Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιζει mp3 παραλληλα με το destinator. Τρωει κοληματα ομως αν εχεις το destinator μπροστα. Ειδικα αν το εχεις σε δρομολογηση το προβλημα μεγαλωνει. Καθυστερει στην αλλαγη των κομματιων. Δεν χρειαζεται να προσθεσεις τιποτα για να παιζει το destinator στα ελληνικα. Δεν εχει σχεση η γλωσσα της συσκευης με την γλωσσα των προγραμματων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1)Έκανα register στο Pdaplaza.hu και έδωσα το ατομικό μου ΑΦΜ και φαίνεται να κάνουν την έκπτωση του ΦΠΑ έτσι και αλλιώς. Απλά ρωτάω αν γνωρίζει κανείς λεπτομέρειες. Επίσης, έχει χωριστά ερώτηση αν θέλω τιμολόγιο… Γνωρίζει κάποιος ακριβώς τη διαδικασία?

 

Αν θυμάμαι καλά δεν έχει ξεχωριστή επιλογή για τιμολόγιο, εφόσον το δήλωσες ζητάς invoice και είσαι οκ. Επίσης ο λογιστής είχε πει στον φίλο μου που έκανε την αγορά (διορθώστε με αν κάνω λάθος γιατί έχει περάσει καιρό και ίσως κάτι μου διαφεύγει) ότι για να είμαστε απολύτως νόμιμοι θέλει μια ξεχωριστή δήλωση στην εφορία ότι έχει γίνει αγορά προιόντος από ΕΕ, και να έχεις το δικαίωμα να πραγματοποιήσεις αγορά που γίνεται μέσω κάποιας διαδικασίας. Το ποσό φπα αφαιρείται από την αρχή, δεν είναι όπως από ελλάδα που το πληρώνεις και αφαιρείται μετά, έτσι σου στοιχίζει το mio 319 περίπου.Επειδή όμως το ποσό φπα είναι σχετικά μικρό δεν χάθηκε και ο κόσμος και να μην γίνει αυτή η διαδικασία...

 

Καλές αγορές.

mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την αγορά από PDAPlaza.com και μου χρέωσαν 325 με τα μεταφορικά. Η τιμή είναι κορυφαία και νομίζω δεν περιλαμβάνει το φόρο!

Ότι είναι να γίνει ας γίνει. Περιμένω…

YO!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την αγορά από PDAPlaza.com και μου χρέωσαν 325 με τα μεταφορικά. Η τιμή είναι κορυφαία και νομίζω δεν περιλαμβάνει το φόρο!

Ότι είναι να γίνει ας γίνει. Περιμένω…

 

όχι νομίζεις, πράγματι δεν περιλαμβάνει τον φόρο.

 

καλορίζικο !

mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή είμαι καινούργιος στην παρέα 8α η8ελα πρώτα να σας συγχαρώ για τη δουλειά που κάνετε και μετά να ρωτήσω και εγώ κάτι επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το p560 από το Pdaplaza.Από πιο site πρέπει να το αγοράσω? από το http://www.pdaplaza.hu η απο το pdaplaza.com? ευχαριστώ εκ των προτέρων:D:D
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή είμαι καινούργιος στην παρέα 8α η8ελα πρώτα να σας συγχαρώ για τη δουλειά που κάνετε και μετά να ρωτήσω και εγώ κάτι επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το p560 από το Pdaplaza.Από πιο site πρέπει να το αγοράσω? από το http://www.pdaplaza.hu η απο το pdaplaza.com? ευχαριστώ εκ των προτέρων:D:D

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά :)

 

αγόρασέ το από το .com..... από Ρουμανία θα έρθει έτσι και αλλιώς ;) (και εγώ απο εκεί το πήρα )

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά :)

 

αγόρασέ το από το .com..... από Ρουμανία θα έρθει έτσι και αλλιώς ;) (και εγώ απο εκεί το πήρα )

 

Αν δεν κάνω λάθος έρχεται από Ουγγαρία και όχι από Ρουμανία. Μικρή η διαφορά βέβαια! Σημασία έχει η χαμηλότερη τιμή :-)

 

Χρόνια Πολλά!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μερικές ερωτήσεις και από εμένα.

