Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εγω που εχω συνδεση μου γραφει

παγιο τελος εν. wind plus non stop -1.08ε

κ πιο κατω κατι τελη επανασυνδεσης 4.20ε

τι ειναι αυτα την τρελα μου.80 ευρω χρεωση off-net wap browsing ελεος δηλαδη.

1MB :10ΕΥΡΩ

ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΤΕ ΤΟ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΠΟλυ πιθανο να μπηκε με gint και όχι με gwap

 

το οτι οταν ζητας ρυθμισεις για το non stop σου στελνουν κ ρυθμισεις gint εκτος

gwap ειναι τουλαχιστον παρανομο κ γινεται επιτηδες πιστευω για να εκμεταλευτουν αυτους που δεν γνωριζουν καθως υπαρχει μεγαλη διαφορα χρεωσεων κ δεν ειναι σιγουρο οτι οταν τις στελνουν μπαινουν σαν ρυθμισεις ιντερνετ oi gwap k oxi oi gint.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

το οτι οταν ζητας ρυθμισεις για το non stop σου στελνουν κ ρυθμισεις gint εκτος

gwap ειναι τουλαχιστον παρανομο κ γινεται επιτηδες πιστευω για να εκμεταλευτουν αυτους που δεν γνωριζουν καθως υπαρχει μεγαλη διαφορα χρεωσεων κ δεν ειναι σιγουρο οτι οταν τις στελνουν μπαινουν σαν ρυθμισεις ιντερνετ oi gwap k oxi oi gint.

 

Εγώ τις ρυθμίσεις του gint τις είχα σβήσει κατευθείαν, δεν το χρησιμοποίησα ποτέ.

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο; έχει διαφορά αν μπαίνουμε με GPRS ή 3G? Μπορώ να μπω με το gwap με ενεργό 3G και να έχω καλύτερη ταχύτητα χωρίς παραπάνω χρέωση (μόνο με τα €4/μήνα);

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

den exei diafora stin xrewsi an mpaineis me gprs i 3g.

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι με το 3G θα υπάρχει κίνδυνος υπέρβασης των 40ΜΒ αφού θα ανοίγω περισσότερα sites λόγω της βελτιωμένης ταχύτητας. (τώρα το έχω μόνο για e-mail και forums μέσω του κινητού και ίσα ίσα φτάνει το 1,3MB την ημέρα).

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τιποτα αλλο παρομοιο σε αλλον παροχο?και αν ναι σε ποιον ευχαρισω

Παρ'όμοιο υπάρχει και σε cote και σε voda νομίζω αλλά γιατί δεν δεν ρωτάς αν υπάρχει καλύτερο?

Έχει η cosmote το imode στο οποίο πληρώνεις 4€ και όλα τα άλλα είναι τζάμπα. Έλα εδώ για περισσότερα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

καλα εγω θυμαμαι οτι καποτε εδινε 3 και κατι € και καθαριζες τωρα γιατι το αλλαξανε??τεσπα tnx!!!

Ο ανταγωνισμός βλέπεις.Η Cosmote με 4€ έδινε περιορισμό 40mb και η Wind ήταν το κορόιδο που με 3,49€ έδινε απεριόριστο mobile internet.Αλλά όταν έκανε την αλλαγή δεν είχε προβλέψει ότι πολλοί θα έφευγαν από τη Wind με τον περιορισμό.:)

Link to comment
Share on other sites

Τι είπες τωρα?

Η cosmote και η wind είχαν το ίδιο πακέτο ακριβώς. Η cosmote το έχει ακόμα με 4€ και δεν έχει περιορισμό στα mb.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Τι είπες τωρα?

Η cosmote και η wind είχαν το ίδιο πακέτο ακριβώς. Η cosmote το έχει ακόμα με 4€ και δεν έχει περιορισμό στα mb.

 

Το πακέτο το οποίο αναφέρεις κοστίζει 3,90 και είναι μέσω imode. Υπάρχει σχετικό θέμα στην ενότητα της cosmote.

