Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσφέρει το Wind Plus υπηρεσία Messenger?όπως πχ η κοσμοτέ κ η βόνταφον
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Τελικά για να καταλάβω! Εδώ και 3 μήνες δεν είχα κινητό και προχτές πήρα το LG Viewty για να μπαίνω ίντερνετ με Wind Plus (στα 3,49€) όπως παλία. Τώρα βλέπω εδώ να αναφέρονται άλλα! Παλιά έμπαινα και έλιωνα με τις ώρες και δεν χρεωνόμουνα, τα 40ΜΒ τα είχα στο φτερό! Τώρα λέω σήμερα να ενεργοποιήσω την υπηρεσία. Τι αλλαγές έχουν γίνει? Αυξήθηκε η τιμή? Τι έγινε ρε παιδιά? Όσο για τα 40ΜΒ νομίζω δεν ισχύουν, και ειναι απεριόριστο. Τι έχετε να πείτε? Όσο για το Messenger που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω, ετοιμάω ένα JAVA Windows Live Messenger το οποίο θα είναι σε 2-3 μέρες τελειωμένο (Το έκανα Upgrade στο Windows Live Messenger 2009). Μόλις το τελειώσω θα σας το δώσω. Είναι κανονικό MSN για κινητό, JAVA για όσους δεν έχουν Symbian κινητάκι. Εγώ με το LG Viewty εχω JAVA και 3G+ (HSDP). Για να δούμε, τελικά τι θα γίνει...
Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι θα έχει windows live "interface" και ΠΕΘΑΝΑ ΕΔΩ Κ ΤΩΡΑ
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Πες μου ότι θα έχει windows live "interface" και ΠΕΘΑΝΑ ΕΔΩ Κ ΤΩΡΑ

Ναι καλέ! Απίθανο το έχεις? Απλά τώρα αλλάζω τα Buttons και τα εικονίδια για να μοιάζει με το νέο Windows Live Messenger 2009!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το προγραμμα zero με το μηδεν παγιο και ηθελα να βαλω και γω το wind plus αλλα ηθελα δυο τρια πραγματα να ρωτησω.

1. Η χρεωση ειναι 3,5€ το μηνα και εχω 40mb οπου κι αν μπω ? (πχ μπορω να βαλω opera mini και να μπαινω κανονικα φορουμ, contra κλπ ? ):confused:

2. Η χρεωση παει με το kb του traffic ή με την ωρα ή και με τα δυο μαζι ? (πχ αν το εχω απλα ανοιχτο το opera στο google χωρις να κανει τπτ θα χρεωνομαι οσο περναει η ωρα κι ας μην κατεβαζω τπτ ? ) :worry:

3. Πως το ενεργοποιω ? :p Και διαρκει επ αοριστον ή πρεπει να το ενεργοποιω καθε μηνα ας πουμε? :O

Αυτα τα ολιγα γιατι ειδα το wap σε ενα φιλο μου οσο ταξιδευαμε και μου κατσε τωρα και μενα. :p Ευχαριστω και καλο μηνα με υγεια. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το προγραμμα zero με το μηδεν παγιο και ηθελα να βαλω και γω το wind plus αλλα ηθελα δυο τρια πραγματα να ρωτησω.

1. Η χρεωση ειναι 3,5€ το μηνα και εχω 40mb οπου κι αν μπω ? (πχ μπορω να βαλω opera mini και να μπαινω κανονικα φορουμ, contra κλπ ? ):confused:

2. Η χρεωση παει με το kb του traffic ή με την ωρα ή και με τα δυο μαζι ? (πχ αν το εχω απλα ανοιχτο το opera στο google χωρις να κανει τπτ θα χρεωνομαι οσο περναει η ωρα κι ας μην κατεβαζω τπτ ? ) :worry:

3. Πως το ενεργοποιω ? :p Και διαρκει επ αοριστον ή πρεπει να το ενεργοποιω καθε μηνα ας πουμε? :O

Αυτα τα ολιγα γιατι ειδα το wap σε ενα φιλο μου οσο ταξιδευαμε και μου κατσε τωρα και μενα. :p Ευχαριστω και καλο μηνα με υγεια. :happy:

 

1. ΝΑI.

2.Με τα kb.

