Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση όταν αφήνω σε λειτουργιά το Destinator 7 σε ένα Μιο p560 μετά απο λίγο σβήνει η οθόνη του Μιο, πράγμα που δεν γίνετε με το παλιό destinator ξέρει κανείς τι φταίει??? Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω μια ερώτηση όταν αφήνω σε λειτουργιά το Destinator 7 σε ένα Μιο p560 μετά απο λίγο σβήνει η οθόνη του Μιο, πράγμα που δεν γίνετε με το παλιό destinator ξέρει κανείς τι φταίει??? Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση???

 

Αυτό που ξέρω είναι ότι όταν είσαι σε χάρτη (διαδρομή) η οθόνη δεν σβήνει ποτέ. Αν είσαι σε μενού, σβήνει μετά από κάποια ώρα για εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Δεν θυμάμαι να υπάρχει κάποια ρύθμιση στο Destinator που να κρατάει ανοιχτή την οθόνη....

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση όταν αφήνω σε λειτουργιά το Destinator 7 σε ένα Μιο p560 μετά απο λίγο σβήνει η οθόνη του Μιο, πράγμα που δεν γίνετε με το παλιό destinator ξέρει κανείς τι φταίει??? Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση???

...αυτό γίνεται λόγω του Destinator 7. Ή θα πρέπει να το έχεις στο ρεύμα, ή να κάνεις κάποια ψιλο μαγειρέματα, με τα οποία ομολογουμένως δεν ασχολήθηκα, αλλά γίνονται εύκολα ;)..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος το πρόγραμμα για πλοήγηση στα βουνά pathaway?

Αν ναι, ποιά η γνώμη του και πως μπορώ να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες για το πως δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος το πρόγραμμα για πλοήγηση στα βουνά pathaway?

Αν ναι, ποιά η γνώμη του και πως μπορώ να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες για το πως δουλεύει?

το είχα βάλει για λίγο, με τους χάρτες της Ανάβασης. Μου το είχε δώσει ένας φίλος. Καλοί οι χάρτες για τα βουνά, αλλά δεν με ενδιέφερε κάτι τέτοιο, και απ ότι είδα ούτε πλοήγηση έχει. :)

 

αν είσαι ορεισίβιος όμως, έχει πολλές πληροφορίες και λεπτομέρειες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια..

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου...

Κατι ακομα!

τον οπερα που τον βρισκω και επισης το destinator 6 για την πλοηγηση...

 

αν διαβάσεις λίγο το thread θα καταλάβεις ;) και εγώ δεν ήξερα και με λίγο διάβασμα τα βρήκα όλα στο πιάτο μου :rolleyes:

mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πως μπορουμε να κανουμε τον συγχρονισμο manual? Να μην γινεται δηλαδη αυτοματα μολις βαζουμε το καλωδιο. Να γινεται μονο αν πατησουμε "Συγχρονισμος".
Link to comment
Share on other sites

Active Sync -> Menu -> Connections και απενεργοποιείς την επιλογή Syncronize all PCs using this connection.

 

Το θέμα είναι ότι μετά δε θα βλέπει καθόλου το PC το ppc και αντίστροφα. Αλλά δε θα γίνεται και συγχρονισμός. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα mio Ρ360, στο οποίο έχω περασμένο και το destinator 7 και το i-go. Επειδή πολύ συχνά καθυστερεί υπερβολικά να συνθεθεί με το gps ή δεν συνδέεται καθόλου, μπορεί κανείς να μου πει τις ιδανικές ρυθμίσεις του gps στην συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου. Mεχρι τωρα οταν εβαζα το καλωδιο εβλεπε κανονικα το pda το pc αλλα δεν γινοταν συγχρονισμος. Μεχρι που ετρεξα τον οδηγο συγχρονισμου. Απο τοτε οταν βαζω το καλωδιο γινεται συγχρονισμος. Μηπως υπαρχει αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα λυθηκε τελικα με απεγκατασταση και εγκατασταση του activesync.