Το πακέτο view n web που έχει η cosmote για το wap κοστίζει 4 ευρώ και ;exei περιορισμό τα 40 Mb για εκτός portal (http://wap.cosmotemyview.gr) πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο το οποίο αναφέρεις κοστίζει 3,90 και είναι μέσω imode. Υπάρχει σχετικό θέμα στην ενότητα της cosmote.

 

...πιό πάνω λέω τα ίδια.

Έχει η cosmote το imode στο οποίο πληρώνεις 4€ και όλα τα άλλα είναι τζάμπα. Έλα εδώ για περισσότερα.

Τωρα για την τιμή, που κόλλησες? Στα 0,10 λεπτα?

 

Το πακέτο view n web που έχει η cosmote για το wap κοστίζει 4 ευρώ και ;exei περιορισμό τα 40 Mb για εκτός portal (http://wap.cosmotemyview.gr) πλοήγηση.

Που θες να καταλήξεις? Κανείς δεν ρώτησε γι'αυτό το πακέτο...

 

 

Πάντως η συζήτηση έχει ως εξής:

Ρωτάει ο vamire666:

Υπαρχει τιποτα αλλο παρομοιο σε αλλον παροχο?και αν ναι σε ποιον ευχαρισω

 

και του λέω ότι:

 

Παρ'όμοιο υπάρχει και σε cote και σε voda νομίζω αλλά γιατί δεν δεν ρωτάς αν υπάρχει καλύτερο?

Εννοώ τα πακέτα όλων των εταιριών που έχουν όριο τα 40MB.

 

Ύστερα λέω ότι υπάρχει το imode το οποίο είναι ίδιο με το wind plus πριν βάλει περιορισμό.

 

Ύστερα ο vamire666 λέει

καλα εγω θυμαμαι οτι καποτε εδινε 3 και κατι € και καθαριζες τωρα γιατι το αλλαξανε??τεσπα tnx!!!

Απο τον νοέμβριο και πριν είχε 3,49 και ήταν απεριόριστο. Μετά έγινε 3,99€ χωρίς περιορισμό και μετά 3,99€ και με περιορισμό.

 

Ύστερα ο johnthegreek απαντάει προφανώς χωρίς να έχει διαβάσει το προηγούμενο μου ποστ που λέω ότι υπάρχει εναλλακτικό πακέτο:

 

Ο ανταγωνισμός βλέπεις.Η Cosmote με 4€ έδινε περιορισμό 40mb και η Wind ήταν το κορόιδο που με 3,49€ έδινε απεριόριστο mobile internet.Αλλά όταν έκανε την αλλαγή δεν είχε προβλέψει ότι πολλοί θα έφευγαν από τη Wind με τον περιορισμό.:)

 

Μετά απ'αυτό τον διορθώνω και ξαναξαναξαναξαναλέω ότι:

Η cosmote και η wind είχαν το ίδιο πακέτο ακριβώς. Η cosmote το έχει ακόμα με 4€ και δεν έχει περιορισμό στα mb.

 

Αυτά :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμα δεν εφαρμόστηκε το όριο των 40ΜΒ στα καρτοκινητά...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται... κάτι πρέπει να παίζει με τις ρυθμίσεις

 

Αφού έφαγα άλλα 15 ευρω μου είπαν τώρα από την εξυπηρέτηση πελατών ότι δεν ισχύει το wind plus σε συσκευή htc, και μπαίνει μόνο μέσω internet, και η χρέωση είναι 12 euro το MB....!!!

Tech Ministry -> http://techministry.gr

TechMinistry: Thessaloniki's Hackerspace

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμα δεν εφαρμόστηκε το όριο των 40ΜΒ στα καρτοκινητά...

Είσαι σίγουρος? Γιατί πολλοί είπαν ότι υπάρχει όριο και έχουν χρεωθεί.

Και εγώ έχω χρεωθεί...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος? Γιατί πολλοί είπαν ότι υπάρχει όριο και έχουν χρεωθεί.

Και εγώ έχω χρεωθεί...

