Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σου πω ακριβώς τι έκανα.Πέρασα την 1,93 πέρασα το stock spl της 1,93 και μετά πέρασα την 2,03.Είχα δοκιμάσει τα πάντα αλλά μόνο έτσι κατάφερα να την περάσω.Αν κάποιος άλλος είχε το ίδιο πρόβλημα και βρήκε κάποια πιο εύκολη λύση ας μας δώσει τα φώτα του...

που θα το βρω το stock spl?

:up:
Link to comment
Share on other sites

Τις φωτογραφειες που εχω τραβηξει με στιγμα gps πως μπορω να τις χρησιμοποιησω

πχ σε καποιο gps προγραμμα να φαινοντε που τραβηχτηκαν?

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,έχω αυτο το τηλέφωνο απο τον Σεπτέμβρη του 2008 και έχω ακόμα την εργοστασιακή ROM.Μπορεί να μου πει κάποιος πως θα το κάνω Ελληνικό?Έχω ΄ψαξει αρκετά στο forum κατά καιρούς αλλά είναι πολύ χάσιμο οι 700 σελίδες.

 

ROM VERSION : 1.37.110.30WWE

ROM DATE : 06/20/08

RADIO VERSION : 1.00.25.03

PROTOCOL VERSION : 52.26A.25.09U

MODEL NO. : MDA_COMPACT_IV

 

Thanks

It's Nice To Be Important But It's More Important To Be Nice
Link to comment
Share on other sites

Απαντωντας στο δικο μου ερώτημα σχετικά με την αποθήκευση των SMS στον υπολογιστή, να πώ οτι βρήκα αυτό το προγραμματακι το οποίο όμως για να δουλέψει χρειάζεται αναβαθμισμένες εκδόσεις του .NET Framework και στο κινητό και στο pc. Η αναβάθμιση γίνεται ευκολα και δωρεάν από το αντίστοιχο site της Microsoft για το οποίο λινκ υπάρχει στην σελίδα του SMSsync.

 

Μάλιστα το προγραμμα αυτό εκτός από τα καταχωρημένα SMS παρουσιάσε και άλλα που είχαν διαγραφθεί με την επισήμανση Deleted.

 

Υπαρχει κάποιος τρόπος να "σκρολάρουμε" τις επαφές μας χωρίς να χρησιμοποιήσουμε το πενάκι? πχ με κάποιο πλήκτρο ?? Το βρίσκω ιδιαίτερα κουραστικό να θέλω να πάρω τηλ την 40η ας πούμε επαφή που έχω και να πρέπει να βγάλω το πενάκι γι αυτό. Κανονικά θα πρέπει να γίνεται μόνο με τον αντίχειρα του ενός χεριού.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποιος τρόπος να "σκρολάρουμε" τις επαφές μας χωρίς να χρησιμοποιήσουμε το πενάκι? πχ με κάποιο πλήκτρο ?? Το βρίσκω ιδιαίτερα κουραστικό να θέλω να πάρω τηλ την 40η ας πούμε επαφή που έχω και να πρέπει να βγάλω το πενάκι γι αυτό. Κανονικά θα πρέπει να γίνεται μόνο με τον αντίχειρα του ενός χεριού.

 

Δοκίμασε αυτό να δεις αν σε βολεύει RandomAccess στα Ελληνικά για WVGA, VGA και QVGA.

Το πρόγραμμα που λες δεν το έχω ξανακούσει θα το δοκιμάσω κι εγώ, εναλλακτικά χρησιμοποιείς το ppcpimbackup για backup των sms.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποιος τρόπος να "σκρολάρουμε" τις επαφές μας χωρίς να χρησιμοποιήσουμε το πενάκι? πχ με κάποιο πλήκτρο ?? Το βρίσκω ιδιαίτερα κουραστικό να θέλω να πάρω τηλ την 40η ας πούμε επαφή που έχω και να πρέπει να βγάλω το πενάκι γι αυτό. Κανονικά θα πρέπει να γίνεται μόνο με τον αντίχειρα του ενός χεριού.

Μα οι επαφές "σκλοράλουν" και με τον αντίχειρα! Απλώς "σπρώξε" δυνατά προς τα πάνω και λογικά θα τις δεις να κατεβαίνουν... Δε δουλεύει τόσο φυσιολογικά και όμορφα όσο το σκρολάρισμα στις HTC εφαρμογές, αλλά τουλάχιστον μπορείς να προχωρήσεις πολλές επαφές με αυτό τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

[nSan3;2831754']Παιδιά καμία βοήθεια κανείς???

 

Πήγαινε εδώ: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=430 και διάβασε τις διαδικασίες αντικατάστασης ROM, SPL κλπ.

