Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ το ίδιο. Η μόνη διαφορά με το GPRS είναι ότι φορτώνει γρήγορα η σελίδα. Μέσω όπερα μίνι μιλάω πάντα.

 

Ο opera μινι κανει συμπιεση στην σελιδα γι αυτο και ανοιγει πολυ γρηγορα ακομα και με gprs, αμα πας να κατεβασεις αρχειο ομως θα καταλαβεις τι παιζει, με hsdpa εχω δει ταχυτητα 450 kb/s, με gprs 10 το πολυ.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδω και κατι μηνες χρησιμοποιουσα το WIND PLUS με τα 3,5 ευρω καθημερινα απο το κινητο... οσπου ξαφνικα ειπα να το συγχρωνισω στο laptop και να μπω ασηρματα.. εχω SonyEricsson w910, συγχρωνιζομαι με το sonyericsson Pc suite, ανοιγω το browser και βλεπω οτι εχω συνδεθει με ασυληπτες ταχυτητες.. Κατεβαζα αρχειο με 70-80 kb\s.. Μπραβο λεω.. Καθομε κανενα 20λεπτο και το κλεινω... μετα απο 1 μηνα μου ερχεται λογαριασμος 200ευρω!!! και βλεπω στην αναληση οτι για το ιντερνετ για 22 λεπτα της ωρας και 23mb κατεβασματος εχω να πληρωσω 100ευρω μαζι με το φπα.. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ..ΚΛΕΨΙΑ..ΑΛΛΑΖΩ ΠΑΡΟΧΟ ΑΜΕΣΩΣ.. (καταλαβα οτι ειχα συνδεθει με την ρυθμηση gint και οχι gwap εκτων υστερων, αλλα και παλι τοσα λεφτα για 22mb ειναι κλεψια.)
Link to comment
Share on other sites

Εδω και κατι μηνες χρησιμοποιουσα το WIND PLUS με τα 3,5 ευρω καθημερινα απο το κινητο... οσπου ξαφνικα ειπα να το συγχρωνισω στο laptop και να μπω ασηρματα.. εχω SonyEricsson w910, συγχρωνιζομαι με το sonyericsson Pc suite, ανοιγω το browser και βλεπω οτι εχω συνδεθει με ασυληπτες ταχυτητες.. Κατεβαζα αρχειο με 70-80 kb\s.. Μπραβο λεω.. Καθομε κανενα 20λεπτο και το κλεινω... μετα απο 1 μηνα μου ερχεται λογαριασμος 200ευρω!!! και βλεπω στην αναληση οτι για το ιντερνετ για 22 λεπτα της ωρας και 23mb κατεβασματος εχω να πληρωσω 100ευρω μαζι με το φπα.. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ..ΚΛΕΨΙΑ..ΑΛΛΑΖΩ ΠΑΡΟΧΟ ΑΜΕΣΩΣ.. (καταλαβα οτι ειχα συνδεθει με την ρυθμηση gint και οχι gwap εκτων υστερων, αλλα και παλι τοσα λεφτα για 22mb ειναι κλεψια.)

 

Μεσω gint ειναι γνωστο οτι εχει ογκοχρεωση.Δεν φταιει η εταιρια για την δικη σοu απροσεξια να συνδεθεις με το προφιλ gint και οχι με το gwap.Θα μπορουσες να κοιταξεις και εδω με gint http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1442 .Ολες οι εταιριες χρεωνουν το mobile internet ανα kb.Κοιτα εδω για gwap http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152884

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχει ο sideras.Ηταν δικη σου απροσεξια κ οχι της εταιριας.Το χα παθει κ γω πριν 2χρονια που ημουν πρωταρης σ αυτα αλλα μετα εμαθα
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχει ο sideras.Ηταν δικη σου απροσεξια κ οχι της εταιριας.Το χα παθει κ γω πριν 2χρονια που ημουν πρωταρης σ αυτα αλλα μετα εμαθα

Ναι δεν λεω, απροσεξια δικη μου εγω φταιω. Επρεπε να το καταλαβω απο την στιγμη που το wap σε περιοριζει στι 1mb και γω κατεβαζα οτι ηθελα. Ταινια ξεκινησα να κατεβασω. Απλα λεω οτι 100ευρω για 20 λεπτα της ωρας ειναι κλεψια.. οτι και αν κατεβασα. Που κατεβασα 23mb αν θυμαμε καλα.. Ειναι παρα πολλα τα λεφτα. 100mb=1 μηνιατικο. Ειναι λογικο ?? τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λεω, απροσεξια δικη μου εγω φταιω. Επρεπε να το καταλαβω απο την στιγμη που το wap σε περιοριζει στι 1mb και γω κατεβαζα οτι ηθελα. Ταινια ξεκινησα να κατεβασω. Απλα λεω οτι 100ευρω για 20 λεπτα της ωρας ειναι κλεψια.. οτι και αν κατεβασα. Που κατεβασα 23mb αν θυμαμε καλα.. Ειναι παρα πολλα τα λεφτα. 100mb=1 μηνιατικο. Ειναι λογικο ?? τι να πω..

