Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά τι έγινε

1) Λύθηκαν τα προβλήματα με αυτόματο άνοιγμα της συσκευής από μονή της?

2) Μπορούν τελικά να περαστούν εφαρμογές στην κάρτα μνήμης?

3) Ο συγχρονισμός με τον υπολογιστή είναι εντάξει με όλα? επαφές, ημερολόγιο, εργασίες, κ.α.?

4) Η συσκευή που δεν έχει ελληνικά μπορεί να εξελληνιστεί πλήρως? Διότι δεν γνωρίζω αγγλικά.

5) Σε περίπτωση που αδειάσει η μπαταρία, χάνονται όλα?

 

περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας διότι πρέπει να προχωρίσω γρήγορα στην αγορά μιας συσκεύης.

 

1. Εμένα έχει σταματήσει να ανοίγει σχεδόν τελείως...

2. Άνετα

3. Κομπλέ σε όλα, αλλά δεν το κάνω

4. Δε γνωρίζω και δεν ασχολούμαι

5. Όχι

 

:)

 

Μα στό τρία που απαντάς, Κομπλέ σε όλα, αλλά δεν το κάνω. Βρίσκεται απ οτι κατάλαβα το πρόβλημα γιά τα ανοίγματα της συσκεύης.

Επίσης εκεί που λές, Εμένα έχει σταματήσει να ανοίγει σχεδόν τελείως...

τι ακριβώς εννοείς?

Μπορεί καποιος που συγχρονίζει το pc με το mio p560 να απαντήσει?

Με συγχωρείται γιά το πρίξιμο, όμως είμαι ψιλοάσχετος και φοβαμαι μη το πάρω και μετά το μετανοιώσω.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν στις επαφές σου έχεις περασμένες υπενθυμίσεις για γιορτές γενέθλια κτλ. είναι πολύ πιθανό να σου ανοίγει το Active Sync από μόνο του....εγώ το συγχρόνιζα αλλά το έχω κόψει γιατί

α. δεν είχα κάποιο όφελος

β. περνάνε και οι επαφές από το messenger και γίνεται μπέρδεμα...

Link to comment
Share on other sites

αν στις επαφές σου έχεις περασμένες υπενθυμίσεις για γιορτές γενέθλια κτλ. είναι πολύ πιθανό να σου ανοίγει το Active Sync από μόνο του....εγώ το συγχρόνιζα αλλά το έχω κόψει γιατί

α. δεν είχα κάποιο όφελος

β. περνάνε και οι επαφές από το messenger και γίνεται μπέρδεμα...

 

Δεν ειναι απο τίς υπενθυμήσεις εορτές κτλ, ανοίγει χωρίς την συγκεκριμένη μέρα να εχει τίποτε και ανοίγει οσες φορές θέλει.

Εχω ενεργοποιησει οταν ειναι στην μπαταρία να κλείνει σε 2 λεπτά αλλά και με αυτό καταναλώνει μπαταρία,

Εγω το κλείνω απο κάτω τελικά...

Κάτι εχει, ο Θεός ξέρει τι θέλει. Αν τώρα δεν συγχρονίζω, δεν περνω επαφες δεν δεν δεν μπορει να ειναι εντάξει ,αλλα στο manual δεν λει μην συγρονίζετε μην αυτό μην εκείνο, κάτι θέλει , καποιος θα βρεί τι , ελπίζω η MIO

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απο τίς υπενθυμήσεις εορτές κτλ, ανοίγει χωρίς την συγκεκριμένη μέρα να εχει τίποτε και ανοίγει οσες φορές θέλει.

Εχω ενεργοποιησει οταν ειναι στην μπαταρία να κλείνει σε 2 λεπτά αλλά και με αυτό καταναλώνει μπαταρία,

Εγω το κλείνω απο κάτω τελικά...

Κάτι εχει, ο Θεός ξέρει τι θέλει. Αν τώρα δεν συγχρονίζω, δεν περνω επαφες δεν δεν δεν μπορει να ειναι εντάξει ,αλλα στο manual δεν λει μην συγρονίζετε μην αυτό μην εκείνο, κάτι θέλει , καποιος θα βρεί τι , ελπίζω η MIO

 

Αυτά

:(πλήρης απογοήτευση. :(

εχετε να προτεινετε κατι αναλογο χωρις προβληματα?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

:(πλήρης απογοήτευση. :(

εχετε να προτεινετε κατι αναλογο χωρις προβληματα?

