Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην παίρνεις και όρκο... Θα μας πιάσουν στον "ύπνο" και θα τα πάρουν αυτοί... Αυτό τουλάχιστον πιστεύω αφού δεν έχει βγάλει κάποια ανακοίνωση...

 

Συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχει ιστορικό με την περίπτωση momad που αναφέρω παραπάνω. Άλλα λέγανε άλλα γράφανε άλλα εφάρμοζαν μέχρι που μια μέρα εφάρμοσαν όσα λέγανε και φυσικά χρέωσαν αναδρομικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αθήνα, 4 Νοεμβρίου 2008 Τα σπορ ζωντανά, έχουν πλέον τη δυνατότητα να απολαμβάνουν οι συνδρομητές WIND στην οθόνη του κινητού τους, χάρη στη νέα υπηρεσία Νovasports mobile που προσφέρει η εταιρεία μέσω του δικτύου της 3G σε συνεργασία με τη NOVA.

 

Όνομα: novasports_home_copy.jpg Εμφανίσεις: 0 Μέγεθος: 25,6 KBH νέα αυτή υπηρεσία έρχεται να εμπλουτίσει τις παρεχόμενες αθλητικές υπηρεσίες που προσφέρει η WIND μέσα από την ενότητα «Αθλητικά» του WIND Plus, δίνοντας τη δυνατότητα για ζωντανή παρακολούθηση των αγώνων που προβάλλει το κανάλι Novasports1.

 

Συνολικά η υπηρεσία αποτελείται από τις παρακάτω επιμέρους κατηγορίες:

 

* novasports1 TV: οι καλύτεροι αγώνες του novasports1 ζωντανά

* highlights TV: τα καλύτερα στιγμιότυπα της αθλητικής επικαιρότητας

* video goals: γκολ από κάθε αγωνιστική του πρωταθλήματος Superleague-ΟΠΑΠ

* live goals alerts: τα γκολ της αγαπημένης σου ομάδας μέσω ειδοποίησης SMS

* ειδήσεις: όλα τα τελευταία νέα από το novasports.gr

* gallery: εντυπωσιακές φωτογραφίες όπως τις κατέγραψε ο φακός του novasports

 

 

Οι ενδιαφερόμενοι, το μόνο που έχουν να κάνουν είναι να μπουν στο μενού WIND Plus* από τη συσκευή τους και να επιλέξουν την κατηγορία «Αθλητικά» και την υπηρεσία Νovasports mobile.

 

*Η πρόσβαση στο WIND Plus κοστίζει €0,49/επίσκεψη ή €3,49/μήνα με το WIND Plus Non Stop. Η ενεργοποίηση του WIND Plus Non Stop που προσφέρει απεριόριστη πλοήγηση πραγματοποιείται με την αποστολή της εντολής Plus μέσω δωρεάν SMS στο 19348 για συνδρομητές συμβολαίου και 19349 για πελάτες καρτοκινητής. Η χρέωση για την εβδομαδιαία συνδρομή στο Novasports mobile είναι €2,38 και για τη μηνιαία €5,95. Όλες οι αναφερόμενες τιμές συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α. 19%.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι εμπιστοσύνη μπορούμε να έχουμε σε μια εταιρία που αλλά λέει και αλλά κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Τι εμπιστοσύνη μπορούμε να έχουμε σε μια εταιρία που αλλά λέει και αλλά κάνει;

 

Τα ειπες ολα φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχει ιστορικό με την περίπτωση momad που αναφέρω παραπάνω. Άλλα λέγανε άλλα γράφανε άλλα εφάρμοζαν μέχρι που μια μέρα εφάρμοσαν όσα λέγανε και φυσικά χρέωσαν αναδρομικά.

 

