Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει ενημέρωση σχετικά με το που ανήκουν οι κεραίες αυτές;

 

Α!Και φυσικά να δωσουμε συγχαρητήρια στους....... ‘‘κυρίους‘‘ (λέμε τώρα) αυτούς!Μπράβο παιδιά!Θα σας ψηφίσουν και για τη επόμενη 4ετία!Καλά τα πάτε!Συνεχίστε έτσι!Εμπρός για μια μεσαιωνική Ελλάδα!Μια Ελλάδα που δε θα έχουμε κινητά!Η χώρα που πάντα ονειρευόμουν να ζω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ενημέρωση σχετικά με το που ανήκουν οι κεραίες αυτές;

 

Α!Και φυσικά να δωσουμε συγχαρητήρια στους....... ‘‘κυρίους‘‘ (λέμε τώρα) αυτούς!Μπράβο παιδιά!Θα σας ψηφίσουν και για τη επόμενη 4ετία!Καλά τα πάτε!Συνεχίστε έτσι!Εμπρός για μια μεσαιωνική Ελλάδα!Μια Ελλάδα που δε θα έχουμε κινητά!Η χώρα που πάντα ονειρευόμουν να ζω!

 

΄Την Πράγα που επισκέφτηκα πρόσφατα όλη η πόλη (παλιά και νέα) ήταν ''τίγκα'' απο ακαμουφλάρηστους σταθμούς βάσης!Καλά αυτοί τόσο βλάκες είναι ?Αφήνουν τον πληθυμό τους οι ιθύνοντες να προσβάλλονται απο την ακτινοβολία των κεραιών?Μόνο εδώ γίνονται αυτά!Ήθελα να ήξερα αυτοί που βγάζουν αυτές τις αποφάσεις δεν εχουν κινητά,δεν ξέρουν ουτε τα στοιχειώδη?Όσο λιγότερες κεραίες τόσο σε μεγαλύτερη ισχύ θα εκπέμπουν τα κινητά τους, άρα πολύ μεγαλύτερη ακτινοβολία ....με όλες τις συνέπειες.

Τό ίδιο ίσχύει και για την Κύπρο που και αυτή έχει πολύ πυκνή κάλυψη!!!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέφτηκα και γω την Πράγα τον Ιούλιο και έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου lefkaditis!Η Ο2 για παράδειγμα ειχε παντού μα παντού όμως ενταση άνω των -60 dBm!!Παντού ομως,ακόμη και -2 οροφους κάτω απ΄τη γη!Τι να λέμε τωρα..
Link to comment
Share on other sites

Γεια

 

Παντως απο τοτε που εκανα συνδεσεις στην vodafone σωθηκαμε και οσο για την περιπτωση καλυψης και αναλογιας συνδρομητων ειναι πολυ βασικος παραγοντας. Ειχαμε εταιρικο πακετο wind και 3 στις 4 φορες δεν μπορουσαμε να μιλησουμε μεταξυ μας . Ψιλο αισχος ετσι να θεσ να μιλησεις για σοβαρο λογο και να πεφτει η γραμμη ρε Wind στον 21 αιωνα ζουμε κανε κατι..

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Προφανως στην περιοχη που χρησιμοποιούσες το κινητό,υπήρχε πρόβλημα υπερφόρτωσης!Και καλά κάνατε,σ’αυτήν την περίπτωση,που πήγατε στην Vodafone,αν είναι καλύτερη στις περιοχές που κινείστε!Όσον αφορά τη Vodafone,είναι γεγονός πως η χωρητικότητά της είναι τρομερα αξιόλογη,στις πιο πολλές περιοχές,αλλά δυστυχώς η ποιότητα ήχου δεν είναι και η καλύτερη!Η Wind έχει αναβαθμίσει το σύνολο του δικτύου της με κωδικοποίηση ήχου AMR και έχει πολύ ανώτερη ποιότητα ήχου!Εγώ τουλάχιστον όπου χρησιμοποιώ την Vodafone διαπιστώνω τις πιο πολλές φορες υπερβολικά υψηλή συμπίεση ήχου-ένας τρόπος για αύξηση χωρητικότητας-με φυσήματα στον ήχο και ‘‘σκλήρό,τσιριχτό‘‘ ήχο!Με οποιαδήποτε συσκευή!Στην Wind αντιθέτως η ποιότητα είναι αντίστοιχη ψηφιακού σταθερού τηλεφωνου,λόγω της πολύ μικρής συμπίεσης,αλλά εις βάρος της χωρητικότητας!

