Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τελικά κάποιος με κάρτα που να έχει χρεωθεί? Αν δεν υπάρχει, προχωράμε ακάθεκτοι !

 

Μα και να χρεωθείς στην κάρτα μικρό το κακό, απλά θα σου τελειώσουν η μονάδες. Σκέψου όμως να χρεώνεσαι στο συμβόλαιο τι πακέτο θα σου έρθει άμα δεν το πάρεις πρέφα...:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν χρεώνει ρε παιδιά, στα καρτοκινητά τουλαχιστον. Είναι σίγουρο αυτό.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεώνει ρε παιδιά, στα καρτοκινητά τουλαχιστον. Είναι σίγουρο αυτό.

 

Εσύ μου εγγυάσαι ότι και αύριο δε θα χρεώνει? Όχι... Άρα, καλύτερα να λέμε τι γίνεται στον καθένα από εμάς και να μην βγάζουμε συμπεράσματα επειδή σε μας συνέβη κάτι....

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μου εγγυάσαι ότι και αύριο δε θα χρεώνει? Όχι... Άρα, καλύτερα να λέμε τι γίνεται στον καθένα από εμάς και να μην βγάζουμε συμπεράσματα επειδή σε μας συνέβη κάτι....

Ε τότε τι ρωτάτε ρε παιδιά?? Δες μόνη σου αν σε χρεώνει αφού νομίζεις ότι στον καθένα κάνει κάτι διαφορετικό. Ξεπέρασέ τα 40 και δες το.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

παιδια η απαντηση της εταιριας για τους μετρητες ειναι οτι υπαρχουν παντα αποκλισεις αλλα εγω δεν μπορω να καταλαβω πως παντα οι αποκλισεις αυτες ειναι προς τα πανω και παντα ειναι στα πακετα δεδομενων. στις αλλες εταιρειες δεν εχω ακουσει κατι τετοιο και μου φανηκε γελοια η απαντηση τους ,γιατι κλεβουν πολλα με αυτο.μου ειπαν απο το καταστημα να βγαλω φωτογραφιες στο μητρωο και το λογαριαμο και να κανω αμφισβητηση χρεωσεων.
Link to comment
Share on other sites

Αν σας ενδιαφερει επειδη χρησιμοποιω και wind plus (ο μετρητης του τηελφωνου γραφει 6mb και η wind με χρεωνει 9mb) και στο αντιστοιχο της vodafone (ο μετρητης τηλεφωνου γραφει 12mb και η vodafone με χρεωσε με 10,5 mb) πως ακριβως γινετε καθε φορα η wind να μας κοροιδευει?
Link to comment
Share on other sites

Αν σας ενδιαφερει επειδη χρησιμοποιω και wind plus (ο μετρητης του τηελφωνου γραφει 6mb και η wind με χρεωνει 9mb) και στο αντιστοιχο της vodafone (ο μετρητης τηλεφωνου γραφει 12mb και η vodafone με χρεωσε με 10,5 mb) πως ακριβως γινετε καθε φορα η wind να μας κοροιδευει?

 

στηριζονται στο γεγονος οτι κανεις δε θα ψαξει καποια kb παραπανω αλλα το εχουν παρακανει τοσο που αθροιστικα βγαινουν πολλα. Εχουν τετοιο νομικο υποβαθρο που δυσκολα μπορεις να αποδειξεις και η εξυπηρετηση πελατων λεει παντα υπαρχουν αποκλισεις αλλα στη wind οι αποκλισεις ειναι παντα προς τα πανω!!! ετυχε? και αφου ειναι τόσο δικαιοι γιατι δε βαζουν μια υπηρεσια που να σε ενημερωνει για το υπολοιπο των mb καθως και αν το ξεπερνας, εφοσον οι μετρητες τους λενε οτι αποκλινουν,ομως δεν το κανουν ,γιατι θα χασουν λεφτα

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα μαzι σου. Δεν ειναι δυνατον να υπαχει τοσο μεγαλη αποκλιση γιατι αν στα 9mb σε χρεωνουν 12 mb στα 40mb ποση ειναι η αποκλιση. Σε καθε περιπτωση πρεπει να μας ενημερωνουν για το υπολοιπο των διαθεσημων mb. Τα γνωστα της wind...
Link to comment
Share on other sites

Εσύ μου εγγυάσαι ότι και αύριο δε θα χρεώνει? Όχι... Άρα, καλύτερα να λέμε τι γίνεται στον καθένα από εμάς και να μην βγάζουμε συμπεράσματα επειδή σε μας συνέβη κάτι....

