Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμ. Aυτό είναι κάτι σχετικό, μην ορκίζεσαι.

 

Αυτό είναι αλήθεια,πάντως δεν ορκίζομαι γιατί δεν έκανα εγώ τις μετρήσεις:p Αλλά σίγουρα υπάρχει κατακόρυφη αύξηση χωρητικότητας 2ης γενιάς:blink: Αυτό που βλέπω εγώ και συμφωνεί με τις μετρήσεις που γίνανε,είναι πως στην επαρχία μεμονωμένα προβληματα χωρητικότητας που υπήρχαν σε πόλεις ή τουριστικές περιοχές με την 3η γενιά απλά δεν υπάρχουν;)

Άσχετο(και εγώ με τον πόνο μου) αλλά στο Βόλο το δίκτυο προς το παρόν πάει καλά:blink: Ποιότητα σταθερού σε 2η/3η γενιά:blink: Σίγουρα έπαιξε αναβάθμιση αλλά που θα πάει,θα βρω τη νέα κεραία:!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαγιαρι Θεσσαλονικης υπαρχει σοβαρο προβλημα. Εκει το κινητο μεσα στο σπιτι (βρισκεται σε υψωμα) δεν εποιανε καθολου σημα ειτε με wind ειτε με vodafone!! Μιλαμε για εντελως 0 σημα. Μονο αν εβγαινα στο μπαλκονι σε μια γωνια εποιανε με το ζορι 1 σημα το οποιο χανεται αμεσα. Cosmote δεν ειχα μαζι να δοκιμασω αλλα ειναι γεγονος οτι 2 εταιριες δεν εποιαναν ουτε σε εξωτερικο χωρο. Και περσι που ειχα παει κατα κει το ιδιο προβλημα ειχα αλλα ειπα μηπως το διορθωσουν ομως τπτ..
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαγιαρι Θεσσαλονικης υπαρχει σοβαρο προβλημα. Εκει το κινητο μεσα στο σπιτι (βρισκεται σε υψωμα) δεν εποιανε καθολου σημα ειτε με wind ειτε με vodafone!! Μιλαμε για εντελως 0 σημα. Μονο αν εβγαινα στο μπαλκονι σε μια γωνια εποιανε με το ζορι 1 σημα το οποιο χανεται αμεσα. Cosmote δεν ειχα μαζι να δοκιμασω αλλα ειναι γεγονος οτι 2 εταιριες δεν εποιαναν ουτε σε εξωτερικο χωρο. Και περσι που ειχα παει κατα κει το ιδιο προβλημα ειχα αλλα ειπα μηπως το διορθωσουν ομως τπτ..
Κάνε μια αναφορά εδώ: http://www.windkalipsi.gr/help.asp

 

Πιστεύω να μη το χουν για διακόσμηση μόνο :worry:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις Καρυές του Αγίου Όρους αλλά και στην ευρύτερη περιοχή αυτής η Wind ήταν παντελώς ΑΠΟΥΣΑ, σε σχέση με την vodafone και την cosmote που είχαν full σήμα.Πάντως στην ανατολική πλευρά του Αγίου Όρους η cosmote ήταν καλύτερη
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια,πάντως δεν ορκίζομαι γιατί δεν έκανα εγώ τις μετρήσεις:p Αλλά σίγουρα υπάρχει κατακόρυφη αύξηση χωρητικότητας 2ης γενιάς:blink: Αυτό που βλέπω εγώ και συμφωνεί με τις μετρήσεις που γίνανε,είναι πως στην επαρχία μεμονωμένα προβληματα χωρητικότητας που υπήρχαν σε πόλεις ή τουριστικές περιοχές με την 3η γενιά απλά δεν υπάρχουν;)

Άσχετο(και εγώ με τον πόνο μου) αλλά στο Βόλο το δίκτυο προς το παρόν πάει καλά:blink: Ποιότητα σταθερού σε 2η/3η γενιά:blink: Σίγουρα έπαιξε αναβάθμιση αλλά που θα πάει,θα βρω τη νέα κεραία:!:

 

μακαρι να την βρεις, αλλα σε τριτη γενια στο βολο δεν ειχα προβληματα....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Mediterranean Cosmos,Θεσσαλονίκη.Σε καταστήματα στο ισόγειο του εμπορικού η 2η γενιά είναι αδύναμη(για 3η ούτε λόγος)και σε ορισμένες περιπτώσεις η 2η γενιά απούσα εντελώς!!