 

Αυτά βέβαια δεν ισχύουν στο σύνολο των περιοχών για καμια εταιρία!Μιλάω πάντα για τις περιοχές που κινούμαι ή έχω πάει και τι εμπειρία αποκόμισα από κάθε μία εταιρία στο συνολό τους!

Link to comment
Share on other sites

Στα Άνω Πατήσια πάντως η vodafone είναι για τα μπάζα. Και γενικά από 2 άτομα που έχουν voda μόλις λήξει το συμβόλαιο τους θα την κάνουν. Εγώ Αθήνα πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από το σήμα. Αλλά το δίκτυο φορτώνεται συχνά και μου λέει δίκτυο κατηλλειμένο.

 

Όσο για τις κεραίες που βγήκαν, η μία που ήταν στην Χαλεπά που λέει..είναι πολύ κοντά μου το σημείο και δεν παρατηρώ αλλαγή στο σήμα μου.

 

Αυτά από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για τα μπάζα,επειδή της έχουν γ...... :X το δίκτυο με τα ξηλώματα..Πίστεψέ με,όλες οι εταιρίες καλύπτουν αυτές τις πυκνοκατοικημένες περιοχές!

 

Όσον αφορά για την κεραία που λες ότι ξήλωσαν,προφανώς δεν έφτανε μέχρι το σπίτι σου,ακόμη και αν είναι κοντά!Είτε δεν είχαν στοιχείο που να κοιτάει προς την περιοχή σου είτε διότι καλύπτεται από άλλη κεραία!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για τα μπάζα,επειδή της έχουν γ...... :X το δίκτυο με τα ξηλώματα..Πίστεψέ με,όλες οι εταιρίες καλύπτουν αυτές τις πυκνοκατοικημένες περιοχές!

 

Όσον αφορά για την κεραία που λες ότι ξήλωσαν,προφανώς δεν έφτανε μέχρι το σπίτι σου,ακόμη και αν είναι κοντά!Είτε δεν είχαν στοιχείο που να κοιτάει προς την περιοχή σου είτε διότι καλύπτεται από άλλη κεραία!

Η απλά δεν ήταν της wind:) hehehe. δοκίμασα και τα άλλα δίκτυα και πάλι δεν είχα διαφορά. καμία γραμμούλα στην voda εώς μία και cosmote full Και μόλις πας να κάνεις κλήση πέφτει στην μία και δεν ακούς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι η Κοσμοτέ σου δείχνει φουλ και πέφτει η γραμμή ή ότι πεφτει η γραμμή με την Βόνταφον;

 

Αχχχ...άστα να παν!!Παθών είμαι και γω με την Βόντα στην περιοχή μου,οπως και με την Γουίντ..Χάλια μαύρα-κυριως η Γουίντ!Η Βόντα κάπως τη σώζει την κατάσταση λόγω πιο πυκνού δικτύου.καλύπτει από πιο πολλές κεραίες την περιοχή..Η Γουίντ πάλι με μια κεραία...τι να πρωτοκάνει η ερμη....

 

Η Κοσμοτέ πάλι εχει κρύψει την κεραία της τόσο καλά που δεν τη βρίσκεις με τίποτα,που να χτυπάς τον ποπό σου κάτω! :lol: Και φυσικά,δεν την αναβαθμίζουν με 3η γενιά,γιατί αν το μυριστούν οι ανώμαλοι κάτοικοι της περιοχής θα την ξηλώσουν κι αυτήν..

 

Αν έχει κανείς πιο επίσημη ενημέρωση σχετικά με το σε ποιες εταιρίες ανήκουν οι κεραίες που ξηλώνονται,ας ενημερώσει! :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι η Κοσμοτέ σου δείχνει φουλ και πέφτει η γραμμή ή ότι πεφτει η γραμμή με την Βόνταφον;

 

Αχχχ...άστα να παν!!Παθών είμαι και γω με την Βόντα στην περιοχή μου,οπως και με την Γουίντ..Χάλια μαύρα-κυριως η Γουίντ!Η Βόντα κάπως τη σώζει την κατάσταση λόγω πιο πυκνού δικτύου.καλύπτει από πιο πολλές κεραίες την περιοχή..Η Γουίντ πάλι με μια κεραία...τι να πρωτοκάνει η ερμη....

 

Η Κοσμοτέ πάλι εχει κρύψει την κεραία της τόσο καλά που δεν τη βρίσκεις με τίποτα,που να χτυπάς τον ποπό σου κάτω! :lol: Και φυσικά,δεν την αναβαθμίζουν με 3η γενιά,γιατί αν το μυριστούν οι ανώμαλοι κάτοικοι της περιοχής θα την ξηλώσουν κι αυτήν..