 

Ειναι πανακριβο μεσω gint.Το λεμε εδω και χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι εαν είναι ακριβό ή όχι (που είναι δηλαδή φαρμακείο...) αλλά το γεγονός ότι ακομη κι αν έχεις μονο gwap, με το που συνδέεις αρχικά ένα κινητό Sonyericsson με το Pc suite κάνει αυτόματα νέες ρυθμίσεις μέσω gint... AYTO είναι το εντελώς σπαστικό.

 

(και εγώ την έπαθα, αλλά το πονηρεύτηκα νωρίς και η ζημιά περιορίστηκε στα 10Ε...)

Link to comment
Share on other sites

Enimerwste me ligo... Poso sovari mporei na einai mia etairia pou

1. katargei mia apo tis megaluteres emporikes tis epituxies ever

2. vgazei EPISIMI anakoinwsi (eutuxws) enimerwnontas tous pelates tis gia tin imerominia tis allagis kai

3. den pragmatopoiei pote tin allagi xwris kan na eidopoiisei tous pelates tis

??????

Link to comment
Share on other sites

Enimerwste me ligo... Poso sovari mporei na einai mia etairia pou

1. katargei mia apo tis megaluteres emporikes tis epituxies ever

2. vgazei EPISIMI anakoinwsi (eutuxws) enimerwnontas tous pelates tis gia tin imerominia tis allagis kai

3. den pragmatopoiei pote tin allagi xwris kan na eidopoiisei tous pelates tis

??????

 

Αχαριστε! το f2g 1 εχει τις καλυτερες χρεωσεις σε ομιλια και sms! lol. Πλακα πλακα, η κινησεις της wind ειναι τραγικες.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Enimerwste me ligo... Poso sovari mporei na einai mia etairia pou

1. katargei mia apo tis megaluteres emporikes tis epituxies ever

2. vgazei EPISIMI anakoinwsi (eutuxws) enimerwnontas tous pelates tis gia tin imerominia tis allagis kai

3. den pragmatopoiei pote tin allagi xwris kan na eidopoiisei tous pelates tis

??????

 

... και τους κρατά όλους ομήρους σχετικά με το πότε αιφνιδιαστικά θα αρχίσει να ισχύει η νέα χρέωση ωστε να μας πάρει τα σωβρ...

Link to comment
Share on other sites

που δειχνει την αλλαγη των χρεωσεων στο επισημο σαιτ.εγω μονο αυτο βρηκα

http://www.windplus.gr/offers.aspx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που δειχνει την αλλαγη των χρεωσεων στο επισημο σαιτ.εγω μονο αυτο βρηκα

http://www.windplus.gr/offers.aspx

 

http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=257

Link to comment
Share on other sites

 

Αχ βρε Ιορδάνη. Αχ...

Επιμένεις να αναφέρεις κάτι στο οποίο η wind ειναι λάθος. Την ανακοίνωση καλά την έκανε αλλά σύμφωνα με τους νόμους θα έπρεπε μετά την καταλυτική ημερομηνία (20/10) να αλλάξει και τις χρεώσεις στα επίσημα site της υπηρεσίας. To windplus.gr από το Pc και το portal.wind.com.gr από κινητό wind.

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Ιορδάνη. Αχ...

Επιμένεις να αναφέρεις κάτι στο οποίο η wind ειναι λάθος. Την ανακοίνωση καλά την έκανε αλλά σύμφωνα με τους νόμους θα έπρεπε μετά την καταλυτική ημερομηνία (20/10) να αλλάξει και τις χρεώσεις στα επίσημα site της υπηρεσίας. To windplus.gr από το Pc και το portal.wind.com.gr από κινητό wind.

 

Εγω απλα απαντησα στην απορια στο παραπανω post για το που βρισκεται η ανακοινωση.Οτι δεν εχει εφαρμοστει η αλλαγη αυτη μεχρι στιγμης και οτι δεν εχει αποφασιστει ακομα τι θα γινει ειναι πλεον γνωστο...

