Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από μπαταρία είμαι σχεδόν φουλ. Με το hard reset τι χάνω από δεδομένα? sms? επαφές? φωτογραφίες? software??

Όλα αυτά που είπες, εκτός από όποιες φωτογραφίες, μουσικές κλπ. είναι στη μεγάλη μνήμη και όχι στη βασική. Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρεις backup τώρα πια. Οπότε η μόνη σου ελπίδα για να μη χάσεις τις επαφές σου, κυρίως, είναι να έχεις συγχρονιστεί με το activesync και να είναι περασμένες στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με ποιο τροπο μπωρω να μικρυνω τα εικονιδια στο μενου των πρρογραμματων;

 

Για δες αυτό. Θα έχεις 4 στήλες εικονιδίων, αντί για 3, στα "προγράμματα" και "ρυθμίσεις":

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο!igo8 εννοω!εχω βαλει vga=1 kai highres=1 και εχω δοκιμασει ολους τους συνδυασμους αλλα παλι παιζει κανονικα αλλα ατο 1/4 της οθονης!μηπως ειναι θεμα σκιν?υπαρχει ενας φακελος σκιν που μεσα εχει ενα ζιπ dimkaspecter.zip αλλα αυτο μου δουλευει καλα στο hd ,στο διαμαντι οχι

 

κανενας ρε παιδια δεν μπορει να βοηθησει?το σκιν φταιει?που βρισκω ενα σκιν και που το βαζω?στον φακελο skin?

Link to comment
Share on other sites

κανενας ρε παιδια δεν μπορει να βοηθησει?το σκιν φταιει?που βρισκω ενα σκιν και που το βαζω?στον φακελο skin?

 

Απο όσο γνωρίζω το hd εχει ανάλυση 800 x 480 ενω το διαμάντι 640x480. Δοκίμασε να βρείς ενα skin για την σωστή ανάλυση και ίσως να λυθεί το προβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο φορματ περασα τις επαφες με το sprite και ενω εχουν επιστρεψει κανονικα,οταν με καλει καποιος δεν μου εμφανιζει το ονομα τους. ξερετε κατι γι αυτο;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αλλάξω το σετάκι των "κουμπιών" του slide menu του TF3D εκτός από τη χρήση theme? :O

 

Καμμιά πρόταση...?

:)
Link to comment
Share on other sites

Εκανα backup την Rom και το SPL της Vodafone..

 

Μου βγήκαν 4 raw files και 1 nb..

 

Πως μπορώ να τα βάλω αυτά στο κινητό αν αλλάξω τη ROM για λόγους εγγύησης?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πλέον δεν το χρειάζεσαι αυτό το backup. Έχει ήδη βγει επίσημη αναβάθμιση της Vodafone για τη συσκευή σου και κατά συνέπεια μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτή για να επιστρέψεις σε επίσημη ROM και να έχεις εγγύηση. Θα τη βρεις με αναζήτηση πιο πίσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Σκεφτομαι για την αγορα του HTC P3700 DIAMOND. Απλα επειδη ειναι αρκετα τα λεφτα και πολλες οι αποψεις, θα ηθελα να μου πειτε εαν τελικα αξιζει να δοσω τα λεφτα. Παρακατω σαν αναφερω, αυτα που με ενδιαφερουνε περισσοτερο

 

1. Να ειναι καλο τηλεφωνο. Μην ακουω τον συνομιλητη απο το υπερπεραν ή τελικα μου βγει εαν καλο PDA, αλλα μια "μαπα" τηλεφωνικη συσκευη

2. Να εχει καλο WiFi και πρακτικο browser. Αυτος ειναι και ο κυριος λογος που αποφασησα για αυτο το τηλεφωνο, για τον λογο αυτο, το WiFi κ τον surfing σε αυτο το κινητο ειναι συμαντικα για εμενα

3. Να μην ειναι αργο στην λειτουργικοτητα του. Δηλαδη η μνημη & ο επεξεργαστης που φοραει, να ειναι επαρκης για την δουλεια του τηλεφωνου. Μην κανω "ταμα" να ανοιξει ενα προγραμμα και να μην κολλαει συνεχως

 

Εαν τελικα βγει οτι δεν αξιζει τα λεφτα του, τοτε θα παω για το Nokia E66 και ισως μετα απο καιρο επιστρεψω παλι στην HTC.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος παιδια να μου γραφει τα τελευταια γνωστα Bugs του τηλεφωνου, γιατι ειναι αδυνατον να διαβασω 743 σελιδες.

