Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση:

Το 560 διαθέτει backup battery; Κι αν όχι, πως κρατάει τα δεδομένα όταν εξαντληθεί η κύρια;

 

DEN EXEI TETOIA PROVLIMATA TO 560!!!!..ta parapano aforoysan palaioteres syskeves.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε,

 

Εχω ενα ΜΙΟ560 αλλα δεν μπορω να λειτουργήσω το wifi. Με USB συνδέεται κανονικά. Την MAC address που την βρήκες? Βρήκα μλια στο eUtility BT MAC Address. Αυτή είναι? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερώτηση:

Το 560 διαθέτει backup battery; Κι αν όχι, πως κρατάει τα δεδομένα όταν εξαντληθεί η κύρια;

 

Αυτό που αναφέρεις είναι πρόβλημα που είχαν τα WM2003SE Τώρα πια τα τελευταία χρόνια με τα WM5 και WM6 τα έχουμε ξεχάσει αυτά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρέ παιδιά προσπαθώ να επικοινωνήσω με το service της ΜΙΟ στο 210 5197500 ολο μιλάει, στην αναμονη, περίμενα μεχρι και 30 λεπτα αναμονή, επεσε η γραμμή μετά, πέρνω από Κρήτη , ετσι γίνεται πάντα?

Τους θέλω για τα ανάματα του 560 μου εστειλε η ΜΙΟ email να το πάω εκέι για αναβάθμηση του image λει

Αυτά

Αν ητανε σωστοί επρεπε να βγαζανε το image να το περασει ο καθένας

Link to comment
Share on other sites

Αν ητανε σωστοί επρεπε να βγαζανε το image να το περασει ο καθένας
γιατί αν είσαστε όλες σας σωστές, δε θα υπήρχαν άνδρες μες τις φυλακές, γιατί αν είσαστε όλες σας σωστές, δε θα μετρούσαμε ατελείωτες πληγές..
TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μου εσπασαν το αμάξι εξω απο το Mall και μου έκλεψαν to PDA μου και κατι αλλα 1500 εθροσ συνολικά, αύριο αγοράζω το Μιο 560 και θα ήθελα ως experts να μου προτεινετε μια καλή εργονομικη και αξιοπιστη βεντούζα καθώς και το απο που αξιζει να την αγοράσω για να μην με γδύσουν γιατι είδα τρελές τιμές.

Επίσης διαθέτει μεσα στο κουτί του ΜΙΟ560 φορτιστή αυτοκινήτου ή και αυτον τον αγοράζω εξτρα?

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Katarxin file mou perastika gia ti zimia pou sou ekana oi alites.

 

Oson afora afta pou zitas... perilambanontai sto paketo tis syskevis.

 

Ευχαριστω πολύ. Μάλλον πρεζάκι θα ήταν ή βαλτός απο το Πάρκινγκ του Mall.

Παρατήρησα ότι το Play 247 έχει 2 εκδόσεις γαι το Μιο 560. Μια με μνήμη Rom 2048 και μία με 512. Το site της Μιο το έχει μόνο με 512, έχουν κάνει αναβάθμιση μόνοι τους στο play 247? Αξίζουν τα έξτρα 50 ευρώ για να βάλω μνήμη 2048 και τί καλύτερο θα έχω αν το κάνω? πχ δεν θα κολάει αν βάλω πολλα προγράματα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ολους και ειδικά τον Athanaso77 που συμβάλλει τόσο πολυ στο να βοηθάει και να ανοίγει τα μάτια πολλών σε πολλα forum.

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Exoun bgei 2 ekdoseis. Afti me ta 512MB exei elliniko menu kai afti me ta 2048 einai me to aggliko menu. Egw tha epairna sigoura afto me tin megalyteri ROM mias kai einai simantikos o extra xwros apothikefsis mesa sti kentriki mnimi alla kai epeidi protimw to aggliko menu apo to metafrasmeno elliniko. Den exei na kanei me parembasi tou play247.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρέ παιδιά εχει μιλήσει κανείς τηλεφωνικά με το service 210 5197500?