 

Φίλε μου το MIO 560 ειναι απεχτο αψογη λειτουργια, καλός ηχος , γρηγορο, παρα πολύ καλό στο WIFI πολύ μεγαλη μνημη, εγω του εχω βάλει τα πάντα , ειμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν το μετάνιωσα

Τώρα αν εχει το πρόβλημα με το power on πιστέυω με καποια αναβάθμηση θά λυθεί, το μοντελο τώρα βγήκε

Η mio εχει να επιδείξει από τα ποιό αξιόπιστα PDA

 

Για να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

κοίτα για κάτι σε ΗΡ με εξωτερικό δέκτη GPS ;)

πρότεινε κατι ρε φιλε, κατι οπωσδηποτε με ελληνικο καταλογο ομως, και ενσωματωμενο gps.

εγω οσα hp ειδα δεν γραφουνε αν υποστιριζουν ελληνικα.

 

Φίλε μου το MIO 560 ειναι απεχτο αψογη λειτουργια, καλός ηχος , γρηγορο, παρα πολύ καλό στο WIFI πολύ μεγαλη μνημη, εγω του εχω βάλει τα πάντα , ειμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν το μετάνιωσα

Τώρα αν εχει το πρόβλημα με το power on πιστέυω με καποια αναβάθμηση θά λυθεί, το μοντελο τώρα βγήκε

Η mio εχει να επιδείξει από τα ποιό αξιόπιστα PDA

 

Για να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους

 

Αυτά

 

μα δεν ειναι μονο το ακουσιο ανοιγμα, ειναι απ οτι καταλαβα και ο κακος συγχρονισμος με το outlook το οποιο με ενδιαφερει παρα πολυ.

κριμα γιατι ημουν ετοιμος σημερα να παραγγειλω το 560 η 360.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές πέρασα στο ΜΙΟ το Skype. Καλα ειναι το κατι αλλο φοβερό!!!. Δουλεύει με WiFi και οταν μιλάς μεταξυ των χρηστών του Skype δεν πληρώνεις τιποτα, ενω με μια paysafe_cart μιλας και με ολα τα τηλεφωνα σταθερα, κινητά σε ολο τον κοσμο πολυ φτηνά.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν έχει ανοίξει ποτέ μόνο του, και έχει περασμένες επαφές. Δεν νομίζω ότι οι καινούργιες συσκευές το κάνουν, αλλά και πάλι ίσως να είναι θέμα ρυθμίσεων και προγραμάτων.

 

Συνολική εντύπωση άριστη από εμένα πάντως :D

Link to comment
Share on other sites

Μα στό τρία που απαντάς, Κομπλέ σε όλα, αλλά δεν το κάνω. Βρίσκεται απ οτι κατάλαβα το πρόβλημα γιά τα ανοίγματα της συσκεύης.

Επίσης εκεί που λές, Εμένα έχει σταματήσει να ανοίγει σχεδόν τελείως...

τι ακριβώς εννοείς?

Μπορεί καποιος που συγχρονίζει το pc με το mio p560 να απαντήσει?

Με συγχωρείται γιά το πρίξιμο, όμως είμαι ψιλοάσχετος και φοβαμαι μη το πάρω και μετά το μετανοιώσω.

 

χρησιμοποιώ το activesync για όλα και δεν μου ανοίγει ποτέ. Δεν ξέρω αν ήδη το κάνετε μετά την αποσύνδεση από το pc κλείνετε το activesync με το remove programs από την μνήμη το pda.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν έχει ανοίξει ποτέ μόνο του, και έχει περασμένες επαφές. Δεν νομίζω ότι οι καινούργιες συσκευές το κάνουν, αλλά και πάλι ίσως να είναι θέμα ρυθμίσεων και προγραμάτων.

 

Συνολική εντύπωση άριστη από εμένα πάντως :D

 

συμφωνώ και επαυξάνω.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον με πεισατε.

και τωρα ετοιμαστειτε να υποστειτε τις συνεπειες.:lol:

παρειγγειλα πριν λιγο ενα MIO P560 €340

και ενα MIO P360 €248 τωρα ψαχνω καρτες μνημης 2 + 4 MB και ζελατινες προστασιας, δεκτη καθε προταση.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

πρότεινε κατι ρε φιλε, κατι οπωσδηποτε με ελληνικο καταλογο ομως, και ενσωματωμενο gps.

εγω οσα hp ειδα δεν γραφουνε αν υποστιριζουν ελληνικα.

 

 

 

μα δεν ειναι μονο το ακουσιο ανοιγμα, ειναι απ οτι καταλαβα και ο κακος συγχρονισμος με το outlook το οποιο με ενδιαφερει παρα πολυ.

κριμα γιατι ημουν ετοιμος σημερα να παραγγειλω το 560 η 360.