 

Για παραδειγμα, αυτο που σβηνει η συσκευη οταν μιλας στο τηλεφωνο, ισχυει οτι μπορεις εναλλακτικα να πατησεις το κουμπι τερματισμου της κλησης, το οποιο ομως σου δειχνει για περιπου 2 με 3 δευτερολεπτα την διαρκεια της κλησης ?? Θα ειναι καπως σπαστικο να πατας ενα κουμπι στα τυφλα, δηλαδη χωρις να σου δειχνει η οθονη τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν έχει bug η συσκευή και αυτό που αναφέρεις δεν είναι bug επίσης, αλλά λειτουργία της συσκευής. Πες μας τι θέλεις να κάνει και υπάρχει η δυνατότητα να αλλαχθεί.

 

Εάν θέλεις να μην σβήνει η οθόνη κατά τη διάρκεια της κλήσης, βάλε το NoSleep!!.cab.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το οτι σβηνει η οθονη κατα την διαρκεια της κλησης ειναι κατι σωστο και οχι bug γιατι οταν ειναι ανοιχτη κατα την διαρκεια της κλησης οταν ακουμπας την συσκευη στο αυτι σου πατιετε η οθονη και δημιουργει αλλα προβληματα.

Το καλυτερο συστημα το εχουν τα iphone που οταν κανεις κληση σβηνει η οθονη και οταν κουνας την συκευη η οθονη αναβει αυτοματα με τον αισθητηρα κινησης. Οποτε καλο θα ηταν να το εκαναν και για την συσκευη μας αυτο:O

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να ειναι ανοιχτη η οθονη ετσι και αλλιως. Απλα ρωταω οτι μπορεις να πατησεις το κουμπι τερματισμου της κλησης, το οποιο ομως σου δειχνει για περιπου 2 με 3 δευτερολεπτα την διαρκεια της κλησης ?? Θα ειναι καπως σπαστικο να πατας ενα κουμπι στα τυφλα, δηλαδη χωρις να σου δειχνει η οθονη τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να ειναι ανοιχτη η οθονη ετσι και αλλιως. Απλα ρωταω οτι μπορεις να πατησεις το κουμπι τερματισμου της κλησης, το οποιο ομως σου δειχνει για περιπου 2 με 3 δευτερολεπτα την διαρκεια της κλησης ?? Θα ειναι καπως σπαστικο να πατας ενα κουμπι στα τυφλα, δηλαδη χωρις να σου δειχνει η οθονη τιποτα

 

Την κληση μπορεις να την κοιταξεις και μετα απο το ιστορικο τον χρονο κλησης και οχι μονο της τελευταιας κλησης αλλα ολες + οτι οταν ειναι σβηστη η οθονη και πατησεις το πληκτρο σβησιματος παλι ανοιγει η οθονη ;)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω morgan. Γνωριζει κανενας αλλος καποιο προβλημα στην καθημερινη λειτουργια του Diamond ? Τελικα οπως δειχνουνε τα πραγματα να παω να το παρω και ας βαλει ο Θεος το χερι του. Μην πανε τσαμπα και τοσα λεφτα ρε παιδια και μετα την αγορα του θελω αλλα 100 προγραμματα για να λειτουργησει normal

 

Εχω κανει και μια δημοσκοπηση στους διαξιφισμους, που τα πραγματα ειναι καπως ασχημα για το Diamond. Εαν θελει καποιος ας συμμετασχει βρε παιδια σας παρακαλω ειμαι παρα πολυ μπερδεμενος.

 

Το θεμα ειναι [ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ] Κινητό για χρήση Internet μέσω WiFi έως 350 ευρώ και εδω ειναι και το link http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=245323

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσα να σε βοηθησω αν ειχα δοκιμασει το ε66 αλλα δεν το εχω δοκιμασει καν.

Ειναι πολυ διαφορετικες συσκευες και δεν ξερω να σου πω. Εγω εδω και χρονια εχω μονο συσκευες με wm και τις εχω συνηθισει. Αν θελεις μια συσκευη ποιο πολυ για ιντερνετ για μενα κορυφη ειναι το iphone.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω κανει και μια δημοσκοπηση στους διαξιφισμους, που τα πραγματα ειναι καπως ασχημα για το Diamond. Εαν θελει καποιος ας συμμετασχει βρε παιδια σας παρακαλω ειμαι παρα πολυ μπερδεμενος.