Εχουν τηλεφωνητή, παρακαλώ περιμένετε...... και τίποτε .

Εχω πάρει 3 φορές τηλέφωνο και περίμενα μεχρι και 30 λεπτα και μετα το εκλεισα καθ΄οτιν υπεραστικό, ειμαι απο Χανιά

 

Για πες τε μου?

Link to comment
Share on other sites

Βρέ παιδιά εχει μιλήσει κανείς τηλεφωνικά με το service 210 5197500?

Εχουν τηλεφωνητή, παρακαλώ περιμένετε...... και τίποτε .

Εχω πάρει 3 φορές τηλέφωνο και περίμενα μεχρι και 30 λεπτα και μετα το εκλεισα καθ΄οτιν υπεραστικό, ειμαι απο Χανιά

 

Για πες τε μου?

εγώ δεν έχω επιχειρήσει επικοινωνία με τη mio ούτε με το service..:(

Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν απο λίγες μέρες hard reset στο P560 για να φύγει η σαβούρα που είχε μαζευτει και όλα πήγαν μια χαρά.

Σήμερα προσπαθώ απο το πρωί να ξανακάνω, αλλά γίνεται μόνο Soft Reset. Καμια ιδέα παιδιά?

 

Ακυρο. Το πρόβλημα λύθηκε. Το stick έπρεπε όχι μόνο να είναι προς τα πάνω, αλλά και πατημένο.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν απο λίγες μέρες hard reset στο P560 για να φύγει η σαβούρα που είχε μαζευτει και όλα πήγαν μια χαρά.

Σήμερα προσπαθώ απο το πρωί να ξανακάνω, αλλά γίνεται μόνο Soft Reset. Καμια ιδέα παιδιά?

 

Ακυρο. Το πρόβλημα λύθηκε. Το stick έπρεπε όχι μόνο να είναι προς τα πάνω, αλλά και πατημένο.

σίγουρα? οτι πρέπει να το κρατάς πάνω καθόλη τη διάρκεια του on off το ξέρω, αλλά για το πάτημα δεν ήξερα τπτ...όταν έκανα και εγώ hard reset το κρατούσα πάνω....

Link to comment
Share on other sites

Paidia agorasa ki egw to P560 kai mexri stigmhs pane sxetika kala ta pragmata. Ithela apla na rwthsw, otan leitourgei to destinator giati sbhnei h othonh meta apo 3 lepta? Einai logw ths eksikonomhshs mpatarias, ki an nai prepei ypoxrewtika ba balw th rythmisi na mhn kleinei pote gia na paizei to destinator? Afou trexei programma giati kleinei?
''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Paidia agorasa ki egw to P560 kai mexri stigmhs pane sxetika kala ta pragmata. Ithela apla na rwthsw, otan leitourgei to destinator giati sbhnei h othonh meta apo 3 lepta? Einai logw ths eksikonomhshs mpatarias, ki an nai prepei ypoxrewtika ba balw th rythmisi na mhn kleinei pote gia na paizei to destinator? Afou trexei programma giati kleinei?

δε σβήνει η οθόνη μόνο αν είσαι σε δρομολόγηση (πλοήγηση)...αν απλά το έχεις ανοιχτό για να βλέπεις που είσαι σβήνει, για εξοικονόμηση ενέργειας όπως λες..;)

Link to comment
Share on other sites

δε σβήνει η οθόνη μόνο αν είσαι σε δρομολόγηση (πλοήγηση)...αν απλά το έχεις ανοιχτό για να βλέπεις που είσαι σβήνει, για εξοικονόμηση ενέργειας όπως λες..;)

 

Paidia to ksanatsekara simera! Eimai se plohghsh kai sbhnei h Othonh!! Ebgala kai thn rythmish gia eksikonomhsh energeias kai pali sbhnei!!! Mipws exei problima h exw ksexasei kapoia rythmish???

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Poio programma ploigisis xrisimopoieis kai poia ekdosi syskegkrimena?