Αυτο δεν εχει καμια σχεση.Ποτε δεν υπηρξε ανακοινωση που να λεει οτι το momad προσφερει απεριοριση πλοηγηση.Βλεπω οτι τελικα η WIND ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΤΟ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ PLUS..Ειδε τις αντιδρασεις το ξανασκεφτηκε και ολα δειχνουν οτι αλλαξε γνωμη....Οταν εχεις 400.000 χρηστες μονιμους καθε μηνα να ενεργοποιουν την υπηρεσια ειναι πολλα τα λεφτα ωστε να το σταματησεις..Η λογικη λεει οτι κερδιζεις πολλα χρηματα...ΑΡΑΓΕ ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΣ.Μετα την σημερινη ανακοινωση http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=102&tablePageID=77&rec=1061&p=1 η οποια ειναι μετεπειτα απο της 20 οκτωμβριου ειναι μια ενδειξη οτι η μοναδικη υπηρεσια ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥ παραμενει.Βεβαια η εταιρια θα πρεπει να προβει σε μια ανακοινωση του στυλ στα πλαισια δεσμευσης τιμης στης 20 Οκτωβριου καναμε μια ανακοινωση η οποια θα πρόσφερε τ΄'αντιστοιχα στην αγορα που κυκλοφορουν για το GPRS wap με οριο 40mb.Η wind προσφεροντας πολυ περισσοτερα δεν εφαρμοζει τελικα το αντιστοιχο αλλα θα συνεχιζει να προσφερει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ πλοηγηση ΣΤΟ plus και στο wap με μονο 3.49ευρω.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν εχει καμια σχεση.Ποτε δεν υπηρξε ανακοινωση που να λεει οτι το momad προσφερει απεριοριση πλοηγηση.Βλεπω οτι τελικα η WIND ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΤΟ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ PLUS..Ειδε τις αντιδρασεις το ξανασκεφτηκε και ολα δειχνουν οτι αλλαξε γνωμη....Οταν εχεις 400.000 χρηστες μονιμους καθε μηνα να ενεργοποιουν την υπηρεσια ειναι πολλα τα λεφτα ωστε να το σταματησεις..Η λογικη λεει οτι κερδιζεις πολλα χρηματα...ΑΡΑΓΕ ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΣ.Μετα την σημερινη ανακοινωση http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=102&tablePageID=77&rec=1061&p=1 η οποια ειναι μετεπειτα απο της 20 οκτωμβριου ειναι μια ενδειξη οτι η μοναδικη υπηρεσια ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥ παραμενει.Βεβαια η εταιρια θα πρεπει να προβει σε μια ανακοινωση του στυλ στα πλαισια δεσμευσης τιμης στης 20 Οκτωβριου καναμε μια ανακοινωση η οποια θα πρόσφερε τ΄'αντιστοιχα στην αγορα που κυκλοφορουν για το GPRS wap με οριο 40mb.Η wind προσφεροντας πολυ περισσοτερα δεν εφαρμοζει τελικα το αντιστοιχο αλλα θα συνεχιζει να προσφερει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ πλοηγηση ΣΤΟ plus και στο wap με μονο 3.49ευρω.:happy:

 

Θα ήθελα να δω τι θα λες όταν ξαφνικά αρχίζει να χρεώνει χωρίς να το πάρουμε χαμπάρι...:lol: . Καλά ΟΚ ας μην γίνομαι κακός... Θα δείξει τις επόμενες μέρες τι θα γίνει...:)

Link to comment
Share on other sites

γίνεται με κάποιο τρόπο να κατεβάσω ενα αρχείο, πχ 2Mb, σε κομμάτια ώστε να ικανοποιείται ο περιορισμός του 1Mb ή ειναι αδύνατο λόγω του proxy?

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

γίνεται με κάποιο τρόπο να κατεβάσω ενα αρχείο, πχ 2Mb, σε κομμάτια ώστε να ικανοποιείται ο περιορισμός του 1Mb ή ειναι αδύνατο λόγω του proxy?

ευχαριστώ!

Σου σπάει κάποιος το αρχείο που θες να κατεβάσεις με Winrar σε αρχεία των 0,99ΜΒ και στα στέλνει μέσω ΜΣΝ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά δε μιλάω για ενα αρχειο που έχει κάποιος γνωστός μου για να μου το σπάσει σε κομμάτια, αλλά για ενα οποιοδήποτε αρχειο σε κάποιο site που ειναι πάνω απο 1 MB.

κατι εχω ακουσει οτι οι download managers μπορουν να σπάσουν ενα αρχειο σε πολλά κομμάτια οταν το κατεβάζουν. ισχυεί αυτό? και μπορει να βοηθήσει στην περίπτωση μας?

Link to comment
Share on other sites

Κάπου κάποιος είχε γράψει για μια εφαρμογή, ucweb νομίζω λέγετε, με το οποίο μπορείς να κατεβάσεις μεγάλα αρχεία απο το κινητό, αλλά δεν λειτουργεί το κόλπο σε όλες τις συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
@sideras: Οπως το εχει γραμενο εγω καταλαβαινω οτι ανεφερεται στο πορταλ για την απεριοριστη πλοηγηση. Δεν θελω να γινομαι κακος αλλα ακομα καποιοι προσπαθουν να κατεβασουν πανω απο 1 mb μεσω wind plus οταν ολοι παραπονιεστε οτι θα κοπει το απεριοριστο σερφαρισμα? ελεος ρε παιδια.....
Link to comment
Share on other sites

@sideras: Οπως το εχει γραμενο εγω καταλαβαινω οτι ανεφερεται στο πορταλ για την απεριοριστη πλοηγηση. Δεν θελω να γινομαι κακος αλλα ακομα καποιοι προσπαθουν να κατεβασουν πανω απο 1 mb μεσω wind plus οταν ολοι παραπονιεστε οτι θα κοπει το απεριοριστο σερφαρισμα? ελεος ρε παιδια.....

Αν ήταν έτσι δεν θα έγραφε 3,49 αλλα 3,99

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

γίνεται με κάποιο τρόπο να κατεβάσω ενα αρχείο, πχ 2Mb, σε κομμάτια ώστε να ικανοποιείται ο περιορισμός του 1Mb ή ειναι αδύνατο λόγω του proxy?