Την τρίτη θα πάω να το πάρω αλλά έχω μια απορία, κυκλοφορεί με 512mb και 1024mb rom?

Αν ξέρετε κανένα κατάστημά στην αθήνα που να το έχει και σε καλή τιμή θα ήταν ακόμη καλύτερα, εγώ έχω βρει τη microland με 269.

Link to comment
Share on other sites

το 560 με αγγλική rom έρχεται με 2GB rom...με ελληνική δεν ξέρω πόσο έχει. To 360 με αγγλική πρέπει να έχει 1GB...κοίτα στο pdaplaza.com
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα το site αυτο και το δινει με 1gb.

Το μονο προβλημα ειναι οτι θελω να ειναι απο αθηνα το μαγαζι.

Αν εχει καποιος υποψιν κανενα μαγαζι που να το εχει με την αγγλικη ρομ και 1gb μνημη....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι έτοιμος για παραγγελία, υπάρχει κανείς που να έχει συναντήσει πρόβλημα με κάρτα 8GB? Σκέφτομαι να πάρω την http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.555089 :)

 

Κανένα καλό addon για weather έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά για την βοήθειά τους σχετικά με την απορία μου για την εγκατάσταση του Destinator. Εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με την σύνδεση στο Internet είτε μεσω του ActiveSync είτε μέσω του wifi. Ενώ το PDA συνδέεται με το modem router USR 9108 ασυρματα δεν μου επιτρέπει το brownsing και μετά απο hard reset ακολουθώντας τον οδηγό της σύνδεσης. Σημειωτέον ότι έχω κάνει portforward στο router για μtorrent. θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεί κάποιος ποιος απο τους προσαρμογέις της κάρτας δικτύου στις ρυθμίσεις του wifi χρησιμοποιεί το PDA για την σύνδεσή του ώστε να του βάλω καρφωτές IP για να δοκιμάσω την τύχη μου. Απο ότι βλέπω οι αρχικές ρυθμίσεις του είναι αλλού για αλλού.

Και καλά με το wifi μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί δεν προχωράω σε browsing ενσύρματα μέσω του activesync? πιστεύω ότι εφόσον συνδέεται με το laptop μου λογικά δεν θα έπρεπε να έχει πρόβλημα έ;

 

Κάθε βοήθεια και γνώμη καλοδεχούμενη

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά :)

 

αγόρασε το από το .com..... από Ρουμανία θα έρθει έτσι και αλλιώς ;) (και εγώ απο εκεί το πήρα )[/QUO

 

 

 

ναι σε αυτό έχεις δίκιο αλλά το P560 to έχει στο http://www.pdaplaza.com/shop.php?id=737&subcatid=59 289 euro ενώ στο http://www.pdaplaza.hu/shop.php?id=2244&subcatid=130 το έχει 61200 Ft =243 euro.γνωρίζει κανένας τι γίνετε

 

 

χρόνια πολλά

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα mio p560 και επειδή θα ήθελα να το χρησιμοποήσω ως GPS στην μηχανή, θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει τρόπος να το συνδεσω μέσψ bluetooth με το κινητό μου (ΝΟΚΙΑ 6151) και το handsfree του (ασύρματο) ωστε να ακούω τις οδηγίες μέσα στο κράνος ; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό addon για weather έχουμε?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ, είναι σχεδόν όλα μαζεμένα και τα παιδιά έχουν γράψει ενδιαφέροντα πράγματα.