 

Εν τω μεταξύ,περιμετρικά του κτιρίου υπάρχουν σταθμοί(ο ένας πρέπει να είναι εκεί που ήταν πιο παλιά τα γραφεία της Q και φαντάζομαι πως θα άφησαν όλα τα στοιχεία του ιστού στα 1800,δεδομένης της υπερβολικής κίνησης στην περιοχή).Τι στο καλό;Αλλοίθωροι είναι όλοι οι σταθμοί;Τι κλίση δίνουν στα στοιχεία της κεραίας;;Πού κοιτάν;;Τον Θεό;;Είναι μέρος με πάρα πολύ υψηλή κίνηση καθημερινά και η Κοσμοτέ με λιγότερους σταθμούς εξασφαλίζει χωρητικότητα και επιπλέον κάλυψη στη 2η γενιά με ένταση περιπου -70 dBm σε ισόγειο και σε εσωτερικό καταστημάτων με μόνωση...Απαράδεκτη η εικόνα αυτή της Wind σε τέτοιο μέρος...Επίσης,στην Θεσσαλονίκη(μην τα ξαναλέω,κατήντησα γραφικός πλέον :p )καμία βελτίωση στην κάλυψη 3ης γενιάς...Εντάξει,ξεμπούκωσε σε πολύ μεγάλο ποσοστό το δίκτυο,αλλά η κάλυψη 3ης γενιάς μοιάζει ένα μακρινό όνειρο....Ειλικρινά,πλέον που χρησιμοποιώ για βασικό μου αριθμό Κοσμοτέ(τουλάχιστον 10 ώρες ομιλίας το μήνα και χρήση του πακέτου Wireless Internet για χρήση με το λαπτοπ),απορώ πώς τόσον καιρό έκανα υπομονή μπας και η Wind επεκτείνει λίγο σοβαρά την 3η γενιά..Και τόσο οι κλήσεις όσο και το ασύρματο Ίντερνετ στο λαπτοπ δεν παρουσίασαν ‘‘προβλήματα‘‘(όχι μειωμένη ποιότητα ήχου ή μη διαθέσιμα κανάλια για δρομολόγηση κλήσης με αποτέλεσμα να έχω μήνυμα για χαμένες κλήσεις,ταχύτητες κατεβάσματος από rapidshare οχι μικρότερες από 150 kb/s κατά μέσο όρο κλπ.)Και τα δοκίμασα όλα αυτά σε διάφορες περιοχές(Σκόπελο,Πάτρα,Λευκάδα,Αλμυρό)και σε ώρες αιχμής.Ακόμη και στο σπίτι μου στην Θεσσαλονίκη πειραματίστηκα με το ασύρματο Ίντερνετ της Κοτέ(διότι έχω ούτως ή άλλως ADSL)και με μία γραμμή σήμα και αυτή με το ζόρι στο παράθυρο(ένταση περίπου στα -102 dBm),οι ταχύτητες κατεβάσματος οποιαδήποτε ώρα κι αν το δοκίμασα δεν έπεσαν κάτω απ’τα 150 kB/s και κατά μέσο όρο όπου το χρησιμοποιησα δεν έπεσαν κάτω απ’τα 200 kB/s(αυτά με συσκευή Κ850 που υποστηρίζει μέγιστο τα 3,6 Mbps και σε περιοχές που το δίκτυο δεν αναβαθμίστηκε ακόμη στα 7,2 mbps)

 