 

Ποιος σου ειπε οτι εχει προβλημα συνχρονισμου με το Microsoft Outlook? κανένα πρόβλημα εμενα μου δουλευει αψογα εκεί

Link to comment
Share on other sites

για καλές μεμβράνες http://www.boxwave.com

 

για φθηνές και καλές κάρτες http://www.katerelos.gr

 

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση, πειτε μου ομως μεχρι ποσα gb μπορω να βαλω? και επισης μπορω να παρω καρτα micro sd με μετατροπεα ωστε να μπορω να χρησιμοποιησω την καρτα αργοτερα σε αλλη συσκευη.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν έχει ανοίξει ποτέ μόνο του, και έχει περασμένες επαφές. Δεν νομίζω ότι οι καινούργιες συσκευές το κάνουν, αλλά και πάλι ίσως να είναι θέμα ρυθμίσεων και προγραμάτων.

 

Συνολική εντύπωση άριστη από εμένα πάντως :D

 

Εγω μονο αυτο το προβλημα αντιμετωπιζω....οτι ανοιγει μονο του και μου τρωει την μπαταρια....

Παλια ανοιγε στις 12 καθε βραδυ....τωρα ανοιγει καμποσες φορες την μερα και κλεινει μονο του μετα απο 1 λεπτο...προγραμματα δεν εχω προσθεσει τωρα γιατι το κανει θα δειξει η επιστημη...!!!

Link to comment
Share on other sites

για καλές μεμβράνες http://www.boxwave.com

 

για φθηνές και καλές κάρτες http://www.katerelos.gr

:) ευχαριστω.

Λοιπον εχω παραγγειλει ενα MIO P560 €340

και ενα MIO P360 €248 2 καρτες μνημης SanDisk 2GB SD Card Extreme III €25.

2 μεβρανες προστασιας BW Ultra Clear Screen Protector για MiTAC Mio P350, P550 €16,66

και δυο θηκες Leather case for Mitac mio digiwalker P560/P360

και τα περιμενω, μολις μου ερθουν ελπιζω στη βοηθεια σας για να τα λειτουργησω σωστα και ελπιζω να μου στειλετε και κανενα προγραμματακι.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσει κανείς μικρά ηχεία σε κάποια από τις υποδοχές του Μιο?

 

Αν ναι, που μπορεί να τα βρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσει κανείς μικρά ηχεία σε κάποια από τις υποδοχές του Μιο?

 

Αν ναι, που μπορεί να τα βρει κανείς?

 

Δεν έχω βρει ηχεία με βύσμα 2.5mm αλλά θα μπορούσες να πάρεις έναν αντάπτορα 3.5mm->2.5mm από κάποιο κάταστηγμε με ηλεκτρονικά και να βάλεις όποια ηχεία θέλεις.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε ποια εκδοση του active sync να περασω ωστε να δουλεψει καλα ο συγχρονισμος?

υ.γ ας σημειωθει πως θα συγχρονιζω και ενα smart phone htc s310 win mobile 5.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσει κανείς μικρά ηχεία σε κάποια από τις υποδοχές του Μιο?

 

Αν ναι, που μπορεί να τα βρει κανείς?

 

Δεν έχω βρει ηχεία με βύσμα 2.5mm αλλά θα μπορούσες να πάρεις έναν αντάπτορα 3.5mm->2.5mm από κάποιο κάταστηγμε με ηλεκτρονικά και να βάλεις όποια ηχεία θέλεις.

 

εχω την εντυπωση πως τα ηχεια που θα συνδεσεις πρεπει να εχουν προενισχιση, η αλλιως να ειναι πολυ μικρης ισχυος, αν δεν τα εχεις, και ειναι να τα αγορασεις πρωτα δοκιμασε τα.

νομιζω πως θα σε βολευε κατι αναλογο μ αυτα που χρησιμοποιουν σε i pod - mp3.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορειτε να μου πειτε ποια εκδοση του active sync να περασω ωστε να δουλεψει καλα ο συγχρονισμος?

υ.γ ας σημειωθει πως θα συγχρονιζω και ενα smart phone htc s310 win mobile 5.

 

Tin teleftaia... v4.5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως τα ηχεια που θα συνδεσεις πρεπει να εχουν προενισχιση, η αλλιως να ειναι πολυ μικρης ισχυος, αν δεν τα εχεις, και ειναι να τα αγορασεις πρωτα δοκιμασε τα.

νομιζω πως θα σε βολευε κατι αναλογο μ αυτα που χρησιμοποιουν σε i pod - mp3.

 

Thanx και σε σένα και στον geoponer.

Link to comment
Share on other sites

επισης μπορω να παρω καρτα micro sd με μετατροπεα ωστε να μπορω να χρησιμοποιησω την καρτα αργοτερα σε αλλη συσκευη.

καλυτερα να το αποφυγεις

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...