 

Οι συσκευές στο εν λόγω συγκριτικό είναι εντελώς διαφορετικές μεταξύ τους και κατά συνέπεια δεν τίθεται θέμα αντικειμενικής σύγκρισης εκτός βέβαια του τι αρέσει του καθενός χωρίς τεκμηριωμένες τοποθετήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για σας μια χαζη ερωτηση τ αρχεια nbh (rom) πως τα κανω εγκατασταση;

 

ROMUpdateUtility,HardSPL κλπ

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους....

Μετα απο δυο ολοκληρα ετη ξανασυνδεθηκα στο φορουμ και εχω ενα - δυο ερωτησουλες να σας κανω...

Προσφατα στα χερια μου επεσε το συγκεκριμενο μοντελο Htc Diamond.

Μπορω να πω οτι ολη η ασχετοσυνη του κοσμου εχει πεσει πανω μου..

Σημερα εχω πεθανει να διαβαζω σε φορουμς οτι το συγκεκριμενο μοντελο εχει και msn messenger αλλα δεν το βρισκω ρε παιδια.... To Wi-Fi το βρηκα , εκανα την συνδεση , μπηκα και youtube και γουσταρα λιγακι...Αλλα το msn??Νομιζω πως δεν το εχει η συσκευη μου...

Θελετε να μου πειτε που ειναι η εφαρμογη στην συσκευη μου? Κι αν οντως δεν υπαρχει οπως ανεφερα πιο πανω που μπορω να την προμηθευτω/download (free *** xD)

Ευχαριστω για τον χρονο σας... Ελπιζω καποιος να μου απαντησει συντομα.... γιατι ειμαι ανυπομονος να χρησιμοποιησω το νεο μου gadjet.... :P

MELFON the One And Only
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εχω πεθανει να διαβαζω σε φορουμς οτι το συγκεκριμενο μοντελο εχει και msn messenger αλλα δεν το βρισκω ρε παιδια....

 

Αν το πήρες μεταχειρισμένο ίσως να φοράει κάποα lite rom (δλδ έχει μόνο κάποια βασικά προγράμματα). Πήγαινε start>settings>system>device information και πες μας ποια rom version έχει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα αρνητικα σχολια που βλεπω για το Diamond ειναι η μπαταρια. Βρηκα αυτη στο e-shop. Γνωριζει κανενας εαν μεγαλωνει πολυ το παχος του κινητου και εαν μεγαλωνει αρκετα την διαρκεια χρησης ? Επισης αυτο το καπανι ειναι ματ, φενεται σαν ειναι ειναι ξενο ? Δηλαδη, σαν να ειναι απο αλλο κινητο ?
Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρες μεταχειρισμένο ίσως να φοράει κάποα lite rom (δλδ έχει μόνο κάποια βασικά προγράμματα). Πήγαινε start>settings>system>device information και πες μας ποια rom version έχει.

 

ΟΟΟπ.... συγνωμη παιδια...

Οπως ειπα ειμαι πολυ ασχετος με το συγκεκριμενο μοντελο (μιας και δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε τετοιου ειδος συσκευη ποτε)

 

Το βρηκα το msn messenger και ολα ειναι μια χαρα..

Θα ηθελα ομως να παραθεσω 2-3 ερωτησουλες ακομα.

 

1ον= Ποσα μετρα εμβελεια εχει το Wi-Fi της συσκευης.

2ον= Που μπορω να βρω applications/Software/Games/Themes

3ον= Πρεπει να εγκαταστησω καποιο ειδος Antivirus οσο κανω περιηγηση στο Web?

4ον= Την συσκευη την πηρα μεταχειρισμενη αλλα χωρις το CD με το λογισμικο ποθ εγκαθισταται στο PC . Που μπορω να βρω το συγκεκριμενο software?

 

P.S = Ποτε μου δεν καθησα να γραψω ελληνικα σε forum!! Το απολαυσα...

Ειχα να γραψω ελληνικα απο την σχολη προγραμματιστων θυμαμαι...

Ευχαριστω για τον χρονο σας και παλι!!

MELFON the One And Only
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...