Επομένως,μήπως θα έπρεπε λίγο η Wind να ασχοληθεί αρκετά σοβαρότερα με την επέκταση της 3ης γενιάς;;Με το να την επεκτείνει αρκετά σε σύντομο χρονικό διάστημα δεν είναι κίνηση εντυπωσιασμού,αλλά ανάγκη,διότι η Κοτέ της παίρνει πελάτες στο ασύρματο Ίντερνετ.Πριν 1,5 χρόνο δούλευα την Κοτέ για την ποιότητα δικτύου της,διότι την είχα δοκιμάσει ένα διάστημα και δε μου άφησε τις καλύτερες των εντυπώσεων.Πλέον όμως παρατηρώ ότι όπου έχει κάλυψη 3ης γενιας το δίκτυο ανταπεξέρχεται πάρα μα πάρα πολύ καλά και στις ταχύτητες και στην ποιότητα ήχου και στη χωρητικότητα(πλην ελαχίστων εξαιρέσεων).Οπότε,τα μέχρι πρότεινος ‘‘προνόμια‘‘ της Wind τείνουν να εξαφανιστούν και φυσικά το να επεκτείνει την κάλυψη 3g θα είναι ένα σημαντικό βήμα.Αν μου πείτε να συγκρίνω πλέον Cosmote-Wind,η μόνη διαφορά που μπορώ να εντοπίσω είναι στην κάλυψη(κυρίως 3ης αλλά και 2ης).Επεκτείνοντας την 3η γενιά λοιπόν σε σημαντικό βαθμό θα κερδίσει πελάτες και εκτίμηση.

 

Επομένως,επειδή την...‘‘πονάω‘‘ αυτήν την εταιρία(με την έννοια ότι αν μου προσέφερε τα παραπάνω που προσφέρει η Κοτέ από θέμα κάλυψης θα ξαναγινόμουν συνδρομητής της),ένα έχω να πω:WIND,ΞΥΠΝΑ!!!

 

Α!Και όταν θέλουμε να καλύψουμε με ιστό ισόγεια σε εμπορικά κλπ.,ας φροντίσουμε να δίνουμε μια ελαφριά κλίση στα στοιχεία της κεραίας!Δε χρειάζεται να τοποθετούμε ιστό και οι κεραίες να ατενίζουν υπερήφανα τον καταγάλανο ουρανό και τα πουλάκια...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναφορά εδώ: http://www.windkalipsi.gr/help.asp

 

Πιστεύω να μη το χουν για διακόσμηση μόνο :worry:

 

Πάντως κάτι μου λέει πως το έχουν όντως για διακόσμηση. Όταν συμπληρώνεις τα απαιτούμενα στοιχεία και πατήσεις στην 'Αποστολή' σε πετάει και πάλι στην σελίδα με την φόρμα ενώ πριν 2 χρόνια που είχα κάνει μια αναφορά προβλήματος [που διορθώθηκε] ενημέρωνε ότι το μύνημα στάλθηκε.....

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα WIND να ρωτήσω για το Windkalipsi.gr,και μου είπαν ότι δεν δουλέυει προσωρινά και σύντομα θα δουλεύει!:blink:.Δεν ξέρουν τίποτα.Αφου στην αρχή δεν ήξερε τίποτα.Εγώ τις είπα ότι δεν δουλεύει,και αυτή με κοίταζε λες και μιλούσα...κινέζικα!:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

έχω στείλει e-mail στο crm at wind dot com dot gr για διευκρίνηση. Ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα.

Αν και μπορείτε να κάνετε καταχώρηση του προβλήματος με e-mail!:)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H Wind ειναι η μονη που ειχε 3G ( 1,2 , 1,5 MBps ) στο Μπαλι της Κρητης!

Περασα υπεροχα και κοντα στη δουλεια μου ...μεσω ιντερνετ...

http://images.tournet.gr/photos/areas/087_2.jpg

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα WIND να ρωτήσω για το Windkalipsi.gr,και μου είπαν ότι δεν δουλέυει προσωρινά και σύντομα θα δουλεύει!:blink:.Δεν ξέρουν τίποτα.Αφου στην αρχή δεν ήξερε τίποτα.Εγώ τις είπα ότι δεν δουλεύει,και αυτή με κοίταζε λες και μιλούσα...κινέζικα!:lol::lol:

 

Πριν που έκανα μια μικρή αναφορά σχετικά με την κάλυψη 3ης γενιάς δουλεύει:) Προφανώς να το έφτιαξαν.