 

Καταρχην θεωρω απιθανο το γεγονος να εφαρμοστουν οι χρεωσεις εκ των υστερων...

Το μονο που μπορει να γινει ειναι να ενεργοποιησεις την υπηρεσια και να σε χρεωσει αν τα ξεπερασεις. Στη μεση της συνδρομης δεν ειναι δυνατον να σου πουνε α ξερεις καταναλωσες και 5ΜΒ την προηγουμενη εβδομαδα δωσε μας 60ευρω, δεν γινονται αυτα.

 

στηριζονται στο γεγονος οτι κανεις δε θα ψαξει καποια kb παραπανω αλλα το εχουν παρακανει τοσο που αθροιστικα βγαινουν πολλα. Εχουν τετοιο νομικο υποβαθρο που δυσκολα μπορεις να αποδειξεις και η εξυπηρετηση πελατων λεει παντα υπαρχουν αποκλισεις αλλα στη wind οι αποκλισεις ειναι παντα προς τα πανω!!! ετυχε? και αφου ειναι τόσο δικαιοι γιατι δε βαζουν μια υπηρεσια που να σε ενημερωνει για το υπολοιπο των mb καθως και αν το ξεπερνας, εφοσον οι μετρητες τους λενε οτι αποκλινουν,ομως δεν το κανουν ,γιατι θα χασουν λεφτα

 

Αυτο που λες για τα KB οτι βγαινουν επιτηδες παραπανω εν γνωσει της WIND δεν πρεπει να ισχυει.. Ετσι θελω να πιστευω δηλαδη.. Αν ειναι δυνατον..

 

Οσο για το υπολοιπο των MB που σου απομενουν συμφωνω απολυτα οτι επρεπε να σε ενημερωνει αλλα απο τη στιγμη που δεν εχει εφαρμοστει ακομα η χρεωση πως να γινει κατι τετοιο?

 

Παντως η κινηση δεδομενων για τα 40ΜΒ συμπεριλαμβανει εκτος του download και το upload οποτε μηπως παιζει κατι τετοιο σε εσας. Στα ΝΟΚΙΑ εχει σταλθεντα και ληφθεντα και τα προσθετεις. Για τα αλλα δεν ξερω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην θεωρω απιθανο το γεγονος να εφαρμοστουν οι χρεωσεις εκ των υστερων...

Το μονο που μπορει να γινει ειναι να ενεργοποιησεις την υπηρεσια και να σε χρεωσει αν τα ξεπερασεις. Στη μεση της συνδρομης δεν ειναι δυνατον να σου πουνε α ξερεις καταναλωσες και 5ΜΒ την προηγουμενη εβδομαδα δωσε μας 60ευρω, δεν γινονται αυτα.

 

 

Nα σου θυμίσω ότι αρχικώς η Wind είχε ανακοινώσει την επιβολή ορίου 40ΜΒ στην υπηρεσία (και τη χρέωση μετα την υπέρβαση τους) στις 20 Οκτωβρίου. Αρχικά το πρώτο καιρό δεν χρεωνόταν κανένας (από τις 20/10 δηλ. και μετά). Ξαφνικά σε πελάτες συμβολαίου το Νοέμβριο εμφανίστηκαν χρεώσεις. Δεν ξέρω αν ήταν λάθος του συστήματος και δεν χρέωνε αρχικώς παρά την ανακοίνωση ή έγινε εσκεμμένα από τη Wind, πάντως έγινε. Γι'αυτό μην είσαι τόσο σίγουρος. Έχουμε δει πολλά κουλά με τους τιμοκαταλόγους της Wind και το τι πραγματικά χρεώνει. Για τα καρτοκινητά βέβαια δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει.:O

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην θεωρω απιθανο το γεγονος να εφαρμοστουν οι χρεωσεις εκ των υστερων...

