Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγαινε εδω και πες τους ολα τα προβληματα με το σημα...μπραβο στην wind γαι αυτην την ιστοσελιδα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα (περίπου κατά τις 11) δε μπορώ να συνδεθώ καθόλου με το ίντερνετ μέσω WIND. Μήπως έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Μάλιστα στο σημείο που βρίσκομαι πιάνει δίκτυο HSDPA.
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε εδω και πες τους ολα τα προβληματα με το σημα...μπραβο στην wind γαι αυτην την ιστοσελιδα!

 

H οποία ιστοσελίδα δε λειτουργεί όταν πατάς αποστολή των στοιχείων... :rolleyes:

 

Γενικά,το τεχνικό τμήμα είναι στην κοσμάρα του απ’ό,τι έχω καταλάβει...Κάνεις-δεν κάνεις παράπονο σεγράφουν κανονικότατα!Ούτε καν ένας απλός υπάλληλος δεν τηλεφωνεί για να ενημερώσει το συνδρομητή,έστω και τυπικά...

 

Για να πετάξω και το καρφί μου:στην Θεσσαλονίκη χαλαρά η κάλυψη ίδια και απαράλλαχτη...Ουδείς λόγος για βελτίωση σε καμία απ’τις 2 γενιές....... :mad: Ό,τι κάλυψη είχε πριν 2 χρόνια έχει και τώρα....Κοινώς,τα σημεία που χρηζουν βελτίωσης ή επέκτασης κάλυψης παραμένουν ως είχαν...Άντε να δούμε τώρα στην επόμενη ανανέωση του χάρτη που θα βάλουν 3η γενιά...Περιέργεια τό’χω...

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το λες σημερα δεν το στελνει χθες παντως εστειλα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

To 3g στην Αργαλαστή Πηλίου είναι απλά τέλειο...Πετάνε οι ταχύτητες και η κάλυψη!

Ρε WIND...γιατί έβγαλες εντελώς το 3g από Σωρό; Το είχα καμάρι μου:lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@mixtri,

 

βγήκε όντως το 3g απ’τον ιστό στον Σωρό;;;;; :blink: :blink:

Γιατί να κάνουν κάτι τέτοιο;;Cell spliting δεν μπορεί να είναιι,αλλιώς η μετάβαση θα γινόταν σχεδόν άμεσα και θα βλέπαμε νέα κανάλια,κάτι το οποίο δεν ισχύει!Γιατί όμως;Μήπως απ’την τσιγγουνιά τους αποφάσισαν να πάρουν τα στοιχεία της κεραίας που εξέπεμπαν σε 3η γενιά για να τα βάλουν αλλού;; Διόλου απίθανο,η Wind είναι τσιγγούνα! :lol: Προσπαθεί να συμμαζέψει τα έξοδα από όπου μπορεί,σε εκνευριστικό όμως βαθμό!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή κάλυψη και ταχύτητες

3,5 G μέσω Αργαλαστής έχει το Νεοχώρι Πηλίου.

Cosmote & Vodafone only 2G!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@kotsianis

ήμουν για 1.5 ημέρα Θεσσαλονίκη,χρησιμοποίησα αρκετά το plus non-stop σε συνδυασμό με τη 3η γενιάς και ήμουν πάρα πολύ καλά(όπως το ανέμενα) στην Ανατολική Θεσσαλονίκη(Καλαμαριά,Τρίλοφο και γύρω περιοχές) Επιπλέον ήταν η μόνη που είχε κάλυψη 3ης γενιάς στον Τρίλοφο(στη μία μεριά είχε κάλυψη και η Vodafone με 3g) αλλά είδα και πολύ δυνατό 2ης γενιάς δίκτυο. Κανένα πάγωμα από αυτά που περιγράφεις :( ( !@#$% με τα κινητά που πάτε και παίρνετε :p:lol:) Τώρα βέβαια πήγα Σάββατο και Κυριακή που η μισή Θεσσαλονίκη ήταν στη Χαλκιδική επομένως ίσως να είναι λίγο λάθος η εντύπωση που σχημάτισα! Αλλά πραγματικά πετούσε το δίκτυο! Φοβερή απόκριση στο ιντερνετ,πολύ καλή ποιότητα ήχου! :)