 

Θες να πεις το "συγκεκριμένο πρόβλημα", καθώς το Activesync αποτελεί μια πηγή προβλήμάτων για τους περισσότερους από εμάς...και μόνο το ότι δεν μπορεί να διατηρήσει τη σύνδεση της συσκευής μας με το PC το καθιστά αναξιόπιστο! :mad:

 

Ας υπήρχε καμιά εναλλακτική και θα βλέπαμε μετά πόσο και ποιοί από εμάς θα το χρησιμοποιούσαμε. :lol:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ηθελα να πω το συγκεκριμενο προβλημα. Δεν καταλαβαινω ομως το εννοεις με αυτο: "και μόνο το ότι δεν μπορεί να διατηρήσει τη σύνδεση της συσκευής μας με το PC το καθιστά αναξιόπιστο!"

Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω εγω ειναι οτι ανοιγει μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις το "συγκεκριμένο πρόβλημα", καθώς το Activesync αποτελεί μια πηγή προβλήμάτων για τους περισσότερους από εμάς...και μόνο το ότι δεν μπορεί να διατηρήσει τη σύνδεση της συσκευής μας με το PC το καθιστά αναξιόπιστο! :mad:

 

Ας υπήρχε καμιά εναλλακτική και θα βλέπαμε μετά πόσο και ποιοί από εμάς θα το χρησιμοποιούσαμε. :lol:

πλάκα πλάκα...;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ηθελα να πω το συγκεκριμενο προβλημα. Δεν καταλαβαινω ομως το εννοεις με αυτο: "και μόνο το ότι δεν μπορεί να διατηρήσει τη σύνδεση της συσκευής μας με το PC το καθιστά αναξιόπιστο!"

Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω εγω ειναι οτι ανοιγει μονο του.

 

Κι εγώ στην αρχή μόνο αυτό το πρόβλημα είχα...μετά από λίγο καιρό, κι ενώ είναι κανονικά μπριζωμένο στο PC και ακίνητο (δεν υπάρχει περίπτωση να μετακινηθεί το βύσμα δλδ) χάνεται η σύνδεση! Δεν οφείλεται στο ότι είναι idle, γιατί το ίδιο συμβαίνει και όταν πχ ανοίγω σελίδες internet στο PDA.

 

Στην αρχή διάβαζα που το είχαν άλλοι αυτό το πρόβλημα και έψαχναν να βρουν αν έχει τσακίσει το USB καλώδιο, αν κουνιέται το PDA, αν έχει οξειδωθεί η υποδοχή του PDA κλπ και μου φαινόταν παράξενο. Πλέον το αντιμετωπίζω κάθε μέρα, μαζί με άλλες παραξενιές του Activesync, όπως το ότι για να κάνω συγχρονισμό των επαφών μου από το ταπεινό address book πρέπει να εγκαταστήσω ολόκληρo Outlook (με το Express δεν γίνεται...).

 

Υπομονή κι επιμονή λοιπόν με το Activesync, σα να έχεις να κάνεις με δύστροπη γυναίκα! :p

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποιο μαγαζι για να παρουμε screen protector από Ελλάδα???

 

Τσέκαρε στο play247

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

μια ερωτηση και απο μενα .

 

εκανα hard reset στο mio p560, και απο τοτε ενω φορτωνει κανονικα τα windows ( τουλαχιστον ετσι φενεται ) στην συνεχεια δεν ανοιγει το pocket pc, αλλα με βγαζει στην screen aline , και μου ζητα να πατησω σε διαφορα σημεια εως οτου να ευθυγραμιστει η οθονη.

αλλα οσο και αν παταω σε σημεια , δεν ευθυγραμιζεται ωστε να συνεχισει .

 

καποια ιδεα στο τι να φταιει ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

μια ερωτηση και απο μενα .

 

εκανα hard reset στο mio p560, και απο τοτε ενω φορτωνει κανονικα τα windows ( τουλαχιστον ετσι φενεται ) στην συνεχεια δεν ανοιγει το pocket pc, αλλα με βγαζει στην screen aline , και μου ζητα να πατησω σε διαφορα σημεια εως οτου να ευθυγραμιστει η οθονη.