3. στέλνεις PLUS στο 19348. Ενεργοποιείται αφού σου έχει έρθει απαντ. μήνυμα. Αν θες και άλλες λεπτομέρειες 1231 δωρεάν από το κινητό σου...

Link to comment
Share on other sites

@haforce: Να σαι καλα σ ευχαριστω. Και κατι τελευταιο, αν ξεπερασω τα 40mb η χρεωση ειναι η εξωφρενικη ή να μην ανησυχω ? Ετσι κι αλλιως θα τσεκαρω το μετρητη δεδομενων στο κινητο αλλα αν ξερεις. Thanks και παλι.
Link to comment
Share on other sites

εξωφρενικη γι'αυτο για το δικο σου το καλο φροντισε να μην το περασεις!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

O windows live messenger for s60 δεν λειτουργει με wind plus προφιλ ? Γιατι μου βγαzει σφαλμα.
Link to comment
Share on other sites

Εαν κάνεις πιο νωρίς από τη λήξη του μήνα την ανανέωση, αυτή από πότε ξεκινά?

 

Μία απάντηση για να σιγουρευτούμε...

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

O windows live messenger for s60 δεν λειτουργει με wind plus προφιλ ? Γιατι μου βγαzει σφαλμα.

 

η μητέρα μου που έχει το nokia 5700 και με vodafone της λέει wlm is not available right now.please try again later

Link to comment
Share on other sites

η μητέρα μου που έχει το nokia 5700 και με vodafone της λέει wlm is not available right now.please try again later

 

και σε μενα αυτο μου λεει.

Link to comment
Share on other sites

το non stop προσφέρει απεριόριστο surfing?γενικά υπάρχει κάποια φθηνή υπηρεσία της wind που να το κάνει αυτό?Ακόμα:Επειδή βλέπω οτι ο Alexmania δυστυχως δε ποσταρε την εφαρμογή,προσφέρει η Wind msn???
Link to comment
Share on other sites

το non stop προσφέρει απεριόριστο surfing?γενικά υπάρχει κάποια φθηνή υπηρεσία της wind που να το κάνει αυτό?Ακόμα:Επειδή βλέπω οτι ο Alexmania δυστυχως δε ποσταρε την εφαρμογή,προσφέρει η Wind msn???

 

σε μενα φιλε ειναι απεριοριστο .προσφερει μεσα απο το wind plus.υπαρχουν ομως και πολλες εφαρμογες για msn.mig33,morange,ebuddy

Link to comment
Share on other sites

είναι εφαρμογή αυτό που δίνει?

 

οχι μεσα απο το wind plus δεν ειναι εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την χρήση της υπηρεσίας να κάνω ορισμένες παρατηρήσεις, αφού φίλος μου αναζητά ακόμα 33 ευρώ που έγιναν -8 σε λογαριασμό του ξαφνικά αλλά απο ότι φαίνεται δεν προέρχονται απο την υπηρεσία όλα αλλά μόνο ορισμένα πολύ ελάχιστα ευρώ.

Ρωτώντας αρκετές φορές το τμήμα εξυπηρέτησης -που το πληρώνουμε κιόλας- τα 40ΜΒ δωρεάν ισχύουν μόνο για πλοήγηση σε οποιαδήποτε σελίδα είτε μεσα απο το μενου της υπηρεσίας είτε απο άλλο πλοηγό όπως τον Οπερα. Η πλοηγηση μόνο εντός του Μενού Υπηρεσιών είναι απεριόριστη. Και το βασικό ερώτημα τώρα.

Αν πλοηγηθείς μέσω του λοηγού του κινητού- στη περίπτωσή μου ένα ΝΟΚΙΑ Ε51- τα κιλομπαίτ είναι περισσότερα απο ότι αν πλοηγηθώ μέσω Οπερα. Οποτε γλυτώνουμε. Γιατί? Διότι απλά ο Οπερα συνηθίζει να λειτουργεί ως proxy συμπιέζοντας την εμφάνιση άρα και τον όγκο. Με απλή πλοήγηση η σελίδα του myphone φτάνει κοντά στο 1ΜΒ ενώ με τον Οπερα περιπου στα 130 με 160kb αν θυμάμαι καλά. Οπότε πατάτα η υπόθεση. ΤΟ αναφέρω διότι μάλλον την έχουν πατήσει αρκετοί...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την χρήση της υπηρεσίας να κάνω ορισμένες παρατηρήσεις, αφού φίλος μου αναζητά ακόμα 33 ευρώ που έγιναν -8 σε λογαριασμό του ξαφνικά αλλά απο ότι φαίνεται δεν προέρχονται απο την υπηρεσία όλα αλλά μόνο ορισμένα πολύ ελάχιστα ευρώ.