Τέλος,για να δοκιμάσω και το δίκτυο στην Δ.Θεσσαλονίκη άρχισα να κατεβάζω τραγουράδια από το waptricks.com 1ΜΒ και από Καλαμαρια μέχρι Βι.Πε. Θεσσαλονίκης δε κόλλησε καθόλου! Ίσα ίσα,είχα και πολύ καλές ταχύτητες!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα ήχου όντως είναι καταπληκτική και μάλιστα ειναι το βασικό προτέρημα του δικτύου της Wind έναντι των άλλων δυο...Έχω να το λέω ότι ποιότητα ήχου όπως της Wind(σε 2ης γενιάς δικτυο,επείδή στο 3ης γενιάς είναι ούτως ή άλλως καλά)δεν τη βρίσκεις σε κανένα άλλο δίκτυο!Και φυσικά,μετά από 3 χρόνια συνδρομητής της και με πολλές ώρες ομιλίας το μήνα καταλαβαίνω τρομερή διαφορά σε σχέση κυρίως με Vodafone και λιγότερο με Cosmote!Αλλά,η κάλυψή της σε πολλά καλά σημεία είναι απαράδεκτη,με αποκορύφωμα τον περιφερειακό στο ύψος των δήμων Τριανδρίας και Συκεών και την περιοχή του Επταπυργίου!Επίσης,ανύπαρκτη κάλυψη 3g στο πανεπιστήμιο,στην Εθνικής Αμύνης και μεταξύ Αγίου Δημητρίου με Εγνατίας,όπου αν έχεις μια γραμμή σε εξωτερικούς χώρους είσαι από τους τυχερούς!Δε μιλάμε για μέσα στο πανεπιστήμιο,στα τμημαα του Χημικού,της Γεωλογίας,του Φυσικού και γενικά της σχολής Θετικών Επιστημών.Εκεί η Wind είναι μια μαύρη τρύπα!Μπορεί να ισχύει ο νόμος περί 300 μέτρων απόστασης από σχολεία,πανεπιστήμια,γηροκομεία κλπ(αν και ο bored είπε πως έχει την εντύπωση ότι έπαψε πλέον αυτός ο νόμος),αλλά δε γίνεται να αγνοούν ένα τόσο μεγάλο κομμάτι του Πανεπιστημίου!Ας βάλουν έστω κάποια micro αν δεν μπορούν να σηκώσουν ιστό!Αν και νομίζω ότι στο ξενοδοχείο που βρίσκεται γωνία Αγγελάκη με Εθνικής Αμύνης(δε θυμάμαι το όνομα)είδα κάτι "καμινάδες"...Γιατί δεν τις αναβαθμίζουν με 3η γενιά;Φαντάζομαι δικές τους είναι-όπως και της Voda-,καθώς η Κοτέ έχει ιστό στην Ολυμπιάδος(ακριβώς απέναντι απ'το νοσοκομείο Γεννηματά,οπότε καλύπτει ανετότατα την όλη περιοχή).Κάτι πρέπει να κάνουν σε τέτοια βασικά σημεία,δε γίνεται να τα αγνοουν!

 

Τέλος,τις τελευταίες μέρες στο σπίτι μου παρατηρώ ότι έπεσε υπερβολικά η ένταση του σήματος!Το κινητό πιάνει πολύ χειρότερα απ'ότι πριν!Μήπωψς τίθεται θέμα παρεμβολών από πουθενά;;Διότι και κάποια κανάλια στην τηλεόραση παρατηρώ ότι άλλαξαν συχνότητες και δεν πιάνουν εκεί που έπιαναν!Είναι πρόβλημα παρεμβολής;; :confused: Και αν είναι,θα το πάρουν χαμπάρι έγκαιρα ή πρέπει να καταχωρώ ξανά αιτηματα στο 1260??

Link to comment
Share on other sites

 

Τέλος,τις τελευταίες μέρες στο σπίτι μου παρατηρώ ότι έπεσε υπερβολικά η ένταση του σήματος!Το κινητό πιάνει πολύ χειρότερα απ'ότι πριν!Μήπωψς τίθεται θέμα παρεμβολών από πουθενά;;Διότι και κάποια κανάλια στην τηλεόραση παρατηρώ ότι άλλαξαν συχνότητες και δεν πιάνουν εκεί που έπιαναν!Είναι πρόβλημα παρεμβολής;; :confused: Και αν είναι,θα το πάρουν χαμπάρι έγκαιρα ή πρέπει να καταχωρώ ξανά αιτηματα στο 1260??