Εγώ έχω περάσει την 2.4 full του Panosha και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το λειτουργικό διαθέτει ελληνικά και το μόνο που πρέπει να κάνεις συμπληρωματικά είναι να βρεις και να περάσεις ένα ελληνικό keyboard που σε βολεύει περισσότερο από αυτά που προσφέρει η ROM του Panosha. Εγώ πάντως βολεύτηκα με τα δικά του.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά πιστεύετε είναι η καλυτερη ΡΟΜ για diamond?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω αγοράσει ένα μεταχειρισμένο htc diamond P3700. Θέλω να αναβαθμίσω την rom του γιατί έχει την 1.37 αλλά το θέμα είναι ότι δεν τα έχω καταφέρει ακόμα. Το κουτί που το πήρα έχει το σήμα της orange έτσι επικοινώνησα μαζί τους κατέβασα την 1.93 rom από την orange. Η διαδικασία όμως κολλάει στο 0% και μετά από 5 λεπτά μου βγάζει error. Αφού έψαξα είδα ότι το s/n μου είναι της μορφής xxxxxGNxxxxx και διάβασα κάπου στο forum ότι είναι από συσκευές που προορίζονται για hong kong. Έτσι κατέβασα την έκδοση 1.93.707.1 asia wwe από το xda-developers αλλά ούτε αυτή μπόρεσα να βάλω.. Αυτή που έχει τώρα είναι η:

rom: 1.37.405.1 WWE

ROM DATE: 06/12/08

RADIO VERSION: 1.20.OliNex

Protocol version: 52.26a.25.09W

Να σημειώσω ότι από το site της htc δε μπορώ να κατεβάσω την ruu καθώς δεν δέχεται τον σειριακό μου (ούτε από το ελληνικό ούτε από το ευρωπαϊκό, ούτε από το ασιάτικο). Προφανώς θα μπορούσα να εγκαταστήσω το hard-spl αλλά δεν θέλω να το κάνω προς το παρόν. Αν δω ότι δε γίνεται αλλιώς αυτό θα κάνω.

Παρακαλώ τα φώτα σας!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έσπασε η οθόνη στο diamond και θέλω να πάρω απο την συσκευή τις επαφές...

υπάρχει κάποιος τρόπος ;;;

 

ευχαριστώ.

...Veni...Vidi...Vici...

Mia zwh thn exoume...glenthste ti...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έσπασε η οθόνη στο diamond και θέλω να πάρω απο την συσκευή τις επαφές...

υπάρχει κάποιος τρόπος ;;;

 

ευχαριστώ.

υπαρχει ενα προγραμμα , mymobile , που βλεπεις την οθονη του κινητου σου μεσα απο το monitor του υπολογιστη σου ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι αύριο να πάω να πάρω κινητό μιας και βγήκε η επιδότηση μου απο την vodafone 270e και μετά το lgks20 σκέφτομαι να πάρω το htc diamond, μόνο που έχω ένα θέμα...

 

Ένας κύριος λόγος που θέλω να αλλάξω συσκευή είναι για να μπορώ να τρέξω αυτό το πρόγραμμα που είναι για χρονομέτρηση σε πίστα και λειτουργεί με gps...

 

Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν το GPS του diamond είναι (κατά κάποιο τρόπο) "κλειδωμένο" γιατί το έχει ένας φίλος μου και παρόλο που πέρασα στην συσκευή του αυτό το πρόγραμμα δεν μπορούσε να κάνει λήψη απο το δέκτη του gps... βέβαια επειδή δεν το πολύ έψαξα σκέφτομαι μήπως έπρεπε να ρυθμίσω κάτι στο gps πρώτα...

Link to comment
Share on other sites

Ένας κύριος λόγος που θέλω να αλλάξω συσκευή είναι για να μπορώ να τρέξω αυτό το πρόγραμμα που είναι για χρονομέτρηση σε πίστα και λειτουργεί με gps...

 

Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν το GPS του diamond είναι (κατά κάποιο τρόπο) "κλειδωμένο" γιατί το έχει ένας φίλος μου και παρόλο που πέρασα στην συσκευή του αυτό το πρόγραμμα δεν μπορούσε να κάνει λήψη απο το δέκτη του gps... βέβαια επειδή δεν το πολύ έψαξα σκέφτομαι μήπως έπρεπε να ρυθμίσω κάτι στο gps πρώτα...

 

To προγραμμα θα το τρεξεις μια χαρα... αλλα μην περιμενεις αποτελεσματα ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ κινητο με ενσωματωμενο GPS να σου βγαλει αξιοπιστα αποτελεσματα...

ΟΛΑ τα κινητα εχουν δειγματοληψια των δοριφορων 1Hz. Αυτο σημαινει οτι καθε 1 δευτερολεπτο ανανεωνουν το στιγμα τους... καταλαβαινεις τι μπαχαλο μπορει να προκαλεσει αυτο σε μια πιστα...