Το μονο που μπορει να γινει ειναι να ενεργοποιησεις την υπηρεσια και να σε χρεωσει αν τα ξεπερασεις. Στη μεση της συνδρομης δεν ειναι δυνατον να σου πουνε α ξερεις καταναλωσες και 5ΜΒ την προηγουμενη εβδομαδα δωσε μας 60ευρω, δεν γινονται αυτα.

 

 

 

Αυτο που λες για τα KB οτι βγαινουν επιτηδες παραπανω εν γνωσει της WIND δεν πρεπει να ισχυει.. Ετσι θελω να πιστευω δηλαδη.. Αν ειναι δυνατον..

 

Οσο για το υπολοιπο των MB που σου απομενουν συμφωνω απολυτα οτι επρεπε να σε ενημερωνει αλλα απο τη στιγμη που δεν εχει εφαρμοστει ακομα η χρεωση πως να γινει κατι τετοιο?

 

Παντως η κινηση δεδομενων για τα 40ΜΒ συμπεριλαμβανει εκτος του download και το upload οποτε μηπως παιζει κατι τετοιο σε εσας. Στα ΝΟΚΙΑ εχει σταλθεντα και ληφθεντα και τα προσθετεις. Για τα αλλα δεν ξερω.

 

εχω συνδεση και αν ξεπεραsεις 40mbεννοειται οτι σε χρεωνει και η χρεωση ειναι υπερογκη σκεψου οτι ειναι 13 ευρω το mb και αν λαβεις υποψη τις αποκλεισεις που προκυπτουν βγαινουν αρκετα mb παραπανω απο ό,τι λεει το κινητο σου,τ ενας φιλος μου καλειται να πληρωσει 104 ευρω, μονο για το wind plus επειδη του χρεωσαν λεει αναλογικα το μηναsta mb και επειδη οι μετρητες τους δειχνουν παραπανω. και ναι εχω νοκια αλλα ξερω οτι τα αθροιζεις και αν θες εχω φωτογραφιες απο το λογαριασμο και το κινητο να δεις τις αποκλισεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος λιγο νωρίτερα είπε ότι '..Το wind plus μετά τα 40MB δεν χρεώνει.

Το έχω ξεπατώσει και δεν έχω χρεωθεί τίποτα...'. Να διευκρινίσω και πάλι ότι τα 40ΜΒ αφορούν μόνο πλοήγηση σε wap sites. Προς το παρόν είχε φιλος την υπηρεσία ενεργοποιημένη και απο εκει που ειχε υπόλοιπο 33 ευρώ και κατι, τώρα έχει -8 ευρώ και 27 λεπτά! Εκανε θέμα και με μειλ απο κατάστημα της εταιρείας και ο έλεγχος συνεχίζεται εδώ και περισσότερο απο 2 εβδομάδες παρακαλώ! Φυσικά θα προβεί σε καταγγελία που θα δημοσιευθεί κι εδώ , διότι ακόμα ΔΕΝ έχει αποτέλεσμα. Ειναι δυνατόν ο έλεγχος να κάνει περισσότερο απο 15 ημέρες και τι ψάχνουν επιτέλους?

Link to comment
Share on other sites

Όταν η κατάσταση θυμίζει σπίτι με κόκκινο φωτάκι απ' έξω, αυτά παθαίνουμε αν δεν προσέχουμε... Φίλε μου πέφτει κοροιδία, πάνε να φάνε τα λεφτά... Και έχουν και το δικαίωμα να το κάνουν, αφού η υπηρεσία δεν είναι με απεριόριστη πλοήγηση, η εταιρεία νομιμοποιείται! Αυτό που είπε ο φίλος είναι για το δικό του καρτοκινητό, οπότε ούτε εκείνος φταίει...
Link to comment
Share on other sites

Για τα συμβολαια εχει αναφερει κανεις εδω μεσα οτι δεν εχει χρεωθει ή οσοι λεμε οτι δεν χρεωνει εχουμε καρτοκινητα?

