Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τους πήρε πολύ καιρό όμως να το εφαρμόσουν από την ημερομηνία ανακοίνωσης.Επίτηδες το έκαναν για να δουν ενδεχομένως αντιδράσεις?Δεν ήταν ακομα έτοιμο το σύστημα τους?Δεν ξέρω.Το μόνο σίγουρο είναι ο εμπαιγμός και η έλλειψη ουσιαστικης και έγκυρης ενημερωσης.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πηρα το τμημα εξυπηρετησης και μου το ειπαν.απο αυριο 1η δεκεμβρη και οτι ισχυει για τις καινουργιες ανανεωσεις.

 

Δηλαδή σου είπαν ότι εμείς οι παλιοί θα πληρώνουμε 3.49 και θα έχουμε απεριόριστο?

 

Ή ανανέωση θεωρείται αυτό που κάνουμε κάθε μήνα? (αυτόματη επανενεργοποίηση)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ήμουν ξεκάθαρος! πολύ θa το θέλαμε αυτό που λες.όσοι το έχουμε ενεργοποιήσει γι αυτό τον μήνα όταν Λήξει η συνδρομή μασ η μηνιαία και το ενεργοποιήσουμε ξανά θα πληρώσουμε 3.99 και θα έχουμε τον περιορισμό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου φίλοι από σήμερα όσοι ενεργοποιήσουν το WIND PLUS NON-ΣTOΠ έχουν 40ΜΒ όριο. Αναφέρονται πλέον επίσημα στο WIND PLUS οι χρεώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το απενεργοποίησα.

Έβαλα το wind adsm 120mb/8eur προσωρινά. Μάλλον για άλλη εταιρία με κόβω όμως, να νοιώσουν την απώλεια...

 

(Η έρευνα είναι κάπου εδώ αλλά το θέμα θα κλειδωθεί.)

Link to comment
Share on other sites

Αχ.. Και ότι το είχα ξεχάσει και νόμιζα ότι δε θα το εφαρμόσουν τελικά..

Τέρμα το ίντερνετ στο κινητό..

Ας μην είχε τη δέσμευση τιμής και θα γινόμουνα καπνός από τη WIND..

Έλα μου όμως που είμαστε περίπου 8 άτομα που επικοινωνούμε με F2G; Πώς να τους κάνεις να φύγουν όλοι;

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ηταν εγω ειχα cosmote και αλλαξα για αυτη την υπηρεσια...

με το που ληξει το plus περνω τηλεφωνο στην cosmote για αλλαγη δυκτιου,αρκετα με αυτη την πλακα, μας εχουν για εντελως ηλιθιους μαλλον..

Link to comment
Share on other sites

krima egw prin apo mines efiga apo wind:p.. opios theli aperioristo kai ftino internet as pari ena paketo cosmocarta pou kostizi 5E kai na energopiisi to i-mode, 1o mina einai dorean oute ananeosi den xriazete na kanete..:) oriste kai tis rithmisis http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219106
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καποιο topic με τις ρυθμίσεις imode σε καρτοκινητό...άντε να την κάνουμε από τη wind μπας και ηρεμήσουν!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219106 //Σε αυτή την περίπτωση συμφέρει περισσότερο το my view n web της cosmote που δεν έχει όρια στο download. Στη WIND εκτός από την διακοπή του απεριόριστου υπάρχει ακόμα ο ενοχλητικός κόφτης των 1024ΚΒ .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το απενεργοποίησα.

Έβαλα το wind adsm 120mb/8eur προσωρινά. Μάλλον για άλλη εταιρία με κόβω όμως, να νοιώσουν την απώλεια...

 

(Η έρευνα είναι κάπου εδώ αλλά το θέμα θα κλειδωθεί.)

Πως το έβαλες αυτό; :p

 

Επίσης. Για θυμίστε μου πως απενεργοποιούμε το plusnonstop σε συμβόλαιο...

Link to comment
Share on other sites

sms τη λέξη STOP (αγγλικά κεφαλαία) στο 19348.

"Η συνδρομή σας στο wind plus non stop ΘΑ απενεργοποιηθεί στο τέλος της περιόδου ισχύος της...."

 

Για την άλλη υπηρεσία πρέπει να πάει ο κάτοχος της γραμμής σε κατάστημα wind. Ενεργοποιείται αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια;

 

Καταρχήν για πλοήγηση εντός wind plus η χρηση ειναι απεριοριστη σωστα;

 

Επισης τι παιζει με την τηλεοραση; μπορω χωρις παραπανω χρεωση να βλεπω live TV απο το κινητο μου (εχω ενα Ν95) αλλα και καποιες επιλεγμενες σειρες οποτε θελω (πχ Λακης ο γλυκούλης) ....