 

Λογικά θα βλέπουν πως μεταβάλεται το SIR στο ανάστροφο κανάλι και θα καταλαβαίνουν τις παρεμβολλές.Εξάλλου υπάρχει τόσος αυτοματισμός πλέον που τους μηχανικούς τους αντικατέστησαν κάτι μηχανήματα της κακιάς ώρας που νομίζουν αυτοί που τα φτιάχνουν ότι δουλεύουν:lol::p Γενικά υπάρχουν κάποιοι που ρίχνουν αναλογικά link στα 900mhz και αυτοί θέλουν ξύλο...Αν δε πέσει λίγο ξύλο "δε λέει":)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να λυθεί το πρόβλημα σχετικά σύντομα(όχι ότι με καίει κιόλας-καρτοκινητό την έκανα πλέον),αλλά σαφώς το χρησιμοποιώ για το wap και κάποιες φορες με παίρνουν και κει τηλέφωνα!Στον Βόλο η κατάσταση είναι η ίδια,ε?Παέι η 3η γενιά απ'το λιμάνι?

 

Υ.Γ.:Αυτήν την ωρα είναι συνδεδεμένα 666 άτομα στο myphone! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα ήχου όντως είναι καταπληκτική και μάλιστα ειναι το βασικό προτέρημα του δικτύου της Wind έναντι των άλλων δυο...Έχω να το λέω ότι ποιότητα ήχου όπως της Wind(σε 2ης γενιάς δικτυο,επείδή στο 3ης γενιάς είναι ούτως ή άλλως καλά)δεν τη βρίσκεις σε κανένα άλλο δίκτυο!Και φυσικά,μετά από 3 χρόνια συνδρομητής της και με πολλές ώρες ομιλίας το μήνα καταλαβαίνω τρομερή διαφορά σε σχέση κυρίως με Vodafone και λιγότερο με Cosmote!

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που διαπιστώνεις τέτοια διαφορά της Wind στη ποιότητα συνομιλίας σε σχέση με τις άλλες. Είμαι αρκετά ψείρας στο συγκεκριμένο θέμα το οποίο θεωρώ σημαντικότατο καθώς έχω καταργήσει ουσιαστικά το σταθερό, και μπορώ να πω πως ναι μεν η Wind είναι εξαιρετική στο τομέα αυτό, χωρίς όμως ουσιαστική διαφορά από τις άλλες.

 

Συγκεκριμένα στο 3G η ποιότητα της είναι καταπληκτική όπως είναι όμως και των άλλων δύο, δεν διαπιστώνω καμία απολύτως διαφορά μεταξύ τους. Στο 2G η ποιότητα είναι εξαιρετική στο 90% των περιπτώσεων χωρίς όμως σημαντική διαφορά (για να μη πω καθόλου) από τις άλλες. Και λέω στο 90% γιατι υπάρχουν και ορισμένες, λίγες΄πια ευτυχώς, περιοχές που η χωρητικότητα και η ποιότητα συνομιλίας της είναι τραγική, αν και τώρα τελευταία βλέπω σημαντική βελτίωση συνολικά στο δίκτυο. Μιλάω βέβαια πάντοτε για Αθήνα.

 

Επίσης έχε υπ'όψιν ότι παίζει πολύ σημαντικό ρόλο η συσκευή. :!: Ο πατέρας μου είχε παλιά ένα Nokia 6070 και η μάνα μου ένα της ίδιας κατηγορίας και πραγματικά ήταν λες και σου μιλούσαν από πηγάδι από τα παράσιτα και τις διακοπές. Με το που άλλαξαν σε Samsung η διαφορά ήταν κυριολεκτικά απίστευτη, είναι σαν να μιλούν από σταθερό, αψεγάδιατος ήχος! Και μάλιστα σε 2G με το ίδιο δίκτυο (Vodafone) και ανεξάρτητα από τη περιοχή.