Ρωτώντας αρκετές φορές το τμήμα εξυπηρέτησης -που το πληρώνουμε κιόλας- τα 40ΜΒ δωρεάν ισχύουν μόνο για πλοήγηση σε οποιαδήποτε σελίδα είτε μεσα απο το μενου της υπηρεσίας είτε απο άλλο πλοηγό όπως τον Οπερα. Η πλοηγηση μόνο εντός του Μενού Υπηρεσιών είναι απεριόριστη. Και το βασικό ερώτημα τώρα.

Αν πλοηγηθείς μέσω του λοηγού του κινητού- στη περίπτωσή μου ένα ΝΟΚΙΑ Ε51- τα κιλομπαίτ είναι περισσότερα απο ότι αν πλοηγηθώ μέσω Οπερα. Οποτε γλυτώνουμε. Γιατί? Διότι απλά ο Οπερα συνηθίζει να λειτουργεί ως proxy συμπιέζοντας την εμφάνιση άρα και τον όγκο. Με απλή πλοήγηση η σελίδα του myphone φτάνει κοντά στο 1ΜΒ ενώ με τον Οπερα περιπου στα 130 με 160kb αν θυμάμαι καλά. Οπότε πατάτα η υπόθεση. ΤΟ αναφέρω διότι μάλλον την έχουν πατήσει αρκετοί...

 

εγω εχω κανει χρηση 120mb και δεν εχω χρεωθει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δηλαδή αν περάσω τα 40mb σε εξωτερικά site, δεν ειδοποιούμαι από τη WIND ότι πλέον είμαι εκτός Wind Plus; Μετά τα 40mb σε χρεώνει με τις ληστρικές τιμές και δεν σου λένε τίποτα μέχρι να δεις την κεραμίδα στο λογαριασμό;

 

Αν είναι δυνατόν, από τη μύγα ξίγκι βγάζουν αν είναι έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα εχω αναλυτική κατασταση με χρεώσεις καποιου αριθμού μας που αντιμετώπισε πρόβλημα θα σας ενημερώσω. Παντως μεσα απο το μενού υπηρεσιών διευκρινιζει ότι η αναζήτηση σελίδων είναι δωρεάν ως υπηρεσία οχι όμως και ο όγκος δεδομένων. Με απλά λόγια αν μπεις σε μια σελίδα htlm κατεβαίνει μεν αλλά αν ξεπεράσεις τα 40ΜΒ κάηκες. Το Ε51 έχει μετρητή δεδομενων ευτυχώς...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτησω μου ήρθε ο λογαριασμός 156ευρω, αρχικα μου χρεωσαν το wind plus non stop 6,16 για χρηση απο 10/12 μεχρι 6/01 ως δικαιολογια μου ειπαν οτι προπληρωνεις το παγιο της υπηρεσιας, αρα 2 πάγια και εφόσον διακοπεί ι υπηρεσια πιστώνεται αναλογικα και αφαιρειται στον επομενο λογαρισμο.Σύνολο στο λογαριαμο λεει 43 mb ενω το κινητο ελεγε 39mb ,εστω οτι χρησιμοποιησα 43 αυτοι μου χρεωνουν 86,80 ευρω,επομενως κοντα στα 8,5 mb σαν αιτιολογια μου ειπαν πως επειδη το wind plus non stop ενεργοποιηθηκε 10/12 και 6/01 εκδοθηκε ο λογαριαμος, οτι τα 40 mb προσφερονται αναλογικά στο μήνα, δηλ για 30 μέρες εχεις 40mb οποτε στην περιπτωση μου που ήταν λιγοτερες εγινε αναλογικα.Το μηνυμα που λαβαμε 1/12 ελεγε με 3.45 εχεις 40mb για off net wap browsing και απο 40 και πανω χρεωνεσαι και δεν ανεφερεται πουθενα η αναλογια. ξέρει κανεις κατι γι 'αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...