 

Αν οχι τοτε προφανως χρεωνει μονο τα συμβολαια για λογους αγνωστους..

 

Τωρα αν θεωρειτε οτι το κανει εσκεμμενα σε μερικους αριθμους για να τους τρωει τα λεφτα τι να πω ρε παιδια... Εγω δεν μπορω να πιστεψω κατι τετοιο.. Οπως επισης δεν μπορω να πιστεψω οτι εγινε λαθος στο συστημα και χρεωνει οτι ναναι. Δεν γινεται αυτο.. Ή θα χρεωνει ολους ή κανεναν.

 

Και επαναλαμβανω αν πει καποιος οτι εχει συμβολαιο και δεν εχει χρεωθει απο το οριο τοτε αλλαζουν τα πραγματα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?σε νοκια πως γινεται να εγκαταστησω opera mini?παλια θυμαμαι χρειαζοταν προφιλ wind internet και οχι wap/plus.Και κατι αλλο.Αν εχω προφιλ wind internet και εχω ενεργοποιησει το wind plus non stop με τα 40ΜΒ που ακομα δεν ισχυουν,θα χρεωνομαι η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?σε νοκια πως γινεται να εγκαταστησω opera mini?παλια θυμαμαι χρειαζοταν προφιλ wind internet και οχι wap/plus.Και κατι αλλο.Αν εχω προφιλ wind internet και εχω ενεργοποιησει το wind plus non stop με τα 40ΜΒ που ακομα δεν ισχυουν,θα χρεωνομαι η οχι?

μπες απο το κινητο σου http://www.operamini.gr κ το καταβαζεις, οχι το wind internet σε χρεωνει κανονικοτατα..

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα καρτικινητής απεριόριστου mobile internet μεχρι 15 ευρω το μήνα?θεωρώ κλεψιά να δίνω 15 ευρώ κάθε εβδομάδα,δεν είμαι κ ο ωνάσης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα και γω το wind plus με 3,99 το μήνα πριν από δύο εβδομάδες για να δώσω ένα λόγο ύπαρξης στο palm treo 750 που έχω.Έχω free2go καρτοκινητή.Έχω περάσει τα 40mb κατά πολύ και δεν έχω χρεωθεί τίποτα.Εννοείται συνδέομαι μόνο με wap,αλλιώς χρεώνομαι.Παρακολουθώ το υπόλοιπο καθημερινά και δεν έχω χρεωθεί τίποτα μέχρι τώρα.Και ενώ στην αρχή δε μπορούσα να συνδεθώ στο msn mail μου,τώρα δουλεύει κανονικά.Αν παραμείνουν έτσι τα πράγματα,θα συνεχίσω να ανανεώνω το wind plus,αν όμως αρχίσουν τα περίεργα,θα είναι η πρώτη και η τελευταία φορά.
Zoom-Zoom
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
υπάρχει κάποιο πρόγραμμα καρτικινητής απεριόριστου mobile internet μεχρι 15 ευρω το μήνα?θεωρώ κλεψιά να δίνω 15 ευρώ κάθε εβδομάδα,δεν είμαι κ ο ωνάσης

Το θελεις απεριοριστο το θελεις και καρτοκινητο το θελεις και ως 15 € :X Οχι δεν υπαρχει με την εννοια που το λες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. αν καταλαβα καλα στην wind δεν εχεις πραγματικο ιντερνετ αλλα μονο wap με τα 4 ευρω??

Οχι οτι θα χρησιμοποιησω ποτε απο το κινητο net αλλα γι καποιους που το θελουν δεν συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι δεν χρεώνεσαι με καρτοκινητό. 5 Μέρες ανοιχτό και έχω φάει περίπου 400ΜΒ και ούτε 0,01 δεν έχει κατέβει. Ας ελπίσουμε να το κρατήσει έτσι.

 

Πάντως απορώ ακόμα γιατί με είχε χρεώσει πριν κανα 2μηνο...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου πάντως χρεώθηκε και πήγε -8 ευρω η κάρτα του..

Είσαι σίγουρος?? Μήπως χρησιμοποιούσε gint? Γιατί κατά 99.99% σε καρτοκινητά δεν χρεώνει.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...