Επισης να πω οτι εχω F2G

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνει κανείς τι διαφορά έχει αυτό με αυτό?

 

Από το πρώτο λείπει το πρόγραμμα 8 ευρώ 120mb

 

το πρώτο είναι ξεχωριστή υπηρεσία για χρήση με υπολογιστή μέσω usb modem, pcmcia κτλ, ενώ το δευτερο ενεργοποιείται ως addon πάνω στην κάρτα sim σου.

δεν γνωρίζω γιατί δεν δίνουν τα ίδια προγράμματα και στα δύο!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Συμφωνα με την ενημερωση που ηρθε στα καταστηματα, για τα καρτοκινητα προς το παρον ισχυει το απεριοριστο (με τιμη ομως 3,99 € ) μεχρι και εκει να γινει η μεταβαση στο νεο καθεστως.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την ενημερωση που ηρθε στα καταστηματα, για τα καρτοκινητα προς το παρον ισχυει το απεριοριστο (με τιμη ομως 3,99 € ) μεχρι και εκει να γινει η μεταβαση στο νεο καθεστως.

 

Ισχύει; Μέχρι πότε; Που θα ξέρουμε πότε σταματάει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ακυρώσει το Wind Plus Non-Stop από τα τέλη Σεπτεμβρίου επειδή θεωρώ εμπαιγμό αυτό που έγινε.

 

Όταν οι ελληνικές εταιρίες κινητής "σας τα αρπάζουμε για internet από κινητό" τηλεφωνίας φτάσουν σε αυτό το επίπεδο τότε το ξανασυζητάμε ευχαρίστως.

 

Για όσους δεν κατέχουν τη γερμανική, στο link αναφέρεται η δυνατότητα που δίνει η simyo στη Γερμανία για prepaid internet χρήση 1GB για 30 ημέρες με κόστος 9,90 ευρώ. Καμμία άλλη δέσμευση, συνδρομή, wap proxies κλπ.

 

Άντε και στα δικά μας.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Αυτο που δεν εχω καταλαβει ακομα ειναι γιατι εχετε λυσαξει τοσο.... Προσφορα ηταν και κρατησε αρκετο καιρο. Τα σχολια τυπου "αντε γεια" - "παω στην χ εταιρεια" μου φαινονται αστεια. Η αγορα ειναι ελευθερη και ο καθενας εχει το δικαιωμα της επιλογης. Κατακρινετε τωρα κατι το οποιο σας εδωσε 2 χρονια απεριοριστο σερφαρισμα (με κινητο ή υπολογιστη). Αλλα στην χωρα που ζουμε οι νοοτροπιες δεν αλλαζουν ευκολα. Δεν υπερασπιζομαι την εταιρεια - καλως ή κακως τελειωσε το τζαμπε. Αντε λοιπον οποιου δεν του αρεσει να μετακομισει....βλεπω ομως οτι ακομα καιγεστε....(?) γιατι? αφου υπαρχει λυση γιατι τρωγεστε ετσι? Ζητω συγνωμη για το υφος που γραφω αλλα με εχει κουρασει να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια μιζερα πραγματα.....
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν εχω καταλαβει ακομα ειναι γιατι εχετε λυσαξει τοσο.... Προσφορα ηταν και κρατησε αρκετο καιρο. Τα σχολια τυπου "αντε γεια" - "παω στην χ εταιρεια" μου φαινονται αστεια. Η αγορα ειναι ελευθερη και ο καθενας εχει το δικαιωμα της επιλογης. Κατακρινετε τωρα κατι το οποιο σας εδωσε 2 χρονια απεριοριστο σερφαρισμα (με κινητο ή υπολογιστη). Αλλα στην χωρα που ζουμε οι νοοτροπιες δεν αλλαζουν ευκολα. Δεν υπερασπιζομαι την εταιρεια - καλως ή κακως τελειωσε το τζαμπε. Αντε λοιπον οποιου δεν του αρεσει να μετακομισει....βλεπω ομως οτι ακομα καιγεστε....(?) γιατι? αφου υπαρχει λυση γιατι τρωγεστε ετσι? Ζητω συγνωμη για το υφος που γραφω αλλα με εχει κουρασει να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια μιζερα πραγματα.....