 

Πάντως γενικά τις τελευταίες εβδομάδες έχει βελτιωθεί πάρα πολύ η Wind στην Αθήνα, για να λέμε και τα καλά.:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτι έμαθα...κάτι ψιλοαναβαθμίσεις κάνανε :lol: (χοντρές δηλαδή)

Εδώ στο Βόλο θα τους λιθοβολώ για τον επόμενο χρόνο για να ανοίξουν το 3g στο Σωρό για περιοχή Αγ.Κωσταντίνου,Άναυρο,Αγριά και Αλυκές.Είναι εξ'ορισμού λάθος να κλείνουν κεραία 3ης γενιάς,να τη ρυθμίζουν πιο σωστά ναι:!:Μα λογικό ήταν η κεραία στο Σωρό να δημιουργεί προβλήματα,ως και Αργαλαστή έφθανε η εμβέλεια της στη 3η γενιά.Το ενεργό άνοιγμα σε αυτή την κεραία θα πρέπει να είναι πολύ μικρό;) Ας βάλουν νέα στοιχεία πάνω στην κεραία με πιο "λεπτά" χαρακτηριστικά,είναι απλό:blink

Τώρα για την ποιότητα ήχου,μη κρίνεις από Αθήνα! Στην επαρχία πραγματικά υπάρχει διαφορά:worry: Και το καταλαβαίνω και εγώ αυτό σε μεγάλο βαθμό.Η WIND έχει παντού AFS(Amr-Full Rate) και απ'όσο καταλαβαίνω μεταδίδουν τον ήχο χωρίς απώλειες στο δίκτυο κορμού! Στη VODAFONE αδικαιολόγητα κάποιες φορές(χωρίς να εμπλέκονται θέματα radionetwork,δηλαδή με πολύ δυνατό σήμα) ακούγονται "νερά" τρεχούμενα μέσα στη γραμμή ή έχεις ήχο που δε σε πείθει ότι είναι καλός(γνωρίζοντας τη φωνή του άλλου δε μπορείς να τον καταλάβεις:!: )Επιπλέον αργεί να δώσει σήμα κατηλλειμένου(στη Θεσσαλία) ή να κλείσει η γραμμή(η WIND έχει απίστευτη ταχύτητα στα κέντρα της/δίκτυο κορμού)

Στην Αθήνα πραγματικά η ποιότητα της VODAFONE είναι κορυφαία στον ήχο,αρκετά καλύτερη σε πολλές περιπτώσεις από WIND...Στη Θεσσαλονίκη όλες ίδιες μου φαίνονται!:p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@bored01 & @mixtri,

 

Οι συσκευές που χρησιμοποιώ είναι πάντα της Sony Ericsson,οι οποίες εχουν στην ουσία ίδια απόδοση και τεχνικά χαρακτηριστικά(τα οποία είμαι σε θέση να τα γνωρίζω απ'τα έγγραφα που τα αναφέρουν!) ;)

Οπότε σαφώς και μιλάω για κινητά της συγκεκριμένης εταιρίας,τα οποία έχουν πολύ καλούς πομποδέκτες και ποιότητα ήχου γενικότερα!Από κει και πέρα,παρατηρώ ότι η Wind έχει γυρίσει στο 2ης γενιάς δίκτυο παντού σε AMR και εκεί είναι που έχει καλύτερη ποιότητα ήχου!Όπως λέω και παραπάνω,στην 3η γενιά όλες ίδιες είναι στι σύνολό τους!Η Voda από την άλλη(τουλάχιστον σε Θεσ/νίκη και Θεσσαλία αλλά και Πελοπόννησο που τη γύρισα πέρσι το καλοκαίρι)στο 2g δίκτυο είχε μονο EFR/HR(και το HR είχε όντως κάκιστη ποιότητα ήχου-τη γνωστή,με τους θορύβους και τις τσιριχτές φωνές),ενώ το EFR αν και έχει καλή αποδοση,εν τούτοις δε φτάνει την ποιότητα ήχου του AMR της Wind(το οποίο δίνει ακόμη πιο καθαρό και δυνατό ήχο).Επίσης,με το AMR κάνεις κλήση ακόμη και σε περιοχές με πολύ χαμηλό σήμα(σαφώς με κατά πολύ κατώτερη ποιότητα ήχου).Για Αθήνα δεν ξέρω τι παίζει με Voda/Wind γενικότερα.Στην Θεσσαλονίκη παντως και στην Θεσσαλία η Voda ρίχνει αρκετά συχνά την ποιότητα σε HR και αυτό καθιστά πολύ κακή την ποιότητα ήχου,δυστυχώς! :cry:

 

Τώρα,από την άλλη,θεωρώ ότι η Voda υπερέχει ξεκάθαρα έναντι της Wind σε θέματα χωρητικότητας και ταχυτήτων Ίντερνετ!Αυτή είναι η εμπειρία μου στην Θεσσαλονίκη.Μήπως όμως εξαιτίας την υψηλής συμπίεσης που παρουσιάζει στον ήχο πετυχαίνει αυτές τις χωρητικότητες;;(Δεν αμφισβητώ ότι υπάρχει άπλετο bandwidth αλλά λέω μήπως βοηθάει και λίγο-όσο πατάει η γάτα-και η υψηλή συμπίεση;;) ;)