Link to comment
Share on other sites

Nα σας ρωτήω κάτι. Σ'αυτό το facebook μπαίνετε κανονικά από τον υπολογιστή μέσω wind plus; Ούτε με IE, ούτε με opera ούτε με φαιρφοξ μπορώ να μπω. Μόνο κάτι πάει να κάνει στον φαιρφοξ αλλά εμφανίζει αποθήκευση αρχείου home.php στην αρχική του σελίδα...

 

Υπάρχει κάποια λύση για να ανοίξει κανονικά η σελίδα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για το off topic! Τώρα με τις αλλαγές της Wind και τον περιορισμό σε 40MB, ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή που να κάνει καταμέτρηση της κίνησης των δεδομένων (GPRS) για series 60(N95); Καλό είναι αυτό που έχει ήδη το κινητό αλλά λίγο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για το off topic! Τώρα με τις αλλαγές της Wind και τον περιορισμό σε 40MB, ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή που να κάνει καταμέτρηση της κίνησης των δεδομένων (GPRS) για series 60(N95); Καλό είναι αυτό που έχει ήδη το κινητό αλλά λίγο!

 

Δεν εχει εφαρμοστει η αλλαγη ακομη.Παραμενει απεριοριστο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για το off topic! Τώρα με τις αλλαγές της Wind και τον περιορισμό σε 40MB, ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή που να κάνει καταμέτρηση της κίνησης των δεδομένων (GPRS) για series 60(N95); Καλό είναι αυτό που έχει ήδη το κινητό αλλά λίγο!

 

Δεν ισχύει ο περιορισμός των

40mb (μέχρι στιγμής τουλάχιστον)!

 

edit: sideras1985,με πρόλαβες(στο τσακ)!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, το οτι δεν ισχυει ακομη ο περιορισμος, πως να το ερμηνευσει κανεις?

Ενα ακομη τερτιπι για να φεσωθουν ανυποψιαστοι χρηστες?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, το οτι δεν ισχυει ακομη ο περιορισμος, πως να το ερμηνευσει κανεις?

 

Ότι εφόσον είδαν ότι δεν τους συμφέρει να δίνουν το Wind Plus Non-Stop με 3,99 και 40mb περιορισμό γιατί οι περισσότεροι δεν θα το χρησιμοποιούσαν αύξησαν τη διάρκεια του Wind Plus Non-Stop με 3,49 και με απεριόριστο mobile internet.Τώρα το μόνο που μένει να δούμε είναι αν θα οριστικοποιηθεί με 3,49 και απεριόριστο mobile internet ή θα αυξήσει τη χρέωση και θα βάλει περιορισμό 40mb εκτός του Wind Plus.:)

Link to comment
Share on other sites

αν οριστικοποιηθει πιστευω πως θα το διαφημισει καλα και θα ακολουθησουν και οι αλλες. αλλιως απο το νεο χρονο να περιμενουμε αλλαγη και στις τρεις..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλά.. δεν ξέρουν τί τους γίνετε. Και να το διατηρήσουν το απεριόριστο, ήδη την έχουν κάνει την....... κλεψιά τους. Διότι από την στιγμή που βγήκε επίσημη ανακοίνωση στο ίντερνετ, εγώ κατανάλωσα τις μονάδες μου για περιττές κλήσεις, διαφορετικά θα τις ξόδευα μόνο για την υπηρεσία διότι την κάρτα την είχα μόνο γι' αυτό τον λόγο.

Πάντως ότι και να γίνει πλέον εγώ φεύγω από την wind.

Link to comment
Share on other sites

Καλά.. δεν ξέρουν τί τους γίνετε. Και να το διατηρήσουν το απεριόριστο, ήδη την έχουν κάνει την....... κλεψιά τους. Διότι από την στιγμή που βγήκε επίσημη ανακοίνωση στο ίντερνετ, εγώ κατανάλωσα τις μονάδες μου για περιττές κλήσεις, διαφορετικά θα τις ξόδευα μόνο για την υπηρεσία διότι την κάρτα την είχα μόνο γι' αυτό τον λόγο.

Πάντως ότι και να γίνει πλέον εγώ φεύγω από την wind.

 

 

εγω εχω φυγει ηδη....φορητοτητα και ειμαι cosmote....αι στο καλο με την wind....

Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνεις και όρκο... Θα μας πιάσουν στον "ύπνο" και θα τα πάρουν αυτοί... Αυτό τουλάχιστον πιστεύω αφού δεν έχει βγάλει κάποια ανακοίνωση...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...