αλλα οσο και αν παταω σε σημεια , δεν ευθυγραμιζεται ωστε να συνεχισει .

 

καποια ιδεα στο τι να φταιει ?

 

Τα σημεία που σου λεει να πατήσεις φαίνονται κανονικα ή πατάς στην τύχη. Γιατι σε μενα δεν φαινόντουσαν επιδη ειχε καει η οθονη την οποια και αντικατέστησα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

μια ερωτηση και απο μενα .

 

εκανα hard reset στο mio p560, και απο τοτε ενω φορτωνει κανονικα τα windows ( τουλαχιστον ετσι φενεται ) στην συνεχεια δεν ανοιγει το pocket pc, αλλα με βγαζει στην screen aline , και μου ζητα να πατησω σε διαφορα σημεια εως οτου να ευθυγραμιστει η οθονη.

αλλα οσο και αν παταω σε σημεια , δεν ευθυγραμιζεται ωστε να συνεχισει .

 

καποια ιδεα στο τι να φταιει ?

 

Το ειχα παθει και εγω αυτο οταν εκανα hard reset. Δε μπορουσα με τιποτα να προχωρησω το align screen. Τελικα το πηγα σε ενα μαγαζι και μου το προχωρησε. Δεν ειδα ομως τι πατησε. Προσπαθησα να κανω επιτοπου παλι hard reset για το ξανακανει ο ανθρωπος και να το δω αλλα δεν εκανε hard reset και το παρατησα. Παντως και εγω οταν ξανακανω σιγουρα δεν θα μπορω να το προχωρησω.

Link to comment
Share on other sites

Τα σημεία που σου λεει να πατήσεις φαίνονται κανονικα ή πατάς στην τύχη. Γιατι σε μενα δεν φαινόντουσαν επιδη ειχε καει η οθονη την οποια και αντικατέστησα.

 

τελικα , ολα ενταξει !!!

απλα χρειαστηκε να παταω οπου ακριβως μου εδειχνε , για δυο φορες στο συνολο .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα , ολα ενταξει !!!

απλα χρειαστηκε να παταω οπου ακριβως μου εδειχνε , για δυο φορες στο συνολο .

 

Giati esy pou patouses? :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το software δεν το είδαμε.το εγχειρίδο χρήσης καλό.Στο γράφω και

στο στέλνω.Δεν μπορω να βρω πρόγραμμα για pdf.

Λοιπον ολα καλα τελικα. Το γλυτωσα το σοκ. Συνγχρονισε και περαστικε το Desti7. Ειμαι κατενθουσιασμενος απο την αγορα μου μεχρι στιγμης. το μεγαφωνακι αρκετα ΔΥΝΑΤΟ. Δεν τρωει κολληματα.

Τι wifi του, ειναι σουπερ.

Απο design ΑΠΛΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ. Ολο στο χερι το εχω... την γραφιδα τελικα την χρησιμοποιω πολυ λιγοτερο αποσο νομιζα στην αρχη. Full Finger Touch Screen ;)

 

Αυτο που δεν καταφερα ειναι να βρω το cd με το manual και με τo software που ειχε μεσα.

 

Τι ειδους προγραμματα μπορει να ηταν αυτα? και απο που μπορω να τα βρω? Ποια ειναι αυτα τα αλλα στεκια?? Οποιος μπορει ρε παιδια ας μου στειλει κανα PM γιατι ειμαι μεγαλη φρεσκαδουρα σε PDA κατηγοριες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Εχω κ εγώ το p560.

Μπορεί καποιος να μου πει πως θα βγάλω εικονίδια προγραμμάτων στη επιφάνεια εργασίας?

Για παράδειγμα οταν εβαλα το ΜΙΟ ΜAP το εβγαλε και σε εικονίδιο στην επιφάνεια. Καποια αλλα όπως το Destinator πως τα βγάζω? Εγω βρεί τρόπο να τα βγάζω στο start menu η στον φάκελο programs μεσω του usb και του pc αλλα στην επιφάνεια πως γίνεται?

 

Ξερεις καποιος σε ποιον φάκελο αποθηκεύονται?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...