Link to comment
Share on other sites

@bored01 & @mixtri,

 

Οι συσκευές που χρησιμοποιώ είναι πάντα της Sony Ericsson,οι οποίες εχουν στην ουσία ίδια απόδοση και τεχνικά χαρακτηριστικά(τα οποία είμαι σε θέση να τα γνωρίζω απ'τα έγγραφα που τα αναφέρουν!) ;)

Οπότε σαφώς και μιλάω για κινητά της συγκεκριμένης εταιρίας,τα οποία έχουν πολύ καλούς πομποδέκτες και ποιότητα ήχου γενικότερα!Από κει και πέρα,παρατηρώ ότι η Wind έχει γυρίσει στο 2ης γενιάς δίκτυο παντού σε AMR και εκεί είναι που έχει καλύτερη ποιότητα ήχου!Όπως λέω και παραπάνω,στην 3η γενιά όλες ίδιες είναι στι σύνολό τους!Η Voda από την άλλη(τουλάχιστον σε Θεσ/νίκη και Θεσσαλία αλλά και Πελοπόννησο που τη γύρισα πέρσι το καλοκαίρι)στο 2g δίκτυο είχε μονο EFR/HR(και το HR είχε όντως κάκιστη ποιότητα ήχου-τη γνωστή,με τους θορύβους και τις τσιριχτές φωνές),ενώ το EFR αν και έχει καλή αποδοση,εν τούτοις δε φτάνει την ποιότητα ήχου του AMR της Wind(το οποίο δίνει ακόμη πιο καθαρό και δυνατό ήχο).Επίσης,με το AMR κάνεις κλήση ακόμη και σε περιοχές με πολύ χαμηλό σήμα(σαφώς με κατά πολύ κατώτερη ποιότητα ήχου).Για Αθήνα δεν ξέρω τι παίζει με Voda/Wind γενικότερα.Στην Θεσσαλονίκη παντως και στην Θεσσαλία η Voda ρίχνει αρκετά συχνά την ποιότητα σε HR και αυτό καθιστά πολύ κακή την ποιότητα ήχου,δυστυχώς! :cry:

 

Τώρα,από την άλλη,θεωρώ ότι η Voda υπερέχει ξεκάθαρα έναντι της Wind σε θέματα χωρητικότητας και ταχυτήτων Ίντερνετ!Αυτή είναι η εμπειρία μου στην Θεσσαλονίκη.Μήπως όμως εξαιτίας την υψηλής συμπίεσης που παρουσιάζει στον ήχο πετυχαίνει αυτές τις χωρητικότητες;;(Δεν αμφισβητώ ότι υπάρχει άπλετο bandwidth αλλά λέω μήπως βοηθάει και λίγο-όσο πατάει η γάτα-και η υψηλή συμπίεση;;) ;)

 

Μα αυτό μου κάνει εντύπωση, το ότι βλέπεις HR... Έχω πολύ καιρό να δω κάτι τέτοιο σε συνομιλία (και δεν αναφέρομαι μόνο στην Αθήνα) με όλα τα δίκτυα...

Link to comment
Share on other sites

Welcome back 3g Volos :up::yahoo::clap: Στο σπίτι μου έχω 3/4 γραμμές 3ης γενιάς και το κινητό μου κλείδωσε και πάλι εκεί:)Τώρα φεύγω από το Βόλο για 1.5 βδομάδα ήσυχος! Ελπίζω όταν γυρίσω να μην έχει σβήσει πάλι!

Πωπω,μιλάμε για φοβερή ποιότητα κλήσεων μέσω 3g,όχι αστεία! Μου είχε λείψει...:)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό μου κάνει εντύπωση, το ότι βλέπεις HR... Έχω πολύ καιρό να δω κάτι τέτοιο σε συνομιλία (και δεν αναφέρομαι μόνο στην Αθήνα) με όλα τα δίκτυα...