ευχαριστώ!

 

http://www.ucweb.com

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να δω τι θα κανει τελικα η wind με το απεριοριστο.

Ετσι για το ****το, αν και αυτες οι κινησεις, κοβω δεν κοβω, δεν δειχνουν σοβαρη εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

χρησιμοποιώ ενα νοκια 6111 και κατεβασα τον μινι οπερα αλλα μου εφαγε ολι τιν καρτα οταν μπηκα σε μερικα σαιτ. διεγραψα τις ρυθμισεις τιμ ιντερνετ και αφησα μονο το gprs αλλα τωρα δεν συνδέεται καθολου ο οπερα. τι μπορω να κανω; ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

χρησιμοποιώ ενα νοκια 6111 και κατεβασα τον μινι οπερα αλλα μου εφαγε ολι τιν καρτα οταν μπηκα σε μερικα σαιτ. διεγραψα τις ρυθμισεις τιμ ιντερνετ και αφησα μονο το gprs αλλα τωρα δεν συνδέεται καθολου ο οπερα. τι μπορω να κανω; ευχαριστώ πολύ

 

Μήπως συνδέθηκες με προφίλ WIND INTERNET που έχει όγκοχρέωση; Δεν μπορείς να κάνεις κάτι :(. Για να λειτουργήσει το Wind PLUS θα πρέπει να κανείς ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

και να φτιαξεις και σωστα τις ρυθμισεις γιατι αλλιως παλι θα συνδεθει με wind internet και θα χρεωνει τρελα.
Link to comment
Share on other sites

αυτο με τις ρυθμίσεις μπορειτε να το αναλύσετε; εχω ενεργοποιημενο το νον στοπ.

ευχαριστώ

 

otan anoigw to mini opera gia na kanei egkatastasi mou zitaei na epitrapei i prosbasi sto diktyo kai meta mou grafei oti den bre8ike diktyo. kai stamataei ekei.

 

kai kati asxeto: me tin aperioristi ploigisi ti isxyei telika;

Link to comment
Share on other sites

kai kati asxeto: me tin aperioristi ploigisi ti isxyei telika;

 

Μέχρι στιγμής συνεχίζει η απεριορίστη πλοήγηση σε mobile sites με 3,49 ευρώ.:)Για να δούμε θα το αλλάξει ή θα παραμείνει όπως είναι??:confused:

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τις ρυθμίσεις μπορειτε να το αναλύσετε; εχω ενεργοποιημενο το νον στοπ.

ευχαριστώ

 

otan anoigw to mini opera gia na kanei egkatastasi mou zitaei na epitrapei i prosbasi sto diktyo kai meta mou grafei oti den bre8ike diktyo. kai stamataei ekei.

 

kai kati asxeto: me tin aperioristi ploigisi ti isxyei telika;

 

1. Πρώτα κατέβασε τις ρυθμίσεις για το Wind plus από εδω :

https://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1127 ή από το 1231 ζήτησε να στεις στείλουν.

2. Το mini opera αν δεν το έχεις ρυθμίσει σωστά θα συνδέεται μέσω GPRS και θα σου παίρνει τα μαλλία της κεφαλής σου. Δεν το έχω κάνει ποτέ να συνδεέται μέσω Wind Plus αλλά νομίζω κάπου εδώ μέσα υπάρχει και οδηγός για το πως να το καταφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

1. Πρώτα κατέβασε τις ρυθμίσεις για το Wind plus από εδω :

https://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1127 ή από το 1231 ζήτησε να στεις στείλουν.

2. Το mini opera αν δεν το έχεις ρυθμίσει σωστά θα συνδέεται μέσω GPRS και θα σου παίρνει τα μαλλία της κεφαλής σου. Δεν το έχω κάνει ποτέ να συνδεέται μέσω Wind Plus αλλά νομίζω κάπου εδώ μέσα υπάρχει και οδηγός για το πως να το καταφέρεις.

 

ειναι λιγο λαθος η διατυπωση σου! Ολα με gprs και 3g συνδεονται. Η διαφορα βρισκεται στα προφιλ gwap και gint.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

χρησιμοποιώ ενα νοκια 6111 και κατεβασα τον μινι οπερα αλλα μου εφαγε ολι τιν καρτα οταν μπηκα σε μερικα σαιτ. διεγραψα τις ρυθμισεις τιμ ιντερνετ και αφησα μονο το gprs αλλα τωρα δεν συνδέεται καθολου ο οπερα. τι μπορω να κανω; ευχαριστώ πολύ

 

Με αφορμη αυτο το μηνυμα να πω σε οσους δεν το γνωριζουν οτι αν τυχον αλλαξετε καρτα sim στο κινητο και βαλετε παλι την sim της Wind περνανε εκ νεου οι ρυθμισεις wap, internet, mms και streaming αν τις εχετε σβησει.

Οποτε να προσεχετε μηπως συνδεεται με το wind internet και χρεωνεστε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...