 

Αν έχει κανείς πιο επίσημη ενημέρωση σχετικά με το σε ποιες εταιρίες ανήκουν οι κεραίες που ξηλώνονται,ας ενημερώσει! :)

με την voda στην περιοχή γραμμή βγάζεις αλλά ή δεν σε ακούνε ή δεν τους ακούς και τα μηνύματα φεύγουν μερικές φορές με δυσκολία ή απλά σου δείχνει το κινητό ότι δεν έχεις σήμα!

 

με την cosmote το αφήνεις κάτω το κινητό και δείχνει full σήμα. χτυπάει ή πας να πάρεις και δεν σε ακούνε ή δεν ακούς και το σήμα πέφτει πατόκορφα. και τα μηνύματα με την cosmote δεινοπαθείς για να τα στείλεις.

 

η wind μπορεί να έχει μια γραμμή σε μερικά σημεία αλλά ακούς και σε ακούνε καμπάνα, λες και μιλάς στο σταθερό και με τα μηνύματα σπάνια αντιμετωπίζω πρόβλημα.

 

αλλά αυτό το δίκτυο κατειλημένο μερικές μέρες γουστάρει πολύ. λολ

Link to comment
Share on other sites

ενταξει σε ποιοτητα δε το συζηταμε,παρε τηλ με voda και παρε στο καπακι με wind καταλαβαινεις τη διαφορα,πιστευω πως ακομη και η cosmote εχει καλυτερη ποιοτητα απο voda,ακους μεσα παρασιτα χρουτς χρουτς σαν να υπαρχουν βραχυκυκλωμενα καλωδια υψηλης τασης
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο Γύθειο - Λακωνίας εδώ και ενα μηνα και απο σήμα (δηλαδή πιότητα, όχι λήψη) πάμε χάλια! :mad: Αν και έχω σημα (εικονικό) δεν καλώ και δεν με καλούν. Χανω κλήσεις ΣΥΝΕΧΩΣ:mad:. Βλέπω μηνύματα μετά από λίγο. Εχω ΓΕΜΙΣΕΙ μηνύματα με χαμένες κλίσεις:chair:. Το δίκτυο με κάνει μπαλάκι από την μια κυψέλη στην άλλη από 5 πέφτω στο 1 και ΚΑΝΕΝΑ και πάλι 5 και το ίδιο. Για να βγάλω γραμμή καλώ :shoot:δυο τρεις φορές και βλέπουμε!!! Ειμαι να το ανανεώσω για ένα χρόνο και το σκέφτομαι (με κρατάει η Bonus:mad:)

 

Αυτά τις τελευταίες ευδομάδες. Προς το καλοκαίρι νομιζω ήταν καλύτερα, θα το είχα προσέξει αν ήταν τοσο χάλια.. δεν ξέρω κάτι πείραξαν στο δίκτυο τους ίσως.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών για να το καταχωρήσεις.

 

Πάντως αν έχεις τη δυνατότητα να μην ανανεώσεις απλά κάνε φορητότητα.Από την εμπειρία μου τέτοια προβλήματα συνήθως οφείλονται εξωγενείς παράγοντες οι οποίοι αντιμετωπίζονται σε βάθος χρόνου :( Δηλαδή ένα πρόβλημα χωρητικότητας πρέπει πρώτα να διαπιστωθεί,να σχεδιαστεί νέο δίκτυο για την περιοχή,να μπούνε νέες κυψέλες και γενικά είναι χρονοβόρο. Όλα αυτά σε αφορούν αν είσαι μόνιμος κάτοικος. Αν δεν είσαι κάνε λίγο υπομονή και μείνε απλά για το bonus:)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@mixtri,

 

καμιά βελτίωση στην Θεσσαλία;Πέρα απ’την προφανή επέκταση της καλυψης 3g σε κάποιες περιοχές(ακόμη γελάω με το χάρτη που δείχνει κάλυψη 3g στην Αγχίαλο και μέχρι έξω απ’τον Αλμυρό) :lol: Έλεος!

 

Θεσσαλονίκη πάντως προς γενική πληροφορηση η κατάσταση στάσιμη!!Τέλεια!!Πετάει το δίκτυο σε πολλές περιοχές με ένταση κάτω των -95 dBm!Μιλάς χωρίς την παραμικρή διακοπή! :p

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο Γύθειο - Λακωνίας εδώ και ενα μηνα και απο σήμα (δηλαδή πιότητα, όχι λήψη) πάμε χάλια! :mad: Αν και έχω σημα (εικονικό) δεν καλώ και δεν με καλούν. Χανω κλήσεις ΣΥΝΕΧΩΣ:mad:. Βλέπω μηνύματα μετά από λίγο. Εχω ΓΕΜΙΣΕΙ μηνύματα με χαμένες κλίσεις:chair:. Το δίκτυο με κάνει μπαλάκι από την μια κυψέλη στην άλλη από 5 πέφτω στο 1 και ΚΑΝΕΝΑ και πάλι 5 και το ίδιο. Για να βγάλω γραμμή καλώ :shoot:δυο τρεις φορές και βλέπουμε!!! Ειμαι να το ανανεώσω για ένα χρόνο και το σκέφτομαι (με κρατάει η Bonus:mad:)

 

Αυτά τις τελευταίες ευδομάδες. Προς το καλοκαίρι νομιζω ήταν καλύτερα, θα το είχα προσέξει αν ήταν τοσο χάλια.. δεν ξέρω κάτι πείραξαν στο δίκτυο τους ίσως.

Καλωσόρισες στο δίκτυο της wind...

Μια από τα ίδια και εδώ. Τώρα που έκοψαν και το non stop πάμε γι άλλες πολιτείες. :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μίλησα με το τοπικό windstore και μου είπαν πως και αυτοί βιώνουν το πρόβλημα (δεν το αρνήθηκαν ότι γίνεται τελευταία) και ότι μάλλον φταίει λογο καιρού κάποια κεραία έπαθε κάτι :confused: Τώρα τι κεραία είναι αυτή που κάνει 1 ευδομάδα + να την φτιάξουν δεν ξέρω. Ας περιμένω λίγο.

Καλωσόρισες στο δίκτυο της wind...

Μια από τα ίδια και εδώ. Τώρα που έκοψαν και το non stop πάμε γι άλλες πολιτείες.

Δεν καλωσόρισα την ξέρω από 1999 (telestet) :) Τότε ηταν χειρότερη στην Λημνο και μετά Μακεδονία που υπηρέτησα. Ενας νομός ΔΕΝ έπιανε (εικονικό σήμα, κορεσμένο δίκτυο). Άλλοι λόγοι τότε με κρατούσαν σε αυτήν (Bfree τότε weekend, evening κτλ) :lol: Έτσι Αλλοι λόγοι τώρα με κάνουν να μην φευγω (σαν αρρωστημένη σχέση:sick:). Βλέπεις έχω παλιό σμβόλεο 28,5 τα 180 λεπτά (και όχι 30) και έχω και λογο bonus δωρεάν 10 sms, non stop, πόντοι που ανταλάσω για να παίρνω Τ280 δωρεάν κτλ:whistle:

Δεν έκοψε το non stop κατάλαβα απλά το περιόρισε στα 40mb που προσωπικά νομίζω μου φτάνουν.

Πάντως μια εποχή το βελτίωσε το δίκτυο αλλά με τσάμπα προσφορές 600 λεπτά με 3€ τι περιμένεις. Να αντέξει η χωρητικότητα.. Ασε που έχει το ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ αγορασμένο bandwidth από ΟΛΕΣ τις άλλες. Παλιά και δεν άλλαξε κάτι σε συχνότητες έχει από την COTE τα μισά (50%) και από την VODA το 66% (2/3). Κοινός θέλει τρελή πύκνωση για να τους φτάσει.:ninja:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Είδατε τη νέα διαφήμιση της Q που αναφέρει πως έχει η Wind πληθυσμιακή κάλυψη σε ποσοστο 99,6% ;; :lol: :lol: Δηλαδή την ίδια με της Κοσμοτέ!!

Κατι πρέπει να μπέρδεψαν στους αριθμούς!

Link to comment
Share on other sites

Είδατε τη νέα διαφήμιση της Q που αναφέρει πως έχει η Wind πληθυσμιακή κάλυψη σε ποσοστο 99,6% ;; :lol: :lol: Δηλαδή την ίδια με της Κοσμοτέ!!

Κατι πρέπει να μπέρδεψαν στους αριθμούς!

 

κοιτα μπορει να εχει κεραιες παντου αλλα δεν εχει την ιδια πυκνωση δικτυου με την κοσμοτε,αυτοι βγαζουν αυτο το ποσοστο μεσω υπολογιστη αλλα κανεις δε μπορει να υπολογισει την προβληματικη καλυψη με ακριβεια,θελουν ακομη πολυ δουλεια για να φτασουν στο επιπεδο της κοσμοτε αν το φτασουν ποτε γιατι δεν το βλεπω,ακομη και της βονταφον

Link to comment
Share on other sites

Στο Βόλο πάντως συνεχίζει να έχει πρόβλημα η WIND!

 

τι προβλημα; αντιθετως... με την cosmote αρχησαν παλι τα προβληματακια...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο δίκτυο της wind...

Μια από τα ίδια και εδώ. Τώρα που έκοψαν και το non stop πάμε γι άλλες πολιτείες. :)

Τι???Εκοψαν το NON-STOP?Σε ολη την ελλαδα?Δηλαδη καθε φορα που θα μπαινω στο wind plus θα χρεωνομαι:(?
Link to comment
Share on other sites

Φοβερο πραγμα,κοψανε το wap για καποιους που θελανε να κατεβασουνε themes και image,σιγα μην κανετε ετσι,απο δω και μπρος θα τα περνατε με το pc...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενημερώθηκα ότι υπήρξαν κάποιες αντιδράσεις στα Άνω Πορόια, γιατί ακούστηκε ότι η Wind ετοιμάζεται να εγκαταστήσει σταθμό βάσης στο χωριό.

Συγκεκριμένα υπήρξαν κάποιοι που τοιχοκόλλησαν ανακοινώσεις (σε διάφορα σημεία) στις οποίες καλούσαν τον κόσμο να συγκεντρωθεί σήμερα προκειμένου να συσπειρωθούν απέναντι στην καινούρια απειλή.

Δεν ξέρω αν πήγε κανείς και τι αποφάσισαν, πάντως ακούστηκε ότι ο δήμος θα παίρνει ενοίκιο ...

 

Εγώ λοιπόν έχω μια πρόταση, γιατί δεν καλούν το πανεπιστήμιο θεσ/νίκης να κάνει μετρήσεις και εφόσον βεβαιωθούν ότι όλα είναι οκ, να απαιτήσουν από το δήμο τα όποια χρήματα να δίνονται αποκλειστικά και μόνο για το χωριό (έξω φυσικά από προϋπολογισμούς κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Άντε πια,που παραπονιόσουνα! Σε φρόντισαν...

 

Τώρα η WIND έκανε την κίνηση το θέμα είναι το πως θα αντιδράσουνε οι κάτοικοι.Αν υπάρχουν τόσο γρήγορες αντιδράσεις για την κεραία κινητής μόνο της WIND τι να πω!

Πάντως είναι παράλογο να εμποδίσουν την WIND να τοποθετήσει κεραία τη στιγμή που η ΚΟΣΜΟΤΕ εκπέμπει κανονικά από ιστό και όχι από κάποιο κτίριο του ΟΤΕ!;) Τίθεται θέμα αθέμιτου ανταγωνισμού και αν η WIND το χειριστεί καλά δε θα έχετε σήμα στο χωριό σε λίγες ημέρες! Η λογική μου λέει ή τίποτα ή και οι 2!

 

getolika,μπορείς να ανεβάσεις ένα από τα πανό που κρέμασαν οι κάτοικοι σε γνωστά μαγαζιά στο χωριό; Έτσι για να γελάσουμε! Σας υπόσχομαι και εγώ ότι θα φωτογραφίσω το πανό που λέει "κάτω οι κεραίες του θανάτου" από τον άνω βόλο! :p

 

Αυτό που προτείνεις,δηλαδή να γίνουν κάποιες μετρήσεις πρώτα είναι πολύ σωστό,δε μπορούν κάποιοι μια ζωή να είναι επαναστάτες της πορδής,βαρεθήκαμε πλέον...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενημερώθηκα ότι υπήρξαν κάποιες αντιδράσεις στα Άνω Πορόια, γιατί ακούστηκε ότι η Wind ετοιμάζεται να εγκαταστήσει σταθμό βάσης στο χωριό.

Συγκεκριμένα υπήρξαν κάποιοι που τοιχοκόλλησαν ανακοινώσεις (σε διάφορα σημεία) στις οποίες καλούσαν τον κόσμο να συγκεντρωθεί σήμερα προκειμένου να συσπειρωθούν απέναντι στην καινούρια απειλή.

Δεν ξέρω αν πήγε κανείς και τι αποφάσισαν, πάντως ακούστηκε ότι ο δήμος θα παίρνει ενοίκιο ...

 

Εγώ λοιπόν έχω μια πρόταση, γιατί δεν καλούν το πανεπιστήμιο θεσ/νίκης να κάνει μετρήσεις και εφόσον βεβαιωθούν ότι όλα είναι οκ, να απαιτήσουν από το δήμο τα όποια χρήματα να δίνονται αποκλειστικά και μόνο για το χωριό (έξω φυσικά από προϋπολογισμούς κλπ).

Στο κινητό όμως θέλουν και ξέρουν με τις ώρες να ομιλούν !

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...