Τα διαφορα μετρητηρια που διαβαζεις στα περιοδικα (τυπου vbox) εχουν ανω των 1 δεκτων (2,4 κλπ) πανω και παιζουν δειγματοληψια ~20φορες το δευτερολεπτο ο καθενας, ετσι εχουν ενα δειγμα περιπου 100φορες το δευτερολεπτο που και παλι ειναι συνδεδεμενα με το OBD του αυτοκινητου για τους απολυτους χρονους...

 

Γενικα, οποιοδηποτε htc κινητο με gps και αν παρεις για μετρησεις.... θα δουλεψει... αλλα θα απογοητευθεις με την αποκρηση του...

Link to comment
Share on other sites

To προγραμμα θα το τρεξεις μια χαρα... αλλα μην περιμενεις αποτελεσματα ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ κινητο με ενσωματωμενο GPS να σου βγαλει αξιοπιστα αποτελεσματα...

ΟΛΑ τα κινητα εχουν δειγματοληψια των δοριφορων 1Hz. Αυτο σημαινει οτι καθε 1 δευτερολεπτο ανανεωνουν το στιγμα τους... καταλαβαινεις τι μπαχαλο μπορει να προκαλεσει αυτο σε μια πιστα...

Τα διαφορα μετρητηρια που διαβαζεις στα περιοδικα (τυπου vbox) εχουν ανω των 1 δεκτων (2,4 κλπ) πανω και παιζουν δειγματοληψια ~20φορες το δευτερολεπτο ο καθενας, ετσι εχουν ενα δειγμα περιπου 100φορες το δευτερολεπτο που και παλι ειναι συνδεδεμενα με το OBD του αυτοκινητου για τους απολυτους χρονους...

 

Γενικα, οποιοδηποτε htc κινητο με gps και αν παρεις για μετρησεις.... θα δουλεψει... αλλα θα απογοητευθεις με την αποκρηση του...

 

Ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση... το μόνο παρήγορο είναι πως απ' ότι έχω διαβάσει το συγκρεκριμένο πρόγραμμα έχει κάποιον αλγόριθμο με τον οποίο ψιλοδιορθώνει αύτο το πρόβλημα...θα δούμε....:O

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ...

 

ευχαριστώ πολύ για το πρόγραμμα...(my mobile)

αλλα μπορείτε να με καθοδηγησετε στο να επιλέξω active sync

γιατί το κινητό συνδέετε συνέχεια σαν mass storage device...

 

Ευχαριστώ.

...Veni...Vidi...Vici...

Mia zwh thn exoume...glenthste ti...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Εχω ένα πρόβλημα με το διαμαντάκι μου και αφορά την διάρκεια της εργοστασιακής μπαταρίας...διαρκεί πάρα πολυ λίγο ρε παιδιά...κάθε μέρα το φορτίζω...μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να αγοράσω απο κάπου,κυρίως ελληνικό site,κάποια πιο καλή μπαταρία η οποία να διαρκεί περισσότερο?

 

Υπάρχει καμιά έξυπνη εφαρμογή που να έχει βγεί για το διαμαντάκι μας?

Ευχαριστώ!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια μου στα 2-3 παλικάρια εδω μέσα, που έχουν ακόμα την δύναμη να απαντάνε ξανά και ξανά στις ίδιες ερωτήσεις, απλά γιατί κανένας δεν έχει την διάθεση να ψάξει.

p.s τουλάχιστων μερικοί ξεκινάν με μια συγνώμη που ίσως να έχει ξαναειπωθεί το ίδιο θέμα.

 

Ύμαρτον πια, ψάξτε και λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Αμα περασω ενα τηλεφωνο στο κινητο (νεα επαφη), την επομενη φορα που θα το συνδεσω με το pc και το συχρονισω, θα μεταφερθει η επαφη στο Outlook?

 

Επισης, η επαφη outlook με την επαφη Sim, τι διαφορα εχει?

 

Thanks για την βοηθεια:)

Link to comment
Share on other sites

Αμα περασω ενα τηλεφωνο στο κινητο (νεα επαφη), την επομενη φορα που θα το συνδεσω με το pc και το συχρονισω, θα μεταφερθει η επαφη στο Outlook?

 

Επισης, η επαφη outlook με την επαφη Sim, τι διαφορα εχει?

 

Thanks για την βοηθεια:)

Αν ειναι επαφη outlook ναι.

Η επαφη της sim αποθηκευεται στη sim,εχει μηκος 14 χαρακτηρες και ενα μονο αριθμο,και ειναι προσβασιμη απο καθε συσκευη που τοποθετηται η sim.

Η επαφη outlook εχει πολυ μεγαλυτερο μηκος και πολλες λεπτομεριες(ονομα,επιθετο,οικια,εργασια,κινητο,email,κλπ) και αποθηκευται στο τηλεφωνο οποτε και υπαρχει μονο σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...