Link to comment
Share on other sites

Πριν που έκανα μια μικρή αναφορά σχετικά με την κάλυψη 3ης γενιάς δουλεύει:) Προφανώς να το έφτιαξαν.

 

Και σε εμένα που πριν από λίγο έκανα μια αναφορά, μου είπε ότι στάλθηκε επιτυχώς..

Ας ελπίσουμε ότι όντως στέλνεται και ότι δεν έβαλαν μια αυτόματη απάντηση για να μην παραπονιόμαστε ότι δεν λειτουργεί..

Link to comment
Share on other sites

Mediterranean Cosmos,Θεσσαλονίκη.Σε καταστήματα στο ισόγειο του εμπορικού η 2η γενιά είναι αδύναμη(για 3η ούτε λόγος)και σε ορισμένες περιπτώσεις η 2η γενιά απούσα εντελώς!!

 

Εν τω μεταξύ,περιμετρικά του κτιρίου υπάρχουν σταθμοί(ο ένας πρέπει να είναι εκεί που ήταν πιο παλιά τα γραφεία της Q και φαντάζομαι πως θα άφησαν όλα τα στοιχεία του ιστού στα 1800,δεδομένης της υπερβολικής κίνησης στην περιοχή).Τι στο καλό;Αλλοίθωροι είναι όλοι οι σταθμοί;Τι κλίση δίνουν στα στοιχεία της κεραίας;;Πού κοιτάν;;Τον Θεό;;Είναι μέρος με πάρα πολύ υψηλή κίνηση καθημερινά και η Κοσμοτέ με λιγότερους σταθμούς εξασφαλίζει χωρητικότητα και επιπλέον κάλυψη στη 2η γενιά με ένταση περιπου -70 dBm σε ισόγειο και σε εσωτερικό καταστημάτων με μόνωση...Απαράδεκτη η εικόνα αυτή της Wind σε τέτοιο μέρος...Επίσης,στην Θεσσαλονίκη(μην τα ξαναλέω,κατήντησα γραφικός πλέον :p )καμία βελτίωση στην κάλυψη 3ης γενιάς...Εντάξει,ξεμπούκωσε σε πολύ μεγάλο ποσοστό το δίκτυο,αλλά η κάλυψη 3ης γενιάς μοιάζει ένα μακρινό όνειρο....Ειλικρινά,πλέον που χρησιμοποιώ για βασικό μου αριθμό Κοσμοτέ(τουλάχιστον 10 ώρες ομιλίας το μήνα και χρήση του πακέτου Wireless Internet για χρήση με το λαπτοπ),απορώ πώς τόσον καιρό έκανα υπομονή μπας και η Wind επεκτείνει λίγο σοβαρά την 3η γενιά..Και τόσο οι κλήσεις όσο και το ασύρματο Ίντερνετ στο λαπτοπ δεν παρουσίασαν ‘‘προβλήματα‘‘(όχι μειωμένη ποιότητα ήχου ή μη διαθέσιμα κανάλια για δρομολόγηση κλήσης με αποτέλεσμα να έχω μήνυμα για χαμένες κλήσεις,ταχύτητες κατεβάσματος από rapidshare οχι μικρότερες από 150 kb/s κατά μέσο όρο κλπ.)Και τα δοκίμασα όλα αυτά σε διάφορες περιοχές(Σκόπελο,Πάτρα,Λευκάδα,Αλμυρό)και σε ώρες αιχμής.Ακόμη και στο σπίτι μου στην Θεσσαλονίκη πειραματίστηκα με το ασύρματο Ίντερνετ της Κοτέ(διότι έχω ούτως ή άλλως ADSL)και με μία γραμμή σήμα και αυτή με το ζόρι στο παράθυρο(ένταση περίπου στα -102 dBm),οι ταχύτητες κατεβάσματος οποιαδήποτε ώρα κι αν το δοκίμασα δεν έπεσαν κάτω απ’τα 150 kB/s και κατά μέσο όρο όπου το χρησιμοποιησα δεν έπεσαν κάτω απ’τα 200 kB/s(αυτά με συσκευή Κ850 που υποστηρίζει μέγιστο τα 3,6 Mbps και σε περιοχές που το δίκτυο δεν αναβαθμίστηκε ακόμη στα 7,2 mbps)

