Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Wind έχει αρκετό δρόμο μπροστά της για να φτάσει το δίκτυό της στα σωστά επίπεδα. Έχω αρκετά προβλήματα όταν θέλω να επικοινωνήσω με κάποιους συνεργάτες μου που έχουν Wind και βρίσκονται σε διάφορα μέρη της Ελλάδας, πολλές φορές η κλήση κόβεται και όταν προσπαθώ να καλέσω πάλι μου βγαίνει μήνυμα οτι ο συνδρομητής θα ενημερωθεί για την κλήση μου μόλις ανοίξει το κινητό του ενώ το κινητό του είναι βέβαια ανοικτό!:blink:

Κυρίως πρόβλημα παρατηρώ σε Αχαϊα όπως επισήμανε και ο φίλος bored01, σε Κέρκυρα και Μαγνησία.

Link to comment
Share on other sites

Μαγνησία σε ποια περιοχή; :wacko:

 

Εγώ πάντως δε το πιστεύω αυτό που λες γιατί δεν έχει αποσυνδέσεις σχεδόν καθόλου,όπως για παράδειγμα η Vodafone! Δηλαδή δεν έχει δρόμο για να φθάσει το δίκτυο σε σωστά επίπεδα,το έχει κάνει ήδη! Εδώ εργαζόμενος στη ΜΕΤΚΑ μου έκανε παράπονο ότι επειδή έχουν εταιρικά Vodafone,κουβαλάει και μια WIND μαζί του για σιγουριά(για Μαγνησία μιλάμε!)

 

Αυτά τα προβλήματα που αναφέρετε πάντως δεν είναι φυσιολογικά,και ειδικά για Αθήνα δεν είναι θέμα cell efficiency,έχει πραγματικά ΑΠΕΙΡΑ Cell...Στα Χανιά το ίδιο... Ας κοιτάξουν λοιπόν να αναβαθμίσουν τα κέντρα τους,δε γίνεται να υπάρχει τόση κίνηση στο ραδιοδίκτυο! Μιλάτε για περιοχές που η WIND είναι απλά κορυφή,όπως Μαγνησία,Αχαϊα,Κέρκυρα...! Άρα ΣΙΓΟΥΡΑ κάτι παίζει με τα κέντρα...

 

Α,και κάτι άλλο...ναι,έχετε δίκιο,χθες το βράδυ στις 2 από το λιμάνι του Βόλου μου έβγαλε ένα κουλό Σφάλμα Σύνδεσης...και αποκλείεται να είναι από το radio network,εδώ το μεσημέρι έχω πλέον AMR FR...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα και τα κέντρα δεν έχουν πρόσφατα αναβαθμιστεί? Παίζει ρόλο και πόσα κέντρα έχει ή όχι? Πάντως πραγματικά τώρα τελευταία ακούω διάφορα από αρκετό κόσμο για τη wind...:confused: Και από πολλές περιοχές, κάτι που λογικά δεν εξηγείται...

 

Τώρα για Μαγνησία τέτοιο πρόβλημα η Vodafone,γιατι? θυμάμαι όταν είχα έρθει Βόλο ότι ναι μεν η κάλυψη ήταν μέτρια αλλά τέτοια προβλήματα δεν είχα, τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στο βόλο είναι λίγο περίεργο! Και βέβαια δε φταίνε οι εταιρίες κινητής. Ακόμα και η CΟSΜΟΤΕ φαντάσου που έχει στο κέντρο κεραία με 3η γενιά και 1800 μπόλικα κανάλια έχει τρέλα DΟWΝΤΙΜΕS,περισσότερα και από τις άλλες 2. Η κάλυψη της VΟDΑFΟΝΕ κ WΙΝD σε εξωτερικούς χώρους είναι ΑΨΟΓΗ.Το ίδιο και σε κάποια σημεία του κέντρου που καλύπτονται από ΜΙΚΡΟ και κρυμμένες κεραίες. Και υπάρχουν πολλές περιοχές που έχουν τέλειο σήμα. Όμως όσο προχωρά κανείς από τα μαγαζιά προς τις κατοικημένες περιοχές παρατηρεί το σήμα μέσα στα κτίρια να έχει άθλια ποιότητα. Και αυτό γιατί ενώ για παράδειγμα στο ευθύ κανάλι,από ΒΤS->κινητο λαμβάνει σχετικά καλό σήμα της τάξης των -75 μέχρι -95dΒm. Όμως στο ανάστροφο κανάλι επειδή το κινητό δεν έχει την ισχύ των εξωτερικών σταθμών βάσης κ επιπρόσθετα λόγω κακού ΡΟWΕR CΟΝΤRΟL(η wind έχει αρκετά καλύτερο σχέδιο από όλες στην περιοχή,στην υπόλοιπη Ελλάδα δε ξέρω τι παίζει) έχεις προβλήματα διακοπών στον ήχο,και προβληματικές υπηρεσίες όπως GΡRS(θεωρητικά πάντα αυτό δε θα έπρεπε να δουλεύει,πρακτικά μόνο στη κοσμοτε έχει πρόβλημα,οι άλλες δε ξέρω πως καναν να λειτουργεί άψογα) σε όλα αυτα τα μίκρα προβλήματα έρχεται και η χωρητικότητα... Η VΟDΑFΟΝΕ αν γύριζε την κεραία της στο κέντρο σε 3G τα πράγματα θα ήταν παρά πολύ καλά. Η WΙΝD προς το παρόν είναι αρκετά καλά,όπου έχει >-86dΒm,για να λειτουργεί καλά και το ανάστροφο κανάλι!