 

Δυστυχώς όμως το συνάντησα..Και στην Θεσσαλονίκη σε κάποιες περιοχές-άσχετα από ώρες αιχμής-και σε άλλες περιοχές..Δεν είπα ότι είναι συχνό φαινόμενο,αλλά όπως και να το κάνουμε,η ποιότητα ήχου δεν είναι καλή..Βέβαια,δεν ξέρω αν στις περιοχές που συναντάω το HR καλούνται οι σταθμοί να καλύψουν μεγάλη γεωγραφική περιοχή-αποτέλεσμα ξηλώματος,οπότε αυτοί που μένουν βγάζουν τα σπασμένα!Αλλά και η Wind με το ίδιο σκεπτικό ακόμη και σε περιοχές που υπέστησαν ξήλωμα,τις καλύπτει από πιο μακρινούς σταθμούς με AFR!Από την άλλη βέβαια και λαμβάνοντας υπόψη τη μικρή συμπίεση του ήχου,παρουσιάζει πιο συχνά προβλήματα υπερφόρτωσης,απ'τα οποία η "κόκκινη" θα έλεγα πως δεν πάσχει ιδιαίτερα...Τουλάχιστον στην Θεσσαλονίκη!

 

 

 

@mixtri,ευτυχώς που το διόρθωσαν..Μακάρι να γινόταν ένα θαύμα και νά'βλεπα και γω το σήμα να καλυτερεύει σπίτι μου...Φρόντισε να το χαρείς πριν ξανακάνουν καμιά %@¢!ς,!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον wind κανε κατι με το σημα στα Ελευθερια-Κορδελιο Θεσσαλονικησ γιατι θα σε πλακωσω.Απ το 2005 περιμενω να βελτιωθει.Το ποσα τηλεφωνα εχω παρει δν λεγετε.Δν μπορω να πω μια μικρη βελτιωση την εχουμε αλλα μικρη.Εγω θελω πραγματικο δικτυο.κανε κατι γρηγορα γιατι ολοι πανε στην Κοσμοτε!
Link to comment
Share on other sites

Εδω στην Αθηνα μου φαινεται οτι εχει βελτιωθει το 3G δικτυο της wind γιατι μεχρι προσφατα μεσα στο σπιτι επιανα το πολυ 1-2 γραμμες 3G και καμια φορα και καθολου(μονο GSM).Τωρα πιανω οπου και αν ειμαι φουλ 3G(5 γραμμες).:D
Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή του ΚΑΤ, ενώ πριν μερικούς μήνες όλα ήταν εντάξει, η Wind είναι πλέον άθλια. Μέσα στα εξωτερικά ιατρεία, που παλιότερα έπιανε μόνο Cosmote και Wind τώρα εξαφανίστηκε και η Wind ενώ η Cosmote έχει 5/5... :mad: Επίσης στην Αθηνών - Λαμίας έχουν εμφανιστεί πολλά κενά στην κάλυψη που παλιότερα δεν υπήρχαν... :ninja:
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Κάνουν καλή δουλειά στη διαχείρηση του δικτύου φαίνεται.....Η Wind αντί να αυξάνει την κάλυψη τη μειώνει όλο και πιο πολύ....Μήπως ζήλεψαν τις εποχές της STET??Γιατί και για τις άδειες αν θέλουν μπορούν να πιέσουν....Με οποιονδήποτε τρόπο....
Link to comment
Share on other sites

Η Wind αντί να αυξάνει την κάλυψη τη μειώνει όλο και πιο πολύ....

 

Εμ, αυξήθηκαν πολύ τα έξοδα και είπαν να τα μειώσουν λίγο...:p

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον ρε παιδια στο κεντρο τησ πατρας περιοχη ανθουπολης να μην εχω 3G κ η cosmote να εχει????ελεος..το χρειαζομαι για adsm κ οπωσ καταλαβαινεται παει χαλια...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

λιγο ασχετο αλλα για να μην ανοιγω νεο θεμα λεω να ρωτησω εδω. απο το μεσημερι προσπαθω να μπω στα σαιτ της wind και δεν μπορω μεχρι αυτην την στιγμη. εχει καποιο προβλημα ή ειναι δικο μου το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον ρε παιδια στο κεντρο τησ πατρας περιοχη ανθουπολης να μην εχω 3G κ η cosmote να εχει????ελεος..το χρειαζομαι για adsm κ οπωσ καταλαβαινεται παει χαλια...

 

1231 για καταγραφή του προβλήματος και όσο το δυνατόν πιο άμεση απάντηση απ'το τεχνικό τμήμα!Προφανώς η Wind δεν έχει ιστό στην περιοχη ή δεν αναβάθμισε με στοιχεία 3ης γενιάς τον ήδη υπάρχοντα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...