Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για και πάλι :)

 

Έχω τον opera αλλα μου κάνει κόλπα. Βασικά δεν λειτουργεί σχεδόν καθόλου. δεν μπορώ να γράψω καμία διεύθυνση και δεν λειτουργούν τα Links που έχει στην αρχική σελίδα. Είναι σαν να μην λειτουργέι το touch screen (ενώ λειτουργεί βέβαια ;) )

 

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aυτη την θηκη την εχει παρει κανεις. Τι λεει ειναι καλη γιατι μου αρεσει και λεω να την παρω

 

 

http://cgi.ebay.ie/KRUSELL-ORBIT-LEATHER-CASE-FOR-MITAC-MIO-P360-P560-NEW_W0QQitemZ160226048898QQihZ006QQcategoryZ48673QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

Opera_Mobile_8.65 έβαλα, και ήταν για wm5 αλλά λένε ότι λειτουργεί και σε wm6. Να υποθέσω πως όχι? :rolleyes:

 

Στην ουσία είναι σαν να λειτουργεί μόνο η συντόμευση του πληκτρολογίου. Μπορώ να γράψω κάποια σελίδα, την περναέι στο adress bar, αλλά δεν υπάρχει τρόπος να κάνω go, ή enter ή οτιδήποτε άλλο:(

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω? γιατι δεν εχω υπομονη μεχρι να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες, μου εκλεψαν το s100 που ειχα και τωρα σκεφτομαι να παρω το μιο 560, πειτε μου ομως γιατι εχω κακια εμπειρια απο τα μοχλουδακια (τζοιστικ) στο μιο ειναι ποιοτικο? και λειτουργικο? και επισης απο μπαταρια τι λεει αντεχει? εχει δευτερη μπαταρια για να μη γινει διαγραφη ολων αν αδειασει η κυρια μπαταρια? στα χρηματα αυτα 350 € εχει κατι αλλο αντιστοιχο?

--------

κανεις ? εχω διαβασει μεχρι τη σελιδα 26 και εχω στραβωθει πειτε κατι ρε παληκαρια, και ακομη τι γινεται με το θεμα της συσκευς με τη μεγαλη ρομ και τα αγγλικα παιρνει πληρη ελληνικα τελικα?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Epeidi thes na antikatastiseis to S100 sou me afto, fantazomai tha exeis ypopsin (alla ofeilw na tonisw) oti ta sygkekrimena mio den einai kai tilefwna.

 

Apo poiotita kataskevis ta pane mia xara kai den einai tyxaio pou kai afta kai ta progenestera montela einai best seller sto eidos tous.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχει λυθεί μέχρι κάποιο βαθμό....

 

-κλείνεις τις αυτοματες λειτουργίες του Activesync

-μέσω του sktools κλείνεις κάποια repllog...

 

και από εκεί και πέρα κάνεις και τα πειράματά σου :)

εγώ έχω κενές και τις επαφές, δε το συγχρονίζω με το κινητό για να μην παίρνει ενημερώσεις από το ημερολόγιο του κινητού (έχει τις επαφές από το messenger μονο)

Link to comment
Share on other sites

Epeidi thes na antikatastiseis to S100 sou me afto, fantazomai tha exeis ypopsin (alla ofeilw na tonisw) oti ta sygkekrimena mio den einai kai tilefwna.

 

Apo poiotita kataskevis ta pane mia xara kai den einai tyxaio pou kai afta kai ta progenestera montela einai best seller sto eidos tous.

:)

σ ευχαριστω που απαντησες ρε φιλε, πες μου ομως τι γινεται με το θεμα της συσκευης με τη μεγαλη ρομ και τα αγγλικα παιρνει πληρη ελληνικα τελικα? (parago)

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ti to thes to elliniko menu? Giati oson afora ta ypoloipa px. elliniko pliktrologio kai genikotera ypostiriksi stous ellinikous xaraktires yparxoun lyseis aksiopistes kai etoimes. Egw de tha to syzitousa kan gia elliniko menou pantws.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ti to thes to elliniko menu? Giati oson afora ta ypoloipa px. elliniko pliktrologio kai genikotera ypostiriksi stous ellinikous xaraktires yparxoun lyseis aksiopistes kai etoimes. Egw de tha to syzitousa kan gia elliniko menou pantws.

 

δυστηχως, δεν γνωριζω λεξη απο αγγλικα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Οχι , εχω κάνει ολα τα αναφερόμενα αλλά αυτό τον χαβά του. Το email που εστειλα στην MIO αγνοήθηκε, και το κλεινω απο τον διακόπτη τον κάτω και ειναι μιά χαρά.

Τωρα αν δεν βάλω επάφες, αν δεν συχρονίζω, αv δεν βάλω προγράμματα για να μην ανοίγει τι να το κάνω.

Εχω βάλει οτι θέλω και το κλέινω απο κάτω μεχρι να βρεθεί μια λύση.

Να κάνω και μια ερώτηση.

Βαλε βάλε η storage εχει 7,5 ΜΒ ελευθερα, γιατί οσο και να βάλεις ολα τα προγράμματα στην Flash καποια

αρχεία πανε στην main memory ( Ολα τα εχω στην Flash )

H store ειναι 31,45 η program 53,40 και η flash 1864

Εχω βάλει και μια SD 2GB

Ηθελα να ηξερα η Ελληνική Version ποσα απο τα παραπάνω εχει?

Χαλασε ο κόσμος να ειχανε το 1GB για store & programs και το υπολοιπο για Flash?

H Flash συμπεριφέρεται σαν την SD, αμα γεμίσει η storage τι κάνουμε? Δηλαδή βαζοντας μια μεγάλη SD εβαζες οτι ηθελες.

Το Μιο 550 ειχε πολύ περισότερη storage & programs και με μία SD ελυνες ολα τα προβλήματα, ηταν καλύτερα πιστεύω

Για πες τε τίς γνώμες σας?

 

 

Τελικά το πρόβλημα στο P560 που ανοίγει μόνο του έχει λυθεί;
Link to comment
Share on other sites

εμένα από τα προγράμματα με προβλημάτισε ο opera 9.5 γιατί ότι και αν έκανα θέλει ένα μέρος του προγράμματος να βρίσκεται στην main memory αλλιώς δε δουλεύει.....τα υπόλοιπα τα κάνω εγκατάσταση στη flash, και όσα δεν πάνε πάνε με το χέρι ;)
Link to comment
Share on other sites

εμένα από τα προγράμματα με προβλημάτισε ο opera 9.5 γιατί ότι και αν έκανα θέλει ένα μέρος του προγράμματος να βρίσκεται στην main memory αλλιώς δε δουλεύει.....τα υπόλοιπα τα κάνω εγκατάσταση στη flash, και όσα δεν πάνε πάνε με το χέρι ;)

 

Και εγω ειχα μεγαλο προβλημα με τον 9,5 και εβαλα τον 8.65 που τα βάζει ολα ακόμα και την cache στην flash

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 560 και τον Adsl SpeedTouch Router και εχω προβλημα οταν παω να συνδεσω το ΜΙΟ δεν συνδέεται με την πρωτη αλλα μετα απο 3-4 προσπάθειες με κατάργηση των setings του ΜΙΟ και καμια φορα και με Reset του router ενώ το laptop το σεταρισα μια φορά και μετα συνδέεται μονο του χωρίς κανενα προβλημα, ξερει κάποιος κατι????
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 560 και τον Adsl SpeedTouch Router και εχω προβλημα οταν παω να συνδεσω το ΜΙΟ δεν συνδέεται με την πρωτη αλλα μετα απο 3-4 προσπάθειες με κατάργηση των setings του ΜΙΟ και καμια φορα και με Reset του router ενώ το laptop το σεταρισα μια φορά και μετα συνδέεται μονο του χωρίς κανενα προβλημα, ξερει κάποιος κατι????

 

Ποιές ρυθμίσεις του Mio χρειάζεται να καταργήσεις?

Έχεις βάλει το Mio να παίρνει αυτόματα τις ρυθμίσεις του δικτύου ή τις έχεις βάλει εσύ χειροκίνητα?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 560 και τον Adsl SpeedTouch Router και εχω προβλημα οταν παω να συνδεσω το ΜΙΟ δεν συνδέεται με την πρωτη αλλα μετα απο 3-4 προσπάθειες με κατάργηση των setings του ΜΙΟ και καμια φορα και με Reset του router ενώ το laptop το σεταρισα μια φορά και μετα συνδέεται μονο του χωρίς κανενα προβλημα, ξερει κάποιος κατι????

 

Ποιό μοντέλο speedtouch εχεις?

Ειχα και γω το ιδιο προβλημα και ειδα και επαθα αλλα τελικά το εφτιαξα

Εγώ ελυσα το προβλημα ως εξης

Πρεπει να ορίσεις στο Speedtouch DHCP Pools ( εγω εχω το 585ι )

Στο PDA ολα στο αυτόματο

Στο router πας Home network-Interfaces- Κλικ πάνω στο LocalNetwork-Confugure- Στο DHCP Pools κάνεις Add,

και βάζεις Start Address:192.168.1.200 ,End Address: 192.168.1.210, Sunnet 255.255.255.0, server kai Gateway 192.168.1.254 ( Συνηθως η IP toy router )Primary DNS:195.170.0.1 secondary 195.170.2.2 και πάτησε apply

Καλου κακού κανε πριν ενα configuration backup μηπως κάνεις κανενα λάθος

Εγω αυτό εκανα και συνδεεται πάντα φυσεκι

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε

1) Λύθηκαν τα προβλήματα με αυτόματο άνοιγμα της συσκευής από μονή της?

2) Μπορούν τελικά να περαστούν εφαρμογές στην κάρτα μνήμης?

3) Ο συγχρονισμός με τον υπολογιστή είναι εντάξει με όλα? επαφές, ημερολόγιο, εργασίες, κ.α.?

4) Η συσκευή που δεν έχει ελληνικά μπορεί να εξελληνιστεί πλήρως? Διότι δεν γνωρίζω αγγλικά.

5) Σε περίπτωση που αδειάσει η μπαταρία, χάνονται όλα?

 

περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας διότι πρέπει να προχωρίσω γρήγορα στην αγορά μιας συσκεύης.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

Ξερει καποιος αν υπαρχει τροπος να δυναμωσουμε τον ηχο που βγαζει απο το ηχειο του το 560;

Ρωταω γιατι το χρησιμοποιω με το Destinator και η φωνη που ακουγετε απο το ηχειο του ειναι σαν ψιθυρος. Αν εχεις μουσικη στο αυτοκινητο δεν ακους τιποτα.

Μαλιστα εχω δοκιμασει και τους δυνατους ηχους που εχουν προτεινει για Destinator.

Ρωταω λοιπον αν υπαρχει καποια extra ρυθμιση που να μπορουμε να κανουμε για να δυναμωσει η ενταση του ηχειου.

 

Ευχαριστω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε

1) Λύθηκαν τα προβλήματα με αυτόματο άνοιγμα της συσκευής από μονή της?

2) Μπορούν τελικά να περαστούν εφαρμογές στην κάρτα μνήμης?

3) Ο συγχρονισμός με τον υπολογιστή είναι εντάξει με όλα? επαφές, ημερολόγιο, εργασίες, κ.α.?

4) Η συσκευή που δεν έχει ελληνικά μπορεί να εξελληνιστεί πλήρως? Διότι δεν γνωρίζω αγγλικά.

5) Σε περίπτωση που αδειάσει η μπαταρία, χάνονται όλα?

 

περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας διότι πρέπει να προχωρίσω γρήγορα στην αγορά μιας συσκεύης.

 

1. Εμένα έχει σταματήσει να ανοίγει σχεδόν τελείως...

2. Άνετα

3. Κομπλέ σε όλα, αλλά δεν το κάνω

4. Δε γνωρίζω και δεν ασχολούμαι

5. Όχι

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

Ξερει καποιος αν υπαρχει τροπος να δυναμωσουμε τον ηχο που βγαζει απο το ηχειο του το 560;

Ρωταω γιατι το χρησιμοποιω με το Destinator και η φωνη που ακουγετε απο το ηχειο του ειναι σαν ψιθυρος. Αν εχεις μουσικη στο αυτοκινητο δεν ακους τιποτα.

Μαλιστα εχω δοκιμασει και τους δυνατους ηχους που εχουν προτεινει για Destinator.

Ρωταω λοιπον αν υπαρχει καποια extra ρυθμιση που να μπορουμε να κανουμε για να δυναμωσει η ενταση του ηχειου.

 

Ευχαριστω.

εγώ που το χρησιμοποιώ και με μουσική μια χαρά ακούγεται.....έχεις δυναμώσει τη φωνή και από το 560 θέλω να πιστεύω πριν ανοίξεις το destinator αλλά το έχεις δυναμώσει και από το destinator στο φουλ και πάλι δεν ακούγεται???? Το ηχειάκι σου δουλεύει καλα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...