Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!Μια ερωτηση θα ήθελα να κάνω έχοντας διαβάσει τα προηγούμενα θέματα στο forum.Ακόμη δεν έχω συγχρονίσει τη συσκευή μου με το pc με την activesync αλλά έχω διαβάσει οτι πολλοί απο όσους το έχουν κάνει έχουν προβλήματα(το pda ανοίγει μόνο του οποτε γουστάρει;) ).Οπότε σκέφτομαι μήπως δεν το προσπαθήσω να το συγχρονίσω τελικά μιας που ωσ τωρα σε μένα δεν παρουσιάζει κανενα τέτοιο πρόβλημα..θε ήθελα πολυ ν ακούσω τη γνώμη σας σ αυτό!!!
Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά με το Resco Explorer γιατί με τον default explorer που έχει η συσκευή θα παιδευτείς πολύ περισσότερο.

μόνο με Resco από εποχές Ρ350....:):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά

Σχετικά με το ανάμα της συσκευής και του email μου στην mio πριν 2 μήνες πήρα σήμερα την παρακατων απάντηση

 

 

===================

Dear LEONIDAS,

 

 

Currently, the device need to be returned for flashing to another ROM Image version . Needs to be booked for repair

 

 

 

Ευχαριστούμε που λάβατε το χρόνο να επικοινωνήσετε μαζί μας.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Demetris

 

Mio Technology Technical Support Team

 

 

 

Εχει παρει το μάτι σας να κυκλοφορέι καμμιά νεότερη ROM? τί μας λένε αυτοί?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να δω ένα αρχειο στο power point γύρω στα 38mb και μου λέει ότι η παρουσίαση θα κλείσει επειδή δεν υπάρχει αρκετή μνήμη και μου λέει να πάω στις ρυθμίσεις να κλείσω προγράμματα. Όμως δεν έχω κανένα προγραμμα ανοιχτο.(χρησιμοποιώ το magic button). Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε να το ανοίξεις μετά από soft reset. Εάν και τότε δεν σου το ανοίγει... το αρχείο σου είναι πολύ μεγάλο για τις δυνατότητες της συσκευής σου! :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το ανοίξεις μετά από soft reset. Εάν και τότε δεν σου το ανοίγει... το αρχείο σου είναι πολύ μεγάλο για τις δυνατότητες της συσκευής σου! :O

Τελικά έφταιγε το γεγονος ότι ήταν σε μορφή .pptx (office 2007). Το άλλαξα και ειναι ok

Link to comment
Share on other sites

Θα επαναλάβω το ερώτημα που έκανα σε προηγούμενο post μήπως τώρα μου απαντήσει καποιος;)

έχοντας διαβάσει τα προηγούμενα θέματα στο forum.Ακόμη δεν έχω συγχρονίσει τη συσκευή μου με το pc με την activesync αλλά έχω διαβάσει οτι πολλοί απο όσους το έχουν κάνει έχουν προβλήματα(το pda ανοίγει μόνο του οποτε γουστάρει ).Οπότε σκέφτομαι μήπως δεν το προσπαθήσω να το συγχρονίσω τελικά μιας που ωσ τωρα σε μένα δεν παρουσιάζει κανενα τέτοιο πρόβλημα..θε ήθελα πολυ ν ακούσω τη γνώμη σας σ αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα επαναλάβω το ερώτημα που έκανα σε προηγούμενο post μήπως τώρα μου απαντήσει καποιος;)

έχοντας διαβάσει τα προηγούμενα θέματα στο forum.Ακόμη δεν έχω συγχρονίσει τη συσκευή μου με το pc με την activesync αλλά έχω διαβάσει οτι πολλοί απο όσους το έχουν κάνει έχουν προβλήματα(το pda ανοίγει μόνο του οποτε γουστάρει ).Οπότε σκέφτομαι μήπως δεν το προσπαθήσω να το συγχρονίσω τελικά μιας που ωσ τωρα σε μένα δεν παρουσιάζει κανενα τέτοιο πρόβλημα..θε ήθελα πολυ ν ακούσω τη γνώμη σας σ αυτό!!!

 

ενταξει ειναι αληθεια πως ανοιγει μερικες φορες (σ εμενα πολυ σπανια) απο μονο του, ομως αυτο δεν ειναι ιδιεταιρο προβλημα, μιας και οπως ανοιγει ξανακλεινει, δεν ειναι κατι τοσο τραγικο, ωστε να πω πως δεν θα το συγχρονισω με τον υπολογιστη, (αυτο το τελευταιο ειναι αδιανοητο για μενα) προσωπικα δε νομιζω πως αξιζει να εχει καποιος μια τετοια συσκευη χωρις να τη συνδεει στον υπολογιστη, αλλα τελος παντων αυτο ειναι προσωπικη υποθεση του καθενα, αναλογα με τις απαιτησεις του.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ειναι αληθεια πως ανοιγει μερικες φορες (σ εμενα πολυ σπανια) απο μονο του, ομως αυτο δεν ειναι ιδιεταιρο προβλημα, μιας και οπως ανοιγει ξανακλεινει, δεν ειναι κατι τοσο τραγικο, ωστε να πω πως δεν θα το συγχρονισω με τον υπολογιστη, (αυτο το τελευταιο ειναι αδιανοητο για μενα) προσωπικα δε νομιζω πως αξιζει να εχει καποιος μια τετοια συσκευη χωρις να τη συνδεει στον υπολογιστη, αλλα τελος παντων αυτο ειναι προσωπικη υποθεση του καθενα, αναλογα με τις απαιτησεις του.

 

Ναι συμφωνώ οτι πρέπει να συγχρονίζεται με τον υπολογιστή η συσκευή αλλά δε μπορεί να γίνει το ίδιο μέσω τησ κάρτας?(είμαι ψιλοάσχετος μ αυτά γι αυτο ρωταω..απλά πιστεύω ότι αρχεία μεταφέρονται κι έτσι οπότε γιατί να ρισκάρει καποιος να ανοίγει όποτε θέλει η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα αν θα μπορούσε να μου απαντήσει κάποιος.Γιατί ενώ η flash memory υποτιθεται οτι είναι 512mb οταν την ελέγχω απ τη συσκευή λέει 390?Μήπως τα windows καταλαμβάνουν το χώρο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι συμφωνώ οτι πρέπει να συγχρονίζεται με τον υπολογιστή η συσκευή αλλά δε μπορεί να γίνει το ίδιο μέσω τησ κάρτας?

 

Poias kartas?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορά στην κάρτα ενοώ την sd..Αντί να συγχρονίσω τη συσκευή με το Pc με activesync περνάω τα προγράμματα που θέλω στην κάρτα κατευθείαν απ το pc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Μια ερωτηση θα ήθελα να κάνω έχοντας διαβάσει τα προηγούμενα θέματα στο forum.Ακόμη δεν έχω συγχρονίσει τη συσκευή μου με το pc με την activesync αλλά έχω διαβάσει οτι πολλοί απο όσους το έχουν κάνει έχουν προβλήματα(το pda ανοίγει μόνο του οποτε γουστάρει;) ).Οπότε σκέφτομαι μήπως δεν το προσπαθήσω να το συγχρονίσω τελικά μιας που ωσ τωρα σε μένα δεν παρουσιάζει κανενα τέτοιο πρόβλημα..θε ήθελα πολυ ν ακούσω τη γνώμη σας σ αυτό!!!

 

 

Άλλο θέμα το "ανοίγει μόνη της η συσκευή" και άλλο θέμα να "συγχρονίσεις τη συσκευή με το PC μέσω ActiveSync" Τι διαδικασία κάνεις για να συγχρονίσεις τη συσκευή με το PC? Για πές μας βήμα βήμα γιατί δεν είναι και τόσο δύσκολο.

Απλά να αναφέρω ότι σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να παίξει ρόλο το Antivirus ή to Internet security. π.χ. Σε PC με Kaspersky Int. Sec. δεν μπορούσε να συγχρονίσει μέχρι που απενεργοποιήσαμε για λίγο το Kaspersky και μετά συγχρόνισε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

sorry τωρα π τα διαβαζω εκανα λαθος οσον αφορα τα χαρακτηριστικα,δεν ξερω αν το κανα εγω ή το σιτε π ειχα δει τοτε..

 

παιδες πριν απο 4 μερες το πηρα απο το 427 μαζι με το mio map v3 243E

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορά στην κάρτα ενοώ την sd..Αντί να συγχρονίσω τη συσκευή με το Pc με activesync περνάω τα προγράμματα που θέλω στην κάρτα κατευθείαν απ το pc

πρωτον με τον τροπο αυτο μπορεις να περασεις μονο προγραμματα που ειναι ετοιμα για εγκατασταση με το διαχειριστη αρχειων (cab)

δευτερο με το συγχρονισμο δεν περνας προγραμματα αλλα μεσω του active syng, με το συγχρονισμο συγχρονιζεις (outlook) π.χ. επαφες εργασιες ημερολογιο σημειωσεις κ.α. και επειδη δεν ειμαι και ιδιεταιρα γνωστης ας συμπληρωσει-διορθωσει αν θελει και καποιος αλλος.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

πρωτον με τον τροπο αυτο μπορεις να περασεις μονο προγραμματα που ειναι ετοιμα για εγκατασταση με το διαχειριστη αρχειων (cab)

δευτερο με το συγχρονισμο δεν περνας προγραμματα αλλα μεσω του active syng, με το συγχρονισμο συγχρονιζεις (outlook) π.χ. επαφες εργασιες ημερολογιο σημειωσεις κ.α. και επειδη δεν ειμαι και ιδιεταιρα γνωστης ας συμπληρωσει-διορθωσει αν θελει και καποιος αλλος.

 

Ευχαριστώ πολύ για τισ απαντήσεις σας.Η αλήθεια είναι οτι ούτε εγώ είμαι γνώστης γι αυτ'ό ρωτάω μπας και μάθω περισσοτερα ;)

Με την καρτα οντως περνάω προγραμματα σε ψαβ καθι διαφορα άλλα..πχ πλοηγούς.Η αλήθεια είναι οτο ούτε εγώ ξέρω αν περναν οι επαφέσ απο το pc στη συσκευή μέσω κάρτας..

Είπα πριν για το προβλημα οτι ανοιγει η συσκευη μονη της αφου την εχεις συγχρονίσει καπιοεσ φορες γιατθι αυτο διάβασα απο προηγούμενα posts..Εμενα ακομη ευτύχως δε μου εχει παρουσιάσει τλετοιο πρόβλημα αλλά δεν έχω χρησιμοποιήσει την activesync

Link to comment
Share on other sites

Nai... exei apodeixthei poly aksiopisto! Kalws na sou erthei ;)

 

Re paidia omws me thn eggyhsh ti paizei apo tetoia magazia tou ekswterikou? Mipws kalytera na to paroume apo play247?

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Re paidia omws me thn eggyhsh ti paizei apo tetoia magazia tou ekswterikou? Mipws kalytera na to paroume apo play247?

η εγγύηση καλύπτει συσκευές που αγοράζονται απο Ευρωπαϊκή Ένωση και χρησιμοποιούνται στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Οπότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Το 560 διαθέτει backup battery; Κι αν όχι, πως κρατάει τα δεδομένα όταν εξαντληθεί η κύρια;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Το 560 διαθέτει backup battery; Κι αν όχι, πως κρατάει τα δεδομένα όταν εξαντληθεί η κύρια;

 

με μνήμη flash

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...