Καυτηριάζουμε και κράζουμε την κακή πολιτική ελληνικής εταιρίας για άλλη μια φορά. Δεν μπορούν να μας φέρονται σαν να ζούμε στην Ουγκάντα. Αλοίμονο αν δεν το κάναμε. Κάποιοι έχουν μετακομίσει κι όλας σε άλλη εταιρία. Αλλα αν σε ενοχλεί το θέμα, μπορείς να μετακομίσεις κι εσύ σε άλλο topic. Είναι θέμα επιλογών.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Καυτηριάζουμε και κράζουμε την κακή πολιτική ελληνικής εταιρίας για άλλη μια φορά. Δεν μπορούν να μας φέρονται σαν να ζούμε στην Ουγκάντα. Αλοίμονο αν δεν το κάναμε. Κάποιοι έχουν μετακομίσει κι όλας σε άλλη εταιρία. Αλλα αν σε ενοχλεί το θέμα, μπορείς να μετακομίσεις κι εσύ σε άλλο topic. Είναι θέμα επιλογών.

Δεν με καλυπτει η απαντηση σου.....Οι προσφορες ειναι προσφορες και εχουν ημερομηνια ληξης. Οσον αφορα για την μετακομιση μου σε αλλο topic αυτο θα το κρινω εγω και οχι εσυ.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν με καλυπτει η απαντηση σου.....Οι προσφορες ειναι προσφορες και εχουν ημερομηνια ληξης. Οσον αφορα για την μετακομιση μου σε αλλο topic αυτο θα το κρινω εγω και οχι εσυ.......

Δεν ενδιαφέρομαι να σε καλύψω. Ποιός μίλησε για προσφορά? Το είδες κάπου επίσημα αυτό ή το σκέφτηκες μόνος σου οτι μάλλον είναι προσφορά? Αλλα ακόμα κι έτσι να είναι, θα πρέπει να καταργηθεί ο όρος non stop γιατί απλά έχει όριο πλέον. Οπως και στην ομιλία. Θεωρώ οτι η εταιρία, εκτός απο τιμές τριτοκοσμικές στο mobile internet οπως βέβαια και οι άλλες, δεν σέβεται καθόλου τους πελάτες της. Φτάνει να σου πω οτι το όριο και η αύξηση της τιμής έχει ανακοινωθεί εδώ και αρκετό καιρό, αλλα δεν ξέρανε τίποτα μέσα στην εταιρία. Και ακόμα χαμένοι είναι βέβαια, γιατί ισχύει μόνο για τα συμβόλαια και όχι για το F2G. Την μετακόμιση σου σε άλλο topic και βέβαια θα την κρίνεις εσύ. Οπως κι εμείς θα κρίνουμε αν θα αλλάξουμε εταιρία ή όχι. Αυτό άλλωστε είπα και στο προηγούμενο post μου. Είναι θέμα επιλογών. Οποιον τον χαλάει, φεύγει. Απλά

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν εχω καταλαβει ακομα ειναι γιατι εχετε λυσαξει τοσο.... Προσφορα ηταν και κρατησε αρκετο καιρο. Τα σχολια τυπου "αντε γεια" - "παω στην χ εταιρεια" μου φαινονται αστεια. Η αγορα ειναι ελευθερη και ο καθενας εχει το δικαιωμα της επιλογης. Κατακρινετε τωρα κατι το οποιο σας εδωσε 2 χρονια απεριοριστο σερφαρισμα (με κινητο ή υπολογιστη). Αλλα στην χωρα που ζουμε οι νοοτροπιες δεν αλλαζουν ευκολα. Δεν υπερασπιζομαι την εταιρεια - καλως ή κακως τελειωσε το τζαμπε. Αντε λοιπον οποιου δεν του αρεσει να μετακομισει....βλεπω ομως οτι ακομα καιγεστε....(?) γιατι? αφου υπαρχει λυση γιατι τρωγεστε ετσι? Ζητω συγνωμη για το υφος που γραφω αλλα με εχει κουρασει να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια μιζερα πραγματα.....

 

Σαν πολλες προσφορες δεν κανει τελευταια η wind ; ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ; Μερικες φορες ξεχναει να αναφερει ποτε ληγουν οι προσφορες βεβαια :rolleyes:

 

Τι σας ποτιζουν στη γουιντ ρε παιδια; Δλδ ελεος .

Link to comment
Share on other sites

όλες οι εταιρίες κάνουν προσφορές με βάση το κέρδος...η wind είχε το non stop απεριόριστο για τον λόγο ότι κέρδιζε πελάτες. τώρα που είδε ότι η κατάχρηση πήρε διαστάσεις αποφάσισε να το κόψει. αυτό που με ενοχλεί στην πολιτική της είναι ότι κερδίζει πελάτες με χαζοπροσφορές και διαφημίσεις που κάνουν πλύση εγκεφάλου.πάντως το αποτέλεσμα είναι ότι καμιά εταιρία δεν πρόκειτε να απλώσει το χέρι και να δώσει καλές προσφορές χωρίς να έχει τεράστιο κέρδος....πάνω κάτω προσφέρουν τα ίδια πράγματα όλες
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...