 

Γενικά βρείτε περισσότερα πράγματα σχετικά με software εκεί παρά στο θέμα της κάθε συσκευής. ;)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω ένα mio p560 και επειδή θα ήθελα να το χρησιμοποήσω ως GPS στην μηχανή, θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει τρόπος να το συνδεσω μέσψ bluetooth με το κινητό μου (ΝΟΚΙΑ 6151) και το handsfree του (ασύρματο) ωστε να ακούω τις οδηγίες μέσα στο κράνος ; :wacko:

 

Χλωμό το βλέπω... :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Μία ερώτηση μόνο.

Η ελληνική έκδοση των WM6.0 του 560 έχει στις ρυθμίσεις εναλλαγή μεταξύ ελληνικών και αγγλικών όπως για παράδειγμα στα HTC?

 

Αν έχει ήδη απαντηθεί συγγνώμη αλλα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Μία ερώτηση μόνο.

Η ελληνική έκδοση των WM6.0 του 560 έχει στις ρυθμίσεις εναλλαγή μεταξύ ελληνικών και αγγλικών όπως για παράδειγμα στα HTC?

 

Αν έχει ήδη απαντηθεί συγγνώμη αλλα... :rolleyes:

 

πας εναρξη ρυθμισεις τοπικες ρυθμισεις και διαλεγεις γλωσσα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

πας εναρξη ρυθμισεις τοπικες ρυθμισεις και διαλεγεις γλωσσα.

 

Ευχαριστώ πολύ..

Αυτό ήθελα, αλλά δεν ήξερα αν έχουν διαθέσιμη την επιλογή στην ελληνική έκδοση των mio

Με αυτόν τον τρόπο σου αλλάζει γλώσσα και στα μενού, έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά το P360 αλλά θέλω να ρωτήσω δυο πράγματα.

Απο μνήμη ξεκινά με 29.4 στο storage και 39.5 στο program, είναι φυσιολογικό τα νούμερα γιατί μου φαίνονται λίγα (λέει 15mb in use χωρίς να τρέχει κανένα πρόγραμμα).

Και δεύτερον πως κάνω soft reset γιατί καμιά οπή να μπαίνει η γραφίδα δεν βλέπω.:D

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα mio p560 και επειδή θα ήθελα να το χρησιμοποήσω ως GPS στην μηχανή, θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει τρόπος να το συνδεσω μέσψ bluetooth με το κινητό μου (ΝΟΚΙΑ 6151) και το handsfree του (ασύρματο) ωστε να ακούω τις οδηγίες μέσα στο κράνος ; :wacko:

 

Κοιτα 2 σελιδες πισω το μηνυμα 1012.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ..

Αυτό ήθελα, αλλά δεν ήξερα αν έχουν διαθέσιμη την επιλογή στην ελληνική έκδοση των mio

Με αυτόν τον τρόπο σου αλλάζει γλώσσα και στα μενού, έτσι δεν είναι?

 

Όχι, δεν είναι έτσι...εχώ πχ έχω ελληνικό localization (όλες οι ρυθμίσεις, ώρα, νόμισμα, μορφή ημερομηνίας στα ελληνικά πρότυπα) αλλά το περιβάλλον (μενού κλπ) είναι αγγλικό.

 

Για ελληνικό περιβάλλον θέλεις είτε ελληνική ROM είτε εξελληνισμένο περιβάλλον μέσω επιπρόσθετου προγράμματος.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι έτσι...εχώ πχ έχω ελληνικό localization (όλες οι ρυθμίσεις, ώρα, νόμισμα, μορφή ημερομηνίας στα ελληνικά πρότυπα) αλλά το περιβάλλον (μενού κλπ) είναι αγγλικό.

 

Για ελληνικό περιβάλλον θέλεις είτε ελληνική ROM είτε εξελληνισμένο περιβάλλον μέσω επιπρόσθετου προγράμματος.

 

Ναι στην αγγλική ROM ισχύει αυτό ακριβώς.

Εγώ αυτό που εννοώ είναι αν η Ελληνική ROM έχει ρύθμιση για full αγγλικό περιβάλλον :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...