Ναι,πρόσφατα άλλαξαν τα πάντα αλλά πολλές φορές η κίνηση του δικτύου χτυπάει καμπανάκι για νέες επεκτάσεις. Τα DΑΤΑ από όσο ξέρω έχουν στρώσει αρκετά. Βέβαια ξεχάστηκαν κάποια πιο βασικα πράγματα,αλλά θα έρθει η σειρά τους. Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι τεχνικοί τους δε θυσιάζουν ποιότητα κλήσης για χωρητικότητα.καλό είναι αυτό... Τουλάχιστον λειτουργούν με κάποιες μετρικες... Συγνώμη για τα συντακτικά λάθη αλλά το ΜΙΝΙ ΟΡΕRΑ δε βοηθάει πολύ!:-P

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ικαρία και φέτος τα ίδια...σε πολλές περιοχές φούλ σήμα, αλλά ούτε μηνύματα έφευγαν, ούτε κλήσεις βγαίναν. Και φυσικά ούτε λόγος για να σε καλέσουν.

 

Ένα χάλι μαύρο. Απών στο μεγαλύτερο μέρος του νησιού. Cosmote & Vodafone οι εταιρίες που χρησιμοποιούν οι κάτοικοι του νησιού.

 

Τους ενδιαφέρει καθόλου η κάλυψη στο νησί? Ήμαρτον δηλαδή. Άμα έχεις ένα βασικό νούμερο και δεν κυκλοφορείς με 3 κινητά και 100 νούμερα, την έχεις βαμένη εκεί πέρα. Δεν σε βρίσκει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Ικαρία...για να δούμε ποιος είναι ο παρεμβολέας...Turkcell? Telsim - Vodafone? :lol: Νομίζω ότι η Vodafone TR έχει το φάσμα της WIND! GPRS φυσικά ούτε λόγος...ε?

Γενικά πρέπει σιγά σιγά να αρχίσει να μετακινεί τον 900άρι πληθυσμό προς Ηπειρωτική Ελλάδα και τον 1800άρι προς τα σύνορα... Αν ήταν η κατάσταση τραγική στο θέμα παρεμβολλών στα σύνορα με Σκόπια φαντάζομαι πως είναι με τους Τούρκους,οι οποίοι έχουν "στην τσίτα" τις κεραίες τους,ως και στο Πήλιο φθάνουν τα Η/Μ κύματα Vodafone TR!!!

Wind...upgrade your network!!!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα λεγόμενα του mixtri για την κάλυψη στην Μαγνησία,μπορώ και γω να επιβεβαιώσω ότι όντως η ποιότητα της Wind είναι πάρα πολύ καλή..Οι ταχύτητες πολύ καλές,η ποιότητα ήχου κρυστάλλινη και η κάλυψή της κατά 99% ίδια με την Κόσμο!Όσον αφορά τα δικά μου παράπονα για την κάλυψη,αυτά είναι για την Θεσσαλονίκη γενικότερα,όπου πραγματικά την κάλυψη και την ποιότητα δικτύου(χωρητικότητα και ταχύτητες)των άλλων 2 δυστυχώς δεν τη φτάνει ακόμη..Έχει δίκτυο για τα μπάζα σε πολλές περιοχές και δυστυχώς η κάλυψη 3ης γενιάς συνεχίζει και παραμένει ΣΤΑΣΙΜΗ!!Το βλέπει κανείς αυτό απ'το τεχνικό τμήμα;Μόνο ένα 50% της πόλης καλύπτεται σωστά από 3η γενιά!Αυτό καταντάει εκνευριστικό από ένα σημείο και μετά και ο πελάτης που θα θέλει να χρησιμοποιήσει υπηρεσίες δεδομένων θα την κάνει για αλλού,όπου υπάρχει λιγότερο μπουκωμένο δίκτυο και κάλυψη..
Link to comment
Share on other sites

Μιξτρι ειδικε μου και το ξερω γιατι μου το χεις πει οταν μιλαγαμε για αναλογια πληθυσμου πολης / cells

 

2 ΣΤΑΘΜΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΛΚΙΣ ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΠΟΛΕΩΣ,ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ (ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ VODAFONE),ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΑΠΟ 30 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΝΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΑΖΕΨΕΙ ΤΑ ΑΣΥΜΑΖΕΥΤΑ

 

η ΚΟΣΜΟ εχει 3 σταθμους και υπαρχει περιπτωση για μια τεταρτη κρυφη σε μια πολυκατοικια,κατι πηρε το ματι μου

Link to comment
Share on other sites

Μιξτρι ειδικε μου και το ξερω γιατι μου το χεις πει οταν μιλαγαμε για αναλογια πληθυσμου πολης / cells

 

2 ΣΤΑΘΜΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΛΚΙΣ ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΠΟΛΕΩΣ,ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ (ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ VODAFONE),ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΑΠΟ 30 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΝΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΑΖΕΨΕΙ ΤΑ ΑΣΥΜΑΖΕΥΤΑ

Ποιος είπε ότι η WIND έχει 2 σταθμούς βάσης στην πόλη του Κιλκίς;:lol::p Έμεινες λίγο πίσω...Πρόσθεσε και την 3η γενιά και έχει αρκετή χωρητικότητα για μια πόλη όπως το Κιλκίς.Τώρα για κάλυψη δε ξέρω πως πάει αλλά η χωρητικότητα έιναι καλή! Οι παρεμβολλές όμως ΠΟΛΛΕΣ...Η T-Mobile έχει !@#$ την WIND στην περιοχή στις παρεμβολλές! Μία είναι η λύση(όπως κάνουν σε πολλές πολιτισμένες χώρες) : ή κοινό cell planning ή GSM 1800-με το ανάλογο κόστος επέκτασης- στα σύνορα...!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Stis Feres toy Evroy prepei na kanei kati opwsdipote h wind diaforetika oi polloi stratiwtikoi poy yparxoyn stin periochi ,toys vlepw na tin kanoyn pros cosmote h voda
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Stis Feres toy Evroy prepei na kanei kati opwsdipote h wind diaforetika oi polloi stratiwtikoi poy yparxoyn stin periochi ,toys vlepw na tin kanoyn pros cosmote h voda

 

Ε να την κάνουν και αυτοί προς Vodafone/Cosmote ,σιγά τα έσοδα που έχει η WIND από αυτούς που μου θέλουν και κεραία :lol: Ναι καλά,τζάμπα ζουν :p Στα σύνορα που συνέφερε την WIND για εσωτερικό roaming δεν άνοιξε τίποτα...Τι να το κάνουν στην Καλαμάτα και στις Σέρρες οι συνδρομητές WIND το εσωτερικό roaming... Έτσι λοιπόν καλά κάνουν και διακόπτουν σιγά σιγά τη συνεργασία! Μπας και ξυπνήσουν (και οι 2 πλευρές)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συνδρομητές είναι κι αυτοί και δεν υστερούν σε κάτι απ τους άλλους.

Το θεωρω μεγαλη ηλιθιότητα να κάνεις διάκριση αναμεσα σε "καλους" και "κακους" συνδρομητές αναλογα με τα έσοδα που φέρνουν στις εταιρείες..

Και να σουν και κανενας μετοχος στην εταιρεία να πω ενταξει...

Αλλά ως απλός συνδρομητάκος και να χεις τετοιες αποψεις είναι καθαρα σνομπ. Μη πω τιποτα πιο βαρυ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για πλάκα το έγραψα(προς τιμήν του getolika :lol:) αλλά αν θες το πάμε πιο σοβαρα: δες τι κάλυψη έχουν οι εταιρίες στη Μύκονο και τι κάλυψη έχουν στα Σύνορα και θα καταλάβεις αυτό που είπα,το οποίο είναι και αλήθεια...

Βέβαια η Apax θεώρησε ότι τα νούμερα συνδρομητών θα ήταν καλά για να μοσχοπουλήσει την ΤΙΜ και έτσι έκανε το στρατιωτικό πρόγραμμα...Χωρίς να ρωτήσει τεχνικούς,χωρίς να εγγυηθεί ότι θα καλύψει τα σύνορα (στα οποία έχει εμφανώς πρόβλημα παρεμβολών) όπου οι περισσότεροι στρατιωτικοί υπάρχουν! Και αυτό δεν εμποδίζει να φύγουν αρκετοί από το πρόγραμμα,το οποίο ήταν ένα πυροτέχνημα...Αλλά αποκαλείς ηλιοθιότητα κάτι που δε ξέρεις,δηλαδή το πώς η εταιρεία χειρίστηκε εκ των έσω(πρόχειρα) Δυστυχώς όμως η WIND πούλησε αρκετά φθηνά αυτό το πρόγραμμα για να ικανοποιεί στο ακέραιο αιτήματα συνδρομητών...Και πίστεψέ με σε όλες τις εταιρίες υπάρχουν πελάτες πολλών ταχυτήτων και ΒΕΒΑΙΑ ιδιωτική είναι,και κοιτάει μόνο το κέρδος! :O Άλλο να είχε πάρει την ανάθεση η Cosmote...:!:

Kατά τα άλλα συμφωνώ ότι χαλάει η εικόνα της εταιρείας-γενικά- αν δεν έχει καλή κάλυψη,καθώς φήμη διαμορφώνεται από όλους τους χρήστες του δικτύου,είτε μιλάνε 50ώρες στο VPN και δίνουν 10Ε είτε μιλάνε 50ώρες στο εξωτερικό και δίνουν 1500Ε...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ότι η WIND έχει 2 σταθμούς βάσης στην πόλη του Κιλκίς;:lol::p Έμεινες λίγο πίσω...Πρόσθεσε και την 3η γενιά και έχει αρκετή χωρητικότητα για μια πόλη όπως το Κιλκίς.Τώρα για κάλυψη δε ξέρω πως πάει αλλά η χωρητικότητα έιναι καλή! Οι παρεμβολλές όμως ΠΟΛΛΕΣ...Η T-Mobile έχει !@#$ την WIND στην περιοχή στις παρεμβολλές! Μία είναι η λύση(όπως κάνουν σε πολλές πολιτισμένες χώρες) : ή κοινό cell planning ή GSM 1800-με το ανάλογο κόστος επέκτασης- στα σύνορα...!

 

Ημουνα στο κτημα εξω απο το Κιλκις και μπηκα χειροκινητα σε mobimak σε πληροφορω οτι ειναι πιο δυνατη απο τη wind,η wind με το ζορι 1-2 γραμμες,κληση με διακοπες και η σκοπιανικη ηταν full power,με -70 dbm σιγουρα αλλα και οι δικες μας εταιριες αφου δε θελουν να δωσουν μεγαλυτερη ισχυ ας βαλουνε κι αλλες κεραιες αυτη η κατασταση δεν παει αλλο,το ιδιο αντιμετωπιζουνε οι Ελληνες στην κω,το ιδιο στη Σαμο και τη Χιο το ιδιο και στον Εβρο....οσο για την Τ-mobile μου τη βγαζει στην αναζητηση αλλα δεν εχεις προσβαση γιατι ειναι μακρια,παλι καλα

 

 

Πηγα Πολυγηρο η wind εχει κεραια πανω στο λοφο και πρεπει να κολλησε η voda,η wind ειναι πιο δυνατη απο voda και εχω μια απορια,στο colocation η εταιρια που ερχεται και κολλαει τον οικισκο της εχει καποιους περιορισμους οσο αναφορα την εμβελεια και το στησιμο των κυψελων της?

Link to comment
Share on other sites

To λες και μόνος σου...με την T-mobile είχες SIR -70dBm,μιλάμε για τεράστια ισχύ παρεμβολής προς την WIND,μόνο κεραία δίπλα σου δεν είχε. Δε θέλω να δικαιολογήσω την WIND μιας και θα έπρεπε να έχει προβλέψει τέτοια συμπεριφορά δικτύου στα σύνορα!;) Πρέπει να ανανεώσει το cell planning στα σύνορα ή να γεμίσει τσιτωμένες κεραίες προκειμένου να υπερνικήσει τις παρεμβολές:)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετεβηκα στη wind η οποια δεν εχει και αυτη δικτυο 3g στο πανοραμα θεσσαλονικης. Τα ιδια χαλια με την vodafone αλλα με καλυτερο 2g σημα.
Link to comment
Share on other sites

Μετεβηκα στη wind η οποια δεν εχει και αυτη δικτυο 3g στο πανοραμα θεσσαλονικης. Τα ιδια χαλια με την vodafone αλλα με καλυτερο 2g σημα.

 

Για το Πανόραμα δε γνωρίζω,αλλά όσον αφορά το μεγαλύτερο μέρος της Θεσσαλονίκης καλύτερο και ποιοτικότερο δίκτυο έχει η Voda...Άψογες ταχύτητες για Ίντερνετ χωρίς κολλήματα και λιγότερα προβλήματα χωρητικότητας.Επίσης,έχει και ελάχιστα καλυτερη κάλυψη 2ης και 3ης γενιάς(εκτός από συγκεκριμένες περιοχές).Απ'την άλλη,θα έχεις με την Wind ΠΑΡΑ πολύ καλό ήχο(της Voda είναι ψιλο-μάπα ο ήχος,με φυσήματα και θορύβους σε αρκετές περιοχές).Πάντως,αν έχεις καλύτερο σήμα με Wind σε 2η γενιά και δε σε ενδιαφέρουν πολύ οι data υπηρεσίες,καλά έκανες και πηγες εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Το σημα της vodafone στην περιοχη ειναι αθλιο. Ενω ποιανει εξω απο τα σπιτια, εντος το σημα ειναι εικονικο και δεν μπορεις να μιλησεις αν δεν κολλησεις σε παραθυρο. Τραγικο εντελως και ειναι κατι που ισχυει εδω και 5ετια...

 

Απ την αλλη η wind εχει πολυ καλυτερο σημα χωρις να φτανει την cosmote σε καμια περιπτωση.

 

Βεβαια για 3g ουτε λογος.

Link to comment
Share on other sites

η Wind δεν έχει και αυτή ιδιαίτερα καλό σήμα στο Πανόραμα Θεσσαλονίκης και αυτό γιατί έχει καλύψει περιφερειακά το Πανόραμα μιας και μέσα στην περιοχή δε μπορεί να τοποθετήσει σταθμό για διάφορους λόγους.H Vodafone το ίδιο! η Cosmote λογικά θα έχει τον ΟΤΕ και θα έχει παντού και 3η γενιά :p

 

@kotsianis: ακόμα το data δεν έχει στρώσει Θεσσαλονίκη; Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες...δε θα έπρεπε ακόμα να υπάρχει πρόβλημα στο plus non-stop! Και στην ταχύτητα και στην απόκριση ο proxy πετάει πλέον,χωρίς υπερβολή!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. ο δημος τους εμποδιζει να βαλουν κεραιες τοσα χρονια?

 

Θα μου πεις οταν βγαινει ο ιδιος συνεχόμενα με πανω απο 67% κανει οτι θελει..

Link to comment
Share on other sites

σημερα καλουσα ενα ατομο απο το κινητο μου και ακουγα μεσα στην γραμμη χωρις να εχει απαντησει ο συνομιλητης αλλες φωνες και θορυβο.. σας εχει τυχει; μονο στα σταθερα το κανει αυτο. τωρα και σε κινητα;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

σημερα καλουσα ενα ατομο απο το κινητο μου και ακουγα μεσα στην γραμμη χωρις να εχει απαντησει ο συνομιλητης αλλες φωνες και θορυβο.. σας εχει τυχει; μονο στα σταθερα το κανει αυτο. τωρα και σε κινητα;

 

Μου έχει συμβεί παλιότερα σε κινητό WIND και COSMOTE αλλά μόνο κατά την διάρκεια της συνομιλίας...

Link to comment
Share on other sites

σημερα καλουσα ενα ατομο απο το κινητο μου και ακουγα μεσα στην γραμμη χωρις να εχει απαντησει ο συνομιλητης αλλες φωνες και θορυβο.. σας εχει τυχει; μονο στα σταθερα το κανει αυτο. τωρα και σε κινητα;

 

Δε θα το πιστέψεις,και εμένα μου το έκανε στο Πήλιο χθες,και όχι μόνο μία φορά...Κάτι παίζει με το κέντρο στην περιοχή! Ένα restart το χρειάζεται. Επιπλέον με φουλ σήμα μου το έκανε,και αποκλείεται να ήταν θέμα radio.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και εγω φουλ σημα ειχα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...