Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους λοιπον θελω απο καποιον που το εχει ψαξει και ξερει να μας πει τελικα τι συμφερει οταν θελει κανεις να μπαινει απο το pc με Gprs πχ (wind plus)

και οταν λεω τι συμφερει εννοω ποια εταιρια? ποιο προγραμμα? αν ας πουμε μπεις με μια εφαπαχ χρεωση και εχεις το κινητο ολη μερα ανοιχτο σε συμφερει?

 

απαντηστε σας παρακαλω ειμαι φανταρος και το θελω για μεσα

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

....άρα δεν θα μπορώ να μπαίνω..:what: Στην ουσία αυτό μου λες, γιατί δεν νομίζω ότι κάποιος εν γνώση του θα χρεωνόταν 12ευρά το mb....

 

 

Αν είναι μόνο για το μηνιαίο πάσο τότε με συμφαίρει και κακώς που δεν το έκανα μέχρι τώρα..

Θα μπαίνω χωρίς πάσο και θα χρεώνομαι τα 50cent. Έτσι κι αλλιώς μου κάνει μία αποσύνδεση την βδομάδα περίπου κι αυτό επειδή κάνει restart το κινητό.

Οπότε, φορματ στο κινητό, ανόιγω ένα browser του κινητού και το συνδέω με gwap (σε περίπτωση που κοπεί το ρεύμα και κλείσει το pc).

Ε, πες να μου κάτσει και καμια στραβή και να αποσυνδεθει, αλλά πόσες φορές? Μέχρι 8 φορές είμαι στα λ7 μου, δε νομίζω να πάει παραπάνω.

Αρα, απο 'μένα πάει αυτό το όριο, τελείωσε :D :D :D

Το εισιτήριο των 0.49 ευρώ έχει μέγιστη διάρκεια 24 ώρες... Αντιγράφω απο το site της Wind:

 

Σε τι αντιστοιχεί το εισιτήριο εισόδου;

Η χρέωση 0,49 ευρώ αφορά τη σύνδεση στο GPRS για χρήση υπηρεσιών WAP. Μόλις κάνει ο συνδρομητής σύνδεση στο GPRS (μόλις πατήσει τη σχετική επιλογή στο κινητό του και συνδεθεί στο δίκτυο GPRS της WIND) χρεώνεται 0,49 ευρώ. Η χρέωση αυτή καλύπτει τη σύνδεσή του έως ότου αποσυνδεθεί από το GPRS (πατήσει π.χ. exit στο κινητό του). Αν συνδεθεί ξανά μετά από λίγο, αυτό θεωρείται δεύτερη επίσκεψη, γιατί κάνει δεύτερη σύνδεση στο GPRS. Αν δεν αποσυνδεθεί όμως, μπορεί να κάνει περιήγηση για 24 ολόκληρες ώρες με το ίδιο, αρχικό εισιτήριο. Αν υπερβεί τις 24 ώρες συνεχόμενης σύνδεσης τότε δεν θα τον αποσυνδέσει το σύστημα, αλλά θα συνεχίσει την περιήγησή του πληρώνοντας δεύτερο εισιτήριο διότι υπερέβην το όριο των 24 ωρών.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω χρόνια το wind plus αλλά επειδη πήρα απο φιλαράκι μου το HTC Diamond δεν βρήκα πουθενά ρυθμίσεις, ούτε καν αυτόματες απο την σελίδα της εταιρειας, μπορει καποιος να με βοηθήσει αν εχει το ιδιο μοντέλο για τις ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Το εισιτήριο των 0.49 ευρώ έχει μέγιστη διάρκεια 24 ώρες... Αντιγράφω απο το site της Wind:

Αυτό δεν το ήξερα.... Οπότε πάπαλα το ιντερνετ....

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ήξερα.... Οπότε πάπαλα το ιντερνετ....

Ακόμα κι έτσι: 0.49x30=14.7 ευρώ. Καθόλου άσχημα για κάποιον που θέλει απλά να κατεβάζει. Αν οι ταχύτητες είναι καλές, τότε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι έτσι: 0.49x30=14.7 ευρώ. Καθόλου άσχημα για κάποιον που θέλει απλά να κατεβάζει. Αν οι ταχύτητες είναι καλές, τότε συμφέρει.

...όχι να κατεβάζει αλλά απλά για πλοήγηση..

 

Δεν συμφαίρει καθόλου γιατί 15ευρώ είναι το λιγότερο που θα πληρώσεις γιατί δεν μπορεί να μην αποσυνδεθείς ποτέ μες τον μήνα.

 

Εγώ 15ευρώ(min) δεν δίνω για να έχω όριο το 1mb, μειωμένες δυνατότητες(πρόβλημα στην κωδικοποίσηση, δεν ανοίγουν όλες οι σελίδες κτλ..) και gsm..

 

Θα μου πεις με την pstn τον μήνα πάει 220ευρώ(+σύνδεση+δεν έχεις τηλέφωνο) αλλά άλλοι έχουν έως 24mbit με 20ευρώ...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με ρυθμίσεις wind plus για το Htc diamond που μου έστειλε φιλος ειναι οι εξής αλλά δεν βλέπω να δουλεύουν με Οπερα και μάλλον θα βάλω τον ΙΕ. Το έχει δοκιμάσει άλλος?