 

Eixa agorasei to destinator PN teleytaia ekdosh apriliou 2007. Epeidh omws opws thymasai kati alites mou espasan to amaksi kai mou boutiksan to PDA mazi me to destinator, ekana allagh adeias (sto site ths NGI) se allh syskevi (mio P560) kai nomizw etsi egine aytomata upgrade se destinator 6. Otan sbhnei to P560 arkei apla na pathsw sthn othonh kai xananoigei amesws. Mpika stis rythmiseis-->energeia-->prostheta kai ebgala thn rythmish "apenergopoihsh syskevis otan einai anenergh gia 3 lepta". Parolayta pali mou sbhnei eite eimai eite den eimai se plohghsh! Akoma den to pira to P560 kai exei problima?

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Στο ημερολόγιο(calendar) όταν γράφω subject και θέλω να σβήσω το "<-" βελάκι ΔΕΝ σβήνει.

Αν όμως πατήσω "123", μπω στο αριθμητικό, το "<-" σβήνει κανονικά.

 

Το έχει προσέξει κανένας άλλος?

 

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Eixa agorasei to destinator PN teleytaia ekdosh apriliou 2007. Epeidh omws opws thymasai kati alites mou espasan to amaksi kai mou boutiksan to PDA mazi me to destinator, ekana allagh adeias (sto site ths NGI) se allh syskevi (mio P560) kai nomizw etsi egine aytomata upgrade se destinator 6. Otan sbhnei to P560 arkei apla na pathsw sthn othonh kai xananoigei amesws. Mpika stis rythmiseis-->energeia-->prostheta kai ebgala thn rythmish "apenergopoihsh syskevis otan einai anenergh gia 3 lepta". Parolayta pali mou sbhnei eite eimai eite den eimai se plohghsh! Akoma den to pira to P560 kai exei problima?

 

H ρυθμιση που εκανες ειναι για το κλεισημο της συσκευης. Εσενα σου σβηνει η οθονη αλλα η συσκευη εξακολουθει να λειτουργει. Πηγαινε Settings-backlight-advanced και φτιαξε την ρυθμιση. Ξετσεκαρε τα κουτακια.

Link to comment
Share on other sites

H ρυθμιση που εκανες ειναι για το κλεισημο της συσκευης. Εσενα σου σβηνει η οθονη αλλα η συσκευη εξακολουθει να λειτουργει. Πηγαινε Settings-backlight-advanced και φτιαξε την ρυθμιση. Ξετσεκαρε τα κουτακια.

σωστός ο breton, αλλά και πάλι δε θα έπρεπε να το κάνει....μου φαίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα: Όταν κάνω soft reset δε λειτουργεί τίποτα. Έχω εγκατεστημένο το sbp pocket plus για να έχω συντομεύσεις και δεν εμφανίζεται καθόλου μετά το soft reset. Και όχι μόνο αυτό αλλά δε λειτουργεί καθόλου όυτε η οθόνη.:( Αναγκάζομαι να κάνω hard reset και μετά είναι όλα μια χαρά. Αν κάποιος ξέρει τι φταίει παρακαλώ να με διαφωτίσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με το αναμμα της συσκευης ( το γνωστό πρόβλημα ) και ερωτηση στό Service πηρα την εξής απάντηση

 

Καλημέρα σας

 

Ευχαριστούμε πολύ για την επικοινωνία,

 

Από την ενημέρωση που έχουμε από την ΜΙΟ θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το πρόβλημα σας λύνετε με αναβάθμιση λειτουργικού (ROM)

 

Tα στοιχειά της εταιρείας είναι

Αρβατο Τελεσερβις

Λεωφ Αθηνών 226

10442

Ωράριο λειτουργίας 09:00 -16:00 εκτός Σαββάτου.

Μπορείτε να την φέρετε την συσκευή σας προσωπικά ή να μας την στείλετε.

 

Με εκτίμηση

Arvato Teleservice

 

Επειδη εγώ ειμαι επαρχία ( Κρητη ) το εχει παει κανένας γι αυτο το πρόβλημα και λύθηκε???

 

Γιατί το σκεφτωμαι να το στείλω και να ξαναπερνώ ολα οσα του εχω περάσει και ειναι πάρα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...