 

Σίγουρος είμαι. Πιστεύεις ότι έχω κάποιο λόγο να λέω ψέμματα;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμα δεν εφαρμόστηκε το όριο των 40ΜΒ στα καρτοκινητά...

Ισχύει και η καινούργια χρέωση στα καρτοκινητά;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και η καινούργια χρέωση στα καρτοκινητά;:worry:

 

εγω το ενεργοποιησα στις 6 ιανουαριου και μου πηρε 3.99ευρω.συμφωνα με το μετρητη του κινητου μου εχω κανει χρηση 37mb μεχρι τωρα..δηλαδη αν ξεπερασω τα 40mb δεν θα χρεωθω.ισχυει το απεριοριστο ακομη ?

Link to comment
Share on other sites

Αφού έφαγα άλλα 15 ευρω μου είπαν τώρα από την εξυπηρέτηση πελατών ότι δεν ισχύει το wind plus σε συσκευή htc,

το ανέκδοτο της ημέρας? :lol:

και μπαίνει μόνο μέσω internet, και η χρέωση είναι 12 euro το MB....!!!

είναι θέμα σωστών ρυθμίσεων!

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο με το P3600 που του είπαν ότι δεν υποστηρίζει το Wind Plus Non Stop, παραθέτω οδηγίες από το φόρουμ της HTC.

 

Wind Plus Non Stop ρυθμίσεις για WM5/6

 

Έναρξη (Start) ->

Ρυθμίσεις (Settings) ->

καρτέλα Συνδέσεις (Connections tab) ->

Συνδέσεις (Connections) ->

καρτέλα Για προχωρημένους (Advanced tab) ->Επιλογή δικτύου (Select Networks) -> Νέο (New) ->

καρτέλα Γενικά (General tab) ->

Όνομα: Wind Plus ->

καρτέλα Modem (Modem tab) ->

Νέο (New) ->

Όνομα: Wind Plus

Επιλέξτε modem (Select a modem): Γραμμή Κιν. Τηλ (GPRS) (Cellular Line (GRPS, 3G)) ->

Επόμενο (Next) ->

Όνομα σημείου πρόσβασης (Access Point Name): gwap.b-online.gr ->

Επόμενο (Next) ->

Όνομα χρήστη (username): wap ->

Κωδικός (password): wap ->

Τομέας (Domain): αφήστε το κενό ->

Τέλος (Finish) ->

καρτέλα Ρυθμίσεις proxy (Proxy Settings tab) ->

Τσεκάρετε το Αυτό το δίκτυο συνδέεται στο Διαδίκτυο (This network connects to the Internet) ->

Τσεκάρετε Aυτό το δίκτυο χρησιμοποιεί proxy server για να συνδεθεί στο Διαδίκτυο (This network uses a proxy server to connect to the Internet) ->

Διακομιστής proxy (Proxy server): 192.168.200.10 ->

Για προχωρημένους (Advanced) ->

HTTP: Διακομιστής (server): 192.168.200.10, Θύρα (Port): 9401 ->

WAP: Διακομιστής (server): 192.168.200.10, Θύρα (Port): 9401 ->

Ασφαλές WAP (Secure WAP): Διακομιστής (server): 192.168.200.10, Θύρα (Port): 9401 ->

Socks: Διακομιστής (server):192.168.200.10, Θύρα (Port):1080 ->

OK (τρεις φορές μέχρι να βγείτε και πάλι στις συνδέσεις) ->

Πρέπει τώρα στην πρώτη καρτέλα (Tasks) να λέει Wind Plus ->

Κλείνετε όλα και κάνετε ένα soft reset.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ενημερωνόμαστε μέσω sms ή online για το υπόλοιπο του όγκου των δεδομένων στο Wind Plus Non Stop?
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρος είμαι. Πιστεύεις ότι έχω κάποιο λόγο να λέω ψέμματα;:worry:

Μίλησες γενικά για τα καρτοκινητα. Κι εγώ καρτοκινητό έχω και χρεώθηκα κανονικότατα όπως και πολλοί άλλοι..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...