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Select Modem tab

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Modem: Cellural Line (GPRS)

Press Next

Access Point Name: gwap.b-online.gr

Press Next

User name: wap

Password: wap

Domain:

Press Finish

Select Proxy Settings tab

Set the following

This network connects to the Internet: tick

This network uses a proxy server to connect to the Internet: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Press Advanced

HTTP: 192.168.200.10 port 9401

WAP: 192.168.200.10 port 9401

Secure WAP: 192.168.200.10 port 9401

Socks: 192.168.200.10 port 1080

Press Ok

Press Ok again

Link to comment
Share on other sites

@ serfistas1

Χρησιμοποιώ τις ίδιες ρυθμίσεις σε ένα Wizard και συνδέομαι κανονικά με Opera Mobile, Opera mini & Pocket Internet Explorer.-

Qtek 9100 (Wizard) / HTC HD2 (Leo) / Xiaomi Hongmi (RedRice)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το χρησιμοποιούν ακόμα, να προσέξουν λίγο τις χρεώσεις.

Εγώ είχα 2ευρώ και κάτι μέχρι χτες, και σήμερα που κανονικά έληγε η συνδρομή μου δεν έμπανε καθόλου στο ίντερνετ. Μπαίνω να ακούσω πόσα λ7 έχω και ακούω αυτό.

 

Κανονικά έπρεπε να με χρεώσει 50λεπτά αλλα με χρέωσε πολύ περισσότερο. Γιατί?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τον ΙΕ του κινητού λειτουργεί κανονικά, το htc diamond έχει τον όπερα αλλά δεν δουλέυει με τίποτα, καθώς δεν υπάρχουν ρυθμίσεις για το αποθηκευμενο προφίλ σύνδεσης...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το σχετικό κλειδωμένο θέμα αλλά δεν νομίζω οτι συμφέρει πλέον η χρήση του WindPlus μεσω υπολογιστή
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως..

 

τελευταια ερωτηση.. Το κλειδωμα του java script για την ποληγηση μεσω κινητου, υπαρχει ακομα, η το αφαιρεσανε??

Link to comment
Share on other sites

Pedia eimai asxetos me internet mobile. Thelw na rwthsw gia to wind plus non-stop. An to valw me 4 euro xrewsh eimai stis ipiresies tou olh mera xwris pereterw xrewsh? Gps leitourgw elefthera? Katevazw tragoudia xwris xrewsh? Eidiseis, athlitika ktl epishs epishs elefthera?

 

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ενεργοποιησεις το wind plus non-stop εχεις απεριοριστη πλοηγηση μεσα στο wind plus τη ς Wind συν 40 mb ογκου για σελιδες εκτος wind plus.Αν ξεπερασεις αυτα τα 40Mb υπαρχει ογκοχρεωση.Οποιαδηποτε αλλη υπηρεσια ειδησεις,τραγουδια έιναι με χρεωση.Αλλωστε οταν πας να κατεαβσεις ενα τραγουδι σου λεει οτι κοστιζει τοσο κτκ κτλ
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Pedia eimai asxetos me internet mobile. Thelw na rwthsw gia to wind plus non-stop. An to valw me 4 euro xrewsh eimai stis ipiresies tou olh mera xwris pereterw xrewsh? Gps leitourgw elefthera? Katevazw tragoudia xwris xrewsh? Eidiseis, athlitika ktl epishs epishs elefthera?

 

Eyxaristw

 

palia itan elefthera, ala tora mono 40 mb,gia ektos wind plus. mporis na katebazis tragoudia ala mexri 1mb. isodos sto wind plus einai dorean kai den exi egkoxreosi eki. ( poles ipiresies sto wind plus einai me xreosi )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Θα ηθελα να μου πειτε με το νοκια n78 μπορω να μπω στο wind plus;

Aν ναι μπορω να ανοιγω σελιδες με τον opera mini;

K τελος σαν σημειο προσβασης ποιο επιλεγω τελικα το wind plus η το gwap;

ΣΑΣ ευχαριστω...

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται μπορεις να μπεις στο Windplus και να χρησιμοποιησεις το Οπερα.Οσο για το σημειο προσβασης μην τα μπερδευεις.Το windplus πιθανον να ειναι καποιο προφιλ που εχεις αποθηκευμενο στο κινητο.Το gwap.b-online.gr ειναι σημειο προσβασης για πλοηγηση wap
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Θα ηθελα να μου πειτε με το νοκια n78 μπορω να μπω στο wind plus;

Aν ναι μπορω να ανοιγω σελιδες με τον opera mini;

K τελος σαν σημειο προσβασης ποιο επιλεγω τελικα το wind plus η το gwap;

ΣΑΣ ευχαριστω...

 

 

Το προφιλ wind plus λογικα εχει σημειο προσβασης gwap.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν να στέλνουν ενημερωτικά μηνύματα κατόπιν εορτής?? Ουαουυυ!!!

 

@pg1 πλέον το μηνιαίο πάγιο είναι 3,99 και έχει όριο 40mb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...