 

Επομένως,μήπως θα έπρεπε λίγο η Wind να ασχοληθεί αρκετά σοβαρότερα με την επέκταση της 3ης γενιάς;;Με το να την επεκτείνει αρκετά σε σύντομο χρονικό διάστημα δεν είναι κίνηση εντυπωσιασμού,αλλά ανάγκη,διότι η Κοτέ της παίρνει πελάτες στο ασύρματο Ίντερνετ.Πριν 1,5 χρόνο δούλευα την Κοτέ για την ποιότητα δικτύου της,διότι την είχα δοκιμάσει ένα διάστημα και δε μου άφησε τις καλύτερες των εντυπώσεων.Πλέον όμως παρατηρώ ότι όπου έχει κάλυψη 3ης γενιας το δίκτυο ανταπεξέρχεται πάρα μα πάρα πολύ καλά και στις ταχύτητες και στην ποιότητα ήχου και στη χωρητικότητα(πλην ελαχίστων εξαιρέσεων).Οπότε,τα μέχρι πρότεινος ‘‘προνόμια‘‘ της Wind τείνουν να εξαφανιστούν και φυσικά το να επεκτείνει την κάλυψη 3g θα είναι ένα σημαντικό βήμα.Αν μου πείτε να συγκρίνω πλέον Cosmote-Wind,η μόνη διαφορά που μπορώ να εντοπίσω είναι στην κάλυψη(κυρίως 3ης αλλά και 2ης).Επεκτείνοντας την 3η γενιά λοιπόν σε σημαντικό βαθμό θα κερδίσει πελάτες και εκτίμηση.

 

Επομένως,επειδή την...‘‘πονάω‘‘ αυτήν την εταιρία(με την έννοια ότι αν μου προσέφερε τα παραπάνω που προσφέρει η Κοτέ από θέμα κάλυψης θα ξαναγινόμουν συνδρομητής της),ένα έχω να πω:WIND,ΞΥΠΝΑ!!!

 

Α!Και όταν θέλουμε να καλύψουμε με ιστό ισόγεια σε εμπορικά κλπ.,ας φροντίσουμε να δίνουμε μια ελαφριά κλίση στα στοιχεία της κεραίας!Δε χρειάζεται να τοποθετούμε ιστό και οι κεραίες να ατενίζουν υπερήφανα τον καταγάλανο ουρανό και τα πουλάκια...

 

στο Κιλκις σε πολλα χωρια δεν εχει ακομη δικτυο GSM,ενω πλεον προσφερει τις καλυτερες υπηρεσιες και τιμες μονο αυτο της λειπει,π.χ πηγα χαλκιδικη και δεν την περιμενα τοσο καλη,δεν ειναι ομως ετσι σε ολη την Ελλαδα,στο Κιλκις δε λεει να βελτιωθει,εδω εχει αδυναμο σημα λιγο εξω απο την πολη,βλεπω τη βοντα να ανεβαζει ρυθμους και να επεκτεινει συνεχως το δικτυο της και τη wind να συνεχιζει να βρισκεται στα ιδια οπως πριν 10 χρονια,βελτιωσεις πολυ λιγες και αυτες με τις πλατες της voda (colocation) που μπραβο της καταφερε να βαλει 3 νεους σταθμους,οσο για την cosmote δε το συζηταμε εχει 100% πληθυσμιακη και με σημα καμπανα σχεδον σε ολες τις περιοχες της Ελληνικης επικρατειας,το μονο αρνητικο ειναι οτι σου αδειαζει την μπαταρια παρα πολυ γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί βλέπω την Wind να επεκτείνει με πολύ γρηγορότερους ρυθμούς το δίκτυο 3ης γενιάς σε σχέση με την Vodafone?Και για το gsm θα έλεγα ότι ισχύει αυτό,αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό!Πάντως,στο 3g έρχεται 2η η Wind σε θέματα κάλυψης και συνεχίζει να το επεκτείνει!Αλλά,όπως γράφω και στην πιο πάνω απάντησή μου,καλό θα είναι να ασχοληθεί σοβαρότερα και να το επεκτείνει σε ακόμη πιο πολλές επαρχιακές περιοχές!Πέρασαν 5 ολόκληρα χρόνια από τότε που ξεκίνησαν να στήνουν το δικτυο και ακόμη δεν εχουμε δει κάτι το ιδιαίτερο...

 

Υ.Γ.:Για τα collocations που λες,όσα κάνει η Vodafone στην Wind κάνει και η Wind στην Vodafone!Ανάλογα που εχει πιο πολλούς ιστούς η κάθε μια!

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα είχε πριν λίγο στην Καλαμάτα το δίκτυο 2G.. Για 2 με 3 φορές το σήμα εξαφανιζόταν για 10 λεπτά περίπου και μετά επανερχόταν.. Το πρόβλημα πρέπει να υπήρχε σε ολόκληρη την πόλη ή τουλάχιστον σε μεγάλο μέρος της γιατί με φιλο μου που μίλησα και μένει σε άλλο σημείο της πόλης είχε και αυτός πρόβλημα.. Το 3G δίκτυο βέβαια δεν επηρεάστηκε καθόλου..

Λέτε να είναι απλώς βλάβη ή δοκιμάζουν κάτι; Γίνεται καμία αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωμένη και άλλη μία κεραία 3g στην περιοχή Τερψιθέας αγυιας στην Πάτρα τοποθετημένη μέσα στον μήνα, μετά από άλλη μία πριν από 8 μήνες στο παλιό κολυμβητήριο. Μένει, όμως, ακόμα κενό στην περιοχή του γηπέδου Παναχαικής (με 1 σήμα μόνο ή και καθόλου) και στην εθνική από το ύψος της κανελλοπούλου μέχρι τα Μποζαίτικα για να υπάρχει πλήρες δυνατό σήμα 3G σε όλη τη περιοχή από το κέντρο της Πάτρας μέχρι το Ρίο...
Link to comment
Share on other sites

3G ENA ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΑΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΤΟ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΝΕΙΡΟ!!!!Ε ΡΕ ΞΥΛΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝΕ!!!ΤΑΖΟΥΝΕ ΦΥΚΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΞΩΤΕΣ ΚΟΡΔΕΛΕΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

στα σκοπια ανα 2-3 χωρια εχει η καθε εταιρια την κεραια της και στην Ελλαδα προσπαθουνε με νυχια και με δοντια να βαλει π.χ η wind και να κανει colocation η βοντα γιατι δε δινουν αδειες,εχει πανικοβληθει ο κοσμος και ομως οι εταιριες μας εκπεμπουν πολυ κατω απο το οριο

 

Νομος Κιλκις ετος 2008 και δεν εχει καλυφθει πληρως απο voda-wind,απαραδεκτοι

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λιγες ημέρες η Wind είναι η πρώτη εταιρεία που καλύπτει με 3g το Λιδωρίκι Φωκίδος (περοχή φράγμα Μόρνου).Τα άλλα δυο ''αδελφάκια'' που είναι?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

3g στη Λίμνη Πλαστήρα! Σύμφωνα με το χάρτη κάλυψης βέβαια:)

Βρέχει 2ης/3ης κεραίες στη Θεσσαλία,μακάρι να βρέξει και προς Ερέτρεια Φαρσάλων...Κρίμα να έχει μόνο μία τρύπα στο δρόμο Καρδίτσας-Τρικάλων προς Ν.Μαγνησίας για αρκετά ΚΜ...τη στιγμή που παλιότερα τον κάλυπτε με >-60dbm στην περιοχή:O

Οκ,της ξήλωσαν την κεραία αλλά καθημερινά εξυπηρετεί πάρα πολύ κόσμο ο δρόμος αυτός,κρίμα είναι να χαλάει την εικόνα της για τους καθυστερημένους κατοίκους.Αν θέλει ας καλύψει ΜΟΝΟ δρόμο,αξίζει τον κόπο;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου ηρθε ο λογαριασμος μου μερικες πριν 20 εβρο πανω απο το κανονικο!!!!

 

ο λογος....???

ημουν σε ενα κτημα ορεστιαδα τον προηγουμενο μηνα...και δεν ειχα καλο σημα....

εχω το ν95 και ειχα το κινητο μου στο αυτοματο δικτυο......

σε μια φαση μπηκε δικτυο της τουρκιας μεσα(αν ειναι δυνατον!!!!! ολοι οι αλλοι ειχαν σημα κανονικο(vodafone/cosmote))....εγω δεν το καταλαβα και εκανα κλησεις κανονικα......

μετα το ειδα αλλα δεν εδωσα σημασια...

τωρα μου λενε να πληρωσω 20 εβρο παραπανω επειδη χρησιμοποιησα δικτυο αλλης χωρας κτλ...

ειναι δυνατον ρε παιδια....?

πλακα μας κανουν τωρα...?

εχω βγει απο τα ρουχα μου μιλαμε....

εσεις πως το βλεπετε ολο αυτο...?

 

Να πω επισης οτι ο δωρεαν χρονος του προγραμματος μου δεν ειχε τελειωσει τοτε...ειχα αλλη μια ωρα και βαλε......

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον να εκανες χρηση περιαγωγης σε συμβολαιο χωρις να το εχεις ζητησει?Ο χρονος ομιλιας ειναι για δικτυα εντος του ελλαδικου χωρου.Ακομα και στο εξωτερικο να παρεις απο Ελλαδα θα χρεωθεις συμφωνα με τις υπαρχουσες και ισχυουσες χρεωσεις για την καθε χωρα που καλεις
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον να εκανες χρηση περιαγωγης σε συμβολαιο χωρις να το εχεις ζητησει?Ο χρονος ομιλιας ειναι για δικτυα εντος του ελλαδικου χωρου.Ακομα και στο εξωτερικο να παρεις απο Ελλαδα θα χρεωθεις συμφωνα με τις υπαρχουσες και ισχυουσες χρεωσεις για την καθε χωρα που καλεις

 

ελα ντε.......

και μου χρεωνουν τις κλησεις κανονικα...λες και μιλησα μεσα απο το τουρκικο δικτυο.....!!!!!

μιλαμε θα παω σημερα και θα γινει ο χαμος.....:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε.......

και μου χρεωνουν τις κλησεις κανονικα...λες και μιλησα μεσα απο το τουρκικο δικτυο.....!!!!!

μιλαμε θα παω σημερα και θα γινει ο χαμος.....:mad::mad:

 

Με αυτα που περιγραφεις, οντως μιλησες μεσω τουρκικου δικτυου. Το λάθος που ειναι; Το κινητο σου μπηκε σε τουρκικο δικτυο προφανως επειδη δεν ειχες καλο σημα με το οικειο και οταν εκανες κλησεις 20 ευρω ησουν μεσω τουρκικου δικτυου.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ηρέμησε λίγο... Πριν σας να κανείς χαμό λογικά το συμβόλαιο σου αναγράφει υπηρεσίες περιαγωγής...γιατί αν το υπέγραψες δε φταίει η WΙΝD. Δεν είναι default ρύθμιση πάντως στη γραμμή σου. Και επιπλέον σε περιαγωγή μπαίνεις ακόμα και αν έχεις καλή κάλυψη. Στα σύνορα είναι έντονο το φαινόμενο από παρεμβολλες από γείτονες. Μάλιστα όλοι οι καλοί μας γείτονες έχουν το φάσμα της WΙΝD και κάνουν πάρτυ από την περιαγωγή και η ΕΕΤΤ κοιμάται καλά....

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...