Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά πρέπει να έφταιγε το pocket plus. Θα ήθελα να σας ρωτήσω επίσης ποιον browser χρησιμοποιήτε γιατί εγώ χρησιμοποιώ τον opera 9.5 και δεν μπορώ να μπω στο λογαριασμό μου στο gmail πράγμα που κανωμε τον internet explorer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

thanx για το μύνημά σου καταρχάς..

 

Επειδη εγώ ειμαι επαρχία ( Κρητη )...

και γω δεν ψήνομαι να στέλνω δέματα με τη συσκευή. δε θα "βρούμε" πουθενά το romάκι να το περάσουμε μόνοι μας? (πάλι δεν το γλιτώνουμε το hard reset αλλα γλιτώνουμε το πήγαινέλα

 

treelooos κάνε την ερώτησή σου στο σωστό τόπικ ή ψάξε σε άλλο σημείο του φόρουμ γιατι η ερώτησή σου και το πρόβλημά σου δεν αφορά την συγκεκριμένη συσκευή..

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

thanx για το μύνημά σου καταρχάς..

 

 

και γω δεν ψήνομαι να στέλνω δέματα με τη συσκευή. δε θα "βρούμε" πουθενά το romάκι να το περάσουμε μόνοι μας? (πάλι δεν το γλιτώνουμε το hard reset αλλα γλιτώνουμε το πήγαινέλα

 

treelooos κάνε την ερώτησή σου στο σωστό τόπικ ή ψάξε σε άλλο σημείο του φόρουμ γιατι η ερώτησή σου και το πρόβλημά σου δεν αφορά την συγκεκριμένη συσκευή..

 

Αυτό ειναι το θέμα να βρούμε την rom αλλα που?

και το θεμα ειναι το πήγε κανεις γι αυτό και εφτιαξε?

Εδω ειναι το θεμα θα στρώσει?

 

Εγω το εχω 3 μήνες και ξέρεις και τι αλλο εχει?

Οταν ειναι σβηστό και το εχεις στον ηλιο υπο γωνία βλέπεις κατι μικρά σημαδακια σε ολη την οθονη σαν πιτσιλιες αλλά εγω δεν εχω κανει τίποτε, το προσεχω πολύ αλλά δεν το παρατήρησα. Παρα πολυ μετα το ειχα στο αμάξι με το destinator και σε καποια φάση που επεφτε το φως υπό καποια γωνια βλέπω κατι σαν πιτσιλιές απειροελάχιστες και τρελάθηκα

Οταν ειναι ομως με την οθόνη on δεν βλέπεις τίποτε

 

Αυτό τώρα τι εγγυηση και τι να τους πεις

Link to comment
Share on other sites

Ποιο όνομα χρησιμοποιεί για να εμφανίσει στις άλλες συσκευές όταν το εντοπίζουν μέσω bluetooth; Το όνομα συσκευής (μέσα από μενού Ρυθμίσεις > Πληροφορίες) ή το όνομα κατόχου;

Στην αρχή εμένα έβγαζε το όνομα συσκευής, αυτό δηλαδή που βγάζει και στο ActiveSync. Μετά το άλλαξε όμως και βγάζει το όνομα κατόχου και δε θέλω κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα. Είμαι σε αναζήτηση PPC phone και μία από τις συσκευές που βολιδοσκοπώ είναι το P560.

Γι' αυτό θα ήθελα να με πληροφορήσετε πού μπορώ να βρω το pdf manual του.

Επίσης θα ήθελα να ξέρω το SAR της συσκευής, το οποίο θεωρώ υψίστης σημασίας, μετά το κάζο με το Ν82.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :bow:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το P560 δεν είναι PPC Phone είναι μόνο PPC και δεν έχει SAR! Πρέπει να αναζητήσεις άλλη συσκευή.... Συνεπώς δεν σου χρειάζεται το manual.....
Link to comment
Share on other sites

Το P560 δεν είναι PPC Phone είναι μόνο PPC και δεν έχει SAR! Πρέπει να αναζητήσεις άλλη συσκευή.... Συνεπώς δεν σου χρειάζεται το manual.....

 

Τόσο άσχετος, φαντάσου. :O

Θενξ anyway. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Oi epiloges einai polles pleon.

 

Pes mas tis zitas kai de tha dyskolefteis na breis afto pou psaxneis.

 

Βασικά δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω σ' αυτό το θέμα ή να ανοίξω κάποιο άλλο για αναζήτηση συσκευής. Ψάχνω κάποιο PPC με προσιτή σχετικά τιμή (μέχρι 450 Ευρώ, αν είναι κάτι αρκετά καλό ίσως να ανεβώ και στα 500). Απαραίτητα στοιχεία το χαμηλό SAR, αξιοπρεπείς επιδόσεις σε ταχύτητα και multitasking, καλό GPS, WiFi και αξιοπρεπής αυτονομία. Οι επιδόσεις της κάμερας δε με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα, δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Βασικά είμαι άσχετος με την πλατφόρμα PPC/WinMobile, είμαι συνηθισμένος στα Symbian (το τηλέφωνο που έχω τώρα είναι το Nokia Ν82, αλλά είμαι απογοητευμένος από το SAR). Για να πάρετε μια ιδέα, κάτι σαν το ΕΤΕΝ Χ600 θα ήταν πολύ καλό, αλλά έχω αμφιβολίες για την ποσότητα της RAM. Φτάνουν τα 64ΜΒ για συνηθισμένες εργασίες όπως χρήση του Destinator, ή η ταυτόχρονη ακρόαση μουσικής με επεξεργασία εγγράφων κλπ;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. Συγγνώμη αν δεν είναι το κατάλληλο thread. :O

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω σ' αυτό το θέμα ή να ανοίξω κάποιο άλλο για αναζήτηση συσκευής.
Πρέπει να ανοίξεις κάποιο άλλο για αναζήτηση συσκευής. Δεν έχω ιδέα τι είναι το SAR, ούτε και θέλω να μάθω.
TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βασικά δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω σ' αυτό το θέμα ή να ανοίξω κάποιο άλλο για αναζήτηση συσκευής. Ψάχνω κάποιο PPC με προσιτή σχετικά τιμή (μέχρι 450 Ευρώ, αν είναι κάτι αρκετά καλό ίσως να ανεβώ και στα 500). Απαραίτητα στοιχεία το χαμηλό SAR, αξιοπρεπείς επιδόσεις σε ταχύτητα και multitasking, καλό GPS, WiFi και αξιοπρεπής αυτονομία. Οι επιδόσεις της κάμερας δε με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα, δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Βασικά είμαι άσχετος με την πλατφόρμα PPC/WinMobile, είμαι συνηθισμένος στα Symbian (το τηλέφωνο που έχω τώρα είναι το Nokia Ν82, αλλά είμαι απογοητευμένος από το SAR). Για να πάρετε μια ιδέα, κάτι σαν το ΕΤΕΝ Χ600 θα ήταν πολύ καλό, αλλά έχω αμφιβολίες για την ποσότητα της RAM. Φτάνουν τα 64ΜΒ για συνηθισμένες εργασίες όπως χρήση του Destinator, ή η ταυτόχρονη ακρόαση μουσικής με επεξεργασία εγγράφων κλπ;

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=159610

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω ιδέα τι είναι το SAR, ούτε και θέλω να μάθω.

 

Μονάδα μέτρησης της ακτινοβολίας και θα έπρεπε να θέλεις να μάθεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το 560 τα πάει καλά με αυτονομία, με διαθέσιμη αποθηκευτική μνήμη αν πάρεις με αγγλική rom τα 2 GB είναι αρκετά, και σαν επιδόσεις, ο 400αρης επεξεργαστής είναι καλός αλλά υπάρχουν και μηχανήματα με 600αρηδες..( βλεπε ΗΡ μεριά). Αν θες και GPS απαραιτήτως είναι καλή λύση, εκτός αν καταφύγεις σε λύση ΗΡ με εξωτερικό δέκτη GPS BT. Για τα ΕΤΕΝ εχω ακούσει και διαβάσει καλά λόγια ειδικά για το δέκτη GPS αλλά με χαλάει ότι έχουν μικρότερη οθόνη (2.8" αντί για 3.5" που έχουν τα PDA). βέβαια με ένα ΕΤΕΝ καλύπτεις και τη χρήση του κινητού, και με την κατάλληλη σύνδεση είσαι online όπου και να είσαι...εξαρτάται τι σε ενδιαφέρει.:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, κατοχος του ΜΙΟ P360, αν και διαβασα σχεδον ολες τις σελιδες του τοπικ αυτου, δεν μπορεσα να βρω τιποτα για το απο που μπορω να κατεβασω καποιο πτογραμμα πλοηγησης (κατα προτιμηση το destinator 7) και χαρτες (ενδειαφερομαι για ελλαδα και δυτικη ευρωπη).

 

Επειδη δεν αναφερομαι σε γνησια προγραμματα και ισως να απaγορευεται απο το forum ayto να εμφανιζονται δημοσια αυτες οι πληροφοριες που ζητω, οποιος μπορει να με βοηθησει ας μου στειλει pm.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διαβασα ολα τα σχολεια για το mio560 γιατι θελω να το παρω...

το βρηκα 300 ευρω απο eshop,

αλλα τελικα αξιζει το ολο πραμα?????

βεβαια καλυτερα να ειχε κ τη λειτουργια κινητου....αλλα....

παρακαλω αμεση απαντηση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατ' αρχή καλησπέρα. Είμαι νέος στο χώρο και έχω κάποιες απορίες. Έχω το Mio to 560 και έχω παραγγείλει και τους χάρτες για δυτική ευρώπη. Απ' ότι είδα αυτοί είναι σε ένα SD 1GB. Πως μπορώ να τους μεταφέρω σε μεγαλύτερο SD που να δουλεύει και παράλληλα να έχω περισσότερο αποθηκευτικό χώρο?? Διότι από ένα C520 που έχω οι χάρτες που περιλαμβάνουν την Ελλάδα δεν μεταφέρονται σε μεγαλύτερο SD. :O
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατ' αρχή καλησπέρα. Είμαι νέος στο χώρο και έχω κάποιες απορίες. Έχω το Mio to 560 και έχω παραγγείλει και τους χάρτες για δυτική ευρώπη. Απ' ότι είδα αυτοί είναι σε ένα SD 1GB. Πως μπορώ να τους μεταφέρω σε μεγαλύτερο SD που να δουλεύει και παράλληλα να έχω περισσότερο αποθηκευτικό χώρο?? Διότι από ένα C520 που έχω οι χάρτες που περιλαμβάνουν την Ελλάδα δεν μεταφέρονται σε μεγαλύτερο SD. :O

 

Δεν ξέρω αν γίνεται, αλλά σε περίπτωση που δεν γίνεται, μπορείς να χρησιμοποιείς την κάρτα με τους χάρτες όταν χρησιμοποιείς το πρόγραμμα πλοήγησης και να την αλλάζεις με κάποια άλλη σε όλες τις άλλες περιπτώσεις.

 

Δεν είναι πολύ πρακτικό, το ξέρω, αλλά σίγουρα θα σου δουλέψει. Επιπλέον έχεις μικρότερες πιθανότητες να χάσεις όλα σου τα δεδομένα (χάρτες + ό,τι άλλο έχεις βάλει στην μεγαλύτερης χωρητικότητας κάρτα) αφού σε περίπτωση βλάβης/απώλειας της μιας κάρτας τουλάχιστον σου μένουν τα δεδομένα της άλλης. :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και παλι,σαν καινουργιος χρηστης Μιο P360 επανερχομαι με μια ακομη ερωτηση. Εχω εγκταστασει το Coreplayer στην συσκευη μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος (ανοιγει σχεδον τα παντα:)) αλλα δεν εχω καταφερει να παιζω ταινιες και να εμφανιζονται απο κατω οι υποτιτλοι. Ξeρετε καpοιον media player, που να αμφανιζει και υποτιτλους ή δεν αξιζει να ψαχνομαι γιατι και σε περιπτωση που υπαρχει δεν θα διαβαζονται λογω μεγεθους οθονης?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και παλι,σαν καινουργιος χρηστης Μιο P360 επανερχομαι με μια ακομη ερωτηση. Εχω εγκταστασει το Coreplayer στην συσκευη μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος (ανοιγει σχεδον τα παντα:)) αλλα δεν εχω καταφερει να παιζω ταινιες και να εμφανιζονται απο κατω οι υποτιτλοι. Ξeρετε καpοιον media player, που να αμφανιζει και υποτιτλους ή δεν αξιζει να ψαχνομαι γιατι και σε περιπτωση που υπαρχει δεν θα διαβαζονται λογω μεγεθους οθονης?

φίλε τέτοιο πράγμα δεν παίζει ακόμα...η μόνη λύση pocket DivX Encoder για να μικρύνεις την ταινία στα 320x240 (παίζει σαφώς καλύτερα) και να "πετάξεις" τους υπότιτλους πάνω στο video....:)

Link to comment
Share on other sites

Τις ταινιες τις "μικραινω" με το ImTOO, πριν τις περασω στο ΜΙΟ, και περναω και το αρχειακι με τους υποτιτλους, στον ιδιο φακελο που περιεχει τα 2 αρχεια (ταινια+υποτιτλους), αλλα το CorePlayer προφανως δεν τα διαβαζει οπως στον συμβαινει με τα αλλα media player που εχω στο "home pc"... Αυτο που γραφεις νατους "πεταξω" πανω στο video, πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

με το pocket divx encoder γίνεται αυτή η δουλειά....και μικραίνει σε διαστάσεις και ενσωματώνει υπότιτλους στην ταινία.:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...