητο, πχ για να αλλαξεις την προσοψη/d-pad / οθονη κτλ;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως κατατυχη εχει κανεις δει κανεναν οδηγο πως να "ανοιξεις" το κινητο, πχ για να αλλαξεις την προσοψη/d-pad / οθονη κτλ;

 

HTC Diamond Service Manual

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ευχαριστω! Απορω που το βρηκες, εψαξα κ εγω αλλα τπτ! :lol::p

 

Να σαι καλα..! :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σαν χρήστης iphone.

Θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να βρώ εφαρμογές τύπου iphone και παιχνίδια για htc και αν που; Υπάρχουν κάπου κάποια reviews;;

Θέλω να δω για να συγκρίνω τι υπάρχει..

Επίσης θα ήθελα να μου προτείνεται 2-3 site, blog forums που περιέχουν πληροφορίες για τα htc

Ευχαριστώ πολύ

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η ρυθμιση για το garmin στο sys γιατι ενω μου ανοιγει κανονικα το Igo8 το δειχνει στο 1/4 της οθονης!!please βοηθεια γιατι παω ταξιδι και το χρειαζομαι!
Link to comment
Share on other sites

@dnik69 στους XDA θα βρεις πολλά και διάφορα για το diamond αλλά αφορά κυρίως τροποποιήσεις στην εμφάνιση και βελτιστοποίηση της λειτουργία της συσκευής. Για εφαρμογές κοινές δεν υπάρχουν, πες μας τι χρειάζεσαι να σου πούμε αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο. Ψάξε στο google για ppc freeware και θα βρεις αρκετές εφαρμογές και παιχνίδια.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ποια ειναι η ρυθμιση για το garmin στο sys γιατι ενω μου ανοιγει κανονικα το Igo8 το δειχνει στο 1/4 της οθονης!!please βοηθεια γιατι παω ταξιδι και το χρειαζομαι!

 

Για το Garmin ή για το iGO; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποια εφαρμογη με την οποια να επικοινωνει το ενα κινητο με το αλλο μεσω bluetooth παρακαμτοντας την διαδικασια με τους κωδικους?
Link to comment
Share on other sites

Για το Garmin ή για το iGO; :confused:

 

εχεις δικιο!igo8 εννοω!εχω βαλει vga=1 kai highres=1 και εχω δοκιμασει ολους τους συνδυασμους αλλα παλι παιζει κανονικα αλλα ατο 1/4 της οθονης!μηπως ειναι θεμα σκιν?υπαρχει ενας φακελος σκιν που μεσα εχει ενα ζιπ dimkaspecter.zip αλλα αυτο μου δουλευει καλα στο hd ,στο διαμαντι οχι

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να διαγραψεις το sys, μαλλον θα το φτιαξει μονο του.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να διαγραψεις το sys, μαλλον θα το φτιαξει μονο του.

 

οταν το σβηνω ομως χανω παρα πολλες ρυθμισεις που εχω προσθεσει στο συς!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξαφνικά το κινητό μου δεν μπορεί να ανοίξει με τίποτα! με το που ανοίγει και δείχνει στην οθόνη touch diamond μετά από 5 δευτερόλεπτα κλείνει. Όσες φορές και εάν προσπαθήσω πάλι τοίδιο αποτέλεσμα. Έχει τύχει σε κανέναν? Καμία ιδέα??
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

με ποιο τροπο μπωρω να μικρυνω τα εικονιδια στο μενου των πρρογραμματων;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξαφνικά το κινητό μου δεν μπορεί να ανοίξει με τίποτα! με το που ανοίγει και δείχνει στην οθόνη touch diamond μετά από 5 δευτερόλεπτα κλείνει. Όσες φορές και εάν προσπαθήσω πάλι τοίδιο αποτέλεσμα. Έχει τύχει σε κανέναν? Καμία ιδέα??

 

Ναι μου το εχει κανει και εμενα... οταν εχει τελειωσει η μπαταρια... :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξαφνικά το κινητό μου δεν μπορεί να ανοίξει με τίποτα! με το που ανοίγει και δείχνει στην οθόνη touch diamond μετά από 5 δευτερόλεπτα κλείνει. Όσες φορές και εάν προσπαθήσω πάλι τοίδιο αποτέλεσμα. Έχει τύχει σε κανέναν? Καμία ιδέα??

Καταρχήν βεβαιώσου ότι από μπαταρία είσαι κομπλέ. Αν όχι, κάνε ένα hard reset (δε βλέπω άλλη λύση).

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν βεβαιώσου ότι από μπαταρία είσαι κομπλέ. Αν όχι, κάνε ένα hard reset (δε βλέπω άλλη λύση).

 

Από μπαταρία είμαι σχεδόν φουλ. Με το hard reset τι χάνω από δεδομένα? sms? επαφές